» »

na kolko mate nastavljeno klimo?

na kolko mate nastavljeno klimo?

gendale_sef2 ::

jst mam na 16° C, ventilator na srednje smer tko da mi ne piha direkt v glavo


pa mi čez dan ne ohladi pod 24° C, mrš pa poletje

c3p0 ::

Slaba izolacija, stara klima? Jaz imam na 26° pa je kar hladno, klima dela na low, je čez dan ne slišiš.

gendale_sef2 ::

okno veliko skor kot cela stena obrnjeno v sonce

Anney ::

24-25°C-klima, sobna temperatura je 24,3 do 25,7°C in 42-52% vlage cca 35m2. Mi najbolj paše takšna notranja temperatura, ker skoraj nič ne delamo je prav fino. Je pa sončna stran, brez rulet z notranjimi žaluzijami.

BorutK-73 ::

23C - v sobi je 24C. Je pa modificirana prenosna ropotulja.

c3p0 ::

V "topli gredi" ne moreš kaj dosti, ker ti sončeva radiacija segreva direktno stene in tla. Boš rabil kakšno roleto, tendo, žaluzijo ipd.

m0LN4r ::

BorutK-73 je izjavil:

23C - v sobi je 24C. Je pa modificirana prenosna ropotulja.

Kolko si dal, kakšno, je za kaj?
Meni se je letos stanovanje zaradi računalnikov segrelo že na 28C, če bo šlo tko naprej bomo počas pri 30 :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

šernk ::

klima nastavljena na 26, zjutraj okoli 9:30-10:00 se zažene, ugasne tja po 21. uri.

v celi hiši je prijetnih 26 stopinj in tam 40-50% vlažnost. nazadnje sem jo za telovadbo našponal na 18°C pa sem med telovadbo skoraj zmrznil, s tem da je klima na drugi strani hiše 3 prostore stran.

preden smo kupil klimo smo imeli čez dan praktično isto temperaturo v hiši le vlažnost je bila kakšni 20-30% višja in to se precej pozna.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

#000000 ::

jest mam na 25 in razvlaževanje

6151 ::

Odvisno od tega kakšna temperatura je zunaj. Danes naprimer sem jo imel zjutraj (9.00->)na auto fan 23° razvlaževanje, nato okoli dveh na polno (20° max fan power mode) pa do petih, sedaj pa jo imam na 24° auto fan, zvečer okoli 11ih pa do dveh, treh ponoči pa na minimum 24°. Bom pa moral v jutri in pojutrišnjem verjetno celi dan imeti prižgano.

edit: je postavljena tako da celotno hišo razvlažuje, zato v nobenem prostoru temperatura ne preseže 25° tako da je vedno vzdržno
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

francek1 ::

Pod 24 ni zdravo. Pa obvezno dry. Vlaga je pomembnejša od temperature.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Unknown_001 ::

Jst mam na razvlaževanje pa temperaturo na 23 stopinj. Vrata od kopalnice/kuhinje in ob ki niso v uporabi so skos zaprta, drugače pa izolacija hiše je kar ornk narejena-dvojna stena (zunaj so silikatni cegli), pa vmes 15 centi steklene volne. Aja, klima je na hodniku.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

Jaz imam doma okna na sončni strani plus eno strešno okno v spalnici, na kateri je zunanje senčilo in notranje senčilo ... povem ti, da je taki hlad notri, da te rukne .. mislim, da sem za notranje senčilo dal skoraj 300 eur plu zunanje okoli 120eur? ... ne spomnim se več, ker od tega je okoli dve leti. Drugače je pa zuananje senčičo prav odlično.

PacificBlue ::

Doma brez klime, v službi pa dve klimi nastavljene na 16 in 18 stopinj. Pa je sobna temperatura kljub temu 24-25 stopinj.

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Ma, če si malo sposodim temo. Saj ni nujno, da se hvalite samo tisti s klimami. :P Prihaja vročinski val in že kar vidim 30+ čez nekaj dni še sredi noči. Tisti blizu fršloka in brez klime tudi kaj napišite sem. Morda lahko kaj pomagamo, bemtiš, smo le slotechovci.

