» »

Multifunkcijska naprava (do 200 EUR)???

Multifunkcijska naprava (do 200 EUR)???

isostar1 ::

Zdravo!

Iščem multifunkcijsko napravo (format A4):

1. Laserska
2. Barvna
3. Print, Copy, Scan, (Wireless zaželjeno)
4. Kvaliteta printov vsaj 1200dpi
5. Kompatibilni nadomestni tonerji, ki so relativno poceni
6. Budget okoli 250 EUR
7. Nagibam se med Xerox, HP, Canon


Če ve kdo za kakšo dobro mašino prosim lepo za link!

Kogar zanima:

Imam doma Xerox WorkCentre 6015/NI, ki je v štartu delovala zelo dobro. Hitro, kvaliteten izpis, zelo zadovoljen z njo. Na žalost sem iz Nemčije kupil nadomestne tonerje, ki so bili cca 30% cenejši kot pri nas in od takrat naprej je kvaliteta izpisa za en kurc (na vsake tolk vrstic se pojavi kopija zgornjega teksta/slike). Izgleda, da na vsake tolk obratov. Sem že ogromno krat "Clean Developer" in fizično očistil reže pri tonerjih, nič ne pomaga. Sem peljal mašino na uradni servis in jim povedal, da sem uporabljal nadomestne tonerje in jih prosil, če lahko popravijo, pa čeprav bi dal za servis 100 EUR. Ko pridem iskat mašino mi tip reče, da glede na izpis ne bo niti odpiral mašine, ker se baje kontaminira neka "IBT?" enota in da noben ne zna več tistga zložt.
Včasih par strani natisne brez smudgev, potem pa spet začne. Igral sem se z različnimi nastavitvami za fuser, temperaturo, itd. zmeri isto sranje. Sem malo obupal nad mašino, tako da bom kupil kar novo.

Hvala!

mailer ::

Po določenemu številu kopij je potrebno zamenjati valj(boben) in razvijalno enoto. Mogoče je problem v slednjem. Rudi tonerji so očitno pripomogli k temu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

isostar1 ::

mailer je izjavil:

Po določenemu številu kopij je potrebno zamenjati valj(boben) in razvijalno enoto. Mogoče je problem v slednjem. Rudi tonerji so očitno pripomogli k temu.


Mašina je do sedaj naredila ene 5 tisoč kopij, nič več. Ali grejo komponente tolk hitro falit?

Koliko pa stane zamenjava le teh?

mailer ::

Pri meni v navodilih piše tole:

 1

1

Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

cegu ::

Da ne bom nove teme odpiral.

Mogoče kdo ve, če se HP Photosmarti z WiFi podporo še vedno kje prodajajo? Neoriginalne kartuše so za đabe, tiskalnik pa je bil okrog 100€ par let nazaj.

Iščem nekaj podobnega za naslednjega (v smislu poceni kartuš, kvaliteta izpisa ni tako pomembna)

DrG3 ::

Bom kar tukaj pisal, da ne odpiram nove teme.

Torej iščem multifunkcijsko napravo, ki omogoča: tiskanje, skeniranje, fotokopiranje. Faksa ne rabim.
Iščem laserskega črno-belega, ki omogoča resolucijo tiskanja 1200 x 1200 dpi, tisk A4 format (in manjši a ni nujno). Obojestranski tisk je lahko ročen ali avtomatski. Hočem predvsem printer, ki ima kvalitetno črno barvo (pri sedanjem sem imel težave s tem) ter da je sposoben kvalitetno natisniti tudi Č-B grafe, skice,... ter kakšno manjšo sliko v gledljivi kakovosti.

Glede skenerja nimam velikih zahtev, 600 x 600 dpi je vrh glave, avtomatskega podajanja strani ne rabim. Skeniranje v PDF in v JPEG.

Druge prioritete so še:
- cena naprave zaželjeno do 200€ (pogojno do 250€).
- nepredragi tonerji (tisk cca 300-400 strani letno, kar mi verjetno prinese menjavo tonerjev vsako 2-3 leto)
- wi-fi in mreže ne rabim
- zadeva mora biti namizna (prostostoječe kište odpadejo)

Kaj se najde na trgu za te pogoje? Malo sem spremljal in so mi v oči padli predvsem Samsungi (SL-M2070), ampak moti me predvsem definicija resolucije: do 1200 x 1200 dpi. Kaj ta do pomeni?
Ter zakaj HP-ji v tem razredu omogočajo resolucijo le 600 x 600 dpi?
Resolucijo 1200 x 1200 dpi hočem imeti predvsem zaradi kakovosti izpisa grafov in skic ter občasne DIY izdelave PCB-jev s toner transfer metodo.

scipascapa ::

BROTHER J100/J105/J200 serija

ugodne kartuše, 3 letna garancija.

_Nejz_ ::

Da še jaz malo ukradem to temo. Sem v nakupu barvne večfunkcijske naprave. Kaj je boljše?

Zanima me ali še vedno veljajo inkjet za drage in počasne naprave?
Gledam ta dva, razlika v ceni v trgovini nična...

http://www8.hp.com/si/sl/products/print...!tab=specs

http://www8.hp.com/si/sl/products/print...!tab=specs

pol3ni ::

Pozdravljeni,kupujem večfunkcijsko napravo/barvni laser.Zadeva bo uporabljena za hišno uporabo/šoloobvezni otroci.Torej tiskanje, skeniranje, fotokopiranje
Do sedaj sem imel brizgalnega HP 3525,vendar sem izgubil živce, ker ob vsaki menjavi črne barve moram še fizično očistit glavo.
No sedaj pa tudi to več ne deluje poizkusil vse variante,kar sem jih zasledil na internetu,pa črna enostavno ne printa.
Hvala za predloge

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Iščem multifunkcijsko napravo (format A4):

1. InkJet
2. Barvna
3. Print, Copy, Scan, Wireless
4. Kvaliteta printov vsaj 1200dpi
5. Tonerji, ki so relativno poceni
6. Budget okoli 120 EUR
7. Nagibam se Brotherju (predvsem zaradi 3-letne garancije)

Trenutno je vse, kar sem pametnega našel v tem cenovnem rangu, ravno tale Brother - http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ve kdo za kakšno boljšo varjanto v tem cenovnem rangu?

