» »

Kitajska po 15 letih ukinja prepoved prodaje konzol

Kitajska po 15 letih ukinja prepoved prodaje konzol

HotHardware - Na Kitajskem po 15 letih ukinjajo eno izmed najbolj nenavadnih prepovedi, ki so jo sicer malo razrahljali že lani. Odslej na Kitajskem ne bo več prepovedana prodaja domačih in tujih igralnih konzol, ki jo je vlada leta 2000 prepovedala, da bi kitajsko mladež zaščitila pred negativnimi posledicami igranja videoiger.

Koliko je to rešilo problem, je stvar debate, saj so se - če so želeli ostati na prvi strani zakona - mladi in stari pač zatekli k osebnim računalnikom, kjer omejitev ni bilo, igre pa so prav tako dobro delovale, čeravno običajno izhajajo z večmesečnim zamikom. Kitajska vlada je septembra 2013 napovedala, da bodo v prihodnosti omejitve odpravili. Lani januarja so dovolili prodajo konzol v prostotrgovinski coni v Šanghaju in napovedali preučitev razširitve ukrepa na širše območje. Omejitve prodaje so prinesle tudi visoke cene, saj je Xbox v šanghajskem območju stal 600 dolarjev (3700 juanov), kar je skoraj dvakrat več kot v ZDA.

Sprostitev prodaje konzol bo zagotovo razveselila tako proizvajalce konzol kakor tudi nadebudne igralce, a učinki ne bodo hipni. Omeniti velja, da na Kitajskem država nadzira tudi igre, ki so lahko naprodaj. Postopek odobritev je dolgotrajen, trenutno pa je odobrenih vsega 31 naslovov, še dvajset pa jih je v postopku. Bistveno vprašanje pa je, kako se bodo Kitajci želeli navaditi na igranje pred televizorjem s krmilnikom v roki namesto pred računalniškim monitorjem z miško in tipkovnico. Zato analitiki ocenjujejo, da bodo letos na Kitajskem prodali samo pol milijona PS4 in Xbox One.

28 komentarjev

mtosev ::

zanimivo. v HK pa so lahko brez problema igrali na konzolah
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jarno ::

Mogoče se jim je AMD zasmilil. >:D

7982884e ::

čeravno običajno izhajajo z večmesečnim zamikom.
če igra pride z večmesečnim zamikom, je to bolj redkost kot pravilo. in sproži precej kritike. večina multiplatformnih iger še vedno izide hkrati, sploh pa na kitajskem poredko igrajo take igre, ampak bolj igre stila dota, lol itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

dronyx ::

Kaj še niso uspeli narediti cenenih kopij, da morajo reveži sedaj prodajat originale? Znano je, da kitajska ne spoštuje nikakršnih pravic intelektualne lastnine in se na to enostavno požvižga. Oni "kapitalizem" jemljejo kot vojaški spopad in žalostno ob tem je, da razvite države zaradi lastnega pohlepa temu nasedajo.

flbroker ::

Njihova država, njihova pravila. Njihov trg, njihovi pogoji. Če ti gre v nos, ne kupuj Kitajsko...oh wait.

driver_x ::

Konzole pa res nimajo nobene koristi in samo poneumljajo, tako da me odprava prepovedi preseneča.

SimplyMiha ::

flbroker je izjavil:

Njihova država, njihova pravila. Njihov trg, njihovi pogoji. Če ti gre v nos, ne kupuj Kitajsko...oh wait.

Surovine so ruske, znanje je evropsko, kapital ameriški. Ni vrag, da ne bi znali zadeve spravit skup drugje.

ufek ::

SimplyMiha je izjavil:

flbroker je izjavil:

Njihova država, njihova pravila. Njihov trg, njihovi pogoji. Če ti gre v nos, ne kupuj Kitajsko...oh wait.

Surovine so ruske, znanje je evropsko, kapital ameriški. Ni vrag, da ne bi znali zadeve spravit skup drugje.

Ampak ne za takšno ceno urne postavke dela..

Markoff ::

ufek je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

flbroker je izjavil:

Njihova država, njihova pravila. Njihov trg, njihovi pogoji. Če ti gre v nos, ne kupuj Kitajsko...oh wait.

Surovine so ruske, znanje je evropsko, kapital ameriški. Ni vrag, da ne bi znali zadeve spravit skup drugje.

Ampak ne za takšno ceno urne postavke dela..

Kitajci niso več poceni in s časom so vse dražji. Cena napredka pač.
No, saj imamo še Bangladeš, DR Kongo, Venezuelo, Antarktiko...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

7982884e ::

SimplyMiha je izjavil:

flbroker je izjavil:

Njihova država, njihova pravila. Njihov trg, njihovi pogoji. Če ti gre v nos, ne kupuj Kitajsko...oh wait.

