» »

Windows 10 je tu!

hojnikb ::

Pač, zajebal si. Ni se zdaj treba dret po 8.5 letih.

Požri ponos in daj tistih 100€ za licenco. Če res rabiš, se to tako samo plača takoj.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Invictus ::

Krele je izjavil:

@invictus
Se pravi da ni nič narobe s tem da poskušaš nategovat ljudi?

nehajk nabijat, ker je to tema o Windows 10.

Daj si gor Linux in nehaj težit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Krele ::

@invictus
Postaviš trditev, ko ti nekdo oporeka, pa začneš tulit HEJ, to je W10 tema. Ni slabo.

Na W7 laptopu, kjer vse teče kot bi moralo, torej kjer ga ne rabim, lahko dobim "free" W10, tam kjer bi pa res rabil W10, na starem laptopu z Visto, pa nič. To me pač jezi, ne vem kaj je je tu težko razumet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krele ()

Senitel ::

Kot da je nujno Vista kriva za probleme na starem laptopu.

mtosev ::

jaz bom naslednji mesec fotru kompa nadgradil na win10. upajmo, da bo kaj boljše delovalo kot win7.
fotrov 5let star atom 330, 2gb, nvidia ion, 5400rpm je kr počasen jajc
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

linuxdady ::

Moj Insider Preview je pred nekaj dnevi z nadgradnjo preko Windows update postal polno delujoč, permanentno licenciran Windows 10.
Spodoben operacijski sistem, zaenkrat mu nimam česa očitati. Moj prvi sistem ostaja Linux, ampak vedno sem hotel čim bolje poznati tudi alternativo.

Ostajajo pa stvari, ki me pri Windows motijo že dalj časa. "Posodobitev 17 od 97602, ne ugašajte računalnika". Uporabnik - administrator brez obveznega gesla, nezmožnost določitve posebnega razdelka za uporabniške datoteke in nastavitve...

Sicer pa, ob uporabi programja iz trgovine ali iz preverjenih virov, ob skrbnem prebiranju, kaj nam poleg želenega ponujajo brezplačni programi, tudi povsem varen sistem. Če pa nabirate rožice na travniku, bo vmes zagotovo tudi kakšna strupena, bogu hvala.

Invictus ::

Krele je izjavil:

@invictus
Postaviš trditev, ko ti nekdo oporeka, pa začneš tulit HEJ, to je W10 tema. Ni slabo.

Na W7 laptopu, kjer vse teče kot bi moralo, torej kjer ga ne rabim, lahko dobim "free" W10, tam kjer bi pa res rabil W10, na starem laptopu z Visto, pa nič. To me pač jezi, ne vem kaj je je tu težko razumet.

Kupi licenco ...

Če bi rad debatiral o nategovanju, odpri svojo temo ...

mtosev je izjavil:

jaz bom naslednji mesec fotru kompa nadgradil na win10. upajmo, da bo kaj boljše delovalo kot win7.
fotrov 5let star atom 330, 2gb, nvidia ion, 5400rpm je kr počasen jajc

Daj notri SSD.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

magic2k ::

Iz nelegalne aktivirane sedmice sem za foro/probo na starem IBMju T61p nadgradil na desetko technical preview, in mi je sam ponudil upgrade na rtm, in sedaj je 10ka lepo aktivirana, vsaj tako pravi properties na my computer, sem pa na drugem T430s prenosniku lepo upgradal z upgrade DVD-jem, ker se mi ni dalo čakati da mi microsoft javi da sedaj pa lahko upgradam. Lenovo T430s sedaj na 10ki krasno dela, tudi vsi programi lepo tečejo.

Glugy ::

Izi je izjavil:

Pirati bodo morali kupiti polno licenco :)) Hahaha, ta vic si moram pa nekam zapisati tako dober je.

Verzije za pirate so že na travnikih in kot kaže ni nekega velikega zanimanja. Večina zaenkrat ostaja na sedmici. Predvidevam, da se bo trend obrnil ko pridejo prve igre, ki bodo nujno rabile desetko.

Ne kliči hudiča :) To bi bilo totalno nepotrebno.

nikolahodin ::

Kakšne so hitrosti ssdjev in Hddjev v win 10 ? Raje se stem začnite ukvarjat.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Glugy je izjavil:

Izi je izjavil:

Pirati bodo morali kupiti polno licenco :)) Hahaha, ta vic si moram pa nekam zapisati tako dober je.

