» »

kombi prevozi

kombi prevozi

vsat07 ::

Pozdravljeni

glede na prebrano na forumu predvidevam da bom našel koga ki mi lahko pomaga.
gre za sledeče.
imam kombi registriran na fizično osebo, ki ga uporabljam za lastne potrebe-na kmetiji.
prav tako imam sicer tudi registriran s.p. vendar za drug namen.
sedaj bi prijatelj, ki ima s.p. rad da za njega dvakrat tedensko vozim v avstrijo.
ker bi rad to opravljal legalno me zanima kako to izpeljati in katere dokumente moram imati pri sebi ob prevozu.
to da registriram ustrezno dejavnost vem.
Vse ostalo pa mi ni najbolj jasno.
predvsem katere dokumente moram imeti ob sebi če me ustavijo naša carina ali pa avstrijska policija.

vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav.
sandi

harvey ::

predvsem katere dokumente moram imeti ob sebi če me ustavijo naša carina ali pa avstrijska policija.


Potni nalog in pa dokumenti, ki so vezani na blago, ki ga voziš - tovorni list, dobavnica, faktura za EU robo zadošča. Če gre pa za kakšno specifično ne EU robo pa še carinske dokumente vezane na tovor.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Likalnik ::

Pa glej da ne bodo posiljke katere imajo status nevarno blago oziroma adr....predvidevam, da nimas izpita za to ne vozila ustrezno opremljenega...kazni so visoke..
Drugace pa tako kot ti je predhodnik rekel....napisan potni nalog, dobavnico oziroma liferschein lfs, s seboj imej tudi cmr...to je to ce je po eu...izven euja pa carinske papirje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kazni iz tujine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7017148 (1911) BadgerSkin
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624998 (9013) johanblond
»

Potni nalogi

Oddelek: Loža
255009 (2589) Map
»

Dovoljenje za vožnjo tujega vozila

Oddelek: Na cesti
4230570 (29004) SG_101
»

CPP "materjal"

Oddelek: Loža
123875 (3606) RunoTheDog

Več podobnih tem