» »

League of Legends-Kako blokirati igro?

League of Legends-Kako blokirati igro?

«
1
2

ponky ::

Doma imam enega nadobudnega mulca,ki mi je s to igro doprinesel 500EUR plačil monete zaradi zasvojenosti in nakupa Safe Pay kartic.Upam,da me razumete zakaj želim vedeti kako blokirati dostope do vseh LOL strežnikov in strani.Trenutno imam samo Telekomov modem-router in kljub veliko poskusom igra še kar deluje in deluje.Blokiral sem cel kup portov in strani,pa brez vidnega uspeha.Uspelo mi je samo blokirati preko nekega drugega acounta,kjer se čaka (ne razumem se veliko v to,to mi je mulc rekel), tam kjer se pa ne čaka,pa gre še vedno lahko igrat...

Mi lahko prosim kdo tukaj razloži kako naj to naredim,da mulc nima šanse,da pride na igro,ali s telefonom,računalnikom,tablico...aja,pa uporabljamo win7 oz. 8....
  • spremenilo: ponky ()

mailer ::

Onemogoči moneto.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Yacked2 ::

Vzgoja...

glede tehničnih izvedb pa najprej prestavi računalnik iz sobe v dnevno (nek bolj javen prostor), omeji visenje na računalniku, odstrani igro ++ deepFreeze
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

sandmat ::

Yacked2 je izjavil:

Vzgoja...

glede tehničnih izvedb pa najprej prestavi računalnik iz sobe v dnevno (nek bolj javen prostor), omeji visenje na računalniku, odstrani igro ++ deepFreeze


tako ja. Če ni dovolj zrel, da zna uporabljat tehnologijo, je potreben nadzor in ne še več tehnologije. Mali bo sicer omejevanje razumel kot izziv in se lahko v nedogled igrata mačke in miši. Najlažje je računalnik odstraniti (nihče ga ne rabi v osnovni šoli, če pa že, naj gre v knjižnico).

ziga1990 ::

zbriši njegov račun v igri
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ponky ::

Prosim za tehnična navodila kako blokirati LOL v routerju,ne pa predavanja iz vzgoje....:(

Mulc je imel omejitev preko microsoft accounta,pa je uspel priti v račun...kar nisem vedel...
Skenslal sem moneto (žal več ksno),ker po defoltu sploh nisem vedel,da jo ima vsak naročnik ob sklenitvi razmerja že aktivno (nikoli je namreč nisem uporabljal), mulc je pa veselo izkoristil 4 telefone, pa še brisal sledi za sabo(SMS),da nihčče ni vedel kaj dogaja...
Tudi računalnika ni več v sobi,saj sem mu do takrat,ko sem dobil telefonske račune v roke in njegovo priznanje,zaupal.Pobral vso tehniko s telefonom vred.Zdaj ima samo nokio 3310....

Tako,da ne bi o tem,da ne ve kaj je počel...še preveč dobro!Da ga v osnovni šoli ne rabijo,je pa tudi čisto mimo! Očitno ima tisti,ki to izjavlja,otroke v 1. razredu ali pa še tisto ne,moji vem,da imajo domače naloge iz računalnika,celo iz interneta,pa v powerpointu....

qwertyy ::

Namesto da mu vzemaš vse po vrsti se raje pomeni z njem. Bo imelo več učinka. Vzemanje stvari bo samo še poostrilo odnose.

ziga1990 ::

qwertyy je izjavil:

Namesto da mu vzemaš vse po vrsti se raje pomeni z njem. Bo imelo več učinka. Vzemanje stvari bo samo še poostrilo odnose.


ta bo malo težka, če je že odvisen bo bolj težko kaj samo s pogovorom dosegel.