Trenutno je moje stanje - vzhodna lega, 3x4m soba, ventilatorček (ki piha skozi mokro cunjo), en računalnik delujoč 8h dnevno in printer 20 min - 28 stopinj. Ob 23h.
www.strancar.com

Arctander ::

Trenutno (23:35) zunaj 27°C in 74% vlaga. Brez klime bi ckrnil. Nastavljeno imam na 24°C, v prostoru trenutno 25,5°C in 45% vlaga.

BorutK-73 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Ma, če si malo sposodim temo. Saj ni nujno, da se hvalite samo tisti s klimami. :P Prihaja vročinski val in že kar vidim 30+ čez nekaj dni še sredi noči. Tisti blizu fršloka in brez klime tudi kaj napišite sem. Morda lahko kaj pomagamo, bemtiš, smo le slotechovci.

Trenutno je moje stanje - vzhodna lega, 3x4m soba, ventilatorček (ki piha skozi mokro cunjo), en računalnik delujoč 8h dnevno in printer 20 min - 28 stopinj. Ob 23h.

Za to imamo temo: Koliko stopinj imate v sobi

m0LN4r je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

23C - v sobi je 24C. Je pa modificirana prenosna ropotulja.

Kolko si dal, kakšno, je za kaj?
Meni se je letos stanovanje zaradi računalnikov segrelo že na 28C, če bo šlo tko naprej bomo počas pri 30 :D

https://slo-tech.com/forum/t154302/p483...
Kupil sem rabljeno leta 2008 in dela še zdaj z isto močjo. Mislim da je stara 10 let.

Ampak pazi, prenosne so dobre samo za vzdrževanje temperature, meni zniža max za 2 stopinje. Je pa to glasna zadeva (60+ dcb), za ponoči to ni. Ampak osebno imam raje hrup kot pa švicanje.
Raje nabavi split klimo.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

evo klet (delavnica) brez klime 25, zgoraj klima na na 25 in razvlaževanje, se čuti kot 10 stopinj manj, sem pa pridelal že ene pol 20 l kante destilirane vode dans :) tko da za peglo in rože bo :)

aja klima je 3.6 kw in hladi do mism da 45 in greje do -15 bolj jo v bistvu uporabljam za gretje v prehodnih obdobjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

francek1 ::

No, zdaj pa se je zunaj ohladilo na 22 in imam celo kočo lepo odprto. Do jutra se bodo 60 cm stene lepo ohladile...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

#000000 ::

Pr men je še pes kidnu v garažo, najbolj hladen prostor v bajti :) ne mrda od tam, jest pa lepo mrzlo Laško odprem vske tolk časa in gre, če je pa overkill vročina se grem pa malo gor ohladit, ampak je kr ok. za te temperature. In pa res pomaga če pred spanjem spiješ dva mrzla pira, itak si mal nasekan in se ne boš zbudu zarad vročine, sam scat je treba it preden ležeš :)

opeter ::

Trenutno je prijetno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Tr0n ::

24C, vec pa tak ni OK, ker sem se ze tak prehladil. :) Venti so auto, kar pomeni na zacetku high, potem pa low, ko se enkrat zalaufa. Ohladi pa na okoli 25C pri prizganem racunalniku in TVju.

martincek1 ::

Jaz prižgem dvakrat na dan za 15 minut, ampak samo na take dneve kot je danes... ko recimo pozabim zjutraj zatemniti okna :))

konspirator ::

francek1 je izjavil:

No, zdaj pa se je zunaj ohladilo na 22 in imam celo kočo lepo odprto. Do jutra se bodo 60 cm stene lepo ohladile...

Haha, fizika ni tvoja najmočnejša stran.
Kakšen toplotni tok mora biti, da v parih urah ohladiš tako maso materiala ?

Ganon ::

Jaz dobesedno crkujem. Danes ponoči sem se spet prebujal prepoten. Majico sem imel mokro. Še dobro, da imam nadvložek. Sovražim poletje.

