» »

Mozilla označila Flash za nevarnega, Facebook ga želi mrtvega

1
2
»

hojnikb ::

Meni deluje na počasnem atomu flash bolje kot html5.

Čeprav nič ne premaga minitube, vsaj kar se tiče youtube.
#brezpodpisa

konspirator ::

chrome, win xp amd64 s939 2.0 ghz cpu

v html5 načinu video šteka v 480p/360p kvaliteti, ko nazaj vklopim (adobe fp predvajanje) addon
Disable Youtube™ HTML5 Player dela v 480p/360p ok.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

Meni deluje na počasnem atomu flash bolje kot html5.

Čeprav nič ne premaga minitube, vsaj kar se tiče youtube.

YT videje zna predvajati tudi VLC: menu Open Network Stream in vpiši URL recimo youtube.com/watch?v=GQe3JxJHpxQ
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

MrStein
Dober info, tako recimo dela sedaj zgornji video v 720p brez zatikanja.

MrStein ::

dope1337 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Reycis je izjavil:

Tudi jaz si želim, da bi Flashu že odklenkalo vendar pa mi YouTube gladko predvaja le Flash. Firefox in Chrome zabijeta CPU in slika ne teče gladko.

Kako pa "vklopiš" flash verzijo youtube-a? Meni v vseh brskalnikih dela HTML5: IE, Chrome, FF


Tukaj -> https://www.youtube.com/html5

P.S. Trenutno mi ne prikaze moznosti (pac blokiran imam Flash).


Meni napiše le:

Videopredvajalnik HTML5 za YouTube

Veliko YouTubovih videoposnetkov se bo v podprtih brskalnikih predvajalo s tehnologijo HTML5. Zahtevate lahko, da se predvajalnik HTML5 uporabi, če ga brskalnik ne uporabi privzeto.


Predvajalnik HTML5 se trenutno uporablja, kadar je to mogoče.


Nobenih opcij ni za videti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SmeskoSnezak ::

Facebook who or whatsoever ljudje naj bodo lepo tiho. Tak kot je fejsbuk prepojen s memory leakage luknami, da mors ubijat strani na vsakih deset minut in novo odpret, ce nimas vsaj vec kot 2GB pomnilnika v racunalniku, je FB res zadnji ki lahk govori o tem, kaj naj "umre".
@ Pusti soncu v srce... @

zee ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Facebook who or whatsoever ljudje naj bodo lepo tiho. Tak kot je fejsbuk prepojen s memory leakage luknami, da mors ubijat strani na vsakih deset minut in novo odpret, ce nimas vsaj vec kot 2GB pomnilnika v racunalniku, je FB res zadnji ki lahk govori o tem, kaj naj "umre".


What? Kar opisujes, je problem zapacanega in crvivega racunalnika, ne pa Facebooka.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mare2 ::

zee je izjavil:


What? Kar opisujes, je problem zapacanega in crvivega racunalnika, ne pa Facebooka.

V določenih primerih je tisto res.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

joebanana ::

Nummy je izjavil:


js je en navaden velik clusterf**k od programskega jezika in se ga izogibam kolikor se ga le da, ker vedno če je kje kaj narobe je v 90% krivda oz. bug v js-ju. In potem še na koncu debug včasih dela, včasih ne, če pa že prideš do debug-a, pa je potem sama zmešnjava pri objektih oz. vse spremenljivke so lahko karkoli, knjižnjice imajo tako super dokumentacijo, da te prime srat, jezik te sili v en in edini stil kode (ker drugač koda pač ne dela), miljavžnt oklepajev in (ne)obvezno podpičje (kar je dostikrat vzrok napak).
html5 je drgač kul, samo interpretiranim jezikom so počas šteti dnevi, tako kot brskalnikom...


Bug v js ali tvoja napaka v js? Zelo verjetno mislis bug v napacni implementaciji DOMa, kar pa nima veze z js. Se strinjam kar se spremenljivk tice, ampak to je pa dynamically typed language. Dokumentacija je odvisno od knjiznjice do knjiznjice in ni del js. ECMA script ima natancno dokumentatijo kako implementirati JS. JS ima ogromno razlicnih nacinov pisanja kode, nevem kaj tocno mislis, da te sili v enega. Jaz bi rekel prej obratno(gradnja objektov). Kar se tice teh malenkosti kot so podpicja, var comparison, pac uporabljas linter tko kot vsak advanced user. Tudi pri staticly typed jeziku ti kompajler pove, da ti manka podpicje.

Nummy ::

joebanana je izjavil:

Nummy je izjavil:


js je en navaden velik clusterf**k od programskega jezika in se ga izogibam kolikor se ga le da, ker vedno če je kje kaj narobe je v 90% krivda oz. bug v js-ju. In potem še na koncu debug včasih dela, včasih ne, če pa že prideš do debug-a, pa je potem sama zmešnjava pri objektih oz. vse spremenljivke so lahko karkoli, knjižnjice imajo tako super dokumentacijo, da te prime srat, jezik te sili v en in edini stil kode (ker drugač koda pač ne dela), miljavžnt oklepajev in (ne)obvezno podpičje (kar je dostikrat vzrok napak).
html5 je drgač kul, samo interpretiranim jezikom so počas šteti dnevi, tako kot brskalnikom...


