» »

Kateri tiskalnik za tiskanje CD/DVD?

Kateri tiskalnik za tiskanje CD/DVD?

«
1
2

AndrewSmith ::

Imel sem ze tak tiskalnik(Epson stylus photo 900) a sem
ga prodal ker se rabu denar,zdaj bi si ga pa spet kupil,
saj sem ga kar pridno uporabljal(spucal 2 kompleta crnil
v 6-ih mescih:D).
Tiskalnik bo uporabljen izkljucno za printanje medijev in
nic drugega,zato me zanima samo kvaliteta tiska na medije.
Hitrost ni pomembna,je pa cim nizja cena,sploh kartus.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

MEDENA ::

Žal si zafrknil...najdi si kako rabljeno CANON PIXMO 3000/4000. Obstaja še 4200 vendar ni poceni kompatibilnih kartuš.

Wow imaš še srečo, da so na voljo...

PIXMA 3000

Poklič pa vprašaj....

Toplo priporočam....poceni kartuše :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

AndrewSmith ::

Hmm...ni drag.
Kaka je pa kvaliteta natisnjenih medijev?
Pri Epsonu je bla kar dobra....edino ko so
kartuse ble proti koncu je precej j*ba*o.
So ble kar ene crte in sem kr nekaj medijev
zaradi tega unicu;(

Pa se nekaj....uporabljal sem Verbatimove
printable medije kateri nimajo lih optimalne
podlage in so ble slike mat.Obstajajo kaki
mediji kateri bi meli printable surface kot
foto papir,da bi ble slike sijajne?
Sem jih ze hotupolakirat z lakom,ma ne vem
ce bi blo dobro za medije:D >:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

elToro ::

PIXMA 3000 definitivno.

MEDENA< Kje kupuješ kartuše?

nodes ::

>PIXMA 3000 definitivno.

novga???

X200 imajo čipe na kartušah...obstaja program za resetiranje?

kupovanje kartuš zelo potratna zadeva pa naj stane samo 800sit....tile Canoni pri občasnem tiskanju polovico barve kar stran zmečejo

polnenje kartuš je vsekakor elegantnejša rešitev.......samo zahteva dodaten strošek 20..30kSIT...samo potem je pa mir

Brane2 ::

Za 20-30 kSIt si lahko na epsonu dobiš že CIFS ( kantice+ cevke+ imitacije kartuš s čipom) in se ti ni treba zaj* s polnjenjem.

Kar se črnila tiče, je vsaj pri meni za EPSON z enako ceno ali ceneje kot za HP/Canon.

Je res, da nimam Durabrite črnil in filam kar z navadnimi, zato bi znale kake barve odstopati ( čeprav printam CDje na veliko, pa nisem še nič bistvenega opazil), vsaj po mjih izkušnjah pa ne mašijo toliko glave...
On the journey of life, I chose the psycho path.

AndrewSmith ::

Ja jst sem pri mojem bivsem Epsonu
po kakih 4-5ih dneh neuporabe mogu
obvezno kartuse vn vzet in jih pocisti
ce ne ni printal dobro in je nastala
kaka packa na mediju:\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

nodes ::

original kartuše?

@brane

imam en liter črne barve za Canona, za model nimam pojma... stare kakšno leto..enkrat sem preizkusil na Epsonu in je bolj packalo kot ne...

Če jo probam na pixmi: a mi lahko crkne glava že pri prvem preizkusu? a je boljše, da stran vržem.

Brane2 ::

Ne moreš se igrat z barvo za termični tiskalnik (Canon) na piezo tiskalniku (Epson).

To je tko kot da bi v bencinarja tankal nafto...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jackal ::

Sam uporabljam za tisk na CD/DVDje multifunkcijsko napravo Canon Pixma MP500, pa morem rečt, da sem z rezultati zelo zadovoljen.

Tudi kartuše sem že polnil, pa ni treba nobenega reseta čipa na kartuši... Je pa treba polnit z ustreznimi črnili seveda... Z glavo, ki ima 9600 DPI se ni preveč za igrat.

Sicer pa sem že pred meseci napisal članek o polnjenju (in resetiranju) omenjenih kartuš, samo predno se me bo Primož usmilil z objavo, teh kartuš verjetno ne bo nikjer več... :\

MEDENA ::

elToro : preko neta jih imaš tono :)

LINK

e-marko ::

Hoj!

