» »

Spar mobil

Spar mobil

««
2 / 10
»»

čuhalev ::

Ni vse v hitrosti, je pomemben tudi odziven čas, sploh pri majhnih datotekah.

konspirator ::

Najmanjši odzivni čas ima lte, nato HSPA+ in tako dalje (kot bi bral iz desne primerjavo https://slo-tech.com/forum/t649594/p487... ) ?
--

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Tole je odličnp 1500 enot za 7 €. Kar mene zanima je kako se porablja te enote. Ok ti kupiš za 7 e kartico, kaj pa potem naslednji mesec? Ali ti teh 7 (če jih ne porabiš) ostane na kartici?

konspirator ::

Pri nobenem operaterju se enote ne prenašajo v naslednji mesec.
--

hojnikb ::

enote ne, dnar pa
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

Ok ti kupiš kartico za 7EUR in teh 7EURse kar prenaša dalje? Oziroma kako se odšteva 1500 enot?
Dejansko če 2x polniš v mesecu za 14EUR imaš potem 3000 enot?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Naložiš gor 10E, vklopiš opcijo in maš gor 3EUR. Opcija ti velja cel mesnc, 3e je pa gor tak dolg, dokler številka ne propade
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrihajaNodi ::

Aha dol ti jih odtrga, razumem.

Runnagain ::

Kako je pa s prenosom številke? Nikjer v letaku nisem našel te informacije.

konspirator ::

Neučakan si, bo potrebno počakati za kak info do uradnega začetka.

http://www.spar-mobil.si/
--

Zgodovina sprememb…

polpo ::

konspirator je izjavil:

Neučakan si, bo potrebno počakati za kak info do uradnega začetka.

http://www.spar-mobil.si/


Stran že deluje. :D

hojnikb ::

Me zanima, če bojo ponujal prenos špar bonusov na špar številko :)
#brezpodpisa

Runnagain ::

Haha, moja številka ne pade pod noben kriterij:

27. Sem nov uporabnik SPAR MOBIL in želim ohraniti svojo obstoječo telefonsko številko?

Najprej kupite SIM-kartico SPAR MOBIL, ki jo izberete na podlagi obstoječe telefonske številke. Bodite pozorni, SIM-kartice na prodajnih mestih Spar in Interspar so označene:
- Vzemite ta paket, če se vaša obstoječa telefonska številka začne na 031 *** *** ali 041 9** ***.
- Vzemite ta paket, če se vaša obstoječa telefonska številka začne na 051 *** ***.
- Vzemite ta paket, če se vaša obstoječa telefonska številka ne začne na 031 *** ***, 041 9** *** ali 051*** ***.

čuhalev ::

Evo ravno sem želel komentirati tele 3 pakete ...

Čemu razlike? 8-O

Runnagain je izjavil:

Haha, moja številka ne pade pod noben kriterij:

27. Sem nov uporabnik SPAR MOBIL in želim ohraniti svojo obstoječo telefonsko številko?

Najprej kupite SIM-kartico SPAR MOBIL, ki jo izberete na podlagi obstoječe telefonske številke. Bodite pozorni, SIM-kartice na prodajnih mestih Spar in Interspar so označene:
- Vzemite ta paket, če se vaša obstoječa telefonska številka začne na 031 *** *** ali 041 9** ***.
- Vzemite ta paket, če se vaša obstoječa telefonska številka začne na 051 *** ***.
- Vzemite ta paket, če se vaša obstoječa telefonska številka ne začne na 031 *** ***, 041 9** *** ali 051*** ***.

Zadnji ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Runnagain ::

Haha, negiran stavek...čisto spregledal :(! Kul!

miko22 ::

menjalnik je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

nikjer ne piše, če se da prenest telefonsko številko, ampak to verjetno gre pri vsakem operaterju?