Bug v js ali tvoja napaka v js? Zelo verjetno mislis bug v napacni implementaciji DOMa, kar pa nima veze z js. Se strinjam kar se spremenljivk tice, ampak to je pa dynamically typed language. Dokumentacija je odvisno od knjiznjice do knjiznjice in ni del js. ECMA script ima natancno dokumentatijo kako implementirati JS. JS ima ogromno razlicnih nacinov pisanja kode, nevem kaj tocno mislis, da te sili v enega. Jaz bi rekel prej obratno(gradnja objektov). Kar se tice teh malenkosti kot so podpicja, var comparison, pac uporabljas linter tko kot vsak advanced user. Tudi pri staticly typed jeziku ti kompajler pove, da ti manka podpicje.


Nema veze kak bug, stvari ne delajo kot morajo oz. so napisane v dokumentacijah, pa še tam imaš tako malo vsega, da se na koncu sam slikaš ali pa spišeš svojo kodo.
In linter dostikrat ni rešitev, ker se koda popravlja on-the-fly. Izguba časa non-stop spravlat novo kodo gor, če lahko kar v browserju popravljaš in debuggaš, ampak hudič ko ne dela nikjer kot bi moralo.
In pač ker javascript ne rabi nujno podpičij, potem dobiš eno kodo ali knjižnjico in notri vidiš da je polno bug-ov, ker pač nekje so pisali podpičja, nekje ne in tam kjer bi dejansko moral biti ga ni in pride potem one nasty sh*t of a bug, ki ga išpčeš par ur in ko ga najdeš ugotoviš da lahko vse skup sam zagoniš dol in iščeš drugo knjižnjico... ampak ne da bi browser kake take stvari opozarjal ali kaj... ah kje, naj se programer =be na polno.

Rias Gremory ::

Torej so tvoj problem programerji, ki ne znajo pisati kode in/ali dokumentacije. Next.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Meni deluje na počasnem atomu flash bolje kot html5.

Čeprav nič ne premaga minitube, vsaj kar se tiče youtube.

YT videje zna predvajati tudi VLC: menu Open Network Stream in vpiši URL recimo youtube.com/watch?v=GQe3JxJHpxQ

Hvala za tole.Koristna zadeva.

Škoda ko MPC-HC nima tega :'(
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

VLC zna z addonom predvajati tudi youtube playliste.
Btw, ni nujno, da se odpre "Open network stream" itd. Važno je da je VLC odprt in CTRL+V (pojavi se okno) in enter.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Nummy ::

Rias Gremory je izjavil:

Torej so tvoj problem programerji, ki ne znajo pisati kode in/ali dokumentacije. Next.

Ne kriv je jezik ker dopušča take in podobne napake. Next.

noraguta ::

Kater jezik? Flash je napisan c
v c.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

hojnikb ::

Pozna kir kak addon al pa kej, da zna MPC-HC tut yt odpirat ?
#brezpodpisa

Truga ::

https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a...
+
http://docs.livestreamer.io/

Lahko odpres kr dost reci v bilokerem playerju.

MrStein ::

Livestreamer is a command-line utility that pipes video streams from various services into a video player, such as VLC. The main purpose of Livestreamer is to allow the user to avoid buggy and CPU heavy flash plugins but still be able to enjoy various streamed content.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6oldtimer9 ::

Kovac93 je izjavil:

Tisti s nezmogljivimi računalniki se pa oklepamo flasha, ker HTML5 trokira do te mere da je youtube negledljiv... pa kaj čmo sedaj?


Na nezmogljivem računalniku uporabiš plugin, ki pošlje youtube video tvojemu media playerju, npr. VLC ali v nekaterih primerih bolje MPC-BE. Že to je večinoma dovolj, da na slabih mašinah video deluje čisto OK. Če imaš potem še to srečo, da ti grafična kartica zna strojno dekodirati video, vklopiš to v VLC, oz. MPC-BE to že ima privzeto vklopljeno in dobiš možnost predvajanja youtube v 1080p na slabi mašini!

Govorim o teh dveh pluginih:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... v navezi z VLC
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... - v navezi z MPC-BE

Nummy ::

Ma počasnost HTML5 sploh ni v samem HTML-ju, ampak v brskalnikih. Itak sam HTML sploh ne predvaja videjev, ampak je zadaj druga koda, ki izrisuje in dekodira video. HTML5 je samo markup language, torej za buildanje GUI-ja, tisto zadaj je tisto, kar je počasno in močno sumim, da določeni brskalniki ne morejo priti do HW dekoderja bodisi na grafični ali na procesorju ali pa gredo podatki preko kakega posrednega API-ja, ki potem vse skupaj upočasni na crawl.

Meni delajo videi dokaj ok, tako flash kot html5. V bistvu mi flash včasih malo trokira, če browser dela še kaj zraven (odpira kak zavihek ali kaj drugega), youtube pa dela normalno :)

Rias Gremory ::

@6oldtimer9
Sploh nisem vedel za te plugine. Hvala!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

c3p0 ::

Pa je FB že kaj naredil za to, da se reši flasha? Jaz sem ga disablal in FB je zdaj precej bolj znosen, ker se trapasti filmčki več ne predvajajo samodejno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS in Telemach priporočata uporabo starih luknjičastih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9235621 (29771) mojca
»

JavaScript in Adobe Flash Player

Oddelek: Pomoč in nasveti
182965 (2734) Ribič
»

Firefox bo nehal podpirati vtičnike NPAPI razen Flasha

Oddelek: Novice / Brskalniki
2925318 (22604) Qushaak
»

Mozilla označila Flash za nevarnega, Facebook ga želi mrtvega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7122700 (17841) c3p0
»

Adobe je jezen na Apple, Apple odgovarja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11430923 (27836) sirotka

Več podobnih tem