Ponky kako pa sedaj dostopa do igre ker preko Nokie 3310 po mojem ne more?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Furbo ::

ponky je izjavil:

Prosim za tehnična navodila kako blokirati LOL v routerju,ne pa predavanja iz vzgoje....:(


Glej, tamal bo zmer korak pred teboj.. kako?
-sosedje imajo WIFI
-na net bo šel preko mobilca in nabil račun do nezavesti
-kupil si bo modem za sim kartico
-odprl si bo VPN povezavo do kolega
-resetiral ti bo modem/router
-....

Treba bo pač v vzgojo, premisli kaj bi tebi zaleglo pri njegovih letih
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Blazz ::

@ponky mogoče ti bo tole kaj pomagalo:

http://forums.na.leagueoflegends.com/bo...

tu so še dodatni porti:

http://www.snbforums.com/threads/is-it-...

http://www.confignotes.com/2013/12/bloc... - boš moral verjetno še najti EU server IPje od LOLa.

Reycis ::

Zapiranje portov je brezveze, ker ni tehničnega ukrepa, ki se ga nebi dalo zaobiti.

Tr0n ::

Ustvaris navadnega userja na sistemu za mulca, mu das geslo za dve/tri igre na dan, spremenis geslo.

bambam20 ::

ponky je izjavil:



Skenslal sem moneto (žal več ksno),ker po defoltu sploh nisem vedel,da jo ima vsak naročnik ob sklenitvi razmerja že aktivno (nikoli je namreč nisem uporabljal), mulc je pa veselo izkoristil 4 telefone, pa še brisal sledi za sabo(SMS),da nihčče ni vedel kaj dogaja...


Ima. Samo čudi me, da bi imel na eno naročniško razmerje v štartu 125€ monete.

POnavadi je moneta med 40 in 50€ na mesec. Tako, da nisi opazil mesečnih računih, da že daljše obdobje uporablja moneto pa ne vem. Površnost? preveč denarja pri bajti?

ziga1990 ::

@Tr0n nisem prepričan, da bi to delovalo, ker se to da zaobiti plus mulc je že skoraj nevarno zasvojen, če je kradel, da bi kupil stvari za igro.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tr0n ::

Ok, potem nastavis geslo v BIOSu, ki ga bo tezje pobrisal, ce niti ne pride do boota. :) Racunalnik odpirat pa baterijo ven jemat pa verjetno ne bo pocel.

Ce bo, je problem drugje. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

ziga1990 ::

@Tr0n ne reči tega glede baterije, ker po tem sodeč kar je avtor teme napisal se mi zdi, da bi to delal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

Lepo froca na en tabor poslat, da ga mal "prevzgojijo".

To je že too much.
#brezpodpisa

MasterTade ::

Kaj pa če bi mu preprosto omejil čas za računalnikom ko si doma? Recimo zvečer
Mors omnia aequat

Phantomeye ::

Tehnološko omejevanje ni dobra ideja, saj mu daješ zgolj izziv. Govorim iz lastnih izkušenj.

ponky ::

Moneto je uporabil na 4 telefonih,po defoltu je 55EUR max na mesec...ja....sicer mi še vedno ni jasno,kako so si na simobilu privoščili,da je samo na ženin telefon nabil 106EUR v istem mesecu,če pa ni mogel dvigniti limita (le osebno ga lahko na enoti ali preko portala,kar pa ni bilo).Na Simobilu so rekli,da je šlo za njihovo sistemsko napako,a plačati sem moral vseeno,čeprav bi morali tudi oni nositi odgovornost,ker jim pač limit ni deloval.To je počel 2 meseca in sem že pri prvem računu ukrepal,ker je bilo telefonije čez 300EUR,naslednji mesec še razlika...tako,da...ne bi jaz o moji površnosti! Denarja pa tudi nimamo preveč,da bi ga frčkali za take neumnosti!
Pogovarjati se v tem trenutku nimaš kaj,kar pomaga,je edino blokada.Res je,router lahko resetira,vendar ga ne bo,ker so noter še druge nastavitve in bi jaz takoj opazil,da mi ne dela kot bi moralo.Vpisal sem noter vse porte,ki so povezani z igro in vse strani,pa mu še zmeraj dela.Včeraj sem mu dal po 3 mesecih prenosnika v roke,pa je kar hitro padu spet noter...kaj drugega,LOL..
Ko mi nič drugega ni delovalo,sem mu dal LOL launcher.exe pod geslo...Preko telefona zdaj ne more igrati,itak pa ima še dodatno blokirano mac adreso.Prenos podatkov je blokiran že od prvega dneva,ko je dobil sim kartico....ni me treba imeti za popolno budalo,sem kar doma v teh zadevah okrog računalnikov,vsega pa le ne vem....Sosedje imajo internet wifi,ampak zaklenjen...pa doma smo na vasi,ne v bloku sredi kakšnega centra Ljubljane!
A kdo mogoče ve,se to da narediti tudi pri ponudniku,da ti določeno igro blokira? Siol v mojem primeru..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ponky ()

