» »

Potni nalogi

Potni nalogi

Fave ::

Ali se da kako izogniti pisanju potnih nalogov. Ali je dovolj izjava, da se avto uporablja samo za službene namene?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Tody ::

Če rabiš to za policaje, potem lahko v potni nalog napišeš "Po sloveniji" pa datum daš za celo leto ali cel mesec.

Če rabiš to za davkarijo, boš moral pa vsako vožnjo posebej opravičiti.

Fave ::

Davkarija, kolikor vem te policaj nima kaj spraševat po potnem nalogu. Se motim?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

ales85 ::

Potni nalogi se morajo pisati v vsakem primeru. Ne dolgo nazaj smo dobili inšpekcijo in kljub temu, da smo jih vedno pisali, jih nismo pisali prav. Manjkajoči podatki o podatkih na števcu (pred začetkom vožnje, po koncu vožnje), popolna relacija.

temameseca ::

Potni nalogi se morajo pisati v vsakem primeru. Ne dolgo nazaj smo dobili inšpekcijo in kljub temu, da smo jih vedno pisali, jih nismo pisali prav. Manjkajoči podatki o podatkih na števcu (pred začetkom vožnje, po koncu vožnje), popolna relacija.


Ima popolnoma prav. Potni nalogi morajo biti, pa čeprav boš zapisal, da si z novim mercedesom klase E na Dunaj peljal tri žaklje cementa.

Zgodovina sprememb…

lisac3 ::

Imam eno vprašanje glede potnega naloga in sicer grem na hrvaško morje na svoje stroške s kombijem
ki je pisan in registriran na našo firmo. Ali potrebujem kakšne naloge ali pooblastila?

Hvala!

bobby ::

ja, moraš imet pooblastilo za uporabo službenega vozila v tujini!
pa pol še potni nalog
in na koncu moraš narest še poročilo oz neko izjavo, da si šel nekam, da je trajal od-do, in kaj je bil namen potovanja 8izobraževalni nameni recimo)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ejsi_Disi ::

Jap, pooblastilo rabiš. Stane pa 18 € na AMZS.

http://www.amzs.si/?podrocje=38
Rock n' roll ain't noise pollution!

Tody ::

Ampak samo če te policaji dobijo :)

lisac3 ::

Je potrebna še kakšna dokunetacija za potnike in
si morem zmislit namen potovanja al bi lahk napisu da gre za dopust? :)
Hvala za odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lisac3 ()

Ejsi_Disi ::

Kolikor vem za privatno vožnjo ni potrebno pisati relacije. Vsaj jaz je nisem. Če se pa motim, naj me pa popravijo.
Rock n' roll ain't noise pollution!

čuhalev ::

Občasno imam sestanke na drugi lokaciji podjetja: v Ljubljani. Zaenkrat si potne stroške do tam plačam sam, oziroma imam plačane samo do prve lokacije podjetja, ki je od mene oddaljeno 25 km (druga lokacija je še 75 km) Ali obstaja kakšna pravna podlaga za izplačilo potnih stroškov?

Naša pravna služba je na bolniški, zato sprašujem tu.

Vozim pa sam svoj osebni avto, nimam službenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

kloko ::

@jaakaa: pravna podlaga za službene vožnje so vaši interni predpisi v podjetju. Prvi naslov za tvoje vprašanje je tvoj nadrejeni, ki te pošilja na sestanke na drugo lokacijo.

L.p., Kloko

MadMicka ::

Če te podjetje, tj. nadrejeni napoti na drugo lokacijo, si jasno upravičen do povračila stroškov. Kilometrina znaša 0,37 EUR / km.

čuhalev ::

Sem izbrskal v pravilniku in moram odpirati.

N0t0ri0us ::

imam podjetje, imam pa dostavno vozilo, ki je pisano na drugega družinskega člana, kateri lahko v podjetju opravlja prostovoljno družinsko pomoč.

