» »

koliko za nov avto

koliko za nov avto

«
1
2 3

korenje3 ::

Koliko svojih plač ste pripravljeni odšteti za nov avto in za kakšno obdobje?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
  • zaklenil: dzinks63 ()

Trololololol ::

5, 90% keša, 10% banke, 5% popust

A. Smith ::

Nisem pripravljen kupiti novega avtomobila.

Navijam pa za čimveč herojev, ki so to pripravljeni, da ugodno pridem do rabljenega >:D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

DOOM_er ::

nič, ker si ga tako ali tako ne morem >:D
Robots will steal your job. But that's OK

shadeX ::

A. Smith je izjavil:

Nisem pripravljen kupiti novega avtomobila.

Navijam pa za čimveč herojev, ki so to pripravljeni, da ugodno pridem do rabljenega >:D


Z zbitimi kilometri in skritimi napakami. Go ahead..

Blinder ::

Ce ti je smiselno placat 10.000 euro za vonj po novem avtu, go ahead
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

chucki ::

Kapitalistično usmerjeni si želijo vonj po devicah, ostali pa vozimo 20 let stare :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Unknown_001 ::

chucki je izjavil:

Kapitalistično usmerjeni si želijo vonj po devicah, ostali pa vozimo 20 let stare :)


Po zaslugi...

Ne se posmehovat iz drugih, če pa s tem posredno sam sebe zajebeš ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Zajebejo se oni, jaz pač poberem ostanke :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

NonPlusUltra ::

korenje3 je izjavil:

Koliko svojih plač ste pripravljeni odšteti za nov avto in za kakšno obdobje?

Za rabljenega max. 4 (trenutne) plače. Novih ne kupujem. Obdobje česa, plaćevanja? Enkratno.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

eric_cartman ::

Če kupiš nov avto, ga imaš dokler ne razpade. Ker