hojnikb ::

Še enkrat, tega se lotevaš iz napačne strani. Prej ko boš to ugotovil, lažje ti bo :)
#brezpodpisa

lonewolf_ ::

Blokiraš vse, pol bo šel pa doto igrat... al pa neko alternativo.
Ali pa se znebiš računalnika. Mora vedet, da so še druge stvari fajn kot pa komp.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Jerry000 ::

Zakaj enostavno ne pišeš League of Legends supportu? Poveš problem in bojo oni blokirali račun? Res pa je da bo potem laho novega naredil...

MasterTade ::

Jerry000 je izjavil:

Zakaj enostavno ne pišeš League of Legends supportu? Poveš problem in bojo oni blokirali račun? Res pa je da bo potem laho novega naredil...


Tega ne bi naredili..Poleg tega jim predstavlja vir zaslužka in še moral bi se dokazat kot res njegov oče
Mors omnia aequat

ah9559 ::

prodaj LOL račun dalje, če je že tolk dnarja ti zapravil, boš vsaj neki dobil nazaj.

Kot je že nekdo pred mano napisal, verjetno bo pol našel kako drugo igro :(

sandmat ::

ponky je izjavil:


Tako,da ne bi o tem,da ne ve kaj je počel...še preveč dobro!Da ga v osnovni šoli ne rabijo,je pa tudi čisto mimo! Očitno ima tisti,ki to izjavlja,otroke v 1. razredu ali pa še tisto ne,moji vem,da imajo domače naloge iz računalnika,celo iz interneta,pa v powerpointu....


tebe pa mali res fopa ane? Pa verjetno rabi tudi mašino vsaj za 1500€+, da dela "domače naloge iz interneta"? ;) Mislim, da ni problem v mulcu.

Ni problem v tehnologiji, ker te bo mulc prehiteval po levi in po desni (kar očitno iz tvojega naslavljanja problema). Odstrani računalnik. Vsaka šola ima knjižnico, kjer je na voljo delovni prostor z računalnikom, ki zadošča vsem njegovim potrebam pri izobraževanju. Ampak bistveno se ne bo spremenilo - mali bo našel igre preko brskalnika (travian, game of xyz itd) in bo tam veselo naprej gojil svojo zasvojenost. Odgovoren si pa ti.

ponky ::

Baterije verjetno ne bi ven vzel iz svojega računalnika,po njem brskam samo jaz....poleg tega se da chiftec-ovo ohišje zaklenit,tu ni panike....sej pravim,omejitev je bila preko accounta v win8 in po določenem času se računalnik ne odziva več.Tudi ure kdaj lahko uporablja ta svoj omejeni čas, so bile omejene preko parent accounta.

