» »

Wifi adapter prepočasen (PC) pomoč

Wifi adapter prepočasen (PC) pomoč

ProfAlen ::

Pozdravljeni,

sestavil sem si PC in naletel na težavo. Edimax EW-7811Un adapter mi ne vleče toliko, kolikor bi moral. Strani mi odpira zelo počasi in me skrbi, da morda kaj ne štima pri komponentah... nisem vešč v računalniškem svetu :)

prvič sem uporabil "Level one" adapter, ki je star vsaj 3-4 let. Instaliral sem driverje in mel sem wifi cel dan. Drugi dan sem zjutraj še imel za 5 min wifi-ja, potem se je pa začlelo. Internet več ni bil povezan, se je pa nonstop pojavljalo 5 zelenih črt, spet rdeče, spet zelene, rdeče...itd itd. Upal sem, da je kriv adapter, zato sem danes nabavil ta novega. Dobra novica je, da imam internet, poveže, 5 črtic...ampak dela pa počasi...zelo počasi.

Domet je vredu, žal nevem povedat, koliko povezave imamo doma...morda komu pomaga informacija, da filme downloadam s ca 1 mb/s ...

zdaj ne morem odpret normalnega Youtube posnetka...tako da nekaj ne štima...

bil sem tudi na uradni strani in dol sem potegnil najnovejši gonilnik...

bil sem tudi v upravitelju naprav in na lastnostih gonilnika...morda tu kaj spremenim?

Antenna Diversity Type ? Imam vrednost 1 ..možno je 3
Wifi config je na "perfomance" možnost je še "wifi"


Je možno, da je kriva matična plošča ali kaj drugega?

Hvala za vse odgovore,

lp

ProfAlen ::

Da še dodam, film v velikosti 1.86Gb downloadam trenutno z 50 kb/s

konspirator ::

Router, wifi del, verjetno vas se preveč na istem kanalu.
--

ProfAlen ::

Res je, da še brat igra eno nezahtevno igrco prek neta plus fotr gleda TV prek interneta...ampak nikoli ni bilo problemov da sem še jaz zraven igral kak špil prek neta, gledal youtube, karkoli...ni nikoli bilo tako švoh :)

ProfAlen ::

Preizkusil sem adapter na prenosniku in dela normalno...torej kaj je lahko vzrok, da na PCju dela toliko počasneje?

USB porti? Ampak vse druge naprave (Miška, usb ključi, tipkovnica) delajo brez problemov

ombre ::

A maš adapter vtaknjen v usb port za škatlo v kakem kotu pod mizo?
OmbreMan - Galaxy of knowledge

ProfAlen ::

Ne na mizi ga imam... trenutni update je taki: Dal sem ga še v druge USB porte in sicer v enegega 3.0 port. Kar lep cajt sem imel pol lep net...CS GO sem igral pol urce..z 80 pingom (kar je super) potem je spet začelo zafrkavat... je možno, da ne delujejo vsi USB porti pravilno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProfAlen ()

ombre ::

USB porti naj ne bi imeli vpliva. Mislim da je problem v routerju - mogoče da ga počasi pobira. Ali pa je res, preveč folka na istem kanalu - če si v bloku in vidiš več omrežij, zna to bit težava.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

ProfAlen ::

Kot rečeno je ruter skoraj izključen kot problem...vedno se je internet uporabljal v enaki količini...brat na prenosniku, fotr tv (siol) in jaz na compu..ni nikoli ekstra štekal..tu in tam...zdaj pa nonstop...kot da je omejeno nekaj...mene je samo strah, da so res USB priključki zjebani, ker potem bom v nemčijo pošiljal nazaj kišto :)

bom pa zdaj seveda probal še to varianto, da fotr in breat izklopitan internet...pa da vidim kaj bo pol :)

FX6300B ::

toda je preveč folka na istem kanalu ni miščjeno da je preveč povezanih na router pač pa da obstaja v bližini več wifi routerjev pač od sosedov itd. ki delujejo na istem kanalu sepravi pojdi v nastavitve in spremeni kanal da preveriš kateri kanal je najbolj nezaseden :D uporabi wifi analyser na telefonu (android)
May the force be with you!

ProfAlen ::

aha razumem, v okolju je samo en dodaten wifi, ki ga zazna adapter...mam dol potegnjen program inSSIDer, kako spremenim kanal? Kje se to da? :)

FX6300B ::

povezati se moraš na router včasih deluje le preko utp kabla v večini primerov pa tudi če si na wifiju

poizkusi v internetni program ala chrome, firefox
pod url (spletni naslov) vpisati 192.168.1.1
to bi moralo biti

drugače pa odpreš cmd

vpišeš ipconfig in pogledaš številke pod default gateway in jih vpišeš v brskalnik

potem ko si te ponavadi praša za upor ime in geslo
če neveš poizkusi tukaj http://www.routerpasswords.com/
če ga pa ni pa napiš v google "ime routerja default login"
May the force be with you!

ProfAlen ::

sem vse naredil..iz channel 1 sem šel na 11 ...vse je po starem...sosedov je na channel 6...drugih pa ni

aerie ::

Raje si potegni kabel, pa maš mir ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167120 (32013) hojnikb
»

Počasen internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
222388 (1920) konspirator
»

Težave z wifi

Oddelek: Omrežja in internet
5580 (461) d4vid
»

Brezžična povezava računalnik - router ali router - router

Oddelek: Omrežja in internet
143123 (2907) ropo009
»

Hitrost 72.2 Mb/s, zakaj ne 100 Mb/s, 150Mb/s

Oddelek: Pomoč in nasveti
223145 (2692) BlaY0

Več podobnih tem