» »

Google je mrtev, naj živi Alphabet

Google je mrtev, naj živi Alphabet

Google - Google je iz garažnega podjetja, ki je reševalo problem indeksacije spletnih strani za namen lažjega iskanja, postal še vse kaj drugega. Dvajset let pozneje je Google multinacionalka, ki ne obvladuje le večinskega tržnega deleža na področju spletnega iskanja in s tem drži v rokah ključe do informacij, temveč je tudi eden največjih oglaševalcev, v zadnjem času pa počne še marsikaj drugega. Razvoj avtonomnih vozil, optičnih povezav, interneta z baloni, analiza medicinskih podatkov in podobno so pomembni projekti, ki pa nimajo neposredne povezave z osnovno dejavnostjo (core business), kamor sodijo iskanje, zemljevidi, brskalnik, Android ipd. Da vse Googlove dejavnosti in povezave med njimi ne bi postale preveč zapletene, bodo podjetje letos radikalno preoblikovali, so sporočili iz Googla.

Ustanovili bodo novo podjetje z imenom Alphabet, ki ima precej nekonvencionalno domeno alphabet.xyz (verjetno tudi zato, ker alphabet.com in @alphabeth nista v Googlovi lasti, medtem ko abc.wtf preusmerja na Microsoftov Bing). Prav nekonvencionalnost je bila od nekdaj Googlova zaščitna znamka, pojasnjuje Googlov izvršni direktor Larry Page, ki bo imel isto funkcijo tudi v Alphabetu, medtem ko bo drugi soustanovitelj Sergey Brin predsednika podjetja. Alphabet bo organiziran kot holding, katerega največja naložba bo Google, in sicer novi, vitkejši Google z osnovno dejavnostjo. Preostale dejavnosti bodo vključene neposredno v Alphabet in ne več v Google.

O tem so obvestili tudi ameriško agencijo za trg vrednostnih papirjev, torej je načrt resen in tik pred izvedbo. Praktično bo to potekalo tako, da bo Google ustanovil podružnico Alphabet Merger, ki bo v stoodstotni Googlovi lasti. Potem bo Alphabet Merger ustanovil podružnico Merger Sub, ki se bo kasneje združila z Googlom, torej bo slednji postal podružnica Alphabet Merger. Že poslovni rezultati za zadnje letošnje četrtletje naj bi bili razčlenjeni v skladu z novo organizacijo podjetja. Za delničarje ne bo nobenih bistvenih sprememb, saj bodo Googlove delnice v razmerju ena proti ena zamenjali za delnice Alphabeta, ki bodo obdržale tudi isti oznaki (GOOG in GOOGL). Novi Google pa bo postal odvisna družba v stoodstotni lasti Alphabeta.

27 komentarjev

dronyx ::

Ko sem jaz včeraj zasledil to novico sem mislil, da imajo američani 1. april na nek drug datum. Že sam URL Alphabeta https://abc.xyz/ izgleda kot kakšen nateg, kjer se bo računalnik okužil s crypto.xyz virusom. Bodo pa zanimiva za pogledat finančna poročila te nove firme, kjer se bo videlo, kdo prinaša zaslužek in koliko stanejo "Googlov moonshining" (oni temu pravijo moonshoting) kot so baloni za internetni dostop, samovozeči avtomobili, droni, Calico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

issak ::

dronyx je izjavil:

Ko sem jaz včeraj zasledil to novico sem mislil, da imajo američani 1. april na nek drug datum. Že sam URL Alphabeta https://abc.xyz/ izgleda kot kakšen nateg, kjer se bo računalnik okužil s crypto.xyz virusom. Bodo pa zanimiva za pogledat finančna poročila te nove firme, kjer se bo videlo, kdo prinaša zaslužek in koliko stanejo "Googlov moonshining" (oni temu pravijo moonshoting) kot so baloni za internetni dostop, samovozeči avtomobili, droni, Calico...


http://www.hooli.xyz/

Jaz sem mislil da si pri Sillicon Valley zmišljujejo domene, pa ga glej zlomka.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Phantomeye ::

issak je izjavil:

dronyx je izjavil:

Ko sem jaz včeraj zasledil to novico sem mislil, da imajo američani 1. april na nek drug datum. Že sam URL Alphabeta https://abc.xyz/ izgleda kot kakšen nateg, kjer se bo računalnik okužil s crypto.xyz virusom. Bodo pa zanimiva za pogledat finančna poročila te nove firme, kjer se bo videlo, kdo prinaša zaslužek in koliko stanejo "Googlov moonshining" (oni temu pravijo moonshoting) kot so baloni za internetni dostop, samovozeči avtomobili, droni, Calico...


http://www.hooli.xyz/

Jaz sem mislil da si pri Sillicon Valley zmišljujejo domene, pa ga glej zlomka.


v bistvu je referenca na šov

dronyx ::

Dobro prosperirajo v ZDA kot kaže tudi indijski emigranti. CEO Microsofta je Satya Nadella, CEO Googla (profitabilnega dela Alphabeta) je po novem Sundar Pichai...