Imam pa par vprašanj glede potnega naloga:

Vozilo katero se bo uporabljalo je zgolj zgoraj omenjeno dostavno vozilo. vedno bom pri pri vožnji zraven.

1. Možno, da se bo v vozilu peljalo več oseb za katere že vem. Naredil sem checkboxe in bo v primeru službene poti samo obkljukat kdo se vozi zraven. Je to OK? Večinoma bom to jaz ali pa oseba, katera bo opravljala brezplačno družinsko pomoč, kar sem zraven tudi navedel pod delovno mesto.

2. Navedel sem, da potne stroške plača podjetje. Kako to izgleda pri meni ne vem. Nisem davčni zavezanec, ne uporabljam službenega vozila.. To je ravno tako kot bi si nakazal iz bančnega računa na isti bančni račun denar. Kako se v mojem primeru ravne pri tem.

3. Obračun potnih stroškov - dnevnice. Navedel sem 3 različne dnevnice, kamor se napiše količina... Kako je s tem, če zraven gre vajenec, oziroma pomočnik - beri brezplačna družinska pomoč? Kako je z dnevnicami zame? Si jih pišem ali pač pustim prazno?

4. Glede na to, da vozilo uradno ni moje, ga pa tankam in vzdržujem. Vseeno pišem št. prevoženih km, in kakšno ceno na km napišem? 38 centov ali 17 ? Spet kako to izgleda. Kdo naj bi dobil ta znesek? Lastnik vozila ali si naj bi spet nakazal denar iz računa na račun isti račun?

5. Ali imam prav, da se podpišem pod vse sledeče: Pregledal in odobril plačilo, likvidiral in odredbodajalec. Torej sam sebi podpisujem dokument.

6. Kakšen smisel ima pisati celoten znesek izplačila skupaj z dnevnicami, stroški ipd, če gre vse iz mojega žepa nazaj v moj žep? Je to sploh potrebno pisati v mojem primeru. in kako ravnati v primeru, da je konec dneva znesek za izplačilo recimo 50€ katerega sem plačal jaz?

7. Glede na to, da nisem davčni zavezanec ali moram potne naloge posredovati računovodstvu, da jih knjiži?

8. Vedno, ne izpraznim kombija, ko nisem na službeni poti, zato kdaj peljem orodje s seboj. Ali imam lahko v takem primeru kakšne težave pri carini ali policiji v primeru, da me ustavijo?

Še kako izgleda vse skupaj:



Bi moral še kaj dodati/popraviti?

Hvala za odgovore.

St235 ::

ufff, to bo imela davčna praznik, če pridejo v kontrolo.

Omejitev za prostovoljno družinsko delo je 40 ur na mesec.

1. Možno, da se bo v vozilu peljalo več oseb za katere že vem. Naredil sem checkboxe in bo v primeru službene poti samo obkljukat kdo se vozi zraven. Je to OK? Večinoma bom to jaz ali pa oseba, katera bo opravljala brezplačno družinsko pomoč, kar sem zraven tudi navedel pod delovno mesto.

načeloma je vseeno kdo je v avtomobilu.

2. Navedel sem, da potne stroške plača podjetje. Kako to izgleda pri meni ne vem. Nisem davčni zavezanec, ne uporabljam službenega vozila.. To je ravno tako kot bi si nakazal iz bančnega računa na isti bančni račun denar. Kako se v mojem primeru ravne pri tem.

Potne stroške dobi povrnjene tisti, ki je do njih upravičen. V tem primeru, če prav razumem bo to sorodnik, ki opravlja prostovoljno družinsko delo in bo vozil z svojim kombijem. Kakor hitro bo tega več kot 40 ur na mesec gre za delo na črno.
3. Obračun potnih stroškov - dnevnice. Navedel sem 3 različne dnevnice, kamor se napiše količina... Kako je s tem, če zraven gre vajenec, oziroma pomočnik - beri brezplačna družinska pomoč? Kako je z dnevnicami zame? Si jih pišem ali pač pustim prazno?

