» »

preizkus nadarjenosti

preizkus nadarjenosti

marko181914 ::

25.8. Sem se prijavil na fakulteto za gradbeništvo smer arhitektura. Danes 7.9 dobim elektronsko pošto, ZADEVA: Preizkus nadarjenosti za študij arhitekture in da moram takoj drugi dan plačati in opravljati preizkus nadarjenosti. Sabo moram imeti: barvice, flomasterje, nalivno pero, škarje, lepilo in svinčnik. Preko navadne pošte nisem dobil nobeno potrdilo, da sem sploh sprejet. Obvestilo po pošti dobim naslednji dan po opravljenem pisnem delu preizskusa, kar pa vse skupaj ni nekako smiselno. Prvi dan vabilo preko elektronski pošte ne navadne pošte, nobeno pismo, da sem sploh sprejet v kakršenkoli visokošolski program ali da moram opravljati preizkus, drugi dan pa takoj zjutraj na juriš. Ne bi oni morali malo prej kaj poslati ali počakati z vabili? Ni tako po zakonu? Osebne izkaznice nimam.
Lahko uporabim dijaško izkaznico ali pa brez originalne izkaznice ne bo nikakor šlo?
Če ne grem opravljati preizkus nadarjenosti, ga lahko opravim drugič naprimer v tretjem prijavnem roku?
Se lahko prepišem v kakšno drugo smer fakultete za gradbeništvo?

Hvala za razumevanje! :8)

black ice ::

Saj nisi še nikamor sprejet. Sprejemni izpit bo pokazal, če boš sprejet ali boš izvisel. Nehaj jamrat, to so ti zagotovo omenili, ko si se vpisoval.

borut_p ::

1. v pogojih o vpisu jasno piše, da morajo vsi kandidati opraviti test nadarjenosti
2. normalno da nisi nikamor sprejet - poglej točko 1
3. če nisi dovolj nadarjen (problem so samo nivoji ocenjevanja nadarjenosti ker so verjetno subjektivni) je itak bolje, da nisi vpisan v tako smer
4. ko sem se jaz vpisoval na fakulteto sem moral napisati vsaj tri želje
5. če si polnoleten, si dolžan dokazovati svojo identiteto z osebno izkaznico/pasušem

http://www.fg.um.si/izobrazevalna-dejav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

marko181914 ::

V čem se sploh gre pri preizkusu nadarjenosti. Preizkusi za nadarjenost so tudi v srednji šoli. Koliko je posameznik nadarjen za risanje???

Zgodovina sprememb…

tor2 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

AmaranthK ::

"Pri pripravah na sprejemne izpite je smiselno, da se kandidati seznanijo z osnovnimi prvinami risanja (perspektivno risanje), s tehničnimi prvinami arhitekture, hkrati pa s poznavanjem umetnosti (predvsem zgodovino arhitekture). Tatjana Rojs je povedala, da preizkus poteka v dveh delih; prvi del sestavlja pisna/risarska naloga, drugi del pa je intervju. Pri prvi nalogi se predstavlja grafično upodobitev rešitve na podano nalogo, v drugem delu se izdela risbo z zasnovo in oblikovanjem določenega objekta ali predmeta. Izdeluje se na list formata A3."

AmaranthK je izjavil:

"Pri pripravah na sprejemne izpite je smiselno, da se kandidati seznanijo z osnovnimi prvinami risanja (perspektivno risanje), s tehničnimi prvinami arhitekture, hkrati pa s poznavanjem umetnosti (predvsem zgodovino arhitekture). Tatjana Rojs je povedala, da preizkus poteka v dveh delih; prvi del sestavlja pisna/risarska naloga, drugi del pa je intervju. Pri prvi nalogi se predstavlja grafično upodobitev rešitve na podano nalogo, v drugem delu se izdela risbo z zasnovo in oblikovanjem določenega objekta ali predmeta. Izdeluje se na list formata A3."


To je na mariborskem faksu..

Zgodovina sprememb…

tor2 ::

Na LJ je pomoje enako.
Drugače naj op najde forum FA LJ in pogleda če kaj piše.

marko181914 ::

Od kdaj do kdaj je čas za plačanje položnice preizkusa in točno kje?

black ice ::

Toplo priporočam, da si začneš iskati službo, če ti že tako trivialne stvari povzročajo nepremostljive težave.