Če se bo dalo prenesti številko in bom dobil 4G signal zapustim takoj Izimobil mesec za 8,9EUR. Itak samo sms-je pošiljam in brskam po spletu minute mi pa zmeraj ostanejo skoraj vse.


ne bo šlo, preberite droben tisk, špar omogoča prenos do 4 MB.
Aja, ne pozabite, da je pri iziju cena za 1EUR nižja, saj lahko na petrolu kupiš izibon za 10EUR, plačaš pa 9EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

šernk ::

ne bo šlo, preberite droben tisk, špar omogoča prenos do 4 MB.


še dobro, drugače bi se tepel po glavi ker sem vezan še 21 mesecev na debitel :))

LTE mi je pač pomemben, ravno včeraj sem ga dobil v domačo sobo, kjer prej 3G sploh ni lovil, na 2G bit ko je net padu pa vemo kako je :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hojnikb ::

A piše kje da LTE ne dela ?
Piše sam omejitev hitrost
#brezpodpisa

šernk ::

piše: Paket vključuje dostop do omrežij 3G (UMTS) in 2G (GSM). Najvišja hitrost prenosa podatkov je do 4 Mb/s v smeri k uporabniku in do 1 Mb/s v smeri od uporabnika.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

modelno1 ::

Copy/paste iz FAQ:

16. ALI LAHKO UPORABLJAM TEHNOLOGIJO LTE/4G?

Ne, SPAR MOBIL omogoča dostop do omrežij 3G (UMTS) in 2G (GSM).
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

konspirator ::

šernk je izjavil:

ne bo šlo, preberite droben tisk, špar omogoča prenos do 4 MB.


še dobro, drugače bi se tepel po glavi ker sem vezan še 21 mesecev na debitel :))

LTE mi je pač pomemben, ravno včeraj sem ga dobil v domačo sobo, kjer prej 3G sploh ni lovil, na 2G bit ko je net padu pa vemo kako je :D

Verjetno lte 1800, ko je bil telekomov 3g na 2100 Mhz preslab.
Vendar je lte samo za data.
--

Zgodovina sprememb…

šernk ::

LTE so dal na 800MHz, pač 3G je bil za odtenek prešvoh in sem nekako upal da me bo LTE pokril in me tudi je :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hojnikb ::

modelno1 je izjavil:

Copy/paste iz FAQ:

16. ALI LAHKO UPORABLJAM TEHNOLOGIJO LTE/4G?

Ne, SPAR MOBIL omogoča dostop do omrežij 3G (UMTS) in 2G (GSM).

Pa res, my bad.

Oh well, budget ponudbik pač
#brezpodpisa

konspirator ::

šernk je izjavil:

LTE so dal na 800MHz, pač 3G je bil za odtenek prešvoh in sem nekako upal da me bo LTE pokril in me tudi je :)

Če si pri normalnem operaterju je 3g izven mest na 900 MHz in dela bp.

Pri prenosu bi lahko prišli v 21 stol. (kar tiskanje pdfja in pošiljanje izpolnjenega obrazca ni) in bi opravil formalnosti prenosa online, da potem samo dobiš za podpisati in konec.
--

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Škoda da imajo samo prepaid...Ker če itq vsakič vklopim paket ni hude razlike če 1x na mesec plačam položnico..
Sicer sama minuta je na bobu cenej...

shadeX ::

Njihova stran mi deluje zelo podobno kot mobitelova..lol :D

Dr_M ::

Meni pa ne zgleda, kot Mobitelova stran.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kebo ::

Baje se je Telekom za tako ponudbo odločil ker jim po novem 3g ferkvence samevajo ker ima skoraj vsak nov telefon možnost lte.

hojnikb ::

Zakaj potem ne naredijo kr hišno budget znamko, tako kot je simobil naredu bob ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Kebo ::

To tudi mene zanima, čeprav imajo debitel ki je tudi budget.

