» »

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila

1
2
»

s1m0n ::

No ja 4800 x 2400dpi ni glih kaj več kot moj 5 let star z 5760 x 1440dpi a bi ga takoj menjal za A3 in duplex česar moj epson nima.

Kolko pa je najmanjša velikost kapljic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

darkolord ::

2,8 pl

s1m0n ::

Hvala, sem mislim, da ima manj.

Brane22 ::

Je kapljica malenkost večja, ima pa galva veliko večjo možnost modulacije.

Če greš gledat podatke za dosedanje glave imaš dve, mogoče tri velikosti.

PrecisionCore jih ima 16 mislim, kar daje 4 bite "barvne globine", če temu tako rečemo.

Brane22 ::

KAr se ločljivosti tiče, je ta sama zase bolj reklamni podatek, ki govori bolj o natančnosti matematično določene matrike kot o glavi.

Standardna low cost glava ima samo 360-krat možnost pljuniti medtem ko preotuje en inč. Večkratniki se dosegajo z večkratnim prehodom. Podobno je z vertikalno smerjo. Šobe so razmaknjene za veliko več kot 1/1440 inča.

Tale pljuvač pa je hiter, kar pomeni da so nekaj naredili tudi na tem - frekvenčnem odzivu šob v glavi.

Ne spomnim se točno ali so vse PrecisionCore glave prevlečene s teflonom. Ta pomaga,da se črnilo ne prime in tudi omogoča uporabo agresivnejših črnil. R800 in njegova A3 verzija sta bili edini "low-cost" varianti, da do take glave prideš in mnogi so ju uporabljali za mnoge neklasične namene- tisk na različne materiale itd.

bbbbbb2015 ::

dzinks63 je izjavil:

V novici se gre za profi tiskalnik v vrednosti 5000€ in set kartuš za 1400€, to ni tiskalnik za domačo uporabo. Za doma je imel Epson čisto druge tiskalnike, za katere lahko kupiš zelo poceni kompatibilne kartuše, cel set takih kartuš te pride cca 10€, še ne dolgo nazaj sem tiskal neko pdf skripto cca 700 strani, porabil sem pa kartušo in pol črne barve, to je cca 4€ za črnilo in približno toliko za papir, poceni tisk, če tako vzameš. Sicer pa ima Epsonova nova linija čisto drug sistem, samo dolivaš črnilo v rezervarje brez menjave kartuš, tudi zelo ugodno, čeprav sam printer stane v startu več.


Bom še jaz zaupal izjemno neprijetno izkušnjo s HP ploterji.

Stranki sem 5+ let nazaj prodal 4 profesionalne ploterje, ink-jet.

Vsak je stal kar nekaj denarja.

Stranka mi je javila, da čim se je ena kartuš izpraznila ni več hotel plotati, tudi če so hoteli plotati črno-belo. Pustili so ga v kotu, delali z drugimi, pa zopet zmanjka ene kartuše. Pa zopet isto.

Vmes so kartuše nabavili, vstavili, vseeno ni hotel plotati.

Potem so že vsi ugotavljali, da ni v redu, da ploter pustijo 2 meseca v kotu.

Od 4 ploterjev, so po pol leta imeli trije težave s kartušami. In to do mere, da se dejansko več sploh ni dalo zanesti na ploter, da bo kaj splotal.

Na koncu so zbesneli, zamenjali vse kartuše, zopet problem.

Potem pa garancijski zahtevek. Na treh HP pooblaščenih servisih niso hoteli vzeti ploterja (kar tri) na zahtevek. Vsak je tehtal precej in poslati bi ga morali v Nemčijo.

Na koncu se me je en servis usmilil, ploterji prišli nazaj z zamenjano elektroniko - vsi trije.

Ter obvezno navodilo, da se ne sme dopustiti, da bi bila katera kartušA SUHA, da je vedno potrebno imeti 'spare' kartušo.

Stranka je sicer požrla cmok, kupili so orenk zalogo in vedno pazili, ko je javilo replacement, takoj menjali.

In je bil mir.

Brane22 ::

Eh, čakaj malo. Stari pregovor pravi "nije žvaka za seljaka".

Če je nekdo kupil drago opremo, valjda jo bo vzdrževal in pazil nanjo.