Pogovorila sva se že,kar se pogovoriti da v takem primeru.Priznanje od kje taki računi je bilo težko dobiti od njega...ampak sem ga...
Računalnika ni imel do sedaj več kot 3 mesece,a ker se bo kmalu začela šola....bo treba spet mu ga dati...ampak seveda s omejitvami in blokiranjem te igre...
Da pa vsaka šola nekaj stane,mora ta dolg,ki mi ga je ustvaril,tudi odslužiti z deli doma,da vidi kaj ta denar pomeni in koliko je treba zanj vložiti dela in truda....

joze67 ::

Tr0n je izjavil:

Ok, potem nastavis geslo v BIOSu, ki ga bo tezje pobrisal, ce niti ne pride do boota. :) Racunalnik odpirat pa baterijo ven jemat pa verjetno ne bo pocel.

Ce bo, je problem drugje. :)

Bo. Zihr vsaj en sošolc ve za to foro.

hojnikb ::

Če rabi komp za šolo, mu kupiš neko starino, ki je zmožna furat word in powerpoint, a LoL poklekne.

Al mu pa inštaliraš linux.
#brezpodpisa

ponky ::

Je rekel sam,da ga bo probal račun prodati....nima računalnika za 1500+,za LOL ga ne rabiš imeti.Ima mojo staro mašino,ki je vredna kvečjemu 100€.Knjižnica mi je 15km daleč,torej ga moram peljati tja,kar glede na mojo in ženino službo ne pride v poštev ravno kadarkoli.Da najde podatke za domače naloge (večino powerpointi,vsaj 1 na teden),pa rabi podatke.Pa ne da ga zagovarjam,ampak danes za to nihče ne hodi v knjižnico kot smo hodili mi.Je pač hitreje in udobneje,pa če si priznamo ali ne.

Če bo imel računalnik,ga bo imel 2m stran od mene,da vidim kaj počne.Če bo že igral kakšno igro,bo igral z omejenim časom,ko bom prisoten!!!
Vsekakor se strinjam,da so še druge stvari.Mi smo odrasli brez vse te odvečne šare,računalnikov,telefonov,tablic...ampak danes so časi drugačni....

Sploh pa....ko berem forume kako to preprečiti...vidim,da nisem edini...Očitno ta igra kar hudo zasvoji...Današnja mularija je vsa ista,FB,Instagram,skype,MSN,igrice...sej se sploh ne znajo več družiti!?!?

KraitPay ::

Kot so ti že drugi povedali; čisto narobe si se lotil problema.
Tele tehnološke trike ti bo po parih dnevih obšel, saj je google njegov prijatelj.

Sem bil sam v mlajših letih obseden z igricami, sicer nisem nabijal €, je pa trpela šola/družina in so mi hoteli z tehnološkimi prijemi onemogočati ali zmanjševati čas za PC-jem. No pred učinka, karkoli so naredili sem obšel.

Tako da svetujem pogovor zakaj in mogoče več skupnih izletov v naravo. Tega na podeželju itak ni...

ponky ::

Ja,linuxa sem že študiral mu dat gor....a LOL dela na linuxu? Mašina je pa stara,a očitno še vedno predobra zanj...ker sem ga pred leti uporabljal jaz,zame je pa morala biti mal bolj huda...grafika,fotografija in take zadeve..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ponky ()

hojnikb ::

Sj se družijo, samo na drugačne načine :)

>a LOL dela na linuxu?

Ne
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tr0n ::

Bo pa preko Wine. :)

KraitPay ::

Drugače imam tudi sam idejo, sam bodi ADMIN on naj bo pa navaden USER na PC-ju. In v HOSTS datoteki blokiraš IP od LOL-s. Naj bi bili tile:
203.116.112.133
203.116.112.134
203.116.112.135
203.116.112.136
203.116.112.137
203.116.112.138

ponky ::

ne,bo,ker bo vse pod kontrolo,računalnik 2m stran od mene in samo,ko sem jaz doma...

ok,pol gre linux gr....

Tiste IP-je sem dal v blokado v siolovem routerju,pa očitno ne dela...sem pa bral tudi o tej host blokadi v Win,sam še nisem probal...