Fairplay ::

Škoda da ni možnosti, da se ti vsak mesec preko trajnika naloži tistih 6,99€ in samodejno vklopi paket. Tako kot ima izimobil

modelno1 ::

Sem prav razumel, da moraš ob nakupu SIM kartice pustiti osebne podatke in podpisat en list? Link. Smešno, ker v Pogojih uporabe piše, da z nakupom soglašaš z njimi.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj potem ne naredijo kr hišno budget znamko, tako kot je simobil naredu bob ?



Pomoje ne smejo, ker jih ostali operaterji ze tko jebejo v glavo pri vsaki "prepoceni" ponudbi. Se pravi so odlozil to na drugo firmo, dobicek si pa delijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FTad ::

Fairplay je izjavil:

Škoda da ni možnosti, da se ti vsak mesec preko trajnika naloži tistih 6,99€ in samodejno vklopi paket. Tako kot ima izimobil


a ni tako, da ti vsakic avtomatsko vklopi paket na zacetku meseca? Oz, dokler imas dovolj dobroimetja na racunu?

shadeX ::

Dr_M je izjavil:

Meni pa ne zgleda, kot Mobitelova stran.


Dlakocepljenje. Telekomova sem imel v mislih..

Fairplay ::

FTad je izjavil:

Fairplay je izjavil:

Škoda da ni možnosti, da se ti vsak mesec preko trajnika naloži tistih 6,99€ in samodejno vklopi paket. Tako kot ima izimobil


a ni tako, da ti vsakic avtomatsko vklopi paket na zacetku meseca? Oz, dokler imas dovolj dobroimetja na racunu?


Nikjer ne piše da je tako. Prosim za potrditev, če kdo to zasledi.

Dr_M ::

shadeX je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Meni pa ne zgleda, kot Mobitelova stran.


Dlakocepljenje. Telekomova sem imel v mislih..


Ce ima nekdo na internetu nekaj narobe, ga je treba popravit. In kako ti temu pravis, je popolnoma vseeno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lambda ::

Malce pazljivosti ne bo odveč:

1500 enot se lahko polni max 1x v 30 dneh:

Veljavnost paketa je 30 dni od vklopa (do 23:59:59 na trideseti dan). Neporabljene količine zapadejo po preteku 30 dni. Klici, sporočila, prenos podatkov ali enote storitev nad vključeno količino se zaračunavajo po veljavnem ceniku SPAR MOBIL pred in po preteku veljavnih 30 dni, če si izbranega paketa uporabnik ne vključi ponovno.


glede na zgornje izgleda kot da implicitno vklapljanje novega polnjenja 1500 enot ni možno, torej mora uporabnik vsak 30. dan paziti, da telefon ne bo ponoči divje prenašal podatkov, ker mu bo požrlo precej denarja

pri polnjenju 1500 enot piše, da je potrebno eksplicitno prekinjanje seje, sicer ti odšteva po rednem ceniku:

Pred opravljenim nakupom paketov je potrebno prekiniti obstoječe GPRS-seje, ker se drugače do naslednjega parcialnega zapisa, kljub vklopu enega od paketov, prenos podatkov še vedno zaračunava po ceniku in se ne odšteva od vključenih količin v paketih.


Verjetno računajo na to, da bodo nizko ceno kompenzirali z zgornjimi triki.

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

scipascapa je izjavil:

hojnikb: bob 4 cente.

Še vedno je naročnina. In mesečni račun.

Za light userja je imo tušmobil free2go z dodatnimi opcijami še najbolša izbira. 100MB podatkov za 1€ ti ne da noben.

Kje to? Na http://www.tusmobil.si/predplacniski-pa... piše 10 EUR za 100 MB, torej 10 MB za 1 EUR, ne pa 100.

Pa cena 10 centov na minuto tudi ni ravno ugodna.

