» »

Težave z wifi

Težave z wifi

gregi10 ::

Pozdravljeni.

Doma imam internetno povezavo siol. V kleti je modem priklopljen na spodnji racunalnik. Od modema imam kabl v srednjo etažo kjer imam router in od njega naprej uporabljam wifi za zgornje nadstropje kjer imam pc, android tv in dva telefona s katerimi dostopam do routerja preko wifija. Do nedavnega je vse delovalo brez problema, tako da sem samo priklopil router in je sam vzpostavil povezavo. Sedaj je začelo neprestano prekinjati povezavo. Router sem nato nastavil kot dostopno točko in izključil dhcp, kabl od modema pa vklopil v port1 na routerju. Dvigne mi povezavo nato pa ponovno začn3 ven metat. Najbolj zanimivo je, da deluje na telefonih dokaj normalno na tvju in pc se noce povezat. Če pa se že poveže je prenos komaj 70 kb in nenormalen buffering na tvju. Ne vem več kaj naj naredim. Že 10x sem router in modem resetiral nastavil in nič. Zamenjal sem tudi router in enak3 težave. Lp

SeMiNeSanja ::

Ali si mogoče kaj navlekel v stanovanje, kar bi lahko motilo WiFi? Mogoče kakšno brezžično vremensko postajo ali kakšnega podobnega zlodja?

Iz teksta bi predvidel, da se gre za hišo. Če bi bilo govora o bloku, bi ti lahko tudi kakšen sosed na istem kanalu 'zasmetil' WiFi.

Kolikšno ti pa kaže jakost signala?

Invictus ::

Televizija mora biti tako ali tako priklopljena direktno na modem, če jaz kaj vem.

Modem daj v bridge mode, in uporabi svoj router (WAN port na modem).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

d4vid ::

Ima še kdo nasvet za mene? Zadnje čase opažam, da internet deluje zelo počasi preko WiFija. Najprej sem mislil, da je to splošen problem, pa vidim, da preko kabla deluje bp. Router je WRT120N, zamenjal sem ga tudi s neko poceni Tendo 311R+. V omrežju je na kablu RPi, en namizni PC preko WiFi extenderja, en prenosnik, ena tablica in 3 telefoni.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

AC_DC ::

Definiraj zelo počasi.Kje vse dela počasi ?
Lahko da ima sosed nov ap na istem kanalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

d4vid ::

No pa sem se res spustil v detajle in glej ga vraga da mi je repetitor bil na istem kanalu kot router. Pa oba sta bila nastavljena na auto?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi včasih dela, včasih ne

Oddelek: Omrežja in internet
316346 (1111) alfa_fan
»

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Oddelek: Omrežja in internet
232840 (1955) darkolord
»

Počasen internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
222393 (1925) konspirator
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193555 (3268) WhiteAngel
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517918 (7429) Frenckie

Več podobnih tem