Pogovorili smo se,ve,da nima kaj kupovati, nič,kar je plačljivo in upam,da smo se razumeli ... delo,ki ga mora opraviti,da vidi koliko je denar vreden,pa tudi upam,da obrodi kaj dobrega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ponky ()

freesty ::

Moj brat je tudi igral isto igro po 6-10h na dan. Ker je bil zlo dobr v tem sem ga spodbujal naj se poveze s kaksnimi igralci s tujine. Se vsaj malo socializira in dobi znanje jezika. Kmalu po tem ga je minilo.

Vse skupaj pa je trajalo kaksno leto do dve. Tudi sebe se spomnim, sem bil zasvojen s counter strikom.

To se je nehalo, ko sem racunalnik zamenjal za alkohol in punce. Ne skrbi, tudi tvoj mulc bo kaj kmalu spremenil vedenjske navade. :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Jerry000 ::

ponky je izjavil:

Je rekel sam,da ga bo probal račun prodati....nima računalnika za 1500+,za LOL ga ne rabiš imeti.Ima mojo staro mašino,ki je vredna kvečjemu 100€.Knjižnica mi je 15km daleč,torej ga moram peljati tja,kar glede na mojo in ženino službo ne pride v poštev ravno kadarkoli.Da najde podatke za domače naloge (večino powerpointi,vsaj 1 na teden),pa rabi podatke.Pa ne da ga zagovarjam,ampak danes za to nihče ne hodi v knjižnico kot smo hodili mi.Je pač hitreje in udobneje,pa če si priznamo ali ne.

Če bo imel računalnik,ga bo imel 2m stran od mene,da vidim kaj počne.Če bo že igral kakšno igro,bo igral z omejenim časom,ko bom prisoten!!!
Vsekakor se strinjam,da so še druge stvari.Mi smo odrasli brez vse te odvečne šare,računalnikov,telefonov,tablic...ampak danes so časi drugačni....

Sploh pa....ko berem forume kako to preprečiti...vidim,da nisem edini...Očitno ta igra kar hudo zasvoji...Današnja mularija je vsa ista,FB,Instagram,skype,MSN,igrice...sej se sploh ne znajo več družiti!?!?

Tudi sam igram to igro ob prostem času in ko imam voljo. Zasvojenost igre ne pomeni še veliko denarja vložiti. Tvoj sin je hotel imeti določene stvari katere dobiš samo z denarjem (vizualni elementi ali skini) ali pa karakterje (katere dobiš tudi z 0€, torej z ingame denarjem). Lahko pa to igro kamot igraš brez vloženega denarja.
Je pa res da se današnje generacije družijo bolj online, tudi sam opažam manj otrok v parkih v mojem kraju. Ko sem bil jaz mali, jih je bilo veliko zunaj. Sej sem tudi sam imel PC doma...ampak je bilo to bolj sekundarno in sem bolj zvečer igral ko nisem smel biti več zunaj. Časi se spreminjajo...

lonewolf_ ::

freesty je izjavil:

Moj brat je tudi igral isto igro po 6-10h na dan. Ker je bil zlo dobr v tem sem ga spodbujal naj se poveze s kaksnimi igralci s tujine. Se vsaj malo socializira in dobi znanje jezika. Kmalu po tem ga je minilo.

Vse skupaj pa je trajalo kaksno leto do dve. Tudi sebe se spomnim, sem bil zasvojen s counter strikom.

