» »

Opravilna vrstica

Opravilna vrstica

JOKER ::

Pozdravljeni!

Sem iskal, ampak nikjer nisem zasledil, ali je morda številčno omejeno, koliko ikon lahko pripnemo v opravilno vrstico pri os win8. 1?
Trenutno imam 8 ikon in ker bi jih rad dodal še več (hočem imeti prazno namizje) mi jih noče dodat. Ko kliknem desna miškina tipka in kliknem "pripni v op. Vrstico" mi je ne doda, ampak ko še 1x kliknem z desno miškino tipko na ikoni, pa napiše "odpni iz op. Vrstice"-

Torej me zanima, ali je to omejeno?

Hvala vam za odgovore in lp.
________________________________________________________
Ka te češ ....
  • polepsal: Mavrik ()

JOKER ::

Vidim, da ni nam vsem to znano, glede na to, da ni bilo odgovora.

Sedaj imam pa novo vprašanje in sicer:
Ali je možno izbrisat ikoni iz opravilne vrstice (slika spodaj) in sicer za Raziskovalca in Nadzorno ploščo?
Upam, da bom imel pri tem vprašanju več sreče ;) . Hvala!



________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

nyler ::

Desni klik pa odpni :)

Sony-Tech ::

Daj screenshotaj, kako imaš, ko praviš, da se ti ikona ne pokaže, čeprav ti piše, da lahko odpneš ikono.

harvey ::

...it looks like the max number of items win 8.1 will show is 10

Vir tule.

Pri drugi težavi, ti lahko tole kaj pomaga, če je bug, da ne dela nylerjev predlog.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jakan123 ::

harvey je izjavil:

...it looks like the max number of items win 8.1 will show is 10

Vir tule.



Več kot 10 jih lahko pripneš. Preden sem updejtal na win 10 sem imel pripetih 17 ikon. Imam pa small taskbar icons. Mogoče je kje tu fora.

harvey ::

Ja, to in pa resolucija.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

JOKER ::

Sony-Tech je izjavil:

Daj screenshotaj, kako imaš, ko praviš, da se ti ikona ne pokaže, čeprav ti piše, da lahko odpneš ikono.


Evo slike ... dejansko bi Total Commander naj bil pripet v opravilni vrstici, ampak ga ni. Ko dam desni miškin klik, kot je enostavno napisal @nyler, mi pokaže, da ga lahko odpnem, ampak njega tam sploh ni in to mi dela z vsemi. Kaj bi to lahko bilo oz. kako rešit to?
Bi bil vesel, če bi vsaj lahko odstranil ikono raziskovalca iz opravilne vrstice ... a se to da morda kje v "msconfig" zadevi uredit morda?

 slika

slika



Resolucijo zaslona pa imam: 1920x1080, OS Win8.1
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

BorutK-73 ::

Kaj pa če ga potegneš v opravilno vrstico.

Sony-Tech ::

Imaš TeamViewer?

JOKER ::

BorutK-73 je izjavil:

Kaj pa če ga potegneš v opravilno vrstico.


Isto stranje .... ikono primem, jo potegnem v opravilno, mi napiše "pripni v opravilno vrstico", ko jo pa spustim, pa je ni.
Ko pa grem na to ikono pa kliknem desno miškino tipko, pa na jezičku med ostalim piše "odpni iz opravilne", tako da nimam pojma.

Želel sem imeti prazno namizje in svoje najpogostejše programe v opravilni vrstici, ampak zgleda, da ne bo iz tega nič.
A mogoče kdo ve, kako izbrisat recimo ikono raziskovalca iz opravilne vrstice?

Sony-Tech je izjavil:

Imaš TeamViewer?


Nimam, ker ga ne potrebujem.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Sony-Tech ::

Če boš nasnel, lahko pogledam, ker je malo čuden problem, da bi ti direkt neki rekel pa bi delalo.
Kako odpneš ikono Raziskovalca ti je pa že Nyler povedal.

nyler je izjavil:

Desni klik pa odpni :)


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sony-Tech ()

JOKER ::

Sony-Tech je izjavil:

Če boš nasnel, lahko pogledam, ker je malo čuden problem, da bi ti direkt neki rekel pa bi delalo.
Kako odpneš ikono Raziskovalca ti je pa že Nyler povedal.

nyler je izjavil:

Desni klik pa odpni :)


Glede raziskovalca sem tudi napisal, da ne gre .... veš da sem to najprej probal ... desni miškin gumb, ampak ker ni šlo, sem se odločil vprašat, če morda gre preko msconfig varjante, da se kje kaj odkljuka ali spremeni. Ko grem v opravilni vrstici na ikono raziskovalca in kliknem desni miškin gumb, se ne prikaže NIČ, tako da ... še vedno čakam od koga kakšen namig.
Hvala.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Sony-Tech ::

Kaj pa takole?

JOKER ::

Tudi ne gre, probal sem vse živo.
Poglej mojo priloženo sliko.
Čeprav je raziskovalec pripet v opravilno vrstico, mi, ko ga najdem med sistemskimi programi in ko kliknem z desnim gumbom, da možnost, da ga pripnem v vrstico, čeprav je on že tam, tako da nimam pojma, kaj mi je storiti.

 klik

klik

________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Sony-Tech ::

Čudno ...
To si že probal?

