» »

Debeli potniki ogrožajo varnost letenja

Debeli potniki ogrožajo varnost letenja

ReSpEcT ::

Ameriškim letalskim družbam so nedavno naročili, naj pri ocenjevanju skupne teže letala odslej računajo 86 kilogramov na vsakega potnika, skoraj pet kilogramov več kot doslej, pozimi pa celo 88,4 kilograma. Odločitev FAA je med drugim posledica preiskave o strmoglavljenju letala družbe Mesa Air januarja letos v Severni Koreji. Letalo, na katerem je bilo 22 potnikov, je strmoglavilo kmalu po vzletu z letališča v mestu Charlotte, po ugotovitvah FAA pa je do nesreče prišlo zato, ker je bila dejanska teža letala večja kot je predpostavljal pilot. Letalske družbe pa naj bi bile po naročilu FAA odslej velikodušnejše tudi pri ovrednotenju teže prtljage. Za vsak kovček naj bi namreč v prihodnje računale povprečno težo 13,6 kilograma in ne 11,3 kilograma, kot so to počele doslej.:D
:D

BigWhale ::

Banzai!

Hec je v tem, da bi pri precej povecani tezi pilot vedel, da je pretezak, ker letalo ne bi dovolj hitro dobilo vzletne hitrosti... Se vecji hec pa je, ker je na doloceni razdalji vzletne steze ena tocka, sort of 'make up your mind NOW', katero prevozis in potem MORAS vzleteti... ... in ko vzletis vidis da dejansko si pretezek... in potem mnjah...

Phoebus ::

Ma cist tko bom reku glede kil. Kr neki cudn racunajo. Sem normalno suh in imam v adamovi obleki svojih 80 +- 2 kil. Polmislite se obleko pa laptopa, pa se kaksno stvar v zepu in pridemo pomoje na 90.
Res je da nisem 160 visok, ampak vseeno so te stevilke malo cudne. V ameriki bi pa mogli itaq 150kg racunat po osebi...pa ne zaradi visine >:D >:D >:D

Binji ::

Phoebus: ja sam niso vsi taki debeluhi (v nasmu klasu je povp. kilaza po moje tm okoli 75). No sam mam cca 85kg:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

BigWhale ::

Binji, govora je bilo o Americanih... Pri njih je zadeva bolj kriticna ;>

ReSpEcT ::

čud če se amerikanci bašejo z fastfood-om

BigWhale ::

Ce mislis, da je samo fast food razlog se motis...

Jest sem imel obdobje, ko sem dvakrat na dan jedel v McDonalds... Pa se mi nic ne pozna... ;>

perci ::

Jest sem imel obdobje, ko sem dvakrat na dan jedel v McDonalds... Pa se mi nic ne pozna... ;>


To ti misliš >:D .

P.S. Sorry - joke - nisem se mogel zadržat :D .

_Mortal_ ::

Ne bi se poznal če neki treniraš al pa ven hodiš, amerilčani se pa samo bašejo in gledajo TV in špilajo PC.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

DavidJ ::

Če ne drugje, se ti je poznalo vsaj v denarnici. ;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Gh0st ::

Odvisno kaj naročiš...Lahko da si samo Happy Meal...:D :D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

BigWhale ::

Banzai!

To Perci: Ocitno me se nisi videl... :P Tvoja sala je v bistvu izpadla precej pateticno.... ;>

To Mortal: I'm a geek... Ne treniram in prakticno ne hodim ven... v sluzbi pa presedim tud po 16ur na dan ;> Pa vse kar mi uspe je to, da grem trikat ven na kosilo :P

To Gh0st: 2x Dbl Cheese, 1x Chicken, 1x Large Fries, 1x Coke....

Mnja...

_Mortal_ ::

BigWhale: Predn izpadš preveč pameten, jz trenitam fuzbal na slovanu:\
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

perci ::

To Perci: Ocitno me se nisi videl... :P Tvoja sala je v bistvu izpadla precej pateticno.... ;>


Hehe, nisem ciljal na debelost, :D .

BigWhale ::

To Mortal:
Khm, se vidi ja... Govoril sem o sebi...


To Perci:
Sej vseen, nisi me se videl... ;>


Ne da se mi vec... :P

Ziga Dolhar ::

Hmmm.

Kaj varnost letenja ogrožajo tisti, ki so dejansko predebeli, ali le oni, ki smo presuhi, zarad česar prihaja do prenizkih ocen? 0:)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964184952 (10015) ahac
»

Fitnes, kako začeti ?

Oddelek: Šport
294192 (3813) gtotheg
»

Mc'Donalds (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
770143928 (117988) Spock83
»

Supersize Me!

Oddelek: Sedem umetnosti
483241 (1900) Tear_DR0P
»

McDonald's (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
766723 (6063) blue96

Več podobnih tem