Pithlit ::

Ni vklopljena. Pri trenutnih ~35 zunaj imam v pritličju ~21, v prvem štuku ~25, mansarda pa zelo prijetnih ~23. Nekako nima smisla karkoli vklapljat... že tko me kar zmrazi ko pridem domov s popoldanskega kafeta in stopim v pritličje.
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

BorutK-73 je izjavil:

Yohan del Sud je izjavil:

Ma, če si malo sposodim temo. Saj ni nujno, da se hvalite samo tisti s klimami. :P Prihaja vročinski val in že kar vidim 30+ čez nekaj dni še sredi noči. Tisti blizu fršloka in brez klime tudi kaj napišite sem. Morda lahko kaj pomagamo, bemtiš, smo le slotechovci.

Trenutno je moje stanje - vzhodna lega, 3x4m soba, ventilatorček (ki piha skozi mokro cunjo), en računalnik delujoč 8h dnevno in printer 20 min - 28 stopinj. Ob 23h.

Za to imamo temo: Koliko stopinj imate v sobi

m0LN4r je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

23C - v sobi je 24C. Je pa modificirana prenosna ropotulja.

Kolko si dal, kakšno, je za kaj?
Meni se je letos stanovanje zaradi računalnikov segrelo že na 28C, če bo šlo tko naprej bomo počas pri 30 :D

https://slo-tech.com/forum/t154302/p483...
Kupil sem rabljeno leta 2008 in dela še zdaj z isto močjo. Mislim da je stara 10 let.

Ampak pazi, prenosne so dobre samo za vzdrževanje temperature, meni zniža max za 2 stopinje. Je pa to glasna zadeva (60+ dcb), za ponoči to ni. Ampak osebno imam raje hrup kot pa švicanje.
Raje nabavi split klimo.


A maš slučajno slike, kako si modificiral pa to ? Pri men split ne pride v pošten (spomeniško varstvo). Me pa zanima če bi se dalo spelat vroč zrak skozi zračnik v kuhni recimo. Samo nevem kam bi to k sosedom pihalo :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

V mestu je najhujše, ker se preveč toplote nabere v asfaltu, pločniki, betonskih ograjah, zidih ipd. in to se zvečer komaj ohladi. Pri mojih v prekmurju je ob isti uri zvečer ob 12ih že 5 stopinj razlike. Prek ceste je betonska ograja, 40x1m in je zvečer ob desetih še dokaj mlačna zadeva, ravnotako asfalt. Vetra pa od nikoder.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tr0n ::

Gres malo ven v senco. Malce vetercek zapiha in je cool. Ce si v mestu, pa v kak nakupovalni center, kjer majo klimatizirano. :)

BorutK-73 ::

m0LN4r je izjavil:

A maš slučajno slike, kako si modificiral pa to ? Pri men split ne pride v pošten (spomeniško varstvo). Me pa zanima če bi se dalo spelat vroč zrak skozi zračnik v kuhni recimo. Samo nevem kam bi to k sosedom pihalo :D

Jaz imam izpuh (vroč zrak) speljan v dimnik, vlek za spodnji del pa iz zračnika iz podstrešja.
Sem pa letos dal namizni ventilator pred klimo da piha v strop in je bilo takoj boljše ker piha mrzli zrak v strop in po celi sobi.

srebrna cev je vlek, za klimo pokrito z brišačo+ovitegea 5mm stiropora je pa izpušna cev

Zgleda grdo, ampak mene BK, važno da mi je udobno.

PS
Modra škatla z srebrni salotejpom je modifikacija.;((

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Jaz imam glih tako izpušno cev "dimnik" v kuhni, torej tja bi dal auspuh, torej vroč ven. Zakaj pa vlečeš luft iz podstrešja, kak poseben razlog? Kaj dela "modifikacija" ?

Zgleda grdo, ampak mene BK, važno da mi je udobno.

