» »

nujna pomoč - problem s tiskalnikom

nujna pomoč - problem s tiskalnikom

vanja88 ::

Prosila bi če mi lahko kdo pomaga. Imam multifunkcijsko napravo canon pixma mp150. od danes naprej mi pri tiskanju javlja, da je "paper out", kar pa ni, ga je več kot dovolj. Ko "začne" tiskat, papir potegne za približno 3-4 cm , dalje ne gre, meni pa javi paper out. Tiskalnik sem že pregledala iz vseh kotov, tudi počistila sem prah, ampak ne pomaga. Ima kdo kakšno idejo?:(

neo ::

Kupi novega? Najbolj pametna ideja. Popravljat se tega ne splača, vsaj moje mnenje.
Neo's

st0jko ::

probaj izklopit iz elektrike za par minut, iz racunalnika pa še resetirat probaj računalnik...
keks?

solatko ::

Če prej navedeno ne bo pomagalo, še enkrat naloži gonilnike - stare zbriši.

vanja88 ::

Vse že sprobala, nič ne pomaga. Nimam dnarja za novga, tiskat pa moram nujno... pa še sveže barve so not (ki niso poceni) Joj...:'(

Duhec ::

Odpri vse kar se odpret da, vzemi glavo ven iz ležišča in poglej iz vseh strani, če ni kje kak košček papirja. Večkrat pihni v notranjost (ne pa pljuvat! :D )
Izklopi usb od računalnika in poizkusi natisnit preizkusno stran (glej spodaj: "Service pattern print") , torej brez povezave z računalnikom.
Izpiše kaj ali je napaka ista ?

V servisni mode prideš takole:



Canon Pixma MP150

1) With the printer powered off but connected to a power source, press the Power button while pressing and holding
the Stop/ Reset button.
2) When the Power is lit, press the Stop/Reset button two times while pressing and holding the Power button.
3) When releasing the Power button and the Stop / Reset button (regardless of order), the printer will move into a
service mode. (Waiting for menu selection)
4) When the on/off lights in green, press the Stop/Reset button the specified number of time(s) according to the
function listed in the table below.(Each time the Stop/Reset button is pressed, the LED lights alternately in
orange and green, starting with orange.)note: press 4 times for waste ink counter reset.

The number of the Reset
button pressing
LED Function Remarks
0 time Green Power off
1 time Orange Service pattern print
2 times Green EEPROM print
3 times Orange EEPROM reset
4 times Green Waste ink counter reset

5) Turn off the printer.( it must be turn off)
then turn it on again. this works. thanks.



Srečno in poročaj !

Highlag ::

Lahko je tudi samo valjček, ki potegne papir izrabljen, ali pa preveč gladek, zaradi "slabega" papirja. Tu pomaga kakšno čiščenje z vlažno krpico. Poizkusi za hec papir ki ga vleče v enoto potisniti z roko. Če gre naprej sam, je skoraj sigurno valjček že bolj bogi..
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik Canon MG2150 megleno tiska

Oddelek: Pomoč in nasveti
192082 (1748) francek1
»

Linksys wrt160nl

Oddelek: Omrežja in internet
10820 (608) MaterVola
»

Nokia E51 se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
6734 (684) ...:TOMI:...
»

Linksys WRT54G težava

Oddelek: Strojna oprema
101204 (998) d4vid
»

Kako popraviti router Linksys WRT160N po neuspešni nadgrandji firwara! NUJNO!

Oddelek: Pomoč in nasveti
92751 (2578) Padly88

Več podobnih tem