» »

Asus notebook

Asus notebook

vanromy ::

Na pet let starem prenosniku so se po celem monitorju pojavile vodoravne črte v razmaku približno 2 mm.

Kateri servis mi priporočate?

Kakšne so vaše izkušnje s servisom Sistem Ena na Dolenjski cesti?

shadeX ::

Priporočamo nov prenosnik, ker boš za servis dal več kot za nov prenosnik z boljšimi specifikacijami.

AnriK ::

shadeX je izjavil:

Priporočamo nov prenosnik, ker boš za servis dal več kot za nov prenosnik z boljšimi specifikacijami.

Brez da napiše točen model prenosnika je brezveze ugibat.

Lahko je popravilo okoli 100€, kar je pri tisoč € vrednemu prenosniku še vedno smiselno. Torej OP predlagam da napiše točen model. Lahko je odpovedal ekran, lahko je samo slab stik konektorja za LCD, ...

vanromy ::

K 72 J.

He-Man ::

Lahko je monitor, lahko GPU ali pa celo RAM. Enkrat sem doživel nekaj podobnega in bil prepričan, da je krivec GPU a se je zadeva uredila po zamenjavi spomina. Če lahko, zamenjaj RAM oz. če imaš 2 modula poskusi izmenično zagnati prenosnik z le enim. Če ni RAM (verjetno žal ni) bodo stroški z menjavo GPU ali zaslona.

vanromy ::

Hvala za odgovor, v ponedeljek ga peljem v servis Sisten 1.

shadeX ::

Če je GPU kar naverjetneje je, potem bo moral zamenjat celo plato.

solatko ::

Prenosnik priključi na zunanji monitor ali TV. Če se pojavijo enake črte, je krivda v grafični kartici, ki jo počasi jemlje.
Napiši, če je bil računalnik kdaj v svoji zgodovini razdrt in očiščen, saj je lahko napaka v pregrevanju grafike.
Delo krepa človeka

vanromy ::

Včeraj sem ga priključil na tv in tam je slika brez črt.

Lani pozimi ni bilo slike na monitorju, vzrok je bil pokvarjen povezovalni trak z monitorjem.

To napako so odpravili, mogoče so ga takrat tudi očistili.

solatko ::

Potem je v okvari display (verjetno kontroler, ali priključna vrvica). V tem primeru se ti splača popravit, če bi šla grafika, je popravilo nesmiselno.
Delo krepa človeka

vanromy ::

OK Hvala!

mirancar ::

za referenco ti povem da me je menjava zaslona koštala 100 eur, takrat 5 let star prenosnik
70 eur je bil zaslon + 30 zaokroženo na 100 menjava
čakalna doba je bila cca 3 tedne (verjetno je naročil iz ebay...)
menjal je cca pol ure
zaslon 1920*1200 15,4 inch matt, dobri vidni koti, vglavnem zelo dober nadomesten display


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedelujoča grafična na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
11764 (521) Jožko
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518344 (13919) Zheegec
»

POMOČ črta na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
384513 (3841) matobeli
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898119 (5504) denci
»

Obdržati prenosnik dražje kot kupiti novega

Oddelek: Novice / Ostale najave
364358 (2728) Matevžk

Več podobnih tem