Enako, samo poštudirat je treba malo, ker zunanje pač nemorem met.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BorutK-73 ::

Spodnji del ne piha zraka v prostor, je podobno kot zunanja enota pri split klimi. Rabi samo pretok zraka. Ker drugače vleče mrzli krak iz sobe ven in s tem dela vakum v sobi in pri vsaki špranji vleče vroč zrak v prostor.
Smo o tem debatirali v tej temi: Katera klima
https://slo-tech.com/forum/t154302/p483...


m0LN4r je izjavil:

Enako, samo poštudirat je treba malo, ker zunanje pač nemorem met.

Na objekte ki so spominsko zaščiteni dajo klime na streho (seveda če je to opcija)

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Stropna klima ne pride v poštev ?

Objekti s spomeniškim varstvom so živa jeba za lastnika.Za vsak žebelj morajo priti 3 iz LJ in sproducirati en kup papirja.

m0LN4r ::

Borut ful hvala za tole slikco, mi je zdaj marsikaj jasno. Torej ni vseeno, če je dual al single. Načeloma, bi lahko vlekel not luft le iz hmmm....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

francek1 ::

konspirator je izjavil:

francek1 je izjavil:

No, zdaj pa se je zunaj ohladilo na 22 in imam celo kočo lepo odprto. Do jutra se bodo 60 cm stene lepo ohladile...

Haha, fizika ni tvoja najmočnejša stran.
Kakšen toplotni tok mora biti, da v parih urah ohladiš tako maso materiala ?

Nekaj fizike že obvladam, drugače bi na faksu težko šlo skozi...verjamem pa tudi v praktične preizkuse tako da mi tak, kot si ti, ne bo sral!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mtosev ::

ne vem na kolk je fotr nastavil klimo. pred dnevi smo v hiši imeli 30c preden je fotr vklopil klimo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BorutK-73 ::

m0LN4r je izjavil:

Borut ful hvala za tole slikco, mi je zdaj marsikaj jasno. Torej ni vseeno, če je dual al single. Načeloma, bi lahko vlekel not luft le iz hmmm....

Bolje je dual, če jo najdeš plus so tudi dražje od navadnih.
Lahko vlečeš zrak ali izpuh tudi skozi okno (če imaš zunanje rolete). Mislim da ima to večina klim zraven.


Prenosna z dvojnimi cevmi:

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Ni klime, jo ne rabim, v sobi in dnevi prijetnih 30-31°C, doma imamo še štedilnik na drva je treba kuhat, prov paše spit kej vročga.
Edino mot me, ker je na soncu pa res vroče.

Spajky ::

... pa ugasni ga ... :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

IL_DIAVOLO ::

V avtu jo rad prizgem, ker ko je nekaj ur na soncu, je ko v pecici. V stanovanju pa nikoli nisem imel potrebe...zjutraj in zvecer dobro prezracit, pa gre za silo. Ce pa mi bo malo vroce, pa tudi ni take sile.

16 stopinj v stanovanju, zunaj pa cca 35 stopinj v senci...to je 20 stopinj razlike ?

MeGreat ::

Do sedaj sem imel klimo nastavljeno na 24 stopinj.. Imam pa eno 3 kw klimo za podstrešno stanovanje 80 kvadratov, ampak če cel dan dela z lahkoto drži temperaturo okoli 25. Par dni me ni bilo doma in klima ugasnjena, pa se mi je stanovanje segrelo na 30 stopinj..

m0LN4r ::

Jaz sem bil na obisku pri enih in majo en štuk nad zemlo 3/4 drugega pa v zemli (klet varianta) in tip ma skozi star dimnik napelano tko, da poleti poriva vroč zrak dol v klet, mrzlega pa gor. Samo z ventilatorji. Pravi, da brez tega bi blo v kleti 20, gori pa 30. Zdaj pa ima 25-25 približno. Pa še pozim ma posledično bolj enakomerno.

Kolk je res, nevem. Majo pa tudi moji stari doli 18, gori pa 28. Pa ene trije stari dimniki so, samo ne grejo dol do kleti...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4116 117 118 119 )

Oddelek: Kaj kupiti
59361150327 (164) easyrider3
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830119 (24281) BorutK-73
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259949 (8690) Okapi
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44459965 (39914) Riff

Več podobnih tem