Verzije za pirate so že na travnikih in kot kaže ni nekega velikega zanimanja. Večina zaenkrat ostaja na sedmici. Predvidevam, da se bo trend obrnil ko pridejo prve igre, ki bodo nujno rabile desetko.

Ne kliči hudiča :) To bi bilo totalno nepotrebno.


Ce bos hotel max izkoristit HW, bo 10 obvezna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ahac ::

Glugy je izjavil:

Izi je izjavil:

Pirati bodo morali kupiti polno licenco :)) Hahaha, ta vic si moram pa nekam zapisati tako dober je.

Verzije za pirate so že na travnikih in kot kaže ni nekega velikega zanimanja. Večina zaenkrat ostaja na sedmici. Predvidevam, da se bo trend obrnil ko pridejo prve igre, ki bodo nujno rabile desetko.

Ne kliči hudiča :) To bi bilo totalno nepotrebno.


Trenutno izgleda, da bosta tanov Tomb Raider in remake Gears of War zahtevala Win10. Na kaj drugega pa MS itak nima vpliva, oz. noče portat Xbox iger niti na Win10.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

leiito ::

Škoda da ne dela na high-res prenosnikih:
http://reviews.gizmodo.com/microsoft-fo...

Drug problem, o katerem poročajo so težave s precision touchpad. Na uni drugi firmi je gladkost scrollanja, zoomanja in 2, 3 ali 4-prstnih gest ena najboljših lastnosti cele mašine, miška je kamenodobna tehnologija.

issak ::

JerryP je izjavil:

Evo na mojmu pcju je že 10ka 8-) Naredu sem upgrade iz 8.1, zanima pa me kako je sedaj s prejšnjo licenco za 8ko? Pod nadzorno ploščo vidim zadnjih 5 znakov serijske številke, ki so drugačni kot serijska številka s katero sem inštaliral 8ko :| Pod aktivacijo mi piše, da se moram povezati z internetom, da aktiviram windows, ki pa mi izpiše naj poskusim kasneje. Najverjetneje preobremenjeni serverji ;((



Tvoja licenca je zdaj za Windows 10. Tisti znaki so product ID in ne product key. Product keya sploh ne vidiš več, rabiš neke posebne programe da ti ga zbrskajo dol.

http://winsupersite.com/windows-10/wind...

Tukaj piše bolj spodaj dol, da sicer lahko downgradaš in spet aktiviraš W8 (oz 7) z istim ključem, ne moreš pa upgradati na 10, in potem z istim ključem naložiti 8ke na drug računalnik (in še onega upgradati)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Arctander ::

Zanimiva slikca:

(prosim admine, da ohranijo link do originala, da se vidi tekst).

Your data are belong to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

St753 ::

Krele je izjavil:

@invictus &hojnikb
Zadnjič sem kupil jogurt, ker je pisalo na njem Original jogurt. Doma sem si dal gor očala in prebral drobni tisk - nič jogurta v njem, samo mleko v prahu voda in goveja želatina. Je to nateg, al sem si sam kriv? Je to manjši nateg če dobim ta "jogurt" zraven bureka?

Malo razmisli o svojih (izredno slabih) analogijah, predno pišeš take neumnosti. Zakaj se ti zdi, da so pri Microsoftu hoteli izdati zanič OS in s tem nategnit ljudi? Na tak način bi sebe bolj nategnili kot kogar koli drugega.

Ti bom dal malo boljši primer, kaj ti opisuješ kot "nateg": podjetje xyz se odloči za nov okus jogurtov, ki je po njihovem mnenju dober in kupci bodo z njim zadovoljni. Ker so kupci zadovoljni, bo podjetje prodalo ogromno jogurtov in imelo velike dobičke. Ker je izdelek nepreizkušen in si nočejo delati slabe reklame, ti ponudijo še zastonj pokušnjo novega okusa. Če ti ni všeč, ne rabiš plačat nič.

Če kupuješ jogurte na blef, si si pač sam kriv.

Nummy ::

Dr_M je izjavil:

Glugy je izjavil:

Izi je izjavil:

Pirati bodo morali kupiti polno licenco :)) Hahaha, ta vic si moram pa nekam zapisati tako dober je.

Verzije za pirate so že na travnikih in kot kaže ni nekega velikega zanimanja. Večina zaenkrat ostaja na sedmici. Predvidevam, da se bo trend obrnil ko pridejo prve igre, ki bodo nujno rabile desetko.

Ne kliči hudiča :) To bi bilo totalno nepotrebno.


Ce bos hotel max izkoristit HW, bo 10 obvezna.

Rly?

