» »

Napaka 651

Napaka 651

miraldi ::

Zdravo. Na računalniku imam nameščen Windows 7 64bit, na internet se povezujem preko žičnega modema Aris tm602b/220 in TP-Link
brezžični router. Imam problem pri vzpostavitvi WiFi internetne povezave med PCjem in Smart TVjem. TV zazna wireles povezavo katero sem naredil vendar se noče povezati nanjo. Če brezžični roter izklopim in ponovno vklopim se začne povezovati nakoncu pa se prikaže obvestilo ''napaka 651''.

 Obvestilo o napaki 651

Obvestilo o napaki 651



Predvidevam, da je ta napaka 651 kriva, da se TV noče povezati na WiFi omrežje. Lahko sploh kaj storim, da odpravim napako?
Na googlu je cev kup nasvetov pa nič ne pomaga. Nekaj sem bral o tem, da se nastavi modem kot router vendar nevem kako se to naredi.
Mi lahko kdo pomaga?

 Neuspel povezava:

Neuspel povezava:



 Neuspela povezava:

Neuspela povezava:



Model TVja je SAMSUNG es6100.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Sc0ut ::

Jaz vem da sem moral na samsungu nastavit statičen IP in vpisati gateway. Z dinamičnim je imel probleme.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

kloko ::

Preko katerega ponudnika imas internet? Kabelski modem in PPOE mi nekako ne gre skupaj...

miraldi ::

Sc0ut je izjavil:

Jaz vem da sem moral na samsungu nastavit statičen IP in vpisati gateway. Z dinamičnim je imel probleme.


Kje si pa to naredil? Ne najdem tega..

kloko je izjavil:

Preko katerega ponudnika imas internet? Kabelski modem in PPOE mi nekako ne gre skupaj...


Internet in televizijo imam od Telemacha.

A je kriva ta napaka 651, da se TV ne poveže na WiFi? Preko mobitela se takoj povežem na WiFI.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

NeMeTko ::

Tvoj opis problema si je težko pravilno interpretirati.

Govoriš o napaki 651 - a slika, ki jo prilagaš meni bolj izgleda kot slika PC-ja, ne pa televizorja.

Če imaš na dostopu do interneta router, potem se edino ta poveže preko PPPoE. Drugi računalniki izza tega routerja pa uporabljajo DHCP ali statične IP naslove - NIKAKOR pa ne PPPoE. Ta pride v poštev EDINO, če računalnik direktno povežeš na ADSL MODEM.

Torej cela zmešnjava.

Mobitel se ti je lepo povezal, ker ne podpira PPPoE in po default uporablja DHCP - očitno imaš router in AP pravilno skonfigurirana - problem pa imaš na strani PC-ja.

Če drži, kar je nekdo zgoraj omenil, da imajo ti televizorji problem z DHCP, mu ročno nastavi statično IP adreso/gateway in DNS strežnik, kot so ti že svetovali. Malo poglej v priročnik od televizorja - boš zagotovo našel, kako se to naredi.

miraldi ::

NeMeTko je izjavil:

Tvoj opis problema si je težko pravilno interpretirati.

Govoriš o napaki 651 - a slika, ki jo prilagaš meni bolj izgleda kot slika PC-ja, ne pa televizorja.

Če imaš na dostopu do interneta router, potem se edino ta poveže preko PPPoE. Drugi računalniki izza tega routerja pa uporabljajo DHCP ali statične IP naslove - NIKAKOR pa ne PPPoE. Ta pride v poštev EDINO, če računalnik direktno povežeš na ADSL MODEM.

Torej cela zmešnjava.

Mobitel se ti je lepo povezal, ker ne podpira PPPoE in po default uporablja DHCP - očitno imaš router in AP pravilno skonfigurirana - problem pa imaš na strani PC-ja.

Če drži, kar je nekdo zgoraj omenil, da imajo ti televizorji problem z DHCP, mu ročno nastavi statično IP adreso/gateway in DNS strežnik, kot so ti že svetovali. Malo poglej v priročnik od televizorja - boš zagotovo našel, kako se to naredi.


Prva slika z napako 651 je slika iz PCja, ostali dve pa sta sliki iz TVja. Ta napaka 651 je na PCju.

Sploh nevem kaj te kratice, ki si jih napisal pomenijo. Moram malo pogooglat. A na TVju napišem IP adreso/gateway in DNS strežnik od tega wireelles routerja?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

amigo_no1 ::

Na sliki 1 vzpostavljaš ppoe povezavo na pcju, bedarija, ker jo že imaš preko routerja.

A na TVju napišem IP adreso/gateway in DNS strežnik od tega wireelles routerja?

gateway (192.168.x.y) in DNS strežnik, IP mora biti različen, vendar v istem rangu.