Rabil bi nekaj za tiskanje na printable dvd-je.
Vsi priporočate PIXMO 3000/4000. Kaj pa 4200? Vem, da baje ni poceni kompatibilnih kartuš... Kaj pa ponovno polnjenje se ne da pri teh kartušah? Ker se ne bi preveč sekiral, če neoriginal črnilo ne daje popolnoma enakih rezultatov kot original barva.
Katero črnilo bi bilo ok?

4200 je namreč kar ceneje od 3000, pa ne vem zakaj. Ločljivost ima boljšo, manjšo kapljico... Zakaj torej ta razlika v ceni?
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

Jackal ::

Če bi ti pogled zašel malo bolj na desno stran ekrana, bi videl članek o polnjenju kartuš ravno za tiskalnike Pixma iP4200, Pixma iP5200, Pixma MP500 in Pixma MP800 - Polnjenje Canon CLI-8x kartuš, tako da polnjenje JE mogoče.

Pixma 3000/4000 je starejši model, ki še ne uporablja kartuš s čipom, ne premore pa tako visoke ločljivosti kot novejši zgoraj našteti tiskalniki.

e-marko ::

No, no... Sarkazem ni potreben.:)
Sem prebral članek takoj po objavi vendar pač nisem šel gledati katere kartuše uporablja 4200. Omenjen namreč ni noben tiskalnik, samo modeli kartuš. Ker sem do sedaj uporabljal samo HP tiskalnike so mi te oznake Canonovih kartuš bolj tuje.

Pa hvala za odgovor, bom menda kar 4200 potem nabavil.

Mogoče mi lahko samo še namigneš kako je z glavami pri Canonih. Vem, da niso skupaj s kartušamo tako kot ima to HP. Kako dolgo se lahko nadejam, da zdrži glava? Ko crkne pa je verjetno skoraj bolje menjati cel tiskalnik... Ali pač?

LP
...somebody, somewhere...

Jackal ::

Glava za Pixmo 2000, ki je low-end model, stane okoli 19k, tako da so verjetno glave novejših modelov še veliko dražje.

Sam sem do zdaj že približno 5x napolnil originalne kartuše z refilli in printam dokaj veliko, pa ni nobeni znakov poslabšanja kakovosti ali zamašenih šob. Printam pa na Pixmi MP500.

e-marko ::

Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Spet malo obujam tole temo, ker potrebujem nov tiskalnik. Moja pixma 4200 namreč izdihuje in Canona ne kupim več. Najprej imam že lep čas težave s črno barvo in čistim glavo vsakih nekaj dni, sedaj pa še Magenta ne dela tako kot bi morala. Jasno, refill, da ne bo pomote. Škoda, da ni glav na kartušah, ker nove glave ne grem kupovati.

Kateri tiskalnik torej, ki bi omogočal tiskanje na CD/DVD in tudi kopiranje po možnosti, torej multifunkcijska naprava. Najbolj so mi všeč HP, ker s prejšnjim nisem imel nobenih težav. Sem pa zasledil, da naj bi kartuše po določenem času od dneva proizvodnje prenehale delovati. Je to res? Uporabljal bi polnjenje kartuš, seveda. Gledam HP PhotoSmart D5460 ampak žal ne omogoča skeniranja in kopiranja. Ima kdo izkušnje s tem tiskalnikom?
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

Brane2 ::

Če ti barve pacajo glavo, ni kriv tiskalnik.

Kupi čistilo in ga spravi skozi glavo, nato pa zamenjaj črnilo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

Če ti barve pacajo glavo, ni kriv tiskalnik.

Kupi čistilo in ga spravi skozi glavo, nato pa zamenjaj črnilo.

Pri meni tudi to dela. Ko črno printam je vso naprintano črnilo komaj brano. Zmes manjka pol črk in vs ečrte so v besedilu. takole zgleda:

Če pa printam barvno pa je vse OK.

brane2 kako čistilo si mislil?

Brane2 ::

Ponekod ti poleg črnila lahko prodajo tudi čistilo za glavo.

Drugje to delajo sami z mešanicami vode, alkohola in amonijaka.

