» »

Kateri tiskalnik za tiskanje CD/DVD?

Kateri tiskalnik za tiskanje CD/DVD?

1
2
»

s1m0n ::

Nevem kako je z Canonovim vendar pri meni original barva ni tako obstojna, da je ne bi mogel odstranit s prstom!
Res, da ne gre dol z normalno uporabo vendar kak močno pobrišeš s prstom se razmaže (ne preveč)!

Bias ::

Ne ne, pri Canonu zagotovo ne gre, ker sem jih "valjau" po avtu in se je prej cd uničil kot natiskano.

Razmaže se morebiti le ko je barva še ne-zasušena (kar je klasika) potem pa ne.

s1m0n ::

Kako dolgo pa pustiš, da se sušijo ?
No jaz še jih po kakšni urci prevlečem z tankim slojem laka in je res obstojno tudi na vodo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Bias ::

ja nič, minuto ali dve...ne vem pač ne pipam dokler je sveže :)

Prodaj Epsona al kaj imaš in vzami Canon ;)

s1m0n ::

Ne hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Bias ::

Ja pa še od punce/mati/babice si lahko lak sposodš :)

allex ::

hehe, nism si mislu da bom kdaj lakiral cd-je:)

kakšen lak pa uporabljaš, za les al za nohte?:D
namreč, cd-ji bodo končni avtorski izdelki, pa bi rad čimboljšo kvaliteto...

naročen je ip4850 (hvala za nasvet!!!), vključno s štirimi kartušami. kolk pa to kej porabi barve drugač?
vzel sem cyan,magenta pa yellow in pa black cli-526BK, druga črna pgi-525pgbk pa nevem po čem se točno razlikuje od prve?
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

s1m0n ::

Pa saj verjetno ti ne bo potrebno lakirat, če je tako kot pravi Bias, da se bolj primejo kot pri Epsonu!
Vsaj jaz vem, da dokler je pri meni (Epson, pigmentna barva) bil temen tisk, veliko barve se je tudi po 24urah dalo malenkost razpackat ne pa pretirano!

Bias ::

@allex, kje si naročil?
Drugače pa barve vsi te aparati kar dobro cuzajo...sam važno je da je dober print in cd dobre kakovosti. Ob nakupu oz. v paketu imaš (vsaj jaz sem imel) tudi programček s katerim pripravljaš zadevo na tiskanje cdjev, kar ti olajša delo.

@Sajmon: mogoče je vse odvisno tudi on medija (cdja) jaz sem vedno nabavljal matirane (ne s sijajom) saj mi je tudi tako bilo bolj primerno.

s1m0n ::

@Bias, ja možno da so kaj tudi mediji krivi samo glede na to da uporabljam le Verbatim mat bi prej rekel, da je pač Epson slabši pri tem :)
Katere pa ti uporabljaš ?

Bias ::

Pomoje uporabljava iste, saj so moje tudi Verbatim DVDji...sem pa ekspirimentiral tudi z drugimi, tudi sijaj, pa je blo vedno ok. Nazadnje sem printal pred novim letom, 14 dvdjev (darilo za kolege-fotke iz leta dvataužntdeset) pa je bilo vse ok...ta tiskalnik k ga imam mi že leta dela ok...sam glede na ceno novega iP4850 me ima da bi si ga nabavil :D

al pa mogoče še rajš CANON MG-5250 ker ima že skener in WI-FI 8-) sam ne vem kok mi bo kaj prav prišlo hah

s1m0n ::

Kot zgleda je Canon bolj primeren za tisk na CD/DVD ker vsaj jaz z Epson glede tiska na CD/DVD brez da prelakiram nisem popolnoma zadovoljen :)
Sem pa z vsemi drugimi funkcijami ker deluje vse brez PCja zadovoljen pa Wi-Fi je tudi OK stvarca :)

Bias ::

Je, predvsem bi mi prav prišel wi-fi ker delam na laptopu (marsikaj kar v postelji lol) pa da mi ni potrebno vstajat pa priklaplat comp/printer...koliko pa "nese" tak wi-fi?

s1m0n ::

Tolko kolko ti nese Wi-Fi od routerja :) Ker se ti tiskalnik poveže na domač WiFi router. Pol pa lahko s programom od tiskalnika uporabljaš vse funkcije kot če bi ga imel direktno preko USBja!