JOKER ::

Da, tudi to sem probal.

Sedaj sem celo iz sistemskih datotek, kamor kaže mesto datoteke izbrisal Raziskovalca, ponovno zagnal komp, ampak ne, ta trdovratni raziskovalec je še zmeraj v opravilni vrstici.

Hmmm ... ne vem ... :(
________________________________________________________
Ka te češ ....

Sony-Tech ::

Imaš original Windows? Imaš nameščene vse posodobitve?

JOKER ::

Sony-Tech je izjavil:

Imaš original Windows? Imaš nameščene vse posodobitve?


DA, uporabljam original Windows-e.
Kupil sem Win8, ko so bili izdani, ampak nisem na računalnik nameščal Win8, ker mi je sistem na Win7 (prav tako original), delal vrhunsko.
Čeprav sem bil zadovoljen z Win7, sem pred tremi dnevi naložil Win8, ga posodobil z vsemi posodobitvami (če ne namestiš vseh pomembnih posodobitev, potem ti ne dovoli nadgradnje na Win8.1), tako da sem vse posodobitve naložil, ter posodobil sistem na Win8.1.

Problem se je žačel včeraj, ko sem želel vse moje programe, ki jih večino uporabljam, imeti v opravilni vrstici. Zaželel sem si "čisto" namizje.
Hotel sem jih več kot 8 imeti v opravilni, ampak ni šlo, pa sem se danes odločil, ker nimam rad polovičarstva in sem kar se tega tiče perfekcjonist, sem se odločil, da bom pa imel ikone na namizju in jih bom odstranil iz opravilne vrstice in tukaj je sedaj nastal nov problem, da nekatere ... oziroma ikona raziskovalca se ne da odstranit.

Če kdo pozna kakšno rešitev, bi bil vesel kakršnega koli namiga.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Sony-Tech ::

Če je tako, ti priporočam, da nadgradiš na Windows 10, pa je rešeno.

JOKER ::

Če sem odkrit ... ni mi, da bi naredil nadgradnjo na Win10, ker nekih bistvenih sprememb ne bi pridobil, tako, da ravno to me odvrača od tega.
Pa še vprašanje je, če bi rešil težavo, katero skupaj rešujemo (ikona raziskovalca).
________________________________________________________
Ka te češ ....

win64 ::

Da nimaš slučajno raziskovalca odprtega in ti ga zato še zmeraj prikazuje?
Drugače poizkusi ustvarit nov račun in s tistim poizskusi.

JOKER ::

win64 je izjavil:

Da nimaš slučajno raziskovalca odprtega in ti ga zato še zmeraj prikazuje?
Drugače poizkusi ustvarit nov račun in s tistim poizskusi.


Tako ... naredil sem ženin račun in ko se je računalnik zagnal, v opravilni vrstici ni bilo nobene ikone!?
Zanimivo ... torej, kaj lahko naredim, da bom ikono, ki pa se pojavi ko se vpišem z svojim računom, izbrisal?

Ideja?
________________________________________________________
Ka te češ ....

BorutK-73 ::

Lahko še probaš z clasic shell programom (Doda start menu)
http://www.classicshell.net/

JOKER ::

Problem je ravno v tem, kar je napisal @win64 .... nonstop je odprt raziskovalec in zato se ne da dodajat oziroma pripenjat ikon v opravilno vrstico.
Ker mi ni dalo miru, sem vzel notesnik na katerem imam naložen OS Windows 7, prav tako original ... in ugotovil, da imam na notesniku ISTO težavo, kot na stacionarnem kompu.
Enostavno ne gre tudi tam ne dodajat ikon. Ko pogledam procese, ki se izvajajo je med njimi tudi explorer.exe !!
Torej, če logično razmislim, bi moral ustavit zagon explorerja ob zagonu operacijskega sistema, kje bi pa to lahko, če sploh lahko naredim, pa nimam pojma.

Tako, da to je problem na obeh računalnikih .... Kaj mi je storiti? Hvala!

BorutK-73 je izjavil:

Lahko še probaš z clasic shell programom (Doda start menu)
http://www.classicshell.net/


Borut, ne strmim k temu, da bi imel Start Menu, ker ga nasplošno zelo malo uporabljam, skoraj nič, ker imam pač ikone na namizju.
Pred dnevi, ko sem pa naložil Win8, pa sem hotel imet "čisto" namizje in svoje programe v opravilni vrstici in ravno zaradi tega sem prišel do ugotovitve, da ne morem dodajat ikon v opravilno.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

T101 ::

Poglej če imaš mogoče zaklenjeno opravilno vrstico, če je zaklenjena, odkleni pa bi moralo delat...
I`m back!

JOKER ::

T101 je izjavil:

Poglej če imaš mogoče zaklenjeno opravilno vrstico, če je zaklenjena, odkleni pa bi moralo delat...


To so osnove, veš da se to probal najprej.
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pokazal verzijo Windows z Linuxovim jedrom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10023900 (19026) Phantomeye
»

Microsoftov testni program je uspeh

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4117278 (14034) crystal
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080945 (65332) phone8
»

Windows 8 neuradno drugo leto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8321820 (18842) darkolord
»

W7 in (mislim, da) problem z pravicami

Oddelek: Operacijski sistemi
81052 (852) Klemenn

Več podobnih tem