» »

Kako tiskat brez ena kartuŠe

Kako tiskat brez ena kartuŠe

akulp ::

Imam epsona stylus color 680 in zanima me kako oz kje naj dobim driverje (verketno morajo biti neoriginalni), i bi dovoljevali tiskanje tudi brez barvne kartuše? Kar originalni to ne dopuščajo.

Prosim za pomoč, zelo nujno, ker barve zlo malo rabim pa ne mislm skoz nove kupovat!
  • polepsal: bluefish ()

Borci ::

Izvedi operacijo menjave kartuše (ne vem kako gre to pri tvojem printerju). V skrajnem primeru vzami kartušo ven in jo daj potem nazaj, kot da maš novo in jo menjuješ.
Driverji bodo mislili, da je nova. Lahko boš celo kaj natiskal, saj vedno ostane nekaj barve notri.
(preverjeno dela pri ESC640 in ESC480)

akulp ::

No to pri mojemu ne deluje sem že zdavnaj poskusil . ker je stvar že tolk "pametna" da preveri nivo črnila8barve) in NOČE niakor!!

Hvala vseeno

A ma kdo še kakšno drugo možnost, PROSM!!

matter ::

če maš prek navadnega lpt porta nivo barve ne odčita. Mogoče bi se tako dalo.

bobby ::

pri 680 ne moreš narest kao da si izvedel menjavo,hkrati pa vstavu isto kartušo.zato ker ima zadeva na kartuši čip v katerem je zapisano stanje črnila. to je pod prvič pod drugič;tudi če ti nelkako uspe izvršit ponovno menjavo ISTE PRAZNE kartuše, bo črna slabo prinatala (bele sledi v textu) in tud čistilne procedure ne bodo pomagale. to pa zato, ker ima ta tiskalnik VSE šobe v ISTI glavi.primer:črna kartuša je polna,barvno ti rata ponovno vtavit in je prazna.črna ti slabo printa in daš čiščenje.črpalka bo namesto črnila potegnila zrak ki bo prihajal čez barvno kertušo in zato črpalka ne bo potegnila nič črnega črnila (oz. zlo zlo mal). če nekako zamašiš dovod zraka v barvno kartušo ti še vedno ostane prvi problem.
no sej če mal dobr premilm, bi se tud prvo dal :D

cekr ::

Čudno, pri meni pa lahko piše naprej s črno, tudi če je zmanjkalo kakšno drugo barvilo.

bobby ::

A zmanka ti recimo barvne,tiskalnik ti to javi,gori rdeča lučka in kar dela naprej?????
si prepričan da imaš epson stylus color 680????

akulp ::

Matter: Prek navadnega LPT porta. Kakšen ap je navaden LPT port?

A to si mislu ne preko USB-ja. Če to misliš jest mam na LPT pa vseen prebere. Je pač "prepameten.:D

bobby ::

matter:če ni barve v kartuši in tiskalnik to zazna, ti NE BO TISKAL pa če se na trepalnice postaviš. inštaliri si status monitor pa ti bo računalnik "prebral" in pokazal, kok barve maš še v črnilih.:\

Brane2 ::

Ni čist res. Vsi moji EPSONI me samo opozorijo, da črnila ni in printajo naprej. Sam lampa utripa, da črnila ni.

BTW: Tiskalnik nikol ne VE (no, vsaj Stylus 1520 in 1200) da črnila ni, ker NIMA senzorja za kaj takega. Stvar sklepa o stanju črnila v kartuši po številu kapljic, ki ji jih je špricnila na določeni barvi.

Tudi tisti modeli, ki imajo čip, ga uporabljajo, da "cahnejo" porabljeno črnilo- da bi preprečli folku poceni refill in ga prsilil, da kupuje Epsonovo črnilo. Čip pa se da emulirati in na trgu so že pametni nadomestki, ki se na pritisk knofa (ali celo sami) "polnijo"...