(razen, če so naredili nov rekord v nejasnosti cenika in narobe berem, ker itak nikjer direktno ne piše, ampak neke nedefinirane "enote" in podobno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

Klikni na Predplačniške storitve -> "dodatni paketi", opcija "Surfaj 100".

direkt url
http://www.tusmobil.si/predplacniski-pa...
--

Zgodovina sprememb…

harvey ::

PrihajaNodi je izjavil:

Dejansko če 2x polniš v mesecu za 14EUR imaš potem 3000 enot?

Ne, dvojne količine ni možno koristiti znotraj 30 dnevnega obdobja, 1.500 enot+3Gb gre, dvojne enote ne.

V obdobju 30 dni ni možno zakupiti več enakih paketov. Če pošljete novo zahtevo za vklop že vključenega paketa pred iztekom veljavnih 30 dni, sistem s povratnim sporočilom sporoči, da ponovni vklop ni možen, dokler se ne izteče 30 dni.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MrStein ::

shadeX je izjavil:

Sam tale res zmaga..



Go go spar :D

Pri nas bo dražje, saj imamo višji standard in plače...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

>Pa cena 10 centov na minuto tudi ni ravno ugodna.

Zato pa maš ugodne pakete (ki ti jih je linkal @konspirator), ki si jih vklopiš. Samo v opomin; mobitel ma še vedno 18 centov na sms/minuto :)
#brezpodpisa

MrStein ::

Kebo je izjavil:

Sej imaš lahko naročnino pa nisi vezan. V bistvu je končni rezultat isti samo da moraš tam kupovat fizične kartice, tu pa dobiš položnico ali pa imaš trajnik.

Smo leta 2015. Komot napolniš iz domačega naslanjača. (preko interneta)

KTr1sk je izjavil:

nikjer ne piše, če se da prenest telefonsko številko, ampak to verjetno gre pri vsakem operaterju?

Ja, gre, po zakonu.
A ni bil nedavno skrajšan rok (in cena?) za prenos?

Tole z različnimi karticami glede na številko pa je res čudno. Pozna kdo ozadje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

matobeli ::

Eno glupo vprašanje še če kdo ve. Kakšne velikosti so SIM kartice?

mihec87 ::

Heh zakaj 3 verzije sim kartic če ena verzija pokrije vse+kako je z uporabniki drugih omrežij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Glugy ::

Men ni všeč ker ok sej zakupš ampak to da ti pa velja samo 30 dni se mi pa mal za mal zdi. Če že zakupš bi mogu met možnost da maš vsaj pol leta časa da porabš.

modelno1 ::

Citat iz FAQ:

18. ALI LAHKO DOBIM MICROSIM/NANOSIM?

Začetni paket SPAR MOBIL vsebuje t. i. MultiSIM-kartico, ki jo lahko uporabite za različne naprave in ustreza vsem trem dimenzijam: običajna SIM, MikroSIM (manjše velikosti) in NanoSIM (najmanjše velikosti).
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

bobicek ::

modelno1 je izjavil:

Citat iz FAQ:

18. ALI LAHKO DOBIM MICROSIM/NANOSIM?

Začetni paket SPAR MOBIL vsebuje t. i. MultiSIM-kartico, ki jo lahko uporabite za različne naprave in ustreza vsem trem dimenzijam: običajna SIM, MikroSIM (manjše velikosti) in NanoSIM (najmanjše velikosti).

A kdo ve kako je to narejeno pri BOB-u? Recimo, da rabiš micro ali nano SIM kartico. Čeprav si verjetno to lahko sam narediš takole. Če še velja to?
https://dl.dropboxusercontent.com/u/707...

amacar ::

Pri bobu mores narociti novo sim, ce rabis nanosim. Sim/microsim pa je v eni kartico in si odtrgas tisto kar rabis.
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585682 (5150) Jerry000
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649236 (11564) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440318 (16664) VrtniPalcek
»

Sparmobil ali Izimobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
174237 (3136) bela120
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264071 (3514) BlaY0

Več podobnih tem