Če avta ne pustiš brez olja v motorju in s praznimi gumami in akumulatorjem, če na njem menjaš filtre itd, zakaj je nedoumljivo da inkjet ne sme nikoli imeti suhih šob ?

bobby ::

Vse to, kar si za designjet serijo napisal ne more drzat,ja res je, se ustavi,ko kartuse zmanjka, ampak jo zamenjas in dela dalje. To so ali neoriginal al pa kompatibilne notri tlacili ali pa nekaj tretjega. Me p zanima, kere serije ploterjev so to bile, ce ni skrivnost.
Nekje so vas orng nategnil al se pa servisu,kateremkolize, ni dalo ukvarjat.

Poleg tega, pooblascen servis za designjet serijo je samo eden v Slo, Cgs ce sem konkreten.
Se link: www8.hp.com/si/sl/hp-information/service-partners/hp-design-jet.html
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

dexterboy ::

@Brane22, KJE se da dobiti te zverine, sploh za tehle 200 ojrov?
Pri nas iskal, našel nič :(
Ker tole TAKOJ zamenjam za laserca HP 1300 in pljuvača Epson BX525WD....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bbbbbb2015 ::

bobby je izjavil:

Vse to, kar si za designjet serijo napisal ne more drzat,ja res je, se ustavi,ko kartuse zmanjka, ampak jo zamenjas in dela dalje. To so ali neoriginal al pa kompatibilne notri tlacili ali pa nekaj tretjega. Me p zanima, kere serije ploterjev so to bile, ce ni skrivnost.
Nekje so vas orng nategnil al se pa servisu,kateremkolize, ni dalo ukvarjat.

Poleg tega, pooblascen servis za designjet serijo je samo eden v Slo, Cgs ce sem konkreten.
Se link: www8.hp.com/si/sl/hp-information/service-partners/hp-design-jet.html


Sem probal najti fakturo, pa zgleda da je še bila v starem računovodskem programu. Tako da ti model sedaj težko povem.

Ko mu je zmanjkalo kartuše, se je ustavil, indikator za kartušo je blinkal. Ploter so ugasnili in ponovno prižgali. Ko se je prižigal, je obstal na kartuši, ki je prej blinkala in ne naprej, ne nazaj.

Noter so dajali samo originale, stranko poznam, imajo denar (vsaj takrat so ga imeli). Oni so tudi vse originalne tonerje kupovali.

Na koncu je ploterje vzel na servis servis v Trzinu (imena se ne spomnim več).

Serviser je imel teorijo, da so se trije med transportom poškodovali in niso bile kartuše, ampak kontakti. Ker eden je pa delal, pa če so ga ugašali in prižigali.

Vse bi še šlo, samo stranka je dala dosti denarja in vse stare ploterje so dali stran in so bili hudo jezni.

Brane22 ::

dexterboy je izjavil:

@Brane22, KJE se da dobiti te zverine, sploh za tehle 200 ojrov?
Pri nas iskal, našel nič :(
Ker tole TAKOJ zamenjam za laserca HP 1300 in pljuvača Epson BX525WD....


Na nemških iskalnikih imaš štacuno. idealo.de itd.

Ta štacuna je sicer nekaj cenejša, a tudi druge niso toliko dražje.

darkolord ::

A tega imaš ti? S CIS?

Brane22 ::

NIsem ga še vzel, ker nisem upadenal Linux driverjev zanj.

Imam pa to v planu.

Za cene črnil in CISS-a sem se pozanimal pač okrog.

bbbbbb2015 ::

Brane22 je izjavil:

Eh, čakaj malo. Stari pregovor pravi "nije žvaka za seljaka".

Če je nekdo kupil drago opremo, valjda jo bo vzdrževal in pazil nanjo.

Če avta ne pustiš brez olja v motorju in s praznimi gumami in akumulatorjem, če na njem menjaš filtre itd, zakaj je nedoumljivo da inkjet ne sme nikoli imeti suhih šob ?


To so bile eno štiri firme na kupu, imeli so nek dizajn studio. Kakih 10 zaposlenih. Z opremo so delali bolj ko ne konjsko. S staro so bili vajeni isto.

Imeli so tudi najdražjo Canon kamero (fotoaparat), malo umazano od nekega gipsa, pa tako,veš. Niso imeli pretiranega spoštovanja do opreme.

Pa vsi drage Audije A6, noter pa nastlano, razna merilna oprema, papirji, škornji (blatni), fascikli, kanglica od nekega morja, predprejšnjega, verjetno.

Sami neki inženirji - ustvarjalci. Bili so mnenja, da jim mora tehnika služit.

