» »

Izšel LibreOffice 5.0.0

Izšel LibreOffice 5.0.0

Slo-Tech - Danes je luč svet ugledala nova verzija odprtokodnega pisarniškega paketa LibreOffice, ki je nastal z razdružitvijo od OpenOfficea. Kot se za velike verzije spodobi, prinaša cel kup popravkov in izboljšav ter spoliran uporabniški vmesnik.

LibreOffice podpira Linuxove distribucije na osnovi Red Hata in Debiana (torej vse najpopularnejše), Mac OS X 10.8 ali novejši ter Windows Visto ali novejši, pri čemer velja izpostaviti podporo tudi za še svež Windows 10. Slednji ima sicer okleščeno verzijo Officea neposredno na voljo, skupaj s podporo za posodobitve v oblak, a to ne pomeni, da je LibreOffice brez pomena. Še zlasti na Windows 7, ki ima po nekaterih statističnih podatkih še vedno več kot polovico tržnega deleža! LibreOffice ima 80 milijonov uporabnikov, ki lahko sedaj prestopijo na novo verzijo.

LibreOffice je od verzije 3 do 4 naredil velik korak v smislu stabilnosti in zanesljivosti, petica pa tega ne želi pokvariti. Sestoji iz aplikacij Writer, Calc, Impress, Draw, Math in Base, ki povsem spodobno nadomeščajo Word, Excel, PowerPoint in druge Microsoftove programe. Writer je čisto kompetenten, Calc pa se pri res kompleksnih preglednicah vseeno izkaže nekoliko slabše, zlasti pri uvozu iz Excela. Nova verzija je tudi hitrejša od starejših, bržkone tudi zato, ker ohranja klasičen videz (kot Office 2013), dasi je vmesnik osvežen.

Brezplačna namestitev je že na voljo.

103 komentarji

«
1
2 3

japol ::

Koliko je res npr. Writer združljiv z Wordom? Ker ko sem jaz to uporabljal, tekst je bil ok, drugo pa niti pod razno (tabele, glava/noga, enačbe, števičenje strani,...).

b4d ::

Dejansko so leta 2015 uporabili gradient :D
b4d.sablun.org

garamond ::

Hja, še vseeno pa prvi link v novici vodi na spletno stran kot iz 1995.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Unknown_001 ::

b4d je izjavil:

Dejansko so leta 2015 uporabili gradient :D


Drugi link? :P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Alcarin ::

garamond je izjavil:

Hja, še vseeno pa prvi link v novici vodi na spletno stran kot iz 1995.


Samo meni je prav dober taki nostalgični občutek :P
Lep pozdrav/Kind regards!

Mare2 ::

Ima slovenski speling?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

garamond ::

Alcarin je izjavil:

garamond je izjavil:

Hja, še vseeno pa prvi link v novici vodi na spletno stran kot iz 1995.


Samo meni je prav dober taki nostalgični občutek :P
Saj je, tudi ideja je dobra -- to, da je poudarek na vsebini ... in si lahko, če hočeš, v pravem open source vzdušju sam prirediš izgled za take generične strani. Samo tekst je pa 100% širok, kar je težko berljivo. In ne, ne bom zmanjšal okna brskalnika samo zaradi ene spletne strani, ali zamenjal naslovno Times New Roman iz A. D. 1931 xD
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

mtosev ::

openoffice fork pa je uradno mrtev?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

HairyFotr ::

Openoffice fork je posvojil Apache Foundation, ampak ima projekt zanimiv problem z licencami... Libreoffice lahko jemlje kodo iz Openoffica, obratno pa ne.

zmaugy ::

Zakaj za vraga ne naredijo še Outlook kompatibilnega izdelka, da bi lahko vanj prenesel svojih 15 let emailov in odvrgel M$?
A ni Outlook več uporabljan program kot vsi ostali deli Office skupaj?

scipascapa ::

zmaugy sej imeaš od firefoxa nekaj hehe.

orbter ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj za vraga ne naredijo še Outlook kompatibilnega izdelka, da bi lahko vanj prenesel svojih 15 let emailov in odvrgel M$?
A ni Outlook več uporabljan program kot vsi ostali deli Office skupaj?