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matako ::

G kot Google.

W kot WTF.
/\/\.K.

trololo2 ::

Mislijo da bojo z novim imenom manj osovraženi? Od uvedbe gmail storitve je vse od googla tako en pofl in posiljevanje/trackanje z reklamami.

issak ::

Phantomeye je izjavil:

issak je izjavil:

dronyx je izjavil:

Ko sem jaz včeraj zasledil to novico sem mislil, da imajo američani 1. april na nek drug datum. Že sam URL Alphabeta https://abc.xyz/ izgleda kot kakšen nateg, kjer se bo računalnik okužil s crypto.xyz virusom. Bodo pa zanimiva za pogledat finančna poročila te nove firme, kjer se bo videlo, kdo prinaša zaslužek in koliko stanejo "Googlov moonshining" (oni temu pravijo moonshoting) kot so baloni za internetni dostop, samovozeči avtomobili, droni, Calico...


http://www.hooli.xyz/

Jaz sem mislil da si pri Sillicon Valley zmišljujejo domene, pa ga glej zlomka.


v bistvu je referenca na šov



Pa je res. Poglej vrstico 75 izvorne kode spletne strani :D
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

WamPIRe- ::

trololo2 je izjavil:

Mislijo da bojo z novim imenom manj osovraženi? Od uvedbe gmail storitve je vse od googla tako en pofl in posiljevanje/trackanje z reklamami.

Zlo se sekirajo glede tega... not.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

NLight ::

verjetno tudi zato, ker alphabet.com in @alphabeth nista v Googlovi lasti


A reveži težko jim je bilo milijončka nakazat lastniku... Vsak bi prodal domeno in twitter tag za ustrezno vsoto...

Pithlit ::

Kaj je pa narobe z abc.xyz? Abeceda pač... od A do Ž, po naše. Meni gre fajn v uho oz. pod prste. Zakaj nakazovat miljončke nekomu za neko bedno domeno če imaš na voljo pa skoraj perfektno (pravzaprav si boljše skoraj želeti ne bi mogli)?
Life is as complicated as we make it...

issak ::

Pithlit je izjavil:

Kaj je pa narobe z abc.xyz? Abeceda pač... od A do Ž, po naše. Meni gre fajn v uho oz. pod prste. Zakaj nakazovat miljončke nekomu za neko bedno domeno če imaš na voljo pa skoraj perfektno (pravzaprav si boljše skoraj želeti ne bi mogli)?


Super domena je, samo malo neobičajna.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

kpkp ::

Alphabet ni mišljen kot neka potrošniška znamka, tako da naslov domače strani, ni bistvenega pomena.

dronyx ::

kpkp je izjavil:

Alphabet ni mišljen kot neka potrošniška znamka, tako da naslov domače strani, ni bistvenega pomena.

Pri nas smo takim firmam rekli "finančni holdingi" in vse po vrsti so propadle. Za Googla se ne bojim, se bodo pa verjetno morali zamisliti, kaj početi z "moonshining" projekti. Kot delničar Alphabeta si verjetno ne bi želel da se zmeče stotine milijard v spuščanje balonov in samodejno šofiranje. S takimi traparijami naj se ukvarja država na račun davkoplačevalcev.

jan_g ::

Kako pa so se ti zdeli ti projekti, ko si bil še delničar Googla?

AndrejO ::

jan_g je izjavil:

Kako pa so se ti zdeli ti projekti, ko si bil še delničar Googla?

Ne vem za ostale, ampak sam ne vidim razlike med prej in potem.

Ali si morda spregledal tole:
"Alphabet Inc. will replace Google Inc. as the publicly-traded entity and all shares of Google will automatically convert into the same number of shares of Alphabet, with all of the same rights. Google will become a wholly-owned subsidiary of Alphabet. Our two classes of shares will continue to trade on Nasdaq as GOOGL and GOOG."

V bistvu delnic Googla in samo Googla kot hčerinske družbe ne bo. Ne bo jih tako, kot tudi ni delnic GVO-ja. Nam pa še vedno ostanejo delnice Alphabet-a, tako kot so nam ostale delnice TS-ja.

Pac-Man ::

issak je izjavil:

http://www.hooli.xyz/

Jaz sem mislil da si pri Sillicon Valley zmišljujejo domene, pa ga glej zlomka.