Malo pred 17-to se je začela inštalacija win10 in še do zdele ni zmlel do konca... čakam že zadnji 15 min na 91%... res... dobro izkoriščen HW... inštalacija boig windowsev traja 3 ure!

aerie ::

Nummy je izjavil:


Malo pred 17-to se je začela inštalacija win10 in še do zdele ni zmlel do konca... čakam že zadnji 15 min na 91%... res... dobro izkoriščen HW... inštalacija boig windowsev traja 3 ure!

To maš neke HW probleme. Na laptopu, ki je bolj švoh je trajalo 45 min, na desktopu pa točno 34 minut od downloada in priprave pa do namizja v Win 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: aerie ()

Izi ::

Arctander je izjavil:

Your data are belong to us.

Pa ne samo data, tvoje komplet življenje je v lasti Microsofta.
24 ur na dan shranjujejo tvoje gibanje, telefonske pogovore, e-maile in SMSe, za vse vnesene kontakte beležijo kdaj in koliko časa si jih kontaktiral. To bazo kontaktov bi jim še NSA zavidal.
Beležijo katero muziko poslušaš, katere internet strani gledaš, kaj naročaš preko interneta. Celotna zgodovina tvojega brskalnika je kot kaže za večno shranjena na Microsoftovih serverjih in jo nikoli ne brišejo.
Vse nastavitve celotnega sistema imajo zabeležene in če kaj izklopiš čez nekaj časa sami vklopijo nazaj :)) Zakaj sploh imajo menije z nastavitvami, če marsikje piše, da bodo sami nazaj vklopili, če boš imel nastavitev predolgo izklopljeno?

Tole je več kot strašljivo. In folk dejansko uporablja telefone z Windows sistemom?

Invictus ::

Seveda Google nič ne beleži? In Apple ?

Mislim, to jamranje je brez zveze.

Ko pa vaš operater beleži vse te podatke, je pa O.K.

Dvojna merila, folk ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

leiito ::

Arctander je izjavil:

Zanimiva slikca:

(prosim admine, da ohranijo link do originala, da se vidi tekst).

Your data are belong to us.


Your data are belong fo us? Zakaj se izražati v angleščini, če ti delajo težave že najbolj osnovni koncepti?

user-pass ::

Leiito, ce bi malo poznal zgodovino, bi izbral raje moznost, da bi bil tiho. All your base are belong to us @ Wikipedia

pegasus ::

Kolk placa na disku zasede w10? Mam en xp laptop s 4gb diskom, kjer ene 300mb rabim za aplikacijo, je to dovolj prostora za win10?

user-pass ::

Jaz sem jih virtualiziral in jim dal 15GB placa in so se potem ze po instalaciji nekaj pritozevali, da jim je premalo.

Dr_M ::

Nummy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Glugy je izjavil:

Izi je izjavil:

Pirati bodo morali kupiti polno licenco :)) Hahaha, ta vic si moram pa nekam zapisati tako dober je.

Verzije za pirate so že na travnikih in kot kaže ni nekega velikega zanimanja. Večina zaenkrat ostaja na sedmici. Predvidevam, da se bo trend obrnil ko pridejo prve igre, ki bodo nujno rabile desetko.

Ne kliči hudiča :) To bi bilo totalno nepotrebno.


Ce bos hotel max izkoristit HW, bo 10 obvezna.

Rly?

Malo pred 17-to se je začela inštalacija win10 in še do zdele ni zmlel do konca... čakam že zadnji 15 min na 91%... res... dobro izkoriščen HW... inštalacija boig windowsev traja 3 ure!



PEBKAC.

Na moji ultra podhranjeni masini je frisna instalacija trajala dobre pol ure (build 10159), upgrade na 10240 pa se priblizno toliko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

slitkx ::

Namestitveni program ni uspel inicializirati delovnega imenika.


Hm?

hojnikb ::

nikolahodin je izjavil:

Kakšne so hitrosti ssdjev in Hddjev v win 10 ? Raje se stem začnite ukvarjat.


Točno take kot pri prejšnih verzijah.
#brezpodpisa

Qushaak ::

Ravno dobim prenosnik s prednameščenim (DSP) Windows 7 Pro. Super. Nadgradit ga hočem na Desetko in še legalno bo.
Samo po nadgradnji pa bi rad formatiral. Ampak res na "nulo", da se znebim vsega sranja proizvajalca laptop-a. Rad bi, da bi potem direktno nasnel Windows 10 Pro iz uradnega Microsoft-ovega ISO image-a.
Ali bo Windows 10 med inštalacijo sam "potegnil" ključ ali tega postopka pač ne morem izvesti kot si želim?
Kakor mi je znano je pri DSP prednameščenih inštalacijah ključ za Windows-e že "zapisan" v BIOS (UEFI)?
Res si pa želim sveže neokrnjene inštalacije in to direktno Desetke.
Hvala za pojasnila.