Saj je, reče se mu Thunderbird :)

N4m31355 ::

Libre office ima tudi slo jezik, seveda free, enkrat pa sem mel tudi nek dodatek ki mi je besede urejal po smiselnem zaporedju (delovalo blazno dobro)

zee ::

Thunderbird in Microsoftov Exchange je recept za glavobol. Razen ce so to uredili v zadnjih par letih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

LibreOffice je čisto dober za moje potrebe, če pa rabim kaj več je za to na voljo SoftMaker Office (ki je po novem v verziji 2016 preveden celo v slovenščino!). Ugodni ceni so dodatno v plus še vsakomesčne prodajne akcije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nsignific ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj za vraga ne naredijo še Outlook kompatibilnega izdelka, da bi lahko vanj prenesel svojih 15 let emailov in odvrgel M$?
A ni Outlook več uporabljan program kot vsi ostali deli Office skupaj?


LOL, ne, niti slučajno. Je sicer kar dosti uporabljan, vendar ne v biznisu (Exchange), pa tudi sicer ga Word povozi.

Tako da niti prvi ni, kaj šele, da bi bil uporabljen več kot vsi ostali SKUPAJ.

zmaugy ::

Pri meni Outlook vedno dela, ostali deli pa le občasno.

orbter je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Zakaj za vraga ne naredijo še Outlook kompatibilnega izdelka, da bi lahko vanj prenesel svojih 15 let emailov in odvrgel M$?
A ni Outlook več uporabljan program kot vsi ostali deli Office skupaj?

Saj je, reče se mu Thunderbird :)

V Thunderbird lahko uvozim 20 gb pst file iz Outlooka? Da bo vse delalo? In bom delal iskanja po emailih? (če pustim ob strani res zoprn uprabniški vmesnik za search v Thunderbirdu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

orbter ::

Poskusi. Mi v firmi že kakih 10 let delamo z njim. Pa ima vsak najmanj 3 poštne predale, od tega enega skupnega ogromnega. Iskalnika sta pa dva. Eden je po indeksiranih sporočilih - ta rabi nekaj časa, da zgradi bazo, drugi pa je hitri iskalnik po poštni mapi, če iščeš npr. po pošiljatelju, predmetu ... Zadnje verzije pa prinašajo tudi v vgrajen koledar (prej si rabil dodatke), ki odlično deluje tudi z Google-ovim.

MyotisSI ::

orbter je izjavil:

Poskusi. Mi v firmi že kakih 10 let delamo z njim. Pa ima vsak najmanj 3 poštne predale, od tega enega skupnega ogromnega. Iskalnika sta pa dva. Eden je po indeksiranih sporočilih - ta rabi nekaj časa, da zgradi bazo, drugi pa je hitri iskalnik po poštni mapi, če iščeš npr. po pošiljatelju, predmetu ... Zadnje verzije pa prinašajo tudi v vgrajen koledar (prej si rabil dodatke), ki odlično deluje tudi z Google-ovim.


Katera verzija Thunderbirda pa ima vgrajen koledar? V verziji 38.1.0 jaz tega nisem nikjer opazil.
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MyotisSI ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Jaz sem presedlal na Thunderbird z Outlooka kakih 5 let nazaj. Sem uporabljal Outlook 2003, ki je imel omejitev velikost pst datoteke na 2gb, s čemer sem imel težave (kljub uporabi arhivov). Sem se na Thunderbird tako navadil, da mi je Outlook sedaj prav nenavaden. Sploh hitro iskanje v Thunderbirdu, kot omenja orbter, deluje zelo dobro.

Opozarjam pa, da je prehod iz Outlooka na Thunderbird dokaj trivialen, nazaj pa ni tako enostavno...

LP

Jože

orbter ::

MyotisSI je izjavil:

orbter je izjavil:

Poskusi. Mi v firmi že kakih 10 let delamo z njim. Pa ima vsak najmanj 3 poštne predale, od tega enega skupnega ogromnega. Iskalnika sta pa dva. Eden je po indeksiranih sporočilih - ta rabi nekaj časa, da zgradi bazo, drugi pa je hitri iskalnik po poštni mapi, če iščeš npr. po pošiljatelju, predmetu ... Zadnje verzije pa prinašajo tudi v vgrajen koledar (prej si rabil dodatke), ki odlično deluje tudi z Google-ovim.


Katera verzija Thunderbirda pa ima vgrajen koledar? V verziji 38.1.0 jaz tega nisem nikjer opazil.


Od 39 naprej. Res, da je še beta ampak jaz jo uporabljam kaka dva meseca in dela super.

opeter ::

MyotisSI je izjavil:

Katera verzija Thunderbirda pa ima vgrajen koledar? V verziji 38.1.0 jaz tega nisem nikjer opazil.