To se je nehalo, ko sem racunalnik zamenjal za alkohol in punce. Ne skrbi, tudi tvoj mulc bo kaj kmalu spremenil vedenjske navade. :)


Ali pa ne prideš do tega spoznanja. Mam kolega ko ne pije in še ni imel punce, na dan pa če ni vsaj 10ur na kompu pri igercah - pri starosti 21. Saj dela faks pa vse, ampak če ga ne bi drugi kolegi ven vlekli (skoraj dobesedno včasih) vprašanje kaj bi bilo z njim...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Grey ::

Najprej se vprašaj, zakaj in kako ima dostop do monete kot prvo. Otrok tega ne potrebuje. Računalnik mu pusti, ker ga boš drugače oropal pismenosti, ki jo bo potreboval v prihodnosti. Kar mu moraš omejiti je dostop do virov €€, ker je izdal tvoje zaupanje. Moneta, žepnina, kreditne kartice in pa seveda pogovor. Povej mu, da za te stvari ne boš plačeval in da če misli karkoli kupovati, bo najprej moral to pridelati preko napotnic ali pa z žepnino (če jo ima). In to mora biti seveda povedano z grobim, avtoritativnim glasom in ne ujčkajoči glas "To ni prav sine, tako se ne dela bla bla". Vedeti in čutiti mora, da je napravil napako in da je stvar resna. Tehnološko ga nima smisla omejevati, ker te bo premagal hitreje kot si misliš. Pa tudi potem bo stalno prerekanje. Treba je narediti konec v momentu.

Jerry000 ::

lonewolf_ je izjavil:

freesty je izjavil:

Moj brat je tudi igral isto igro po 6-10h na dan. Ker je bil zlo dobr v tem sem ga spodbujal naj se poveze s kaksnimi igralci s tujine. Se vsaj malo socializira in dobi znanje jezika. Kmalu po tem ga je minilo.

Vse skupaj pa je trajalo kaksno leto do dve. Tudi sebe se spomnim, sem bil zasvojen s counter strikom.

To se je nehalo, ko sem racunalnik zamenjal za alkohol in punce. Ne skrbi, tudi tvoj mulc bo kaj kmalu spremenil vedenjske navade. :)


Ali pa ne prideš do tega spoznanja. Mam kolega ko ne pije in še ni imel punce, na dan pa če ni vsaj 10ur na kompu pri igercah - pri starosti 21. Saj dela faks pa vse, ampak če ga ne bi drugi kolegi ven vlekli (skoraj dobesedno včasih) vprašanje kaj bi bilo z njim...

Imam punco, imam delo, ne pijem alkohola, ne kadim in sem tudi sam bolj malo ven hodil. Sem pa treniral različne stvari tako da social life je bil zdrav :). Igral sem pa tudi veliko. Pač kokur komu, to je danes hobi ali sprostitev :). Do iger me še ni minilo, imam veselje do njih vendar seveda v zdravem pomenu in ne v ekstreme

ponky ::

Gray....kot prvo...nisem niti vedel,da je Moneta aktivna takoj po podpisu pogodbe,ker je še nikoli nisem rabil.Drugo kot drugo,nihče ni pričakoval,da bo en mulc od 13ih znal uporabiti moneto oz. gre za neko vrsto zaupanja.Ima sicer tudi svoj telefon,na katerem je na njem pridelal še najmanj €€€.Kot tretje,nikoli nismo zaklepali telefona,ne jaz, ne žena in ne babica.Najprej je izkoristil zadnjega,potem pa še ženinega in mojega,seveda brez najine vednosti,SMS o uspešnem nakupu,ki ga pošlje operater,pa je skrbno prikril oz. pobrisal.Ko smo dobili račune,nisem niti pomislil,da bi bil kdo v naši hiši sposoben kaj takega, po 2,3 urah klicev in rayiskovanja pa smo prišli do zaključka,da je bil to on.

In verjemi,da pri meni ni ''ujčkanja'', ko popizdim,popizdim....seveda,če je razlog več kot očiten.Ve,da ni naredil prav,zakaj pa,še sam ne ve...zasvojenost...oz.kot pravi moj predhodnik...kupoval extra stvari,ki jih sicer v igri ne dobiš...samo za plačilo

Ravnokar ''letijo'' WIN dol,pa Linux gor...za šolo bo že dovolj.Na mojega pa itak ne more,pa še na macu delam in ne pozna sistema...