Nikec3 ::

Instaliral. Opazil, da mi ne zazna ekrana, oziroma nikakor ne morem nastavit prave resolucije -> izbrisal -> naložil nazaj originalni Windows 7. Na laptopu imam trenutno 8.1 in bom najverjetneje nadgradil, na PC-ju se mi pa enostavno ne da muči, ker ne vem zakaj bi se.

Zadnje čase razen Office-a ne najdem enega pametnega izdelka Microsofta. Pa zakaj hudiča me posiljujejo z njihovim accountom? Pa te velike, počasne "metro" ikone, ki so popolno neuporabne na vsakem resnem računalniku. Da ne omenjam, da je njihov OneDrive veliko slabši od Dropboxa in Google Drive-a, pa niti ne dela vredu. Pri direktnem shranjevanju Officeovih datotek na oblak so vedno neke težave,...

Prihaja čas, ko ne bom imel niti enega izdelka od MS.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

GregiB ::

Ima kdo težave pri instalaciji? Meni vrže ven pri 40% pa naredi restore na stare (Win7)?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Nummy ::

aerie je izjavil:

Nummy je izjavil:


Malo pred 17-to se je začela inštalacija win10 in še do zdele ni zmlel do konca... čakam že zadnji 15 min na 91%... res... dobro izkoriščen HW... inštalacija boig windowsev traja 3 ure!

To maš neke HW probleme. Na laptopu, ki je bolj švoh je trajalo 45 min, na desktopu pa točno 34 minut od downloada in priprave pa do namizja v Win 10.

Ne vem če...

Sicer pa še vedno na 92% and clock is ticking...

detroit ::

meh napiše mi neki kao da ne more direktorija pripravit blabla...bom počakal da se mi "update" zlouda:/
Skero

dexterboy ::

Khm... po vsem prebranem sem se odločil, da pustim "času čas" in prespim zadevo ter počakam malo s tole nadgradnjo. Kar bom naredil, je edinole virtualna 10-ka v vmware playerju. Trenutno dajem dol ISO sliko za namestitev. Da tam vidim, kaj je to za ena tvorba. Če me bo pa posiljeval z MS računom... bye bye mali mehki. Mi je že win phone dovolj...
Aha, dowloadanje; delam na sedmici z računom, ki ni admin skupina. Ko sem zagnal kot user MediaCreationTool 32bitni, je javil obvestilo, da naj resetiram računalnik? Nato sem desni klik z miško in zaženi kot admin pognal 64 bitno verzijo, mi je odprlo okno, kjer me je spraševalo za jezik in če želim ISO ali USB, ampak se potlej ni zgodilo nič... sploh ni hotel začeti s pretakanjem bitov.
Preostalo mi ni drugega kot switch user na admin pravice in tam potegniti dol ISO sliko... svašta. Toliko, da boste vedeli, da morate imeti admin pravice, ako želite kreirati USB medij ali sneti ISO sliko...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

user-pass ::

Ne posiljuje z MS racunom! Koncno!

Nummy ::

Malo več kot 5 ur inštalacija. done.
Prideš v sistem in vsako stvar ko klikneš čakaš od 1-5 minut da se zgodi. GG. Hudi so novi windowsi. Res, majkemi.

Dr_M ::

A to laufas pentium 4 z 512MB rama?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Krele ::

@justdoit
Ja, jest kupujem jogurte tko kot ti pišeš komentarje, I "just do it", na prvo žogo, brez razmisleka, in menim, da če piše na embalaži jogurt, bi notri moral biti jogurt. Mislim da je to racionalna strategija kupovanja jogurtov za nekoga ki nima časa ure viset po trgovinah, in zelo slaba strategija za pisanje komentarjev.

Propaganda: Original jogurt Resnica: želatinasta peštica
Propaganda: Vista OS oh in sploh vse boljše in lepše od XP Resnica: ...

Nateg v obeh primerih, v prvem evidentno nameren, v drugem pa tudi ne morem verjet da niso videli, da je skrpucalo. Ni pa to analogija, ampak sta to dva primera istega tipa natega. Just do it, nateguj, folk si je sam kriv, če nasede. Pač paradigma sodobnega kapitalizma. S koncepti krivde, pravičnosti in takimi bedarijami se itak obramenjujejo samo še pussy-i.