Matek ::

Brane, če lampa žmiga, je tinte malo, šele ko gori, je čisto sfalilo
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

akulp ::

PA kaj mi to pomaga????
Vem da obstajajo "mašince k ti prisiljo čip do različnih stvari tud do tega da lahko uporabljaš neoriginalne kartuše brez čipov....

Sam stvar pride 11.000 jurjev (barvna k.+črna k.+ reprogramator za čipe + navodila)

mene pa zanima sam, če se da dobit driverje, ki bi dopuščal tiskanje brez barvne kartuše. Pri 680 ga glede črnila NE MOREŠ prevarat. Vse sem že probal in ne mi pamet solit da se da.

Prepričan sem da je treba nekje dobit neoriginalne driverje. Edino tko bi mogoče delal, če ni vse skup povezan s hardwarom pol pa tud driverji ne bodo pomagal.

Ampak probat se splača sam KJE DOBIT DRIVERJE ?

Hvala,byby

Highlag ::

Hecna stvar.

Moj Lexmark Z32 to omogoča z originalnimi drajverji za XP. Sem že zdavnaj prešaltal samo na črno. :D

bobby ::

Brane2, MadManMato ima prav.če žmiga javi da je črnilo proti koncu,šele ko gori-pomeni da nima več črnila notri in zadeva ne bo špilala NIČ.

akulp:drajverji t8i ne bodo čisto nič pomagali ket se TISKALNIK sporazumeva s ČIPOM na črnilih in ne comp.ko ti tiskalnik prižgeš ima vpisano zadnje stanje črnil v kartšah,ki jih je nazadnje prebral.šele ko glava opravi čistilni postopek ob prižiganju gre zopet pogledat na čip kartuš. drajverji gor al dol.
ČE pa po ne vem kakem čudežu najdeš take drajverje pa ti slavo pojem do smrti.

bobby ::

Highlag: ta tvoj HP ma dve (2) glavi in dve (2) blazinci na katere se parkira predno ga ugasneš. če se ne motim lahko na tem tiskalniku opraviš čiščenje samo črne oz. barvne glave ne da bi porabljal črnilo druge, je res?
Razlika je v samem "docking sistemu" tiskalnika. v 680 pa ima samo eno glavo v kateri so barvne in črne šobe tako da če čistiš eno,čistiš tudi drugo.

Tr0n ::

Pri 680 se to ne da. Lepo kupi kartusi pa mir. Saj barvne menda ne rabis tolko, da bi jo moral vedno menjat, crna pa se dokaj hitro porabi ce veliko printas.

BigH ::

yo
kartuse se da dobit tut ceneje kot za 11 cukov

037812058
barvna 3300
crna 2500

akulp ::

A to je kakšna firma? Kater pa a kartuše za Stylus color 680 (s čipom)?

janjaaaa ::

mene pa zanima, če ima kdo epson sx415?
kje bi se dalo dobit za njega najcenejše ponaredke od kartuš? kr ta me spravlja ob živce kolko barve porabi in ni šans, da si človek lahko privošči orginalne...
pa kako gre potem to resetiranje, če uporabljaš barve za filat? a je možno, da jih potem prej, ko se spraznijo nafilaš spet not?

SG_101 ::

poglej na biro.si, za epson stylus sx115 vem da je, najbrž bo tut za tvojga... prvo kupiš kartuše, ki so cca. 20EUR (4 barve), potem pa samo vložke, ki se vstavijo v te kartuše. vložki so pa po cca. 10EUR za 4 barve.

Edit:
kartuše:
http://www.biro.si/si/komplet-fenix-e-t...

vložki:
http://www.biro.si/si/komplet-fenix-vlo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SG_101 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopija kartuš znamke Pelikan - EPSON

Oddelek: Pomoč in nasveti
212042 (1570) SkyEye90
»

Printer - kako ga pretentati? Nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
61517 (1226) s1m0n
»

All in one tiskalnik, MAX 120 €

Oddelek: Kaj kupiti
131368 (1213) Zheegec
»

Neoriginalne barve za tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
242579 (2025) ;-)
»

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143213 (3072) M-man

Več podobnih tem