To misliš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

orbter ::

Ja. To kar je bilo prej s pomočjo Addona+Google providerja je sedaj vgrajeno.

šernk ::

japol je izjavil:

Koliko je res npr. Writer združljiv z Wordom? Ker ko sem jaz to uporabljal, tekst je bil ok, drugo pa niti pod razno (tabele, glava/noga, enačbe, števičenje strani,...).



iz writerja v word prenest diplomsko sem rabil cca pol ure za uredit 45 strani vsebine (shranjena v .doc). večinoma je bilo le opis slik kaj zjebano, ter enačbe je bilo potrebno samo dvokliknit. No potem sem nad wordom dokončno obupal zaradi stupid windows umesnika, kjer je vsaka uporabna funkcija skrita v desetem podmeniju in pošiljal obema mentorjema izključno v .pdf. V kontra smeri pa več kot preprostega besedila že par let nisem prenašal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MyotisSI ::

orbter je izjavil:

MyotisSI je izjavil:

orbter je izjavil:

Poskusi. Mi v firmi že kakih 10 let delamo z njim. Pa ima vsak najmanj 3 poštne predale, od tega enega skupnega ogromnega. Iskalnika sta pa dva. Eden je po indeksiranih sporočilih - ta rabi nekaj časa, da zgradi bazo, drugi pa je hitri iskalnik po poštni mapi, če iščeš npr. po pošiljatelju, predmetu ... Zadnje verzije pa prinašajo tudi v vgrajen koledar (prej si rabil dodatke), ki odlično deluje tudi z Google-ovim.


Katera verzija Thunderbirda pa ima vgrajen koledar? V verziji 38.1.0 jaz tega nisem nikjer opazil.


Od 39 naprej. Res, da je še beta ampak jaz jo uporabljam kaka dva meseca in dela super.


Aha. Bom kar počakal na redno izdajo. Toliko pa se mi spet ne mudi :)
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

orbter ::

MyotisSI: V bistvu ima že 38 to not: https://blog.mozilla.org/thunderbird/20...

jlpktnst ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj za vraga ne naredijo še Outlook kompatibilnega izdelka, da bi lahko vanj prenesel svojih 15 let emailov in odvrgel M$?
A ni Outlook več uporabljan program kot vsi ostali deli Office skupaj?


KDE ima zelo dober outlooku podoben izdelek vgrajen (daš gor kubuntu).

šernk je izjavil:

japol je izjavil:

Koliko je res npr. Writer združljiv z Wordom? Ker ko sem jaz to uporabljal, tekst je bil ok, drugo pa niti pod razno (tabele, glava/noga, enačbe, števičenje strani,...).



iz writerja v word prenest diplomsko sem rabil cca pol ure za uredit 45 strani vsebine (shranjena v .doc). večinoma je bilo le opis slik kaj zjebano, ter enačbe je bilo potrebno samo dvokliknit. No potem sem nad wordom dokončno obupal zaradi stupid windows umesnika, kjer je vsaka uporabna funkcija skrita v desetem podmeniju in pošiljal obema mentorjema izključno v .pdf. V kontra smeri pa več kot preprostega besedila že par let nisem prenašal.


Diplomske se piše v LaTeX-u :)

----------

Tako mimogrede vidim da gre debata o uvozu PST fajlov? A nimate IMAP strežnikov?

----------

Pa glede libreofficea, trenutno imam problem z docx ki ga enostavno ne morem odpret. Tabela bi morala imet 5 strani, ima pa eno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

darkolord ::

jlpktnst je izjavil:

Diplomske se piše v LaTeX-u :)
Zakaj?

FrEaKmAn ::

darkolord je izjavil:

jlpktnst je izjavil:

Diplomske se piše v LaTeX-u :)
Zakaj?


vsaj na FRIju dobiš template in samo mečeš notri tekst, slike, tabele, ... Ostalo naredi latex. Prišparaš živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FrEaKmAn ()

konspirator ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Jaz sem presedlal na Thunderbird z Outlooka kakih 5 let nazaj. Sem uporabljal Outlook 2003, ki je imel omejitev velikost pst datoteke na 2gb, s čemer sem imel težave (kljub uporabi arhivov). Sem se na Thunderbird tako navadil, da mi je Outlook sedaj prav nenavaden. Sploh hitro iskanje v Thunderbirdu, kot omenja orbter, deluje zelo dobro.

