» »

El cheapo zvocniki

El cheapo zvocniki

Gre^gor ::

Yo

Slucajn sm staknu ene 2 plastik fantastik 4.1 zvocna sistema, ce jih sploh lahko tko imenujem:) In sicer me zanima sledece (na te zadeve se ne spoznam:)):
A bi to predstavljalo kak hujsi problem, ce bi na ojacevalec namenjen za satelite 3.5W RMS priklopil 4W RMS satelite? Bi zvocniki pac manj dali od sebe, al bi kaj poclo?:D

iso2000 ::

Če ne boš pretiraval, bo vse ok.

Gre^gor ::

Emm ja kaj zaj to pomen? A da ko bo enkrat en hujsi efekt, bo razfukalo ojacevalec?:D Al da ce bom mel zmerno glasnost, da bo vse ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gre^gor ()

ToniT ::

Če priklopiš zvočnike, ki prenesejo več, kot da ven ojačevalec, se ne more čisto nič zgoditi. Če pa je obratno, pa moraš pač paziti, da ne pretiravaš z glasnostjo.

Gre^gor ::

OK ql, hvala za pojasnilo:)

zigadr ::

Če je ojačevalec preslaboten za zvočnike in ves čas nabijaš do konca, lahko uničiš zvočnike, ker ojačevalec pri polni obremenitvi nima več najlepšega signala, kar povzroča šumenje in druge anomalije, ki uničujejo membrano.
Ne vem pa, če bi do tega lahko prišlo pri tako malo W, ker to sem jaz slišal v zvezi z basi za v avto (100W RMS+).

jest10 ::

Če imaš zvočnik enkrat močnejši od rms moči ojačevalca ti ne more nič sfukat.
Če pa je približno tako močan kot ojačevalec ali malo močnejši je pa možnost okvare.
Ker ojačevalec pri max popačenju iztisne iz sebe enkrat več moči od svoje nazivne(rms).
To je še posebej nevarno za visokotonce.
Za basovce pa ni velike nevarnosti, ker so dosti manj občutljivi. Se pa pri basu težje sliši popačenja in se zato hitreje spravi ojačevalec v popačenje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izbira ojačevalca - Tutorial

Oddelek: Zvok in slika
173779 (3379) čuhalev
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
215002 (4586) jest10
»

Ohmi, wati, rms, zvočniki.

Oddelek: Zvok in slika
76643 (6442) Pyr0Beast
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265147 (4744) jRk0
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312733 (2401) _Dejan_

Več podobnih tem