» »

Spar mobil

Spar mobil

««
4 / 10
»»

PrihajaNodi ::

Ja bob ze racuna, ampak on ne dela stroskov. Torej ce gres od boba na izi ne placas nic ker bob racuna nic. Kaj tu ni jasno?

clix ::

Ali lahko nekdo izmed sparovih uporabnikov, se malo potestira prenos podatkov, če je res omejitev na 4Mb/s.

simple ::

Lahko jaz testiram, vendar ne vem še kakšne so nastavitve za Access points - še čakam na odgovor :)

miko22 ::

Poskusi z mobitelovimi. Tudi bob deluje z simobilovimi.

Da pa nimajo še APN-jev, je pa poden. To bi lahko objavili na spletni strani takoj.

shadeX ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja bob ze racuna, ampak on ne dela stroskov. Torej ce gres od boba na izi ne placas nic ker bob racuna nic. Kaj tu ni jasno?


Aja govora je bilo točno o Bob operaterju s katerega preideš. Se opravičujem ..

simple ::

Sem dobil uraden odgovor sparmobila - nastavitve so enake kot mobitel:
Settings-More-Mobile networks-Access Point Names- New APN

Name: Sparmobil
Proxy: 213.229.249.40
APN: internet
ANP type: default + mms
Port: 8080
Username: mobitel
Password: internet
Server:
MMSC: http://mms.mobitel.si/servlets/mms
MMS Proxy: 213.229.249.40
MMS Port: 8080
MCC: 293
MNC: 41

simple ::

Preverjeno v Novem mestu dela: Download 3.1Mbps, Upload 1.0Mbps, ping 69ms
Ampak najbrž je tudi odvisno, kje se nahajaš.

miko22 ::

jaz mam na Iziju malo manj kot 6, upload pa malo več kot 1

MrStein ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja bob ze racuna, ampak on ne dela stroskov. Torej ce gres od boba na izi ne placas nic ker bob racuna nic. Kaj tu ni jasno?

Seveda Bob računa, tako kot vsi drugi. Iz Bobovega cenika :

"prenos številke k drugemu operaterju 5 €"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simple ::

miko22 je izjavil:

jaz mam na Iziju malo manj kot 6, upload pa malo več kot 1


In to je vedno, ne glede kje si, ali se pelješ po cesti in si 10 km iz centra?

miko22 ::

Kaj te vem, sedaj ko si ti napisal sem šel sprobat iz firbca. Mislim, da izi tako zagotavlja nekje do 7 Mbit, tak da je to to.

ombre ::

Se strinjam z PrihajaNodi. Meni tudi niso računali prehoda od boba stran.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

simple ::

Ampak to je malo hecno, da se pogovarjamo o hitrosti, ker vse kar je nad 1Mbit je OK.
Ker to pomeni, da bom pri hitrosto 4Mbit prenesel 1500MB v 50 minutah. :(
Se pravi, da mobilni prenos podatkov še vedno ni za youtube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simple ()

mihec87 ::

ombre je izjavil:

Se strinjam z PrihajaNodi. Meni tudi niso računali prehoda od boba stran.

Šel si pa na?

Če se spomnim ko sem šel iz boba na mobitel sem 5eur za prenos poravnal kar pri mobitelu, če bi bil pa predplačnik pa bi rabil met 5eur na bob računu..

FX6300B ::

možno bi bilo da so nekateri šli stran in takrat še niso računali potem so pa začeli??
May the force be with you!

simple ::

LTE pri mobitelu ima do 21,6 Mb/s v smeri do uporabnika do 5,76 Mb/s v smeri od uporabnika.
če pa doplačaš pa do 150 Mb/s v smeri do uporabnika, do 50 Mb/s v smeri od uporabnika.

Samo za primerjavo - V Sloveniji je povprečna hitrost fiksnega interneta 5.6Mb/s
link: https://www.stateoftheinternet.com/down...

mihec87 ::

FX6300B je izjavil:

možno bi bilo da so nekateri šli stran in takrat še niso računali potem so pa začeli??

Možno, jaz sem imel menjavo dobro leto nazaj..

KTr1sk ::

in kako ste zadovoljni uporabniku šparmobila? deluje na 3g 4/1 youtube 720p tekoče?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

simple ::

Točno tako. Deluje brez problemov.

ombre ::

mihec87 je izjavil:

ombre je izjavil:

Se strinjam z PrihajaNodi. Meni tudi niso računali prehoda od boba stran.

Šel si pa na?

Če se spomnim ko sem šel iz boba na mobitel sem 5eur za prenos poravnal kar pri mobitelu, če bi bil pa predplačnik pa bi rabil met 5eur na bob računu..


Šel sem na Izimobil. Tam maja meseca letos.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Truth ::

Mene pa zamima kolk časa bodo mel tele pakete 1500 za 7eur in 3gb za 6eur, al si lahk kr enkrt zmisljo pa jih umaknejo?

hojnikb ::

itk da jih lahko umaknejo..
#brezpodpisa

Truth ::

hojnikb je izjavil:

itk da jih lahko umaknejo..