They must be fans :)

jan_g ::

AndrejO je izjavil:

jan_g je izjavil:

Kako pa so se ti zdeli ti projekti, ko si bil še delničar Googla?

Ne vem za ostale, ampak sam ne vidim razlike med prej in potem.

Ali si morda spregledal tole:
"Alphabet Inc. will replace Google Inc. as the publicly-traded entity and all shares of Google will automatically convert into the same number of shares of Alphabet, with all of the same rights. Google will become a wholly-owned subsidiary of Alphabet. Our two classes of shares will continue to trade on Nasdaq as GOOGL and GOOG."

V bistvu delnic Googla in samo Googla kot hčerinske družbe ne bo. Ne bo jih tako, kot tudi ni delnic GVO-ja. Nam pa še vedno ostanejo delnice Alphabet-a, tako kot so nam ostale delnice TS-ja.


Ne, nisem spregledal, zato pa sprašujem.

dronyx ::

jan_g je izjavil:

Ne, nisem spregledal, zato pa sprašujem.

Razlika bo po moje kljub temu bila. Google je prej izkazoval eno finančno poročilo, kjer so bili moonshining (moonshoting) projekti skriti. Pri Alphabetu pa se bo predvidevam v finančnem poročilu jasno videlo, kako posluje Google sam in kako ostala podjetja v tem "koncernu", vključno z raznimi vizionarskimi poskusi. Google oz. sedaj Alphabet kotira na borzi tako da bo po moje pritisk velik na projekte, ki v doglednem času ne bodo profitabilni. Nenazadnje je verjetno tudi zanimivo upravljati s firmo, kjer eden del služi denar, vsi ostali ga pa zapravljajo. Ta del bo po sedanji reorganizaciji po moje bistveno bolj izrazit kot je bil do sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Markoff ::

dronyx je izjavil:

Dobro prosperirajo v ZDA kot kaže tudi indijski emigranti. CEO Microsofta je Satya Nadella, CEO Googla (profitabilnega dela Alphabeta) je po novem Sundar Pichai...

Legalni migranti v ZDA (kot tudi drugje) imajo vse možnosti, da prosperirajo, saj jim dovolijo delo na podlagi kvalifikacij (izobrazbe in/ali posebnih znanj). Ilegalna imigracija je seveda nekaj drugega. Poleg tega je Indijcev tako veliko, da že zaradi količine ljudi najdeš veliko kakovostnih, ne glede na dejanski delež kakovosti v populaciji.
Pa saj ZDA slovijo kot ena najbolj tolerantnih družb na svetu - pametno tolerantnih. Meaning da te sprejmejo, kakršen si, dokler ti ne pade na pamet, da boš ti na silo spreminjal njih.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Totscha ::

Avtor naj se gre nekam slikat... :P

A res ne moremo brez clickbait naslovov!? A je to res preveč za pričakovat!?

Uau... Naredl bodo krovno firmo. Big deal.
Haters gonna hate... ;)

fosil ::

Pri vseh milijardah je najboljše ime, ki so si ga lahko spomnili Alphabet?
Očitno je pri njih drugačnost in izvnirnost že mrtva.
Tako je!

kronik ::

BMW se že buni, imajo namreč firmo z istim imenom (Alphabet).

konspirator ::

http://alphabet.com/ stran je od včeraj zvečer praktično ddos-ana :)).
--

vostok_1 ::

Largest botnet owner-> google:)

Phantomeye ::

fosil je izjavil:

Pri vseh milijardah je najboljše ime, ki so si ga lahko spomnili Alphabet?
Očitno je pri njih drugačnost in izvnirnost že mrtva.


Apple.

Google tudi ni jako izvirno ime, zgolj typo.

VaeVictis ::

Phantomeye je izjavil:

fosil je izjavil:

Pri vseh milijardah je najboljše ime, ki so si ga lahko spomnili Alphabet?
Očitno je pri njih drugačnost in izvnirnost že mrtva.


Apple.

Google tudi ni jako izvirno ime, zgolj typo.


OSX Daily - Why Apple is called Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi Google (Alphabet) presegel bilijon

Oddelek: Novice / Rezultati
328417 (5604) CaqKa
»

Odstopila Googlova ustanovitelja

Oddelek: Novice / Ostale najave
318884 (6506) vostok_1
»

Skoraj vse ameriške zvezne države preiskujejo Google

Oddelek: Novice / Tožbe
84570 (3490) Dag
»

Googlova reorganizacija v Alphabet zaključena

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
75362 (3980) opeter
»

Google je mrtev, naj živi Alphabet

Oddelek: Novice / Ostale najave
2720398 (16839) VaeVictis

Več podobnih tem