Tvoja analogija je res analogija in to bedasta. OEM vista je bla plačana z nakupom laptopa, nobenega pokušanja. Če sem nasedel propagandi, to še ne pomeni da to ni nateg. Še manj pa bom sklonil glavo in si introvertirano vbijal v glavo, da sem si za vse sam kriv. Ker je to pač čista ideologija, in če jo ponotranjiš, si si za to res sam kriv (vsaj po Kantu).

Vista je bla maček v žaklju, pošteno bi bilo da se MS za to oddolži z brezplačno nadgradnjo na W10. Bi mi blo pa čisto vseeno, če W7 ne bi imel "free" nadgradnje, ker je spodoben sistem.

Ostalim se pa oproščam za sedaj res že rahlo off-topic post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krele ()

Mare2 ::

Kako ugotovim ključ izdelka win 8.1 prednaloženi na HP? Nikjer ni zapisano. Izgleda, da bom rabil.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Dr_M ::

Mare2 je izjavil:

Kako ugotovim ključ izdelka win 8.1 prednaloženi na HP? Nikjer ni zapisano. Izgleda, da bom rabil.



V UEFI je zapisan.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrNighthawk ::

Nummy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Glugy je izjavil:

Izi je izjavil:

Pirati bodo morali kupiti polno licenco :)) Hahaha, ta vic si moram pa nekam zapisati tako dober je.

Verzije za pirate so že na travnikih in kot kaže ni nekega velikega zanimanja. Večina zaenkrat ostaja na sedmici. Predvidevam, da se bo trend obrnil ko pridejo prve igre, ki bodo nujno rabile desetko.

Ne kliči hudiča :) To bi bilo totalno nepotrebno.


Ce bos hotel max izkoristit HW, bo 10 obvezna.

Rly?

Malo pred 17-to se je začela inštalacija win10 in še do zdele ni zmlel do konca... čakam že zadnji 15 min na 91%... res... dobro izkoriščen HW... inštalacija boig windowsev traja 3 ure!


PeBKaC ali pa hardware problem.

http://www.techradar.com/news/software/...

poleg tega sem jo sam inštaliral in prakitčno ni trajalo več kot pol ure, da se začel kaj delat.

Nummy je izjavil:

Malo več kot 5 ur inštalacija. done.
Prideš v sistem in vsako stvar ko klikneš čakaš od 1-5 minut da se zgodi. GG. Hudi so novi windowsi. Res, majkemi.


In, ko praktično vse tehnične splete strani hvalijo hitrost, funkcionalnost,...itd se prikaže en troll, ki mu nič ne dela. Še enkrat...Pebkac.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

Nummy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Glugy je izjavil:

Izi je izjavil:

Pirati bodo morali kupiti polno licenco :)) Hahaha, ta vic si moram pa nekam zapisati tako dober je.

Verzije za pirate so že na travnikih in kot kaže ni nekega velikega zanimanja. Večina zaenkrat ostaja na sedmici. Predvidevam, da se bo trend obrnil ko pridejo prve igre, ki bodo nujno rabile desetko.

Ne kliči hudiča :) To bi bilo totalno nepotrebno.


Ce bos hotel max izkoristit HW, bo 10 obvezna.

Rly?

Malo pred 17-to se je začela inštalacija win10 in še do zdele ni zmlel do konca... čakam že zadnji 15 min na 91%... res... dobro izkoriščen HW... inštalacija boig windowsev traja 3 ure!


meni je naredil upgrade iz win7 na 10tko v 20 minutah... če ne še kaj manj...

Machete ::

@Krele
Pa daj nehaj jokat no, ker si čisto brezvezen. Vista je baje mela svoje hibe, ampak meni je par let služila čisto super brez težav in celo brez formatiranja. Nihče ti je ni inštaliral s pištolo na čelu in zraven še preprečil format na drug sistem.
Sploh pa te pride key za 7ico na ebayu 20 eur. In če ti je to preveč, potem pač ne uporabljaj winsov in ne težari s popolnoma nesmiselnimi primerjavami z nekimi jogurti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Krele ::

@Machete
"Vista je baje mela svoje hibe, ampak meni je par let služila čisto super brez težav in celo brez formatiranja." "Sploh pa te pride key za 7ico na ebayu 20 eur."
Če bi se ustavil pri teh dveh stavkih bi blo vse OK. Ker ostalo je pa brezvezno nesmiselno teženje na osebni ravni, kar pa boš seveda dobil nazaj.

aerie ::

MrNighthawk je izjavil:

Nummy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Glugy je izjavil:

Izi je izjavil:

Pirati bodo morali kupiti polno licenco :)) Hahaha, ta vic si moram pa nekam zapisati tako dober je.