Pol je tale špar vrjanta bol lari fari, ko umaknejo paket ali ga podražijo pa nasrkaš k lahk samo za 1 mesec zakupiš :/, trenutno sem na debitelu 2000 enot za 15 eur/mesec, mi kdo priporoča kakšen boljši paket, ali je 2k enot/15eur dovolj konkurenčen(telekom omrežje+lte)?

šernk ::

trenutno sem na debitelu 2000 enot za 15 eur/mesec, mi kdo priporoča kakšen boljši paket, ali je 2k enot/15eur dovolj konkurenčen(telekom omrežje+lte)?


če hočeš telekom + LTE trenutno bolj konkurenčnega paketa ni. moraš pa vedet, da se lahko tudi debitelu sprdne in ukine paket in ga tebi spremeni v drugega (mobitel to redno počne, tudi s paketi "ZA VEDNO").
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jusv ::

Truth je izjavil:


Pol je tale špar vrjanta bol lari fari, ko umaknejo paket ali ga podražijo pa nasrkaš k lahk samo za 1 mesec zakupiš :/, trenutno sem na debitelu 2000 enot za 15 eur/mesec, mi kdo priporoča kakšen boljši paket, ali je 2k enot/15eur dovolj konkurenčen(telekom omrežje+lte)?


Preglej tušmobil. Ima zdaj tudi lte in zelo spodobno omrežje. Je pa pol cenejši od telekoma.
Jaz sem šel k njim od telekoma in mi ni žal.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

PrihajaNodi ::

simple je izjavil:

Sem dobil uraden odgovor sparmobila - nastavitve so enake kot mobitel:
Settings-More-Mobile networks-Access Point Names- New APN

Name: Sparmobil
Proxy: 213.229.249.40
APN: internet
ANP type: default + mms
Port: 8080
Username: mobitel
Password: internet
Server:
MMSC: http://mms.mobitel.si/servlets/mms
MMS Proxy: 213.229.249.40
MMS Port: 8080
MCC: 293
MNC: 41



Kot da ti tega ne morejo v sms poslati. In vsakič znova tapkat to sranje...

phong ::

Lahko kdo napiše, kako je z SMS-ji o zgrešenih klicih?
In pa, če je možno vklopiti klic na čakanju (ko govoriš, ti v ozadju zvoni drug klic)?
Zanima me še, ali preusmeritve klicev delujejo?

phong ::

Lahko kdo napiše, kako je z SMS-ji o zgrešenih klicih?

Na to vprašanje lahko odgovorim sam, ker je napisano na njihovi strani: SMS o zgrešenih klicih deluje in je po default-u vklopljen (in brezplačen).

Še vedno me zanima odgovor na ostali 2 vprašanji.

stara mama ::

In kako je zdaj kaj s signalom?
Prej je blo rečeno da so samo na določenih mobitelovih frekvencah, to za pokritost s signalom karkoli pomeni ali pomeni to samo počasnejši prenos podatkov?

Zgodovina sprememb…

thramos ::

142 ms ping, 0.12 Mbps Download, 0.17 Upload, center Ljubljane. Verjetno je nekaj narobe pri meni?

stara mama ::

Poglej če imaš 3G vklopljen

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Je vklopljen. Nič nisem spreminjal nastavitev pri menjavi bob sim kartice, ampak pri Spar je stalno samo oznaka E.

čuhalev ::

Omejitev telefona?

MrStein ::

Nastavitve so OK?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

thramos ::

Čisto možno, da so težave pri meni, ker še nisem čisto domač z dual sim telefonom. Zato sprašujem, s kakšno hitrostjo deluje drugim?

Jst ::

Tole je pa zanimivo.

Jaz sem naročnik že od okoli leta 2000 in se nisem nikoli vezal. Never. Zamenjal sem vse mogoče operaterje: Prvo Mobitel, potem Simobil, Mobitel, trenutno drugo leto Tušmobil. Pred pol leta so imeli pri Tušmobilu neko norijo in so me klicali vsaj 1x na teden, če vzamem ta ali oni paket, seveda vedno cenejši, ampak bi se moral vezati. No thanks.

Odkar ima Tušmobil, Bob, (mogoče) izimobil in sedaj SparMobil tako zanimive preplačniške pakete, si bom jutri (ali ko grem po hrano) v Spar kupil ta 3GB paket. Že zato, ker zahajam na območja, kjer ni Tuš signala in bi ena taka opcija bila zelo koristna.

Zanima me, ali je možno tako kot pri BOBu kupiti vrednostno kartico za 2 EUR? (Pri BOBu potem kupiš na mesec eno za 5 in 2 za 2 EUR in imaš 1.5GB.)


