» »

Izdelava adblock-a za DVB

Izdelava adblock-a za DVB

nikjozo ::

Malo za šalo malo za res sem prišel na idejo, da bi poskusil nekako narediti adblock za tv programe. Po netu nisem praktično ničesar našel na to temo, da bi bilo uporabno ali da bi dobil idejo kako se lotiti.

Sem naredil eno poskusno skripto, ki pa ne dela najbolje. Seveda skripta ne deluje na navadni tv ampak le na računalniku z DVB tunerjem.
Skripta poskuša detektirati logotip tv postaje. Ko je na sporedu produkcija, je logotip prisoten, ko so pa reklame pa ta izgine. Žal se logotip spreminja, včasih ga tudi med produkcijo ni. Prav tako velja obratno. Med reklamami se pojavi, sploh ko so kakšni napovedniki.

Moj drugi poskus je bil, da bi detektiral povečano glasnost,ki se pojavi med reklamami, kar je pa spet padlo v vodo. Namreč glasnost blazno varira, sploh med akcijskimi filmi, tako da tudi to ni zanesljivo.

Iskal sem tudi, če se ob reklamami predvaja kakšen poseben signal v DVBju, ampak tudi tega ni.

Ima kdo še kakšno programsko/strojno idejo za detekcijo, je mogoče tudi sam kdo poskušal kaj takega narediti?

Če bi mi uspelo nekako narediti, mislim da bi bila stvar tudi komercialno zanimiva....vsaj dokler mi ne bi prišel na vrata trkati programski direktor komercialne televizije :)

čuhalev ::

Nekatere rešitve zaznavajo tišino. Ko se program konča je kratek čas tišina, potem pa drugo vsebino.

Če bi spremljal program dlje časa, bi lahko izluščil vsebino, ki se ponavlja.

Arctander ::

Za slovenske kanale je po zakonu obvezna začetna špica pred oglasi. Narediš audio fingerprint oglasnih špic in potem med programom detektiraš, kdaj se pojavi. Odjavna špica sicer ni obvezna, ampak bi se konec verjetno dalo detektirati preko audio nivoja, ker je program, ki sledi oglasom, redko tako glasen, kot oglasi.

Problem je sicer, da imajo televizije več različnih oglasnih špic in pa, da jih skozi čas menjajo. Torej bi moral stalno spremljati in dodajati nove, ali pa omogočiti uporabnikom, da to počnejo sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

vsiponudniki ::

Sem se z podobno idejo pred časom jaz igral ... neuspešno

Malo pobrskaj tukaj ali konkretno primer za UK.
www.zamenjaj-ponudnika.si

čuhalev ::

Predlagal bi, da gledaš rob zaslona, ta je ponavadi pri nekaterih reklamah barvno nerazgiban, najverjetneje bel.

misek ::

frke ::

moj predlog:
Reklame motijo predvsem pri filmih.
Veliko filmov na slovenskih kanalih ima podnapise.
Te se po moje z lahkoto detektira:
- ker morajo biti zelo kontrastni (beli z črno obrobo)
- na ekranu mirujejo par sekund (ne spreminjajo se tako hitro kot slike)
- v principu tudi veš, kako dolg je kakšen film
- mogoče se da dobiti datoteke s podnapisi, v njih je zapisan timing

nikjozo ::

Hvala za nasvete, ampak žal nič od tega ni 100% zanesljivo, da bi rekel točno ko bo audio/video tak, tako in tako naredi. Preveč se vse spreminja.

Logotip se menja, uvodne izhodne špice se spreminjajo, tišina je lahko tudi v filmu,prav tako visoka glasnost, mogoče še najbližje so podnapisi, ampak tudi ti spreminajo barvo zaradi prosojnosti z ozadjem (je bilo sprobano) in je zanesljivost pod 50%. Ko je pa bela scena na spodnjem delu ekrana, pa zadeva pade na celi črti.

Včasih pomagajo stari fimi. ti niso prilagojeni razmerju stranic in so vedno črni robovi, kakor je reklamni blok pa slika vedno postane fullscreen.

Tuhtam da bi bila neka škatilica ki je tik pred ir senzorjem televizije. škatlica bi imela vhodni ir sprejemnik ki samo posreduje naprej komando od daljinca.
V primeru pa da bi nekdo tipko mute pritisnil, bi to dalo komando naprej po internetu do serverjev, od tam pa spet nazaj do ostalih televizij ki imajo isto škatlico. Dovolj bi bilo da le nekaj ljudi pritisne takrat mute pa bi se po celi sloveniji na tistem kanalu stišali tvje. glede na to da pred televizijo sedi več sto tisoč ljudi čez dan, bi se vedno jih našlo nekaj ki bi to občasno storilo za vse ostale gledalce.

Problem te metode je pa spet nezanesljivost, zlorabe...

čuhalev ::

Se mi zdi, da je televizija nekoč oddajala nek signal a videorekorderje, da so se ti pred reklamami ustavili.

Težava pa niso samo zlorabe, temveč tudi televizijske hiše, ki bi svoj program prilagodile tehnikam zaznavanja, če bi te postale javne.

Arctander ::

čuhalev je izjavil:

Se mi zdi, da je televizija nekoč oddajala nek signal a videorekorderje, da so se ti pred reklamami ustavili.

VPS je to, uvedli so ga v devetdesetih. Ampak mislim, da ga je imela samo RTVSLO, komercialke ne. Dvomim, da se danes še uporablja.

MasterKiD ::

Jaz imam AdBlock za par SLO televizij in deluje, updejtam jih pa vsake toliko.

nikjozo ::

MasterKiD je izjavil:

Jaz imam AdBlock za par SLO televizij in deluje, updejtam jih pa vsake toliko.


A lahko malo razložiš, na kakšen način adblock deluje?

MasterKiD ::

Deluje na vizualni način, zaradi tega ravno je potrebno redno updejtanje.

nikjozo ::

MasterKiD je izjavil:

Deluje na vizualni način, zaradi tega ravno je potrebno redno updejtanje.


Ali lahko malo bolje razložiš na kateri vizualni način deluje tvoj DVB adblock...sprememba logotipa postaje, razlika korelacije zvoka produkcije in reklam, medreklamni milisecond silence, mogoče kaj tretjega? Bi bil zelo vesel odgovorov ali pa preizkusa tvojega adblocka. Hvala v naprej.

Če ima kdo še kakšno idejo, kar na plan, bolj kot za izvedbo se gre v tem trenutnu za brainstorming :)


-----------------------------

"Nothing in life is to be feared, it is only to be understood. Now is the time to understand more, so that we may fear less."

Marie Curie


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420214 (17443) videc
»

Čedalje več uporabnikov interneta blokira oglase (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13344837 (39023) thramos
»

Google Contributor za splet brez reklam

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
257875 (6118) McClane
»

Koliko bi stal internet brez oglasov

Oddelek: Novice / Ostale najave
4011762 (8972) Mesar
»

Uporabljam AdBlock-sem Najboljši. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
10421149 (16363) thramos

Več podobnih tem