Šefa je najbolj razbesnelo, če se je cel dan zavlekel v luknjo, da je naredil načrt za neke strojne instalacije, prišel na firmo, skopiral na službeni PC, dal plotat - pa nič. Pa mene kliče četrt na polnoč, stranka čaka on pa enega papirja ne spravi ven.

Brane22 je izjavil:

Eh, čakaj malo. Stari pregovor pravi "nije žvaka za seljaka".

Če je nekdo kupil drago opremo, valjda jo bo vzdrževal in pazil nanjo.

Če avta ne pustiš brez olja v motorju in s praznimi gumami in akumulatorjem, če na njem menjaš filtre itd, zakaj je nedoumljivo da inkjet ne sme nikoli imeti suhih šob ?


V grobem so z opremo delali zelo slabo, lepši izraz bi bil na grobo. Niso nič čarali z neko neoriginalno.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

BTW: Kar se ocene kakovosti tiska tiče, niha med ocenjevalci.

V glavnem so zelo zadovoljni s kakovostjo teksta in tehničnih dokumentov, pri fotkah pa varirajo.

Eni pravijo, da se da tiskat povsem spodobne fotke, drugim so bolj zadovoljive do dobre.

Jaz vidim to zadevo kot univezralnega delovnega konja za tisk vsega od računov do shematik, diplom, testnih kopij, vizitk itd itd. Ena bistvena postavka mi je tisk na folijo za sitotisk in jedkanje tiskanih vezij itd.

Za vse to je stroj videti naravnost optimalen. Edino kar mogoče manjka, je:

- možnost tiska na ploščke
- možnost ravnega prehoda skozi tiskalnik, ki bi omogočil tisk na posebej debel karton. Ampak tudi tak kot je, lahko tiska iz podajalnika, kar bi moralo omogočiti tisk na precej debel material.

Je pa kul mrežni priklop, tako da se mi ne bo treba ukvarjati s tem, na katero mašino je priklopljen in kako je sharean.

Aja, če bomo šli v nabavo te zadeve, bo vzel še kdo, da raztalamo poštnino ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

int47 ::

Sem imel dva tiskalnika in en optični čitalec znamke Epson in sem se odločil, da Epson tiskalnikov in optičnih čitalcev najmanj naslednjih 30 let ne bom več kupoval.
1. tiskalnik se je zasušil, če vsaj 1x na teden nisem tiskal. Ni bilo videti, da bi več zaporednih čiščenj naredilo karkoli. Prvič si moral sprožit čiščenje en dan prej, ter nato še pred tiskanjem naslednji dan.
2. tiskalniku je preskakoval koračni motor za pomik glave. Med tiskanjem se je glava začela zaletavati v levo končno pozicijo. To se je začelo dogajati po menjavi četrte, ali pete kartuše.
Optični čitalnik je sicer deloval. Na žalost so bili priloženi SW in gonilniki polizdelek. Določenih opcij - npr 50% pomanjšave pri kopiranju se ni dalo ugasnit drugače, kot s ponovnim zagonom. Za nameček je bil čitalnik obupno počasen.

Zmajc ::

V službi imamo en star barvni HP LaserJet 3550 in se da prav lepo tiskat samo z črnim tonerjem tudi če so vsi ostali tonerji prazni. Treba je samo izklopit preverjanje kartuš. S tem tudi izklopiš counter ki po določenem številu natisnjenih listov javi da je toner prazen in printa tako dolgo dolker je še kaj v not.

Kak je s tem v novejših pa ne vem.

stegy ::

Imam tudi HP laser. Mi je pred več kot letom in pol javil, da so kartuše tik pred izpraznitvijo (< 50 strani) pa še vedno tiska - imam nove tonerje že 1 leto in pol pripravljene za zamenjavo :-). Pa natisnem tudi kakšno barvno sliko, ker jo potrebujejo v šoli ...
Včasih malo pretiravajo, kdaj je prazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stegy ()

darkolord ::

Saj, prav je, da te opozori dovolj prej, da lahko vmes nabaviš nadomesten toner.

Ni pa prav, da ne printa več, ko ni dejansko prazen (ali vsaj zelo blizu temu).

thramos ::

imagodei je izjavil:

Ne, ideologija se imenuje neoliberalizem. Kapitalizem so v svetu imeli tudi pred 100, 75 in pred 50 leti, pa se z ljudmi ni delalo tako kot se danes.