Preberi papir, ki si ga dobil od fakultete ali pokliči na referat.

Invictus ::

Ojej, spet en funkcionalno nepismen bodoči študent.

Pa ne pozabi pripeljati mame s sabo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Nič lažjega, verjetno je mama še na porodniški za njega.. >:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lebdim ::

Invictus je izjavil:

Ojej, spet en funkcionalno nepismen bodoči študent.


To je problem današnje družbe.

marko181914 ::

Obstaja tudi funkcionalno nepismena zdravnica. Na pravopisne napake nisem bil posebej pozoren, kajti mislil sem da to ureja urednik.

St235 ::

Prosim ne uporabljaj besed kot je "misliti", ker je že od prvega posta jasno, da tega ne delaš. Drugače si ne znam predstavljat kako se znajdeš v situaciji, da se vpišeš na fakulteto in ne veš kakšni so vpisni pogoji. Ta z urednikom je pa definitivno v ožjem izboru za iditotizem leta.

gruntfürmich ::

ne bom sodil o tem koliko je naš študent pripravljen na vse skupaj, ampak da moraš s seboj prinesti opremo za risanje pa pove marsikaj o naših fakultetah...
kr groza me je kje živim in da sem tak zapečkar da se mi ne ljubi oditi...:(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

borut_p ::

Meni se pa zdi to čisto OK - se potem ne more zgovarjat da je imel neprimerno opremo. In kaj pričakuješ od naših fakultet, da ti bodo še kulije prinesli k riti?

gruntfürmich ::

na našem faxu nismo rabli steklovine in kemikalij za v laboratorije nosit poleg...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SaXsIm ::

Ja, fakulteti za arhitekturo znata biti precej dragi, poleg fakultete za šport mislim, da celo najdražji. Imaš en kup printov, materiala za makete, risarskih pripomočkov, ... Tudi pri nas na elektro nismo rabili ničesar nositi seboj, kvečjemu kupiti kakšno skripto za vaje, ampak to je bilo to. So pa fakultete različne in predvidevam, da omenjenih pripomočkov fakulteta ne zagotovi zato, ker niso poceni, so potrošni material, in navsezadnje obstajajo različne preference pri različnih študentih.
SaXsIm

Invictus ::

Fakultete ne bodo zagotovile delovnih sredstev, če so le ta dostopna na trgu. Za neko normalno ceno. kaj je normalna cena, je stvar posameznika, vendar je treba študentom že vnaprej pokazati da delovna sredstva v njihovem poklicu pač stanejo.

Brezplačno šolanje ne pomeni, da ti zagotovijo vse od A- Ž, ampak da so brezplačna predavanja in vaje ter v določeni meri opravljanje izpitov.

Jasno da na medicini ne bodo pri anatomiji zahtevali naj si študentje zrihtajo trupla za vaje, kak svinčnik in zvezek pa že lahko kupijo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

marko181914 je izjavil:

Obstaja tudi funkcionalno nepismena zdravnica. Na pravopisne napake nisem bil posebej pozoren, kajti mislil sem da to ureja urednik.


Seveda, pa tudi plačane dobiš vse svoje prispevke tukaj, sploh take šale.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Jasno da na medicini ne bodo pri anatomiji zahtevali naj si študentje zrihtajo trupla za vaje, kak svinčnik in zvezek pa že lahko kupijo ...

V bistvu si moras kupiti tudi skalpele, svedre (ce si zobozdravnik) ipd.

marko181914 ::

Na tem forumu sem zasledil namesto rabe besede "spremenil"ali "ustvaril", besedo "polepšal". Kaj bi bilo to drugega, kot popravljanje pravopisnih napak s strani urednika?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344425 (6617) nejc_nejc
»

akademija umetnosti

Oddelek: Šola
211783 (1373) harvey
»

POMOČ! - kam na faks? -multimedija

Oddelek: Šola
192893 (2169) nonamer123
»

sprejemci za arhitekturo

Oddelek: Šola
3411410 (6165) Machete
»

Fakulteta za gradbeništvo (VSŠ)

Oddelek: Šola
154412 (3942) -MH-

Več podobnih tem