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

A na TVju napišem IP adreso/gateway in DNS strežnik od tega wireelles routerja?


NE!

Na TV moraš vpisati:

- IP adreso - mora biti adresa, ki je iz območja tvojega omrežja, ne sme jo iporabljati nobena druga naprava v omrežju - izberi tako, ki je izven območja, ki ga podeljuješ preko dhcp na routerju (poglej konfig na routerju).

- Netmask - ponavadi= 255.255.255.0 (prepiši iz dobljene konfiguracije na telefonu)

- Gateway = IP naslov routerja s katerim se povezuješ na internet (prepiši iz dobljene konfiguracije na telefonu)

- DNS - je DNS strežnik tvojega ISP (prepiši iz dobljene konfiguracije na telefonu)

miraldi ::

NeMeTko je izjavil:

A na TVju napišem IP adreso/gateway in DNS strežnik od tega wireelles routerja?


NE!

Na TV moraš vpisati:

- IP adreso - mora biti adresa, ki je iz območja tvojega omrežja, ne sme jo iporabljati nobena druga naprava v omrežju - izberi tako, ki je izven območja, ki ga podeljuješ preko dhcp na routerju (poglej konfig na routerju).

- Netmask - ponavadi= 255.255.255.0 (prepiši iz dobljene konfiguracije na telefonu)

- Gateway = IP naslov routerja s katerim se povezuješ na internet (prepiši iz dobljene konfiguracije na telefonu)

- DNS - je DNS strežnik tvojega ISP (prepiši iz dobljene konfiguracije na telefonu)


Ok. Hvala za tole razlago. BOm probal to urediti. Netmasko imam 255.255.255.0.
Za ta IP adreso me zanima kako misliš to, da mora biti iz območja tvojega omrežja? A to iz katerega konca slovenije si in pri komu imaš internet? Si ta IP adresso kar izmislim ali je kakšen konfigurator na netu za to?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

NeMeTko ::

Če čisto po kmečko razložim:

IP adresa pri IPv4 je sestavljena iz niza štirih številk, med katerimi stoji pika (npr.: 192.168.12.8)
V DOMAČIH omrežjih se najpogosteje uporablja 192.168.xxx.yyy ali 10.aaa.bbb.ccc (privatne adrese).

Če je govora o domačem omrežju, se običajno smatra, da je neka IP adres 'iz tvojega omrežja', če so prve TRI številke IP naslova iste. To velja, kadar imaš netmasko 255.255.255.0.

V resnici je netmaska, tista, ki definira, kaj je in kaj ni 'tvoje omrežje'. Vendar v praksi domača omrežja običajno nimajo več kot 254 računalnikov, zato je čisto dovolj, če se držiš zgornje poenostavljene razlage.

Če je tvoj router na naslovu 192.168.1.1 in imaš netmasko 255.255.255.0, potem je v območju tvojega omrežja vse, kar ima IP številko od 192.168.1.0 do 192.168.1.255 (.0 in .255 se ne uporablja za naprave!).

Pozoren moraš biti edino na dhcp strežnik (običajno na routerju). Če ročno neki napravi dodeliš IP adreso, ta ne sme biti v območju adres, ki jih dodeljuje dhcp strežnik. Običajno čisto zadošča, če imaš na dhcp strežniku 'pool' kakšnih 25 IP adres (npr. od 192.168.1.100 do 192.168.1.125). Ostale adrese, ki niso v tem območju potem lahko porabiš za ročno konfiguriranje. Moraš pa biti pazljiv, da slučajno dvema napravama ne dodeliš iste IP adrese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

severrs ::

miraldi;a si zrihtu zadevo?Sam sem pred kratkim tud kupu ta televizor in mi nikakor noče povezat na net preko wifi.Napiše mi isto kot pri tebi.Če si zadevo rešu bi bil zelo vesel za odgovor kako ti je uspelo.

Hayabusa ::

Izklopi vsakršno kodiranje wifi povezave /skrivanje ssid-ja, mac filter za začetek.

miraldi ::

severrs je izjavil:

miraldi;a si zrihtu zadevo?Sam sem pred kratkim tud kupu ta televizor in mi nikakor noče povezat na net preko wifi.Napiše mi isto kot pri tebi.Če si zadevo rešu bi bil zelo vesel za odgovor kako ti je uspelo.


Bi sem zrihtal. Ni se mi dalo več ubadat z tem.. Pač fuck it >:D
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

severrs ::

Škoda,bom se mogu pa sam še mal igrat.Če mi slučajno rata ti javim.

miraldi ::

OK :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wi fi ojačevalec

Oddelek: Omrežja in internet
84371 (4132) Lujz113
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241788 (1555) Invictus
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354299 (3778) amigo_no1
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172844 (1860) Cervantes
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko

Več podobnih tem