Ampak, to je že skoraj offtopic. Samo v resnici ni, zato ker je ta bebava ideologija res razlog, da se s potrošniki dela tako, kot se.


Ti res verjameš, da te ni pred 200 leti kovač prav tako nategnil in tvojemu konju zamenjal vse 4 podkve namesto le ene, poškodovane? :))

In da ni kovaški ceh tistega, ki je menjal samo poškodovane na hitro pospravil?

imagodei ::

Res verjamem. Vsaj za dani primer - kdor si je pred 200 leti lahko privoščil podkovanega konja, se je tudi toliko spoznal na podkve, kot se ti danes spoznaš na gume. In če si ti danes sposoben zamenjat samo 2 gumi, si tudi lahko kovaču povedal, da je zanič podkev na sprednji levi nogi, ne pa ostale tri.

A za Čevljarski most v Ljubljani si že slišal? In kakšne dopolnilne dejavnosti so se dogajale na njem, razen da je služil za prehod čez bregove Ljubljanice?

Pa za izraz Baker's dozen si že slišal?
Even though this statute was enacted at the request of bakers, it still posed a problem for them. If they happened to accidentally cheat a customer by giving them less than what they were supposed to as outlined by the statute, they were subject to extremely severe fines and punishment, which varied depending on where the lawbreaker lived, but could include, like the Babylonians' punishment, losing a hand.

As it wasn't that hard to accidentally cheat a customer, given making a loaf of bread with exacting attributes is nearly impossible by hand without modern day tools, bakers began giving more than what the statute outlined to make sure they went over and never under. Specifically, in terms of the "baker's dozen", if a vendor or other customer were to order a dozen or several dozen loaves of bread from a baker, the baker would give them 13 for every dozen they ordered. Likewise, when selling quantities of anything, they'd give 13 measures when only 12 were purchased.


Ja, nategovanja se dogajajo že ves čas, v kapitalizmu, v fevdalizmu, v komunizmu... Nima veze. Indikativno za današnji čas pa je, da je to nategovanje postalo del kulture in če nekdo nekoga nategne, najprej vidimo komentarje v smislu "Ja, kaj pa nisi prebral drobnega teksta". Nategovanje je danes kar nekaj običajnega, mainstream, kot del poslovne prakse, nekaj, na kar moraš računat. In potem gledamo, kje nas bodo manj nategnili.

Ne vem, če ni bilo za zaščito potrošnika potem v času fevdalizma poskrbljeno bolje... ?
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Čaki, ti resno hočeš povedat, da včasih niso poskušali nategovat strank? Oz. da je bilo tega manj, kot danes? Evo, Mladina, da bo kredibilen citat: :))

Že stari Grki in Rimljani so poznali zakone, ki so prepovedovali »bogatenje« vina z različnimi aromami in barvili.

Britanski varilci piva so na primer v 18. stoletju grenkost svojega proizvoda izboljševali tudi s strihninom. Trgovci s čajem so od hotelov in kavarn poceni kupovali rabljene čajne liste, jih prekuhali skupaj z železovim sulfatom in ovčjimi iztrebki, jih obarvali s pomočjo železovega cianida in vnovič prodali. V mleto kavo so mešali pesek in cikorijo. Tudi cikoriji sami so primešali zmleto korenje in repo.


Ravno ukrepi proti temu, namakanje pekov in podobno kažejo na to, da je nategovanje del kulture že od praveka. Ampak danes je pa za vse kriv neoliberalizem. Neka različica "dandanes gre vse v k...". Verjetno je tudi mladina čisto razpuščena? :D

imagodei ::

Vidim, da imaš spet težave z bralnim razumevanjem. Lej, tole sem napisal:
Ja, nategovanja se dogajajo že ves čas, v kapitalizmu, v fevdalizmu, v komunizmu... Nima veze.