Če si s.p. potem zate ni dnevnic, če si d.o.o. pa se normalno izplačajo.

4. Glede na to, da vozilo uradno ni moje, ga pa tankam in vzdržujem. Vseeno pišem št. prevoženih km, in kakšno ceno na km napišem? 38 centov ali 17 ? Spet kako to izgleda. Kdo naj bi dobil ta znesek? Lastnik vozila ali si naj bi spet nakazal denar iz računa na račun isti račun?
Če plačuješ zvdrževanje in gorivo, potem ne moreš obračunavat še kilometrine. V tem primeru bi moral od sorodnika najeti kombi in mu plačevati najemnino. Če pa on uporablja svoje vozilo v službene namene pa je upravičen do kilometrine 38c na kilometer, samo potem odpade tankanje in vzdrževanje.

6. Kakšen smisel ima pisati celoten znesek izplačila skupaj z dnevnicami, stroški ipd, če gre vse iz mojega žepa nazaj v moj žep? Je to sploh potrebno pisati v mojem primeru. in kako ravnati v primeru, da je konec dneva znesek za izplačilo recimo 50EUR katerega sem plačal jaz?

Kot sp. si ne moreš izplačevat dnevnic oziroma se le te vštevajo v davčno osnovo.

7. Glede na to, da nisem davčni zavezanec ali moram potne naloge posredovati računovodstvu, da jih knjiži?

Če so osnova za izplačilo/povračilo.
8. Vedno, ne izpraznim kombija, ko nisem na službeni poti, zato kdaj peljem orodje s seboj. Ali imam lahko v takem primeru kakšne težave pri carini ali policiji v primeru, da me ustavijo?

Praviloma ne, je pa odvisno kaj voziš sabo in kam.

Pod črto je sistem, ki si ga uvedel neustrezen in boš ob davčni kontroli imel kar nekaj težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

N0t0ri0us ::

Omejitev za prostovoljno družinsko delo je 40 ur na mesec.

Glede omejitve vem, da je meja 40 ur.

načeloma je vseeno kdo je v avtomobilu.

Torej je važno samo kdo je voznik in je potni nalog vezan na voznika in teoretično lahko vozim s sabo migrante, štoparje in še kaj? Voznik bom vedno jaz. Če bo zraven družinski član bo kot sopotnik in ne kot voznik ne glede na to, da je avto pisan na njega.

Potne stroške dobi povrnjene tisti, ki je do njih upravičen. V tem primeru, če prav razumem bo to sorodnik, ki opravlja prostovoljno družinsko delo in bo vozil z svojim kombijem. Kakor hitro bo tega več kot 40 ur na mesec gre za delo na črno.

Kot sem že napisal. Kombi vzdržujem jaz, prav tako ga bom vozil jaz tudi če bo on sopotnik. več kot 40 ur tega ne bo, saj bo to v povprečju ena sobota mesečno.

Če plačuješ zvdrževanje in gorivo, potem ne moreš obračunavat še kilometrine. V tem primeru bi moral od sorodnika najeti kombi in mu plačevati najemnino. Če pa on uporablja svoje vozilo v službene namene pa je upravičen do kilometrine 38c na kilometer, samo potem odpade tankanje in vzdrževanje.

Torej tudi kilometrina odpade glede na to, da lahko uporabljam njegovo vozilo kadarkoli ga rabim in da ga sam vzdržujem. Na potni nalog napišem samo kilometre?

Če si s.p. potem zate ni dnevnic, če si d.o.o. pa se normalno izplačajo.

Sem normiran s.p.. Torej lahko dnevnice izbrišem. Sopotniku tega ni potrebno pisati?

Praviloma ne, je pa odvisno kaj voziš sabo in kam.

Recimo kakšno ročne električne stroje, vijake in podoben potrošen materjal.

Pod črto je sistem, ki si ga uvedel neustrezen in boš ob davčni kontroli imel kar nekaj težav.