Surovine so ruske, znanje je evropsko, kapital ameriški. Ni vrag, da ne bi znali zadeve spravit skup drugje.

evropsko znanje? bolj amerisko in kitajsko, slednjega bo ze vec kot "evropskega"

dronyx ::

flbroker je izjavil:

Njihova država, njihova pravila. Njihov trg, njihovi pogoji. Če ti gre v nos, ne kupuj Kitajsko...oh wait.

Ne boš verjel, ampak če se le da se izogibam izdelkom "made in china". Imam zelo slabe izkušnje z njimi. Me pa resda včasih kakšen prodajalec čudno pogleda ko ga vprašam, kje je izdelek narejen.

hojnikb ::

Ker je kraj izdelava res indikator kvalitete...
#brezpodpisa

dronyx ::

hojnikb je izjavil:

Ker je kraj izdelava res indikator kvalitete...

Mogoče gre resda za predsodek, ampak moje izkušnje so pač take. Ti povem samo en primer. Pred nekje 3 leti sem kupil pisarniški stol in po enem letu mi je razpadel, tako da je bil za na odpad. Grem kupit novega in ta je po letu in pol bil za odpad. Kaj je bilo skupnega obema stoloma? Made in China! Samo na to prej nisem bil pozoren. Tu je po moje naša industrija (lesarstvo itd.) naredila napako, da so poskušali konkurirati kitajcem s ceno in kvaliteto, kjer so jih pa oni gladko porazili. Jaz sem pripravljen dati za ta nesrečni stol tudi 3 krat višjo ceno, zahtevam pa kvaliteto, da mi zdrži 10 let ali več. Pričakujem preveč?

Sicer v zvezi s Kitajsko sem mnenja, da svet dela veliko napako, ker ne upošteva vseh tveganj za globalno ekonomijo, ki jih s seboj prinaša kitajski stil centralno vodenega kapitalizma. Tako kot delajo stresne teste za banke, bi morali delati "stresne teste" tudi za vpliv Kitajske in se nekako zaščiti, sicer ko pade Kitajska sledi nova globalna recesija in finančni šok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

hojnikb ::

Made in china pač nič ne pomeni. Lahko ti kupiš tudi shit kvaliteto, narejeno v njemački.

You get what you pay for.

In sem mel isto izkušnjo z stolom. El cheapo varjanta za 20e je odletela po kakem letu, tista malo dražja (oba narejena v čajni) pa drži že 8 leto.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tr0n ::

Zanimiv reddit post od nekoga, ki je zivel na kitajskem in kako malo ta ban lift dejansko pomeni.

https://www.reddit.com/r/Games/comments...

7982884e ::

dronyx je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ker je kraj izdelava res indikator kvalitete...

Mogoče gre resda za predsodek, ampak moje izkušnje so pač take. Ti povem samo en primer. Pred nekje 3 leti sem kupil pisarniški stol in po enem letu mi je razpadel, tako da je bil za na odpad. Grem kupit novega in ta je po letu in pol bil za odpad. Kaj je bilo skupnega obema stoloma? Made in China!

ce pa bi kupil dva dobro narejena stola, bi prav verjetno tudi ugotovil, da sta made in china.

stola nista bila zanic, ker sta made in china, ampak ker sta bila poceni. ce nista bila, pa te je nategnil uvoznik, ki jih je tam dobil napol zastonj. verjemi, da kitajci znajo delat tudi orenk stole.

Thuban ::

dronyx je izjavil:

Grem kupit novega in ta je po letu in pol bil za odpad. Kaj je bilo skupnega obema stoloma? Made in China!



naj uganem. Stoloma je bila skupna cena okoli 50 EUR?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

opeter ::

A danes še najdeš stvari, ki ni bilo Made in China?

Tudi vaše velikoopevane nemške firme prodajajo kitajske izdelke, le njihov logotip je gor.
V kolikor imate možnost, malo poglejte v notranjost vašim beemvejev, mercesedove in avdijev ipd., kateri deli so bili narejeni izven "Njemačke".

Če imate (po vašem) srečo, so določeni deli narejeni kje na Slovaškem, Madžarskem, Romuniji, Bolgariji itn. Občasno se najde tudi kakšen del, ki je bil sestavljen, skupšvasan ipd tudi v Sloveniji (Varstroj, Filc ipd.).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SimplyMiha ::

Hm, pogledal sem v cliota od sodelavca. Izdelan v Novem mestu. Šok! Kdaj je Kitajska aneksirala Dolenjsko?!

dronyx ::

Thuban je izjavil:

naj uganem. Stoloma je bila skupna cena okoli 50 EUR?

Sicer niso ta tema stoli ampak ti lahko povem, da je bila cena enega stola višja od tvojega zneska in ni šlo za nek "cenen" izdelek. Je pa seveda povsem možno, da kakšen naš pametni uvoznik te stole kupi na Kitajskem za 20 evrov in potem ko jih pretovorijo v Kopru iz ladje, so takoj vredni nekajkrat več.

