» »

Puščanje zunanje pipe

Puščanje zunanje pipe

Poslastica ::

Živijo živijo,

na vrtu imamo takšno pipo:

 Vrtna pipa

Vrtna pipa



ki pušča. Če sem prav ugotovila je to pipa s krogličnim ventilom. Zanima me sledeče:
ali se pri tej vrsti pipe da zamenjati samo ventil / tesnilo ali preprosto kupim celo pipo?

Kakšen sistem vrtne pipe oz. ventilov najbolje prenaša zimo?

Hvala za pomoč! :):)

Edit: no, pipa ni natanko taka, kot na sliki. Ko daš ročico dol je potem še en našravfek za odšravfat. Tukaj ni točno tako.

Scorpia ::

Pipa je, če se ne motim nekaj, je nekih par evrov... vsaj na hrvaškem, sem gledal eno podobno. Nebi kaj dosti kompliciral, ampak menjal, ko le ta crkne.
////

Poslastica ::

Se razume, strošek je v vsakem primeru neznaten.

Pač z vidika, ne vem, če ti ne sveti luč, menjaš žarnico, ne rabiš zraven še lestenca. ;) Pa odgovor na moje drugo vprašanje me zelo zanima: kakšen sistem ventila je najbolj odporen na temp. spremembe. Izbire teh pip je malo morje.

primoz4p ::

Led ima "nažalost" večji volumen kot voda v tekočem stanju. Išči drugačno rešitev ali pa po vsaki zimi menjaj pipo v kateri voda zamrzne.

Invictus ::

Ko začne zmrzovati, izpusti vodo ven iz sistema ... Pa ti ne bo šla pipa ...

Pri nas doma še nobene nismo zamenjali ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Jaz zunanjo pipo pred zimo nekoliko izoliram in zaščitim pred vremenskimi vplivi, pa še nikol ni zmrznila na način, da bi prišlo do kakšnih poškodb.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

SeMiNeSanja ::

Pipa oz. kroglični ventil ima ob kroglo stisnjena tesnila iz teflona.
Če se v vodi nahajajo trdi delci (pesek,...) ti lahko sčasoma poškodujejo teflonska tesnila in ventil začne puščati.

Kovina Šmartno, ki pri nas izdeluje take ventile, jim pri sestavljanju navoj namaže z lepilom, tako da je razstavljanje oteženo. V vreli vodi je možno, da lepilo popusti in bi lahko razstavil ventil, ampak potem imaš problem kje dobiti nova tesnila iz teflona (razen pri proizvajalcu).

Ker so te pipe danes razmeroma poceni, sploh razne italjanske garažne variante, se v bistvu ne splača zajebavat z razstavljanjem in menjavanjem tesnil.

primoz4p je izjavil:

Led ima "nažalost" večji volumen kot voda v tekočem stanju. Išči drugačno rešitev ali pa po vsaki zimi menjaj pipo v kateri voda zamrzne.

Zaradi zmrzali bo ventil nekje na ohišju počil, ne bo pa pokvaril teflonskih tesnil.

Če sem Op-a prav razumel, mu pipa spušča (iz nje kaplja) in ni počilo ohišje (ponavadi kar prši nekje na strani).

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Jaz enako pipo pozimi pustim pri miru, ročaj dol, da je ne tikajo in preživi zmrzal bp. Če pa ne, menjava.

primoz4p ::

Poškodbe v pipi zaradi zmrzali so pač odvisne, kje in koliko vode v njej zamrzne pa tudi od zamaška iz ledu v cevi pred pipo (redko saj normalno najbolj izpostavljena sama pipa in začne zmrzevati v njej ter potiska tekočo vodo iz nje).
Če se voda ujame in zmrzne ob krogličnem ventilu ali v tesnilu, deformira (poškoduje) le-to in ne poči cela pipa.

Ghost7 ::

V notranjosti stavbe, tik preden gre cev na drugo stran zidu namontiraj ventil. Če je potrebno razbijat, razbij. Zadeva je trajno rešena in cenejša kot redno kupovanje novih pip.

Ko se bliža zima, ventil v notranjosti zapri, zunaj pa ga odpri, da isteče preostanek vode ven in se v nekaj dneh posuši. Spomladi pa storiš pač obratno.
Notranji ventil boš imel topel zaradi notranjih prostorov, v cevi bo toplotni most (za kar ti je vseeno, ker je zračenje skozi odprtino zunanje pipe neznatno) zunanja pipa pa je odprta in prazna in jo tako voda ne more uničit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111717 (1028) LeXani
»

Rabil bi pomoč vodovodarja

Oddelek: Loža
123653 (1947) marjan_h
»

Pretok vode skozi vrtno cev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5216961 (15529) alese
»

Voda v pomivalnem stroju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216301 (5159) Micca
»

Peč ušla na visoko temperaturo

Oddelek: Znanost in tehnologija
187376 (6604) Matko

Več podobnih tem