Hvala za pomoč že v naprej!

LP
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Našel sem še eno solidno opcijo - http://www.computeruniverse.net/en/prod...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MilanAF ::

Mene pa zanima, če ma kdo izkušnje s HP Officejet Pro 8620? Me zanima predvsem kvaliteta barvnega izpisa. Gledam v vsakem primeru za inkjetom, ker kakšnega pametnega laserca (multifunkcijskega) v tem cenovnem rangu ni. Pa še kdaj pa kdaj bi rad kaj na foto papir tiskal. Ali je kater drug tiskalnikbolj primeren pri tej ceni tiska. Gledal sem načeloma tudi za Brotherjem DCP-t500w ampak ta nima duplexa pa še počasen je.

Torej iščem MFP z dokaj kvalitetnim tiskom, poceni kartušami, wifi.

Lp, Milan

kuvanasarma ::

Živjo,

Da si malo sposodim temo.

Iščemo tudi multifunkcijsko napravo, za družino z šoloobveznimi otroki.

Gledali smo nekaj takega
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Kakšne so iskušpnje z barvami? so kakšne cenejše opcije?

Hvala vsem :)

MilanAF ::

Mislim, da tudi neoriginali nebojo kaj cenejši. Sicer pa pri ceni cca 10€ za original kartušo za 2400 kopij, jaz sploh nebi gledal za ponaredki. Če res hočeš brotherja in še cenejši tisk, potem vzami Brother DCP-T500w ki je ekvivalent j200 z razliko, da ima vgrajen CISS sistem za barve.

Pri meni je bil T500w nekaj časa v igri, ampak se bom odločil za Canona zaradi dosti boljše kvalitete tiska. Sam se odločam med Canon Pixma MG7550 ali MX925. Potem pa bom nabavil polnilne kartuše.
To mislim, da bo najbolj ugodna rešitev. A ma kdo kakšno boljšo idejo?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MilanAF ()

          ::

Kako se v tem segmentu obnesejo epsoni inkjeti?

MilanAF ::

http://www.digitalversus.com ta stran ma zanimive reviewe za tiskanike. Majo z vsemi tiskalniki tiskano isto sliko in isto besedilo.

fujtajksel ::

Jaz bi tud prosu za nasvet glede domačega MF barvnega A4 pljuvalnega tiskalnika - skenerja - kopirca. Pljuvalnega zato ker iščem relativno poceni in prevsem majhno zadevo, bi rad spravil v eno omaro kjer je omejitev zlasti širina 40 cm. Potreben je wifi priklop, zaželen duplex, hitrost ni kritična. Gledam cenovni rang ca 200€ (vklj set velikih kartuš). Prometa najbrž ne bo zelo veliko, tako da bi v principu šlo s kartušami, me pa malo skrbi glede problema zasuševanja.

Po specih sem najprej pogledal na gajshalcu in so mi v oči padli Epsoni XP-530, XP-630, XP-760. Pol sem malo gugljal reviewe in se pritožujejo da grdo nategujejo s kartušami, da se rado natisne mnooogo manj kot je deklarirano, mogoče v zvezi z zasuševanjem, pa da radi updajtajo firmware in da pol neoriginalne ne delajo več ipd. Poleg tega sem opazil da pri nas teh sploh ne prodajajo več, da je samo še L serija z zunanjim tankom za črnilo - v principu bi mi bilo to čist všeč, ampak zaradi zunanjega tanka so naprave precej širše, pa nekam se mi dozdeva da dejstvo da XP serije ne prodajajo najbrž ni naključje?

Omejitev širine mi izloči večino drugih proizvajalcev. Ostane še npr Brother DCP-J562DW. Ve kdo kaj o njem, se njegove kartuše kej bolje obnesejo? Online ocen zanj ni tolk... Pa tudi ni videt da bi bil pri nas v prodaji, imajo v glavnem osnovnejše modele.
Od podobnih pri nas prodajajo Brother DCP-T500W, ki se pa polni s črnilom iz flaške ampak je malo preširok, pa dupleksa nima, pa izgleda da tega, za razliko od Epson XP, v glavnem tržijo v tretjem svetu!?

fujtajksel ::

          je izjavil:

Kako se v tem segmentu obnesejo epsoni inkjeti?

Če prav zastopim so skoraj edini kjer se glave ne menja s kartušo?
A je to pri L seriji trajna zadeva?

fujtajksel ::

Dobil sem eno priporočilo naj vzamem starejšo generacijo Epsona, XP-520 ali XP-620, ker da naj bi glede izboljšav pri zadnji delali predvsem na zaščiti čipov za kartuše, medtem ko da se za prejšnjo brez problemov dobijo cenejše združljive kartuše in polnilni seti... Kakšen komentar?

          ::

Kakšne so izkušnje pri neoriginalnih kartušah, glede na to da se pri epsonu zamenja samo rezervoar in ne cela glava?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
696141100 (522) Han
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037035 (20749) gazer
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317372 (4369) 1309976
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422124 (14398) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829769 (23467) Bye

Več podobnih tem