PS: Tušmobil mi dostikrat vleče po 2.4MB/s in podcast, velik 50MB, dobim v slabi minuti. Ima pa izpade, ko je sicer povezan na H, ampak noče in noče nalagati oz. po obrokih (takoj pol strani/vsebine appa, potem čakanje 10 sekund in nato do konca).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

KTr1sk ::

Jst je izjavil:

PS: Tušmobil mi dostikrat vleče po 2.4MB/s in podcast, velik 50MB, dobim v slabi minuti. Ima pa izpade, ko je sicer povezan na H, ampak noče in noče nalagati oz. po obrokih (takoj pol strani/vsebine appa, potem čakanje 10 sekund in nato do konca).


enako meni dela, no počasi se izboljšuje omrežje, me pa mika šparmobil, lahko še kdao screenshota speedtest od šparmobila, kako kaj dejansko dela internet?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

thramos ::

thramos je izjavil:

Čisto možno, da so težave pri meni, ker še nisem čisto domač z dual sim telefonom. Zato sprašujem, s kakšno hitrostjo deluje drugim?


Evo, težave so bile pri meni. Dokler nisem imel v telefonum samo Spar sima, se nikakor ni hotel s to kartico povezat na 3g omrežje. Sedaj delujeta obe, tako kot morata - 3G 3GB Špar za 7 € na mesec in bob 2G za pogovore in SMS po porabi 4c na enoto. :)

Hitrost pa izmerjena z OOKLA speedtest aplikacijo v centru LJ, 24 ms ping, 4,44 Mbps DL in 3,13 UL.

Izaso ::

Jst je izjavil:

PS: Tušmobil mi dostikrat vleče po 2.4MB/s in podcast, velik 50MB, dobim v slabi minuti. Ima pa izpade, ko je sicer povezan na H, ampak noče in noče nalagati oz. po obrokih (takoj pol strani/vsebine appa, potem čakanje 10 sekund in nato do konca).


Meni pa od nadgradnje dalje deluje bp. Pojdi po usim kartico in vklopi LTE (ter vpiši dostopne točke; najdeš na njihovi spletni strani). Boš imel hitrejši prenos podatkov...

Jst ::

>Pojdi po usim kartico in vklopi LTE (ter vpiši dostopne točke;

Lahko malo obrazložiš? usim kartica? Dostopne točke?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

clix ::

tušmobil ima do konca leta testno obdobje za LTE. Prenos podatkov preko LTE omrežja se ne šteje k zakupljenim količinam. Potrebuješ pa novo usim (mikro sim) kartico, ter seveda ustrezne nastavitve (dostopna točka).

Jst ::

Nisem vedel, da rabiš drugo/posebno SIM-ko, da se lahko povežeš na LTE omrežje... Zakaj pa je tako? Lahko kdo obrazloži?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

6151 ::

Pošljejo kak SMS preden poteče opcija?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

RokX ::

Ti pošljejo SMS ko se bliža konec 30 dnevnega obdobja.

Dosti informacij o špar mobilu dobiš na http://www.spar-mobil.si/koristne-infor....

Zaenkrat zgleda mamljiva ponudba.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RokX ()

modelno1 ::

Paste s strani o paketih:

Obvestilo o poteku paketa

Trideseti dan prejmete obvestilo, da vam paket poteče in da si ga lahko naslednji dan ponovno vklopite.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

AC_DC ::

Jst je izjavil:

Nisem vedel, da rabiš drugo/posebno SIM-ko, da se lahko povežeš na LTE omrežje... Zakaj pa je tako? Lahko kdo obrazloži?

Če je tvoja sim stara 2-3 let, potem imaš 99% usim.

http://android.stackexchange.com/questi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

šernk ::

SPAR mobil kar vem ne ponuja LTE omrežja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ryanair ::

šernk je izjavil:

SPAR mobil kar vem ne ponuja LTE omrežja.

Točno tako. Takole imajo omenjeno v splošnih navodilih:

Za obračun prenosa podatkov velja interval 1 kB. Paket vključuje dostop do omrežij 3G (UMTS) in 2G (GSM). Najvišja hitrost prenosa podatkov je do 4 Mb/s v smeri k uporabniku in do 1 Mb/s v smeri od uporabnika.

blink ::

Kaj če greš v tujino in bi želel napolniti Špar-mobil račun? Obstaja kakšna online opcija polnjenja?

jusv ::

AC_DC je izjavil:

Jst je izjavil:

Nisem vedel, da rabiš drugo/posebno SIM-ko, da se lahko povežeš na LTE omrežje... Zakaj pa je tako? Lahko kdo obrazloži?

Če je tvoja sim stara 2-3 let, potem imaš 99% usim.

http://android.stackexchange.com/questi...


Če si na tušmobilu, pol rabiš novo sim kartico, da ti deluje LTE omrežje (vsi operaterji, ki nudijo LTE imajo tako). Kartica se imenuje usim. Pojdi do poslovalnice in ti bodo tam vse razložili. Sicer pa je res, da se LTE do konca leta ne odšteva od zakupljenih količin, zato se splača. Kot da bi 3 mesce imel brezplačen internet!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585660 (5128) Jerry000
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649221 (11549) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440313 (16659) VrtniPalcek
»

Sparmobil ali Izimobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
174235 (3134) bela120
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264069 (3512) BlaY0

Več podobnih tem