Mislim, da bi Jackal lahko kaj več vedel o tem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

e-marko ::

Katero barvo torej?
Uporabljal sem tako InkTec kot Hydra&Co črnila. Glavo sem čistil z destilirano vodo (priporočilo Jackala) in tudi s čistilom, ki sem ga dobil zraven JustRefill črnega črnila. Črni PGBK ni druge pomoči, kot da tiskam skozi na best, drugače je pomanjkljiv izpis. Tole z magenta pa je zanimivo, ker skozi glavo gre barva normalno, če preverim z papirnato brisačo (se vidi lepo na odtisu vse barve). Mogoče se še malo pohecam s čiščenjem preden grem v nakup novega...

Ali lahko enako barvo kot za Canona uporabim tudi za HP??

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

jurček1 ::

Jaz bi ti zelo predlagal HP 5280 oziroma je sedaj prišel novi model 5380. Hvala in LP.

e-marko ::

Sem nabavil HP C5380 ravno včeraj. :)

LP
...somebody, somewhere...

rzidar1 ::

poročaj, kako se obnese
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

e-marko ::

Natisnil sem samo en dvd in poskusil poskenirati en dokument. Oboje je delovalo brez težav in tudi kvaliteta tako tiskanja kot skeniranja je ok. Zaenkrat brez pripomb. V primeru težav ali česa podobnega pa bom seveda takoj poročal.

LP
...somebody, somewhere...

kmetek ::

ja dej poročaj kako se obnese itd, kaj pa cena kartuš itd?

meni je po dobrih 3 letih zgleda pixma 3000 šla rakom žvižgat 8-O

POWER lamp flashes alternate green and orange:

An error that requires contacting a Canon service representative may have occurred.

Disconnect the printer cable from the printer, and then turn the printer off and unplug the printer from the power supply. Plug the printer back in and turn the printer back on after leaving it for a while.

If the problem remains, contact a Canon service representative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Leks ::

C5380 uporablja:

HP 364....cca 10 €
za cca 300 strani
HP 364 magenta...cca 9€
HP 364 cyan...cca 9€
HP 364 yellow...cca 9€

za cca 750 strani
HP 364 magenta...cca 16€
HP 364 cyan...cca 16€
HP 364 yellow...cca 16€

imaš pa še opcijo nadomestnih kartuš, ki so še cca 20% ceneje.

kmetek ::

kejs kje so tok ugodne????

Leks ::

še ceneje so.
Za kompatibilne bi pa moral povpraševanje poslati.

kmetek ::

ma že iz tega vidika se splača vzet HP C5380, pa še za 120€ ga dobim.

ima kasetnik spredaj C5380? to je tudi pogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

Natisnil sem samo en dvd in poskusil poskenirati en dokument. Oboje je delovalo brez težav in tudi kvaliteta tako tiskanja kot skeniranja je ok. Zaenkrat brez pripomb. V primeru težav ali česa podobnega pa bom seveda takoj poročal.

LP


nekje je opis C5380, kjer so dali skeniranju minus.....

e-marko ::

Kasetnik je spredaj, ja. Glede skeniranja... Toliko kot ga jaz potrebujem je čisto ok. Verjetno se pa res ne more primerjati z namenskimi fotokopirci, tako kot noben od teh multipraktikov za dobrih 100 eur. Imaš mogoče link do tega opisa?

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

jurček1 ::

Kokr jes vem, se dobi 5380 že za 150€, v bigbangu, drgač je pa pomoje cnej v spletnih trgovinah. (mimovrste, mlacom, enaa...) Najbl ti tega priporočam.
Če hočeš, vzemi še podalšano garancijo.

Tu maš link, k se tiskalnik v mimovrste dobi za 130€. Naroči in poročaj.

http://www.ceneje.si/CX000A4698_-_hp-in...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurček1 ()

JayKay ::

ni neke bistvene razlike med c5280 in c5380. mam 5280 skoraj leto dni in odlično dela vse. razen dejstva, da nima rad worda in PP 2007 :)

rzidar1 ::

a ni razlika med c5280 in c5380 v kartušah?
če sem jaz prav seznanjena, sta v c5280 2 kartuši - črna in barvna, medtem ko so v c5380 4 kartuše - 1 črna in 3 barve.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

JayKay ::

to ja, mislil sem bolj tehnične specifikacije skenerja, kopirca in tiskanja

kmetek ::

grem iskat jutri v big bang, 140€ - 20€ boni= 120€ ;((

bi vzel podaljšano garancijo, upam, da ni predraga:O

kewl cca 45€ je podaljšanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

rzidar1 ::

jst ne dam 45€ za podaljašanje zagarancije. to je 1/3 cene!
rajši po enem letu, ko ni več garancije, in če mi slučajno crkne, kupim novega.
tako je že 1/3 nižja cena (zaradi podaljšane garancije), zraven dobiš še polne kartuše, pa po možnosti še cena nekaj pade, pa si tam.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

kmetek ::

Niso polne kartuše, samo 1/2.

e-marko ::

Jaz sem ga dobil za 110 eur! ;) Polna cena minus bon in še minus popust za člane policijskega sindikata. Ne, nisem policaj, da ne bo pomote. Samo poznam enega, hehe.