Opozarjam pa, da je prehod iz Outlooka na Thunderbird dokaj trivialen, nazaj pa ni tako enostavno...

LP

Jože

2gb je ansi omejitev
https://support.microsoft.com/en-us/kb/...


By default, .pst files are in the Unicode format in Outlook 2007 and in Outlook 2003.

Kdor vam je upgrejdal Outlook je bil šalabajzer.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

darkolord je izjavil:

jlpktnst je izjavil:

Diplomske se piše v LaTeX-u :)
Zakaj?


ker smo na inženirskem forumu, ne forumu filofaxa.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

nekikr ::

Ja, in?

Thuban ::

za pisanje strokovnih člankov se od inženirja pričakuje, da uporabi Latex.

hint: diploma je strokovni članek.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

nekikr ::

Pismo, potem najbolje, da na FRI vrnem diplomo, ker sem jo spisal v Wordu? Pa praktično vsi moji bivši sošolci tudi? Shit. Ali sem morda zaradi tega samo tehnik in ne dipl. ne vem kaj? Sem sploh tehnik ali tudi to ne?
Predvsem se pričakuje, da uporabljaš zdravo pamet, ki je v pomanjkanju.

Thuban ::

poanta je, da se naučiš delat strokovne članke. Knjige ne boš napisal v Wordu, učbenika prav tako ne. Če iznajdeš kaj pomembnega bo tudi malo čudno zigledalo, če boš napisal v Wordu članek. Razumeš?

sicer pa mi ni mar, uporabljaj kar hočeš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

konspirator ::

FrEaKmAn je izjavil:

darkolord je izjavil:

jlpktnst je izjavil:

Diplomske se piše v LaTeX-u :)
Zakaj?


vsaj na FRIju dobiš template in samo mečeš notri tekst, slike, tabele, ... Ostalo naredi latex. Prišparaš živce.

Daj uploadaj kopijo predloge nekam na net.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

http://www.fri.uni-lj.si/si/izobrazevan...

Vzorec diplomskega dela (predlogi v LaTeXu in Wordu, verzija 05.02.2015) (zip; 582,9 kb)


dejansko prvi zadetek na googlu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

DavidJ ::

Predvsem se pričakuje, da bo članek jasen in razumljiv. To se da doseči tudi v programu Word, Writer oz. kateremkoli orodju WSYIWYG.

http://researchinprogress.tumblr.com/po...

A če je oblika predpisana in predloga na voljo, je po mojih izkušnjah daleč najlažje in posledično tudi hitreje delati v Latexu.

Sicer pa vsi večji založniki sprejemajo rokopise *znanstvenih* člankov, knjig in drugih izdelkov tako v formatu .doc(x) kot tudi .pdf. Celo vem za primer, ko je avtor moral po navodilu urednika prepisati članek iz Latexa v Word, ker _njihov sistem ni sprejemal datotek pdf_.

-----------

Po mojih izkušnjah sta LO in MS Word precej nekompatibilna, takoj ko gre za dokumente z večjo kompleksnostjo.

To je v bistvu tudi edini razlog, zakaj v VirtualBoxu poganjam Windowse z nameščenim Wordom: precejšen del službe zahteva pripravo in urejanje Wordovih dokumentov, ki jih ustvarjamo skupaj s kolegi. Ti običajno prihajajo iz drugih organizacij, kjer je uporaba MS izdelkov precej zakoreninjena.

Težave se že pojavijo, ko nekateri uporabljajo Word na OSX, drugi pa Word na Oknih, zato je še toliko bolj težje pričakovati, da bosta LO in MS Word povsem kompatibilna.

V primerjavi z LO je do sedaj imel Word -- po mojem mnenju veliko -- prednost: izjemen črkovalnik. Moj potek dela je navadno tak, da besedilo pišem v Wordu zgolj zaradi urejevalnika, nato pa ga -- navadno vsak napisan odstavek posebej -- prenesem v urejevalnik za Latex.

Tako dobim najbolje od obeh svetov -- odličen črkovalnik ter vse dobrote Latexa.

Sam torej menim, da LO najbolj manjka dober črkovalnik. Upam, da petica slednjega vsaj malo izboljša.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

noraguta ::

Thuban je izjavil:

poanta je, da se naučiš delat strokovne članke. Knjige ne boš napisal v Wordu, učbenika prav tako ne. Če iznajdeš kaj pomembnega bo tudi malo čudno zigledalo, če boš napisal v Wordu članek. Razumeš?

sicer pa mi ni mar, uporabljaj kar hočeš.