Pretepaš slamnate možice. Moja trditev je izključno tisto, kar je v zadnjem odstavku. Če ti je težko prebrat en kratek sestavek do konca, ni moj problem. Takisto, če si ga sicer sposoben prebrat, a žal ne razumet.
- Hoc est qui sumus -

bbf ::

Preh je en podkovanje konj omenjal. Pa gume. Sej stvar je jasna: boš sedlal konja z do konca znucanimi podkvami? Boš šel v dež s slajkami? Boš. Ker si tupast. Boš printal do suhe kartuše? boš. Boš menjal znucane podkve, znucane gume, znucane kartuše? ne boš, ker to je neoliberalistični nateg in te hočjo samo izsušit. Izvoli, pejt enkrat iz suhe kartuše usposobit printer, ponucal boš pol nove kartuše, pa še ne bo lep test print. trikrat, šterkrat na suho, pa bo glava kaput. A ostane pa še 20%? ja, ostane, v eni 20 v eni 5, kakor softwaru uspe določit. Nimajo vsi printerji zastavice v kartušah za low level indication.
Kupi si CIS, če že imaš pro printer. Kupi kombi in ne avto al pa konja, če si pro.

darkolord ::

Nimajo vsi printerji zastavice v kartušah za low level indication.
Ni pa nobene tehnološke ovire, da tega ne bi imeli. Še posebej za to ceno bi brez težav merili (izpljuvano) črnilo na tisočinke grama natančno.

bbf ::

ne bi rekel, da je to tako simpl merit. Če je en pixel 2,8pl, bi za recimo fer pogrešek petih procentov rabil natančnost meritve 2,8pl +- 0,14pl. Mogoče se bi dalo, ne poznam tehnoloških omejitev, ampak zdi se mi pa izredno malo. Nihanja temperature in zračnega pritiska znata pri takih majhnih količinah neobvladljivo vplivati na procent napake.. Potem pa še "zihr je zihr" in v idealnih pogojih ostane 20% barve.

Brane22 ::

+1

Ne verjamem da se je kak beancounter upiral na vse štiri ob dejstvu, da 20% črnila ostane, ampak tudi ni verjetno da so se hoteli na ta način švercati pri strankah.

Kdorkoli kupi printer, sploh tako drag inkjet, se 100.0% zaveda svojih stroškov tiska na stran in to je verjetno tudi bistven podatek, ki ga zanima pred nakupom.

Drag je razvoj črnila, izdelava veliko manj. Proizvajalec ga je ocenil glede na to, kaj naj bi njihov profil strank bil pripravljen plačati glede na povpraševanje in ostalo ponudbo.
Če bi hoteli 20% več in bi ocenjevali da bo stranka to plačala, bi pač zaračunali 20% več in se ne bi zajebavali s tem.

thramos ::

imagodei je izjavil:


Pretepaš slamnate možice. Moja trditev je izključno tisto, kar je v zadnjem odstavku. Če ti je težko prebrat en kratek sestavek do konca, ni moj problem. Takisto, če si ga sicer sposoben prebrat, a žal ne razumet.


Ok, priznam, ne razumeš kaj hočeš povedat. Da so včasih kupce nategovali vsaj toliko kot danes, samo da se danes temu reče neoliberalizem? :))

darkolord ::

ne bi rekel, da je to tako simpl merit. Če je en pixel 2,8pl, bi za recimo fer pogrešek petih procentov rabil natančnost meritve 2,8pl +- 0,14pl. Mogoče se bi dalo, ne poznam tehnoloških omejitev, ampak zdi se mi pa izredno malo. Nihanja temperature in zračnega pritiska znata pri takih majhnih količinah neobvladljivo vplivati na procent napake.. Potem pa še "zihr je zihr" in v idealnih pogojih ostane 20% barve.
Jeben plovček bi bil bolj natančen. Ali pa ena elektroda na dnu rezervoarčka. Če naredijo glavo, ki lahko kontrolirano šprica kapljice, velike miljardinko mililitra, se mi ne zdi nek hudo prevelik izziv, da bi izmerili količino preostalega črnila na par mililitrov.

Brane22 je izjavil:

Ne verjamem da se je kak beancounter upiral na vse štiri ob dejstvu, da 20% črnila ostane, ampak tudi ni verjetno da so se hoteli na ta način švercati pri strankah.
OK, če to počnejo čisto ponesreči, kakšen je potem legitimen razlog, da ti printer ne pusti printati naprej, ko se mu zdi, da je zmanjkalo črnila?

Brane22 je izjavil:

Kdorkoli kupi printer, sploh tako drag inkjet, se 100.0% zaveda svojih stroškov tiska na stran in to je verjetno tudi bistven podatek, ki ga zanima pred nakupom.
Kakšen je dejanski yield je itak nekje +- 500% na specificiranega, tako da v bistvu ne veš, dokler zadeve ne kupiš in spustiš en svoj tipičen workload skoznjo in porabiš dva kompleta kartuš/tonerjev (tistega vzorčnega, ki je zraven in enega polnega).

