» »

Dobil sem virus

Dobil sem virus

svizec ::

Pred dnevi sem dobil na svojem pc-ju virus WORM_LOVGATE.F
Virus mi avtomatsko znova in znova posilja moje mejle na vse mogoce naslove.
Imam antivirusni program Antivir a mi tega virusa sploh
ne zazna.
Zanima me s katerim antivirusnim programom bi se lahko znebil tega virusa?

ze vnaprej hvala za pomoc

P.S.

V poslanem mejlu, ki je bil okuzen z virusom je naslednje sporocilo:


------------------ Virus Warning Message (on zebrab)

Found virus WORM_LOVGATE.F in file Macromedia Flash.scr
The file is deleted.

mile ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

ReSpEcT ::

Kje si dobil ta virus? preko e-maila, internet ali preko irca? Poizkusi nadgraditi antivirusni program. Lahko pa si iz neta potegneš Nortona, ki je eden najzaneslivejših na področju odstranjevanja in odkrivanja Virusov. Tukaj lahko dobiš Norton Antivirus vendar si potegni različico, ki ustreza tvojim Win..

Sims ::

Zdravo,

Imel sem prorgram AntiVir. Dobil sem virus, ki ga ta program ni našel. Sem probal na novo AntiVir pa upgrade, pa ni nič našel. Mi je pa firewal pridno blokiral nek odhodni program(virus).
No, potegnil sem AVG antivirus in zadevo odpravil. http://www.grisoft.com

Vso srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Krmec ::

downloadi panda antivirus platinum men je zaenkrat še vse veruse najdu
pa velik srece

|CyGNUS-x ::

Jst mam tud enega - windowse >:D >:D
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Dr_M ::

men je pa linux hotu 1x sfukat use, pa sm se ga znebil po hitrem postopku>:D >:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

root987 ::

_plecko: Windowsi so(razen seveda 9x based sistemov - ti so tako ali tako samo za domačo rabo) zelo dober operacijski sistem, ki pa so dragi...Tako kot vsaka dobra(ali v najslabšem primeru solidna) stvar. In ne, Windowsi niso slaba stvar. NT, Win2k, (mogoče tudi) XP so zelo stabilen os, v katerih se BSOD pojavi zelo redko. In le zakaj ima večina podjetij win2k oz. NT based strežnike, računačnike in ostalo? In da, to vem iz prve roke(mama povedala ter sam videl v njihovi firmi).

Dokaz? Klik! Le zakaj jih vsi tako hvalijo...c-c-c
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

CaqKa ::

svizec sej ni čudno da ti ne najde virusa ->

------------------ Virus Warning Message (on zebrab)

Found virus WORM_LOVGATE.F in file Macromedia Flash.scr
The file is deleted.


verjetno uporabljaš kak poštni servis ki imejle že sprotno pregleda glede na viruse...

roscha ::

root987: Tle tvoj dokaz je figo vreden. Tamle razglablja samo folk ki je od blizu videl le windoze. Linux userjev pač ni. Tko da...

Lej sam uporabljam Debiana unstable branch, pa moram reči da je prekleto bolj stabilen kot katerikoli winzi. In kaj potem? Naokrog razglašam da je to to in da zdaj pa prosim vsi na linux? Ma daj no. Naj vsak uporablja kar če. Ko pa nekdo napiše da windowsi glede virusov smrdijo, je pa to pač kruta resnica. Za Linux je vsega skup nekje 100 virusov, pa še ti ti ne pridejo do živega, če le imaš kolikor toliko up to date sistem. Antivirusni program kaj je že to?

V glavnem nekateri potrebujejo(mo) sistem ki je stabilen in deluje, drugi pa enostaven sistem, ki pa ima pač neke slabosti. Virusi recimo. Vsakomur svoje. Sam nikakor ne maram wintendo vprašanj ob zagonu: Kaj bomo pa danes storili? Naj najprej sfu*am ikone na namizju ali raje sesujem register? Nekateri pač lahko živite tudi s tem in kakšnim viruskom sem in tja... Pa nič ni narobe pravzaprav, izvolite!


by!

Dr_M ::

Antivirusni program kaj je že to?

McAfee.VirusScan.Command.Line.v4.24.Linux
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

roscha ::

Dr_M: Neumnost, koji klinac rabim AV program, da mi na Linux boxu išče wintendo zalego? Windozow nimam, Klezi in Bug beari pa drugje kot pod mikrokrepom ne preživijo.

Evo še dva linka:
http://librenix.com/?inode=21
http://www.sophos.com/virusinfo/analyse... **na temle si malo pomagaj sam in pobrskaj za Linux virusi/ trojanci/ črvi. Pri taki "poplavi" sem čisto miren tudi brez AV...


by!

Mr.B ::

Linux sicer nima kleza ima pa praktično same kernel viruse.
Stabilnost Linuxa ? Isti k kot Winsi.
Inštaleral sem Suse 8.1 na mašini na kateri so bili inštalirani oz. so še inštalerani Win2k. V glavnem je mašina stara toliko kolikor so Win2k stari. Dodal sem en disk mna katere sem inštaleral vse kar ti da po defoltu suse 8.1 Pro pri inštalaciji gor.
V enemu tednu, kolikor sem se igral znimi se mi je mašina 12x obesila, 4x tako da je samo reset pomagal. In naj jast sedaj to predlagam stranki, kot boljšo alternativo od Winsow ?
Mi je žal, ne bom, če pa neznajo in nimajo v današnjem času up to date AV, je pa to problem uporabnika in ne Winsow.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

roscha ::

Mr.B: Tole je zadnji post v tej temi, potem gremo pa raje odpret novo...

Kernel (stabilne veje) je v bistvu najbolj stabilen del linuxa. Probleme s stabilnostjo imajo Xfree86, še bolj pa okolje KDE. To je pač znano. Vendar je za moje pojme stablnost večja kot v win. SUSE 8.1 sem inštaliral na bratov mlinček, ko je izrazil željo za igračkanjem z Linuxom. V 2 dneh je letel dol. Če že nič drugega je dovolj zgovoren podatek, da so bedaki v distribucijo vtaknili glibc verzije 2.97. Če te zanima več o tem, si lahko najdeš in prebereš sam.

V enem tednu si se ti naučil oziroma spoznal Linux? Verjetno ja. Windowse uporabljaš že (hm recimo 5 let) pa jih še vedno ne obvladaš do popolnosti, tako da prosim ne komentirat stvari o katerih ne veš skoraj nič. Ali se motim?

Sploh pa je bila tole tema o virusih, in lepo sem dokazal da virusi na Linuxu niso noben problem...


by!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nagrada za pisca virusa za Mac OS X

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
436035 (4290) MrStein
»

Virus allert

Oddelek: Omrežja in internet
5986 (899) Jakka
»

En kup mailov z virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
111209 (960) bodom
»

Antivirus (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
615664 (4689) BigFoot
»

Žensko perilo

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
192237 (2237) BC3

Več podobnih tem