Vem, da tako ne more to potekati zato tudi sprašujem :)

Hvala za odgovore! :)

N0t0ri0us ::

Sem klical računovodkinjo in je rekla, da mi kot normiranemu s.p.-ju ni potrebno pisati nič stroškov kilometrine itd, napišem pa samo relacijo, namen, število km in podobne stvari zgolj zaradi davčne kontrole.

St235 ::

Ja, ce si normiranec potem ne vodis evidence stroskov. Oziroma se avtomaticno privzame da stroski predstavljajo 90% prihodkov in jih ne rabis posebej dokazovat. Enako se tudi davna ne bo ukvarjala z potnimi nalogami. Glavni namen kontrole le teh je namrec iskanje fiktivnih stroskov.

Cisto za lastno evidenco si lahko vodis tabelo, ni pa potrebe po takem potnem nalogu kot si ga pripravil. Skoda casa to izpolnjevat.

S tega vidika odpade tudi vecina mojih komentarjev zgoraj, ker odpade vsakrsno uveljavljanje kilometrine, goriva, servisov, malice, najema kombija...

Za carino se glede na napisano ne sekirat. Dokler ne bos imel v prtljazniku 10 novih Makit, ne bo komplikacij. Ce mas namen na kasno daljso furo, po moznosti kam dlje iz sengena pa je pametno orodje pusit doma, da se kak carinik ne bo spotaknil in ti za brezveze zakompliciral dan.

N0t0ri0us ::

Kolikor vem carina občasno opravlja kontrole na cesti in če me ustavijo s kombijem polnim plošč in ostalega materjala ali pa kupom mizarskih izdelkov, ko se odpravljam na montažo zna nastati problem. Vsaj tako je rekla računovodkinja in priporočila, da se v takih primerih napiše potni nalog, saj ne stane nič. Koliko je pa možnosti da te ustavijo je pa druga stvar.. ampak vseeno... Nalogov bo mogoče 10 letno.

Hvala ti! :)

LP

ales85 ::

St235 je izjavil:

Ja, ce si normiranec potem ne vodis evidence stroskov. Oziroma se avtomaticno privzame da stroski predstavljajo 90% prihodkov in jih ne rabis posebej dokazovat. Enako se tudi davna ne bo ukvarjala z potnimi nalogami. Glavni namen kontrole le teh je namrec iskanje fiktivnih stroskov.

Najbrž si se zmotil, normiranih stroškov je še vedno 80%. Ali se je kaj spremenilo, pa spremembe ne najdem?

St235 ::

ja, typo. Normirani stroški so 80%.

Daliborg ::

Sposojam si temo.
Zanima me če ima kdo kakšno digitalno rešitev za izpoljenvanje potnih nalogov (excel, acess ipd ) ?
Nekaj takega kot je na tej strani https://www.potninalog.si vendar bi rajši videl lokalno in ne omrežno rešitev. S tem da me na tej strani moti tudi to da si lahko vsak sam piše % dnevnic.
Ali pa če je kdo pripravljen naresti kaj takega za neko normalno plačilo ;)
Hvala in lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

iwch ::

Vem, da imajo tudi v Špici modul potni nalogi- http://www.spica.si/resitve/registracij... ampak, da bi pa obstajala kakšna lokalna rešitev in ne prek spleta pa dvomim oziroma ne poznam.

Map ::

Nekaj sem na hitro skupaj spacal. Če želiš, mi lahko daš neko predlogo potnega, da še dodam kar ti je pomembno, ali pa si pač sam urediš naprej :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Službena pot več kot 8 ur

Oddelek: Loža
173870 (2506) SambaShare
»

Študentsko delo - potni stroški

Oddelek: Loža
318341 (5472) St235
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818830 (16495) Pacient
»

povračilo stroškov - služben avto

Oddelek: Loža
214418 (3665) Ejsi_Disi
»

Pravica do dnevnic

Oddelek: Loža
185754 (5425) Business

Več podobnih tem