Verzije za pirate so že na travnikih in kot kaže ni nekega velikega zanimanja. Večina zaenkrat ostaja na sedmici. Predvidevam, da se bo trend obrnil ko pridejo prve igre, ki bodo nujno rabile desetko.

Ne kliči hudiča :) To bi bilo totalno nepotrebno.


Ce bos hotel max izkoristit HW, bo 10 obvezna.

Rly?

Malo pred 17-to se je začela inštalacija win10 in še do zdele ni zmlel do konca... čakam že zadnji 15 min na 91%... res... dobro izkoriščen HW... inštalacija boig windowsev traja 3 ure!


PeBKaC ali pa hardware problem.

http://www.techradar.com/news/software/...

poleg tega sem jo sam inštaliral in prakitčno ni trajalo več kot pol ure, da se začel kaj delat.

Nummy je izjavil:

Malo več kot 5 ur inštalacija. done.
Prideš v sistem in vsako stvar ko klikneš čakaš od 1-5 minut da se zgodi. GG. Hudi so novi windowsi. Res, majkemi.


In, ko praktično vse tehnične splete strani hvalijo hitrost, funkcionalnost,...itd se prikaže en troll, ki mu nič ne dela. Še enkrat...Pebkac.

PEBKAC bolj težko, ker sam upgrade je idiot proof. Najverjetneje je kaj z diskom narobe.

Klemzz ::

JerryP je izjavil:

Evo na mojmu pcju je že 10ka 8-) Naredu sem upgrade iz 8.1, zanima pa me kako je sedaj s prejšnjo licenco za 8ko? Pod nadzorno ploščo vidim zadnjih 5 znakov serijske številke, ki so drugačni kot serijska številka s katero sem inštaliral 8ko :| Pod aktivacijo mi piše, da se moram povezati z internetom, da aktiviram windows, ki pa mi izpiše naj poskusim kasneje. Najverjetneje preobremenjeni serverji ;((


Meni je na prenosniku, ki je imel 8.1 aktiviralo 10ko, na drugem imam pa win7 in mi napiše isto kot tebi, ko kliknem aktiviraj.

Tr0n ::

Ce pri aktivaciji dobivate "Error code: 0xC004F034 -- The Software Licensing Service reported that the license could not be found or was invalid" potem poskusajte veckrat "spamat" na gumb activate.

Malce so serverji preobremenjeni (no, vsaj vceraj so bili). :)

JerryP ::

Klemzz je izjavil:



Meni je na prenosniku, ki je imel 8.1 aktiviralo 10ko, na drugem imam pa win7 in mi napiše isto kot tebi, ko kliknem aktiviraj.


Evo men se je včeraj sam od sebe aktiviral, mal je blo treba počakat 8-)

Joze_K ::

ali ne moreš verjeti no - del novice (in tudi Microsoft to oglašuje kot oh in sploh):

In kaj je najpomembnejša novost v Windows 10? Pričakovano je to meni Start,...


Ko postane najpomembnejši del sistema način kako boš prišel do nekega programa.....

obup, obup in obup.... 8-O

krneki0001 ::

mtosev je izjavil:

lepo, da je win 10 izšel.
kak kaj dela na low end atomih 330 in 2gb rama kompih?


na atomu D525 deluje brez problemov.

Joze_K je izjavil:

ali ne moreš verjeti no - del novice (in tudi Microsoft to oglašuje kot oh in sploh):

In kaj je najpomembnejša novost v Windows 10? Pričakovano je to meni Start,...


Ko postane najpomembnejši del sistema način kako boš prišel do nekega programa.....

obup, obup in obup.... 8-O


Tudi za rajo mora biti nekaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Zame je najpomembnejsi DirectX 12 (Witcher 3 na 10 laufa obcutno boljse, kot je na 8.1) in scrollanje oken glede na pozicijo miske in ne, ali je okno v ospredju.

Pa tudi nov start je kr sexy, moram rect. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Anniversary Update nared (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
32290087 (76137) Malajlo
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663578 (50936) MrStein
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560898 (49377) SimplyMiha
»

Nov način posodabljanja v Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1013662 (10748) Looooooka

Več podobnih tem