» »

PC noče bootat

PC noče bootat

Kato ::

Iz računalnika sem odstranil dva trda diska. V računalniku sem pustil le sistemski disk ,ki je razdeljen na dva dela , en del za sistem drug pa za podatke.

Računalnik se normalno zažene , na info ekranu se izpiše ime trdega diska ,ki je priključen kot peti MASTER.

Če v DVD enoti nimam dvd-ja proba računalnik bootat s HD-ja. Izpiše se ,da išče Mac address, ko ga ne najde pa "no boot filename recived" in "Disk boot failure insert system disk" . Če imam pa dvd v enoti me pa vpraša s česa naj boota ,ali s HD-ja ali s DVD-ja. Če dam s HD-ja dobim sporočilo "FD 1.44MB Boot system type (-13).

Prosim pomoč, ker nimam pojma kako ukrepati.
  • spremenilo: Kato ()

Kato ::

Ok zdej sem ,dal notri stari disk in računalnik je prišel v sistem. V čem je fora , sistem je garantirano na novem disku, ne vem zakaj brez starega noče delat?

logout ::

Pol že ni vse na novem disku, kljub temu da se tebi zdi tako. Če vtakneš notri sistemski disk od tvojega operacijskega sistema in bootaš iz njega, se da zadeva dokaj enostavno popraviti. Ker nisi povedal, kateri OS uporabljaš, si boš moral sam poiskati ukaze za obnovitev MBR.

L.p., Kloko

Kato ::

Uporabljam Visto Ultimate 32bit. Ne vem ,če je to povezano vendar na starem disku sem našel "BOOTSECT.BAK".

Torej predlagaš da dam notri Vista DVD in naredim kaj?

Kaj je MBR?

hvala

trunks ::

MBR - Master Boot Record

Kako pa imaš nastavljene diske : Master/Slave/Auto Select?
Pa ko kako imaš v BIOS-u nastavljen Boot Device Priority?

logout ::

Tale navodila bi naceloma morala zadostovati.

L.p., Kloko

Kato ::

Super hvala, bom jutri probal porihtat, bom sporočil kako je šlo.

Kato ::

Ok danes sem to probal pa sem naletel na težavo

Navodila:
1. Vstavite namestitveni disk s sistemom Windows Vista v diskovni pogon in zaženite računalnik.
2. Ko vas računalnik pozove, pritisnite katero koli tipko.
3. Izberite jezik, čas, valuto, tipkovnico ali način vnosa in kliknite Naprej.
4. Kliknite Popravite računalnik.
5. Kliknite operacijski sistem, ki ga želite popraviti, in nato Naprej.
6. V pogovornem oknu Možnosti obnovitve sistema kliknite Ukazni poziv.
7. Vnesite Bootrec.exe in pritisnite ENTER.

Torej med četrtim in petim karakom nastopi težava, ne najde diska. Pravi da ni driverja in naj vsavim medij in inštaliram driver. Problem je sedaj v tem ,da ne najdem gonilnika na strani od WD-ja. Ime diska WDC WD2500BEVS

logout ::

Rabis driver za SATA kontroler na osnovni plosci in ne driver za disk.

L.p., Kloko

Kato ::

Aha hvala. Bom probal z originalnim CD-jem od plošče.

Kato ::

Ni delovalo. Sem probal vse sata driverje,ki so bili na CD ju pa nobenega ni hotelo zalaufat. A mi sploh še ostane kakšna druga opcija kot clean install? Če zalaufam Acronis image, bo verjetno isti problem saj sem takrat še imel več diskov v računalniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535288 (3215) Han
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474847 (3853) gruntfürmich
»

ntldr is missing - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
20929 (738) solatko
»

VirtualBox

Oddelek: Pomoč in nasveti
341681 (1086) fosil
»

Problem z odpiranjem spletnih strani, setup datotekami...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253170 (2959) Tac20

Več podobnih tem