» »

akademija umetnosti

akademija umetnosti

krennn123 ::

pozdravljeni,
sem dijak 4. letika programa računalniški tehnik in zanima me nekaj glede vpisa na akademijo umetnosti. Nisem točno razumel, kateri pogoji so obvezni za vpis na ta študij in me zanimi, če bi mi lahko malo obrazložili to.. še boljše bi blo, če je imel kdo izkušnje s tem študijem in mi jih povedal :)

Isotropic ::

preizkus risanja, slikanja ali kaj podobnega.
maš tečaje za to se mi zdi

krennn123 ::

Aha, hvala :)

bluefish ::

Poleg poklicne mature boš moral opraviti še en dodaten maturitetni predmet: umetnostna zgodovina, likovna teorija, zgodovina, filozofija, psihologija ali sociologija.

Tule pa več o tem: http://www.aluo.uni-lj.si/vpis/

+ preizkus ter mapa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ToniT ::

Pripraviti moraš personalno mapo s slikami in risbami (minimalno število je predpisano).
Potem pa sledi praktični preizkus znanja (mislim da traja 3 dni).
Toplo priporočam obiskovanje tečaja, ki ga organizirajo na ALUO. Mislim, da se bo ravnokar eden začel.

krennn123 ::

kar se tiče te mape z risbami in slikami, a to moraš bit "naravno nadarjen" al se da prek tečaja lepo naučit.. se opravuičujem za spraševanje haha

Isotropic ::

valda moraš met žilico
na tečaju sam spoliraš

krennn123 ::

ni mi jasno glede teh slik pa risb.. zakaj pa to? Če pa se učenje vrti okoli animacij, filmov...

marS ::

mogoče bi bilo boljše zate če bi se prijavil na kako multimedijsko akademijo...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

gddr85 ::

krennn123 je izjavil:

ni mi jasno glede teh slik pa risb.. zakaj pa to? Če pa se učenje vrti okoli animacij, filmov...

ker je najbrž tudi poudarek na kiparjenju, ilustriranju, modeliranju s programi ipd.
afaik faks temelji na risanju/oblikovanju..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

bluefish ::

krennn123 je izjavil:

Če pa se učenje vrti okoli animacij, filmov...
Se ne. Raje glej v smeri multimedije ali kaj podobnega, če te to zanima.

Andrejpan ::

Interdisciplinarni univerzitetni prvostopenjski študijski program Multimedija (študijski program izvajata Fakulteta za elektrotehniko in Fakulteta za računalništvo in informatiko)

bluefish ::

S tem, da ima ta program precej tehničnih vsebin oziroma teorije. Če bi rad le kreativo, glej v smeri IAM in podobnih.

Cruz ::

Če te zanima animacija,filmi še poglej AGRFT, smer filmska in televizijska montaža.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

PARTyZAN ::

Upam, da OP kaj razmišlja o zaposlitvi že zdaj. Če nimaš vizije in plana za prihodnost se pripravi, da boš po opravljeni šoli životaril. Stanje v produkciji/umetnosti ni najbolj rožnato te čase.

Invictus ::

Če se ne pišeš prav, nimaš prav veliko šans priti tja. Lahko pa probaš...

AGRFT je rezervirana za sinove in hčerke slovenskih igralcev in režiserjev.

Imam kolegico, ki so ji na tretjem poskusu rekli točno to :D. Ko je že ona popizdila, naj ji povedo zakaj se ne more vpisati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cruz ::

@Partyzan V obdobju reklam ni najbolj rožnato v produkciji, umetnosti? Že v Sloveniji poznam nekaj umetnikov/designerov, ki delajo od doma kot freelancerji za SLOVENSKA podjetja. :)

@Invictus Mogoče pa so jo samo hoteli potolažiti s tem? Seveda verjamem, da pomaga priimek, ampak vseeno. Pa tudi je nek profesor enkrat v intervjuju rekel, da itak bolj iščejo moške za smer dramska igra, ker bolj prevladujejo ženske.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

bluefish ::

Mah, pri teh umetniških izbircih se res zdi, da so rezultati bolj ko ne odvisni od osebnih kapric članov komisije. Recimo primer Lešnika, ki je trikrat padel na izboru za ALOU, nato pa uspel v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Invictus ::

Pa le ta ni edini.

Ena punca pri nas ni bila sprejeta, so jo pa sprejeli na znano igralsko šolo v New Yorku, kjer so zadnjo celo našli denar za štipendijo. Ampak se res ne spomnim imena.

Najbrž bi se našel še kak primer. Kot sem rekel, pravi priimek pomaga.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

michaelscott: Jaz tudi poznam uspešne v industriji. Žal pa vsaj še enkrat toliko takšnih, pri katerih je morala reč za katero so bili izšolani spremeniti v stranski biznis.

ToniT ::

Verjetno pravi priimek pomaga, ni pa nujno. Moji hčerki je uspelo priti na ALUO, pa ne poznamo nikogar v umetniških vodah.

harvey ::

Ena punca pri nas ni bila sprejeta, so jo pa sprejeli na znano igralsko šolo v New Yorku, kjer so zadnjo celo našli denar za štipendijo. Ampak se res ne spomnim imena.

Zala Đurić Ribič mogoče.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik in programi za oblikovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
213209 (3020) opeter
»

Pomoč / študij

Oddelek: Šola
81232 (706) legice
»

Profesionalni CAD/CAM/CAE/PLM in Linux

Oddelek: Programska oprema
213483 (3044) Isotropic
»

Zasloveti kot računalničar?

Oddelek: Sedem umetnosti
91485 (1188) DoloresJane
»

Rezanje - krajsanje AVI-jev in MPEG-gov

Oddelek: Pomoč in nasveti
111439 (1336) matevzm

Več podobnih tem