Bias ::

Top! Tega nisem vedel :)

s1m0n ::

Zdaj upam, da ima Canon bolje rešeno glede povezovanja na router preko WiFi ker pri Epsonu, če prekineš povezavo moraš ponovno vpisovat geslo za brezžično omrežje in če je geslo dolgo traja pa traja :)

EDIT: evo en DVD(Vertbatim printable) med prvimi, ki sem jih natisnil :)
Še zdaj imam probleme, da je 100% pokrito, vedno je malenkost mimo (samo zanemarljivo)

 Mp3DVD

Mp3DVD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

allex ::

yo, nabavil sem na mimovrste, jutr bo že v akciji, bom poročal rezultate

nekaj sem bral, da so imeli probleme z notranjim delom kroga, kjer je ostajal rob ipd, pa da je bolj kilav program ta priložen od canona, drugače pa tole zgoraj zgleda čist ok...
struggling with abundancy of computer power

s1m0n ::

No saj verjetno ni tak problem če ti ti robi ostanejo je vseeno boljše od kakšne CD nalepke, pisala... :)

PS: poročaj kako boš zadovoljen z izpisom na CD/DVD!

allex ::

evo, stvar deluje:)

sprintal sem samo en DVD v standard načinu, barve so mal medle, ampak verjamem da je v high kvaliteti bolje...
na zunanji strani je na eni strani ostalo mal belega roba, na drugi skoraj nič,
na notranji je pa itak napis firme in tip dvd-jev,tko da čez to verjetno ne gre, pa mogoče je mal nesimetričen kolobar glede na luknjo v sredi, iz istega naslova kot kolobar na zunanji strani
mal pozicioniranja še v programu in rezultati so lahko zelo dobri.
aha, pa še to: takoj po printu sem želel razmazat barvo, mal je blo še lepljivo, ampak se niti mal ne vid da sem kaj pacal gor, tko da barva se drži kot pribita.

uporabu sem pa nove Verbatimove dvd-je, baje so najboljši...
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

Bias ::

No! Sem vedel da boš zadovoljen :D

s1m0n ::

Drugače če uporabljaš te Verbatimove so natisnljivi do notranjega roba preko napisa Verbatim in oznake DVDja!

allex ::

aha, potem moram pogledat kako ta rob določit notr v programu,
ker najprej na nastavitvah je bil template notranjega kroga precej velik, pol se je blo pa možno samo za 10mm bolj notr pomaknt...
verjetno je treba nov template naredit, bom probal...
pa še stestat moram, kako je če printaš iz drugega programa direkt, Photoshopa al pa Illustratorja..
struggling with abundancy of computer power

s1m0n ::

Nevem kako je z tiskom direkt iz drugih programov vedno sem tiskal s priloženim programom le sliko sem naredil v za to namenjenem programu!

Ima pa ti Verbatim na škatlici napisano kakšen je notranji rob 21mm, če gre za Verbatim Printable DVD+R 25 pack!
Še z njihove strani:
Product Number: 43539
Capacity: 4.7GB
Speed: 16x
Pack Style: 25 Pack Spindle
Disc Surface: Wide Inkjet Printable
Print area: 21 - 118mm
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP: "Vaši kartuši je potekel rok trajanja."

Oddelek: Novice / Ostale najave
239508 (6934) francek1
»

Canon PIXMA iP4200

Oddelek: Kaj kupiti
304015 (1813) gyga
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517386 (6100) 5er13
»

Kateri tiskalnik oz. multifunk. napravo?

Oddelek: Kaj kupiti
203483 (2670) kmetek
»

Multifunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
455361 (4069) BCSman

Več podobnih tem