» »

vpis na visokošolski strokovni študij Računalništvo in informatika

vpis na visokošolski strokovni študij Računalništvo in informatika

sanelb10 ::

Pozdravljeni,

V letu 2004/2005 sem bil vpisan na univerzo Fakulteta za računalništvo in informatiko, Fakulteta za matematiko in fiziko, vendar sem ga opustil, ker nisem mogel usklajevati športne poklicne kariere in študija.
Po končani karieri sem se odločil da se ponovno vpišem na FRI(visokošolski program).
Ker moja starost presega meje rednega študija in ker sem redno zaposlen, me zanima če je možno obiskovati ta študij oziroma program izredno.

Klical sem tudi v tajništvo FRIja, kjer mi g. Runovc Metka ni znala točno povedati, če je to možno ali ne.

Ta trenutek vem, da sem že prepozen, vendar se pripravljam, da bi začel obiskovati študij naslednje leto.
Če ni možen izreden vpis na FRI, me še zanima katera univerza po kakovosti je konkurenčna in ima možnost izrednega vpisa.

Za odgovore in nasvete se vam že vnaprej zahvaljujem.

K3kec ::

Študij ni starostno pogojen, ni pogojen niti z zaposlitvijo, tako da s tega vidika, če si koristil samo vpis in ne ponavljanja(ali prepisa), se še vedno lahko vpišeš v redni študijski program.

Izrednega študija na FRIju(glede na razpisana mesta) ni, prav tako ni izrednega študija v Mb ali na univerzi na Primorskem. Ostalo kar je, je za moje pojme izguba časa in denarja.(lahko pa poskusiš dokončat višješolski študij izredno ter se prepisati na FRI)

sanelb10 ::

hvala, se bom pozanimal o tem.
kaj je pa pogoj da se ponovno vpišem?
matura?vmes sem končal višješolski program, je to problem?...

lebdim ::

Ne, mislim da ni nobenega problema.

urli ::

Izrednega študija računalništva ni. Včasih je bil na FRI, pa so ga ukinili. Pa že takrat ni bil čisto pravi izredni študij. 1. letnik naj bi bil res izredni, v 2. pa si se vpisal med redne študete, tako da je bilo verjetno študij nemogoče kombinirati z redno zaposlitvijo. Se je pa letos v Novem mestu odprl študij računalništva in spletnih tehnologij. Vsaj po nazivu je to po moje še najboljši približek študiju računalništva (naziv dipl.ing.rač. in splet. teh.). Vse ostalo je verjetno res izguba časa (ing. informatike, dipl.druž.info., dipl.posl.inf... pač informatika na 1001 način) ali pa tudi ne, če se ti gre za stopnjo izobrazbe. Sicer pa močno dvomim, da bodo na FRI/FERI v kratkem odprli izredni študij, ker imajo očitno enostavno dovolj rednega vpisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urli ::

Če se ne motim, je pred leti izredni študij računalništva na FERI trajal 6 let kar je pa res malo preveč, tako da so ga tudi ukinili (po moje je bilo zelo malo vpisa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FIŠ-fakulteta za informacijske študije

Oddelek: Šola
3411044 (5116) cheetah2
»

Nov študij računalništva na FIŠ v Novem mestu

Oddelek: Šola
4413319 (11211) Blinder
»

Izredni študij, MB, računalništvo?

Oddelek: Šola
115859 (4322) T-h-o-r
»

Bo šel letos kdo študirati izredni študij računalništva na FIŠ?

Oddelek: Šola
358007 (7127) Yacked2
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930229 (20395) drzni86

Več podobnih tem