» »

Ne morem bootat iz SSD diska

Ne morem bootat iz SSD diska

branc ::

Popi*ditis bom fasal. Začel me je zezat SSD, iz katerega ne morem bootat (win 10).
"Remove disk or other media" se mi pojavlja.
Boot disk priority je nastavljen pravilno. Izklopil sem vse notranje diske, zunanje USB diske, ostal je noter samo SSD. DVD enote nimam prisotne že leta.
Upgrejdal sem tudi BIOS, v Asus Utility v biosu je SSD viden, prav tako vsebina tega diska, tako da do izgube podatkov ni prišlo....Kolikor resetiram, me vrača v BIOS - ciklično, vsake toliko časa ne gre v BIOS in se pojavi zgornji error. Tudi na drug SATA port sem dal disk in isto...Kakšna ideja?

Verjetno bi bila temeljna rešitev, da naredim USB bootable Win10 image in dam repair, ampak bi se tej opciji rad na vsak način izognil, moralo bi bootati iz tega SSD.

hojnikb ::

kater ssd ?

Smart podatke si preveru ?
#brezpodpisa

branc ::

Samsung SSD EVO 840 256 GB....smart funkcija vklopljena v BIOSU...

hojnikb ::

smart podatke poglej z programom, ne sam vklop v biosu

sicer pa, čisto možno da so podatki curruptani in ti zato to meče ven
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

branc ::

S katerim programom? Kakšen tool k ga bootam iz usb? Ker ne morem v win okolje, na ssd je edini sistem, ki ga imam...

hojnikb ::

recimo hirens bootcd

Lahko pa enostavno nardiš secure erase in frišno namestiš win10
#brezpodpisa

branc ::

Če prav razumem princip Hirens boot CD, ti enostavno 'uturi'/overwrita MBR na obstoječi particiji?

Bom tekom dopoldneva poskusil taisti disk bootat na drugi mašini, katere nakup si mi celo ti predlagal (GB-BXBT-1900) :) Sam tolk, da se prepričam, da je res v SSDju problem, da ga ne biksa BIOS...
Če to ne bo palilo, bom poskusil z Hirens...
Če tudi to ne bo, bom naredil Win 10 ISO, pa dal repair opcijo (če sploh je v setupu)....

hojnikb ::

>Če prav razumem princip Hirens boot CD, ti enostavno 'uturi'/overwrita MBR na obstoječi particiji?

ne, boota se direkt z cdja, usbja
#brezpodpisa

šajtrga ::

Jaz sem kakšne 2 tedna nzaj vgradil ssd v računalnik in mi ga zazna kot zuzanji disk oz. kot usb ...
deluje vse normalno imam win10 gor vendar me skrbi da ga bom po pomoti izvrgel

branc ::

Update: SSD sem probal v drugem compu, ravno tako ne boota, torej zdej vsaj za zihr vem, da je težava v samem disku in ne biosu. Gremo v druge možnosti...

tor2 ::

Parted magic, secure erase.
Zadnja free verzija: pmagic_2013_08_01.iso .

Če ni napredka porabi ssd za storage.

branc ::

Ma sej te erase variante niso problem, jaz bi rad obdražal inštalacijo in 120 gb apsov in špilov, ki jih imam.
Prepričan sem, da bi ponoven setup win 10 rešil težavo, ampak bi moral formatirat.
Mimogrede, naredil sem bootable win10 usb in prišel do recovery možnosti, ampak nbena od teh ni pomagala.

tor2 ::

Saj lahko prvo narediš klon image na drug hdd, secure erase in potem restore.

Jst ::

Kaj pa pravi "diskpart list disk/volume"?

Mogoče moraš samo pravilno nastaviti ali pa rebuild mbr (komande si poglej na MS strani).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

branc ::

Sem v usb boot cmdju napisal tiste ukaze, ampak brez sprememb. MBRja na noben način nisem mogel obnovit.
Anyway, case closed, sem formatnu, naložu na novo OS in zadeva dela bp. Bom v bodoče imel kakšen image pripravljen...

branc ::

Zahvaljujem se vam za pomoč in predloge!
Lp,
Branc

BorutK-73 ::

šajtrga je izjavil:

Jaz sem kakšne 2 tedna nzaj vgradil ssd v računalnik in mi ga zazna kot zuzanji disk oz. kot usb ...
deluje vse normalno imam win10 gor vendar me skrbi da ga bom po pomoti izvrgel

To je tudi meni kazalo en cas, potem je pa samo izginilo. Sem tudi probal izvrzti disk, pa ni šlo.

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

Gre za kloniran disk? V vsakem primeri pa lahko poskusiš z recovery diskom, greš v CMD in potem;

bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /rebuildbcd


Edit: Malo prepozen, mogoče pa komu pomaga v prihodnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

branc ::

Rippy je izjavil:

Gre za kloniran disk? V vsakem primeri pa lahko poskusiš z recovery diskom, greš v CMD in potem;

bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /rebuildbcd


Edit: Malo prepozen, mogoče pa komu pomaga v prihodnje.



Rippy, tudi to sem probal - vse tri ukaze, ni nič pomagalo.

Tr0n ::

SSD v qurcu. :)

branc ::

Ma ni, po formatu dela čist ok : )

Tr0n ::

Za kak teden, dve potem pa pa-pa. :)

branc ::

Dvomim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot mgr??

Oddelek: Pomoč in nasveti
6881 (804) borča
»

antivirus

Oddelek: Pomoč in nasveti
372310 (1193) jozerus
»

Problem z bootanjem windows 7.

Oddelek: Pomoč in nasveti
6867 (757) mihec161
»

WIN7 problem nujno

Oddelek: Programska oprema
5715 (444) 33blaz33
»

PC noče bootat

Oddelek: Pomoč in nasveti
101052 (927) Kato

Več podobnih tem