LP
...somebody, somewhere...

jurček1 ::

Lej, tko ti bi jes predlagal, da imaš tiskalnik kake 3/4 leta, po pa, če boš zlo navdušen nad njim, vzemi še podalšano garancijo.

_N|TRO_ ::

Bom kar tole temo nadaljeval... Ravno kupujem tiskalnik, ki bo omogočal tist na CD/DVD.. Ali mi lahko katerega priporočate? Vsi zgoraj omenjeni modeli se namreč ne prodajajo več in me zanimajo vaše izkušnje ali priporočila.

Hvala za vsak odgovor.
Izdelava spletnih strani: http://www.amris.si
Fotografiranje porok: http://fotografiranje.amris.si
Snemanje porok: http://www.snemanje.amris.si

s1m0n ::

Sam imam slabše izkušnje z tiskom na CD/DVD tisk ni tako obstojen kot npr. nalepke!
Drugo je če se CD/DVD prekrije z kakšnim lahkom ampak to traja...

Drugače poglej kak Canon Pixma ali Epson, ki omogoča tisk na CD/DVD.
Osebno imam Epson PX710W ampak nisem nevem kako zadovolen z obstojnostjo tiska, kvaliteta pa je 1A.

alien08 ::

Vzami si Canon PIXMA iP4700, ne bo ti žal.

_N|TRO_ ::

Hvala za odgovor. Bom kar kupil Canon PIXMA iP4700.
Izdelava spletnih strani: http://www.amris.si
Fotografiranje porok: http://fotografiranje.amris.si
Snemanje porok: http://www.snemanje.amris.si

allex ::

pozdrav, tud sam gledam printerje za DVD/Blu-Ray, zgornjega modela povečini ni več na voljo,
ali se je kaj spremenilo na tem področju?

Predvsem je važno da nabrizga lahko tud BD, ampak večinoma specifikacije omenjajo zgolj CD/DVD - ali posledično lahko slučajno pričakujem kakšne težave pri tiskanju BD-jev.

recimo tale, čeprav bi z veseljem kaj cenejšega?
http://www.mimovrste.com/artikel/283011...
struggling with abundancy of computer power

Bias ::

allex, definitivno je ugodnejši in za kar potrebuješ ti, predlagam tega:

http://www.biring.si/trgovina/pregled-i...

P.S.: ta aparat ti tiska na vse printable medije, ne glede ali je CD/DVD/BluRay pomembno je da nabaviš pravi t.i. printable medij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

s1m0n ::

allex, tiskaš lahko na vse zgoščenke, ki imajo za to namenjeno površino!
Tako, da CD/DVD/Blu-Ray... dokler je površina za to gre!

Je pa vsaj iz mojih izkušenj potrebno plošček še zaščitit ker barva ni popolnoma obstojna na njem.
Drugače jaz uporabljam Epsona z vgrajenim predalom za tisk na CD/DVD in sem zaenkrat zadovoljen je pa ta Canon, ki ga je dal Bias tudi dober!

Bias ::

Tiskanega ne potrebuješ zaščitit, saj je barva (vsaj pri uporabi originalne Canon!!-za neoriginal ne vem) zagotovo obstojna.

Sam imam tiskalnik Canon iP4000 ki se je prodajal pred parimi leti in sem si tiste čase tako pripravil ogromno CDjev za v avto. Print je še popolnoma viden, a nekateri zaradi kvalitete samih cdjev neuporabni...a to je že druga zgodba.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP: "Vaši kartuši je potekel rok trajanja."

Oddelek: Novice / Ostale najave
239439 (6865) francek1
»

Canon PIXMA iP4200

Oddelek: Kaj kupiti
304003 (1801) gyga
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517339 (6053) 5er13
»

Kateri tiskalnik oz. multifunk. napravo?

Oddelek: Kaj kupiti
203469 (2656) kmetek
»

Multifunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
455338 (4046) BCSman

Več podobnih tem