Brane22 je izjavil:


Drag je razvoj črnila, izdelava veliko manj. Proizvajalec ga je ocenil glede na to, kaj naj bi njihov profil strank bil pripravljen plačati glede na povpraševanje in ostalo ponudbo.
Če bi hoteli 20% več in bi ocenjevali da bo stranka to plačala, bi pač zaračunali 20% več in se ne bi zajebavali s tem.
Če bi samo zaračunali 20% več, potem bi na papirju bili dražji od ostalih.

Problem je pač v tem, ker je to črnilo, res, RES svinjsko drago. Že tako ga računajo precej-krat po 20% več. Tudi pri 350 ml kartušah je blizu 500 eur na liter, pri manjših pa še krepko več. Njim je seveda daleč v največjem interesu, da ti to reč prodajo čimvečkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

roli ::

Za domačo rabo so mislim, da HPjevi Ink Advantage printerji precej poceni. Tako kartuše kot sami printerji. Za okoli 10€ dobiš original kartušo za 500 strani. To je za večino ljudi kar solidna cena bi rekel.

Sicer je firmware v teh tiskalnikih malo bolj čuden. Ena kartuša je "crknila" in tiskalnik ni več hotel tiskat oziroma je včasih kar zmrznil in nekaj mlel. Ko sem potegnil to kartušo ven pa je lepo naprej tiskal samo z črno (imam tapoceni varianto z dvema kartušama).

Se pa spomnim, da so HPjevi printerji (stari) včasih po defaultu črno tiskali z barvnimi kartušami. Razen če si jim eksplicitno povedal, da želiš črno kartušo. Ne vem pa, če je to še vedno.
http://www.r00li.com

imagodei ::

thramos je izjavil:

Ok, priznam, ne razumeš razumem kaj hočeš povedat.

Vem, sine, vem.
- Hoc est qui sumus -

bbbbbb2015 ::

thramos je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ne, ideologija se imenuje neoliberalizem. Kapitalizem so v svetu imeli tudi pred 100, 75 in pred 50 leti, pa se z ljudmi ni delalo tako kot se danes.

Ampak, to je že skoraj offtopic. Samo v resnici ni, zato ker je ta bebava ideologija res razlog, da se s potrošniki dela tako, kot se.


Ti res verjameš, da te ni pred 200 leti kovač prav tako nategnil in tvojemu konju zamenjal vse 4 podkve namesto le ene, poškodovane? :))

In da ni kovaški ceh tistega, ki je menjal samo poškodovane na hitro pospravil?


Ne, glej....

Nateguje se že celo človeško zgodovino. S to razliko, da če recimo govorimo o podkvah, če bodo odpadle ali pa so poškodovane, se je to dalo hitro videti.

Zdaj pa recimo, greš mimo reklame za telefon.. cena? 1€!

Glej, cena ni en evro. Bil sem enkrat pri Simobilu (izpolnjevat neke druge reči), nakar mlada punca (prodajalka) razlaga nekemu staremu, da cena je cena fiksna, samo drugi paket bo moral "vzeti", kjer bo imel tisoč minut zastonj pogovorov.

Pa če to ni za popyzdit. Stari pa ji je foro kupil v celoti.

To je problem. Kjer je nategovanje zelo fino zavito v droben tisk od drobnega tiska v splošnih pogojih aneksa k pogodbi. In normalen človek na prvo žogo ne more ugotovit tega.

thramos ::

Včasih pa je bilo nategovanje zavito v drugačen celofan. Buhuhu. Dobri stari časi in grdi grdi neoliberalci.

Tomi ::

Vir za ceno različnih substanc je izjemno slab, brez zamere. Recimo sodobna biološka zdravila dosežejo zlahka 100.000 - 1.000.000 € na galono (ki je v viru, torej cca 3,8 l). Razni markerji in posebej razviti proteini in DNA/RNA fragmenti so še dražji, saj se prodajajo po mikrolitrih do mililitrih.
metrodusa.blogspot.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako tiskat brez ena kartuŠe

Oddelek: Pomoč in nasveti
194470 (3899) SG_101
»

EPSON - hotel nafilat kartušo in poplava po mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
152037 (1678) billy
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394356 (3714) Brane2
»

Epson in nadzor nad črnilom kartuše

Oddelek: Strojna oprema
121778 (1717) bobby
»

Polnjenje kartuše

Oddelek: Pomoč in nasveti
71634 (1474) Alfa

Več podobnih tem