Buuuuuuče sto na uro.
http://www.nature.com/nature/authors/gt...

Pa v večini strokovnih publikacij, kar prednjači word. Že zadnjih 10 let.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thuban ::

kar je seveda škoda. But..why not.

Sicer za pisanje člankov do 10 strani tudi jaz uporabil Word, nč bat. Seveda Microsoft Word. Nazadnje ko sem poizkusil uporabiti Libre Office so bile katastrofalne nepravilnosti, če si Microsoftove dokumente odpiral in editiral z libre offici. Nevem zakaj ne znajo narediti kompatibilne zadeve.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

orbter ::

Thuban je izjavil:

kar je seveda škoda. But..why not.

Sicer za pisanje člankov do 10 strani tudi jaz uporabil Word, nč bat. Seveda Microsoft Word. Nazadnje ko sem poizkusil uporabiti Libre Office so bile katastrofalne nepravilnosti, če si Microsoftove dokumente odpiral in editiral z libre offici. Nevem zakaj ne znajo narediti kompatibilne zadeve.


Zadeve so lahko kompatibilne ravno toliko, kolikor je dobra dokumentacija formata. Tudi MS Office ne odpre vedno ok nekaj napisanega z drugo verzijo MS Office-a.

noraguta ::

Večji del kar dobr. Se ne zanaša na specifikacije ampak bleče s sebojbstare ocx gradnike.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

driver_x ::

Thuban je izjavil:

Nevem zakaj ne znajo narediti kompatibilne zadeve.


Zato, ker jim ni v interesu. Tako velika firma bi po moje zelo hitro naredila zadeve kompatibilne, ampak tega nočejo. No, saj jaz tudi ne bi na njihovem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

noraguta ::

Ah so zdaleč najbolj kompatibilni za nazaj. Zato se tudi stvar uporablja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

driver_x ::

Za nazaj so, saj to je logično, kakor je logično tudi to, da jim ni v interesu delati zadev kompatibilnih z drugimi.

zk_eu ::

Kaj pa vem no. Meni je Libre office sicer odličen za pisati, če pišem svoj dokument od začetka. Ne uporabljam Windowsov že nekaj let, vendar brez MS Offica ne gre. Enostavno skoraj vsi uporabljajo MS Office, združljivost pa razen v primeru čistega besedila ni nekaj.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

šernk ::

zakaj MS ne podpira drugih? ker nimajo te potrebe in jih ni še nihče prisilil v podporo ISO standardov. žalostno da firme toliko oglašujejo kako dosegajo razne ISO standarde, potem jim pa enega fila ne moreš poslat v veljavnem ISO standardu.

drugi pa podpirajo MS office kolikor pač lahko. MS je takrat nasilno spravil svoj OOXML (.docx recimo) med ISO standarde in čeprav drugi podpirajo OOXML se zadeva ne prikaže pravilno, ker MS uporablja "predelan" OOXML standard. skratka ne držijo se standarda, ki so ga oni spisali.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

win64 ::

Word podpira tudi odt format mimogrede, Excel pa ods format, tako da ne moreš očitat, da ne "podpira" drugih standardov.

Thuban ::

driver_x je izjavil:

Thuban je izjavil:

Nevem zakaj ne znajo narediti kompatibilne zadeve.


Zato, ker jim ni v interesu. Tako velika firma bi po moje zelo hitro naredila zadeve kompatibilne, ampak tega nočejo. No, saj jaz tudi ne bi na njihovem mestu.


sklepam da govoriš o Libre Officih, ki hočejo bit kompatibilni z MS Offici, ampak niso?
Zame je Microsoft Office standard, zato sprašujem zakaj drugi delajo neke približke, zakaj ne naredijo kompatibilne zadeve, če hočejo biti konkurenčni..
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijansko obrambno ministrstvo prehaja na LibreOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6117207 (13706) zmaugy
»

Office 2016 bo prispel 22. septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6720210 (17672) darkolord
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10359878 (25643) noraguta
»

Izšel LibreOffice 3.6

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
205891 (3958) Icematxyz
»

Izšel LibreOffice 3.4.0

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
296859 (4290) Icematxyz

Več podobnih tem