Tr0n ::

Tudi na linuxu bo lahko z wine igral LoL.

MasterTade ::

Denar naj povrne, s trajnim delom oziroma z denarjem...Če hoče pay2play igrat naj pa zagoni svoj denar, bo čez en čas skapiral
Mors omnia aequat

TechGuy ::

No pay2play niti pay2win ampak free2play (indeed).

Sam sem boostal / delala referale / krekal / ddosal v lolu in vem da je dober špil.
Sin je ocitno kupoval kaksne junake, ker se mu ni dalo zapravljat časa oziroma skine, da izgleda bolj nobl.

Jerry000, brat še ima skine? hehe

Drugace predvidevam da bi lahko sina usmeril v podjetnika, modnega oblikovalca ali pa politika glede na lopovsko žilico :)
Pač naučit je treba malega, da zapravlja SVOJ denar. Torej če svojo zepnino vrze v bliznjo reko je to njegova odlocitev.
In ko bo sam delal cel dan za 30-40 € bo znal cenit. Tko pa ...

shadeX ::

Sicer kot je Tr0n povedal, bo lahko tudi na Linuxu igral LoL (recimo z nameščenim virtualbox-om). Ampak najboljša ideja se mi pa vseeno zdi hojnikova. In to je da mu daš PC, ki je zmožen furat samo word pa powerpoint in kar potrebuje za brskanje po netu. Razne igre itd bi odpadle.

Sicer je ena stvar res in sicer da ima LoL kar majhne zahteve, tako da bi moral biti računalnik skoraj iz pradavnine lol :)

Jaz bi tukaj združil idejo Tr0na in Hojnika. Mu daš en PC iz leta 2005, pa Linuxe gor. Dvomim da bo laufu gor virtualke z 512MB ram-a :))

Zmaga :)

toplakd ::

Saj če mu ne da administratorskega gesla, si ne bo mogel namestiti ničesar.

KraitPay ::

Tako je, brez gesla ni nič, če pa ga slučajno izve ima pa še HOSTS datoteko, kjer blokira LOL in se vidi čas spremembe datoteke, pač jo dnevno pogleda če je bila spremenjena. Ampak brez ADMIN gesla itak nebo mogel...

Jerry000 ::

TechGuy je izjavil:

No pay2play niti pay2win ampak free2play (indeed).

Sam sem boostal / delala referale / krekal / ddosal v lolu in vem da je dober špil.
Sin je ocitno kupoval kaksne junake, ker se mu ni dalo zapravljat časa oziroma skine, da izgleda bolj nobl.

Jerry000, brat še ima skine? hehe

Drugace predvidevam da bi lahko sina usmeril v podjetnika, modnega oblikovalca ali pa politika glede na lopovsko žilico :)
Pač naučit je treba malega, da zapravlja SVOJ denar. Torej če svojo zepnino vrze v bliznjo reko je to njegova odlocitev.
In ko bo sam delal cel dan za 30-40 € bo znal cenit. Tko pa ...

Hehe se se ;). Ampak ja, se strinjam. Po eni strani je lahko OP ponosen da ima malega kateri se znajde. Zdaj mogoce ti dela probleme, kasneje bo pa lahko zazeljen marsikje ;). Tu je samo vzgoja kot je ze OP rekel da je poskrbel. Je pa talent mali :)

čuhalev ::

Zbrisati gonilnike za 3D pospreševanje. Magar na roke >:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lootboxi (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
619561 (5328) ahac
»

Heroes of the storm (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11519534 (11604) ahac
»

World of Warcraft je ostal brez naslednika

Oddelek: Novice / Igre
2910582 (8143) HeMan
»

Izšla Dota 2

Oddelek: Novice / Igre
3912367 (10009) Tr0n
»

Kaj je freemium in zakaj lahko stane več tisoč dolarjev

Oddelek: Novice / Rezultati
3012483 (10167) nejcpirc

Več podobnih tem