Markoff ::

SimplyMiha je izjavil:

Hm, pogledal sem v cliota od sodelavca. Izdelan v Novem mestu. Šok! Kdaj je Kitajska aneksirala Dolenjsko?!

V vrsti stoji za pripojitev, takoj za Hrvati. Sicer pa v NM samo skupaj šraufajo. Sestavni deli pa prihajajo iz celega sveta (ne samo od dobaviteljev iz SLO).
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

SimplyMiha ::

Enako velja za Kitajsko. Sestavni deli prihajajo iz celega sveta, prišraufajo pa šele tam. Pač je s stroji precej ceneje "printat" sestavne dele, precej težje pa jih je sestavit v končni izdelek - tu še vedno pride prav cenena delovna sila.

Markoff ::

SimplyMiha je izjavil:

Enako velja za Kitajsko. Sestavni deli prihajajo iz celega sveta, prišraufajo pa šele tam. Pač je s stroji precej ceneje "printat" sestavne dele, precej težje pa jih je sestavit v končni izdelek - tu še vedno pride prav cenena delovna sila.

Sestava vozil je kritična točka kakovosti - če ni napak v samem dizajnu, se ravno tu odkrije največ napak v sestavnih delih oz. tu pride do največ napak na samem vozilu. Vsi deli so lahko super, če v enem samem koraku šrauf malo premalo ali malo preveč zaviješ. Kar pomeni, da potrebuješ kvalificirano delovno silo, ki je še dovolj poceni, da ne prebije budgeta in hkrati zagotovo min. kakovost.
Na Kitajskem kakovost raste, a tudi cena. Romunom isto (Dacia). SLO je za NM kul, ker lahko najema pol Balkana (bližina CRO, BIH, SRB, KOS, MAK, ALB, domačini večinoma nočejo delat za minimalca), vodje/inženirji pa so izobraženi v SLO - in glede na dosedanje izkušnje naravoslovne smeri izobraževanja v SLO ne bruhajo samo napol sposobne diplomante. Torej dobra kakovost in nizka cena. Revoz že vrsto let niha med št. 1 in 3, kar se tiče Renaultovih, Nissanovih in Daciinih tovarn, kar se tiče tako kakovosti kot stroškov (t.i. performance) - globalno! Insiderska info, na lastne oči. Tako da - kadarkoli se Renault pogaja s SLO vlado, blefira do konca. Nikamor ne bodo šli še vsaj 20 let.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

opeter ::

SimplyMiha je izjavil:

Hm, pogledal sem v cliota od sodelavca. Izdelan v Novem mestu. Šok! Kdaj je Kitajska aneksirala Dolenjsko?!


Slabo si pogledal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Markoff ::

opeter je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Hm, pogledal sem v cliota od sodelavca. Izdelan v Novem mestu. Šok! Kdaj je Kitajska aneksirala Dolenjsko?!


Slabo si pogledal.

Odvisno, kako starega Clia je gledal. :) 1, 2, 3 ali 4...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

nsignific ::

dronyx je izjavil:

Kaj še niso uspeli narediti cenenih kopij, da morajo reveži sedaj prodajat originale? Znano je, da kitajska ne spoštuje nikakršnih pravic intelektualne lastnine in se na to enostavno požvižga. Oni "kapitalizem" jemljejo kot vojaški spopad in žalostno ob tem je, da razvite države zaradi lastnega pohlepa temu nasedajo.



Kopij konzol se ne da naredit iz mnogo tehničnih kot tudi finančnih razlogov. Ne zajebavam se.

Ti misliš na "konzole", ki samo priblizno izgledajo kot prave, na njih pa tece cisto nekaj drugega (ponavadi je to kak famiklon ali emulator) - ampak to ni kopija konzole, ki bi lahko poganjala uradno izdane igre.

opeter ::

Markoff je izjavil:

Odvisno, kako starega Clia je gledal. :) 1, 2, 3 ali 4...


Res je. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tikitoki ::

Ker bednik se spravlja na moje poste in to brez kakrsnegakoli pametnega razloga. Edino, akr ti lahko recem adiministrator je, da si kreten. Pa ce me bans, I dont give a fuck.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sonyjev nov izvršni direktor napovedal spremembe

Oddelek: Novice / Ostale najave
167789 (5432) opeter
»

Nintendo pripravlja novo konzolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
6717022 (14985) Bistri007
»

Bo PS3 prehitel in preživel konkurente?

Oddelek: Novice / Rezultati
247169 (6111) Berserker
»

Intel v Wii 2, Cell odhaja iz PlayStationov

Oddelek: Novice / Konzole
134815 (3791) PrimozR
»

Wii daleč spredaj, Xbox povozil PS3

Oddelek: Novice / Konzole
428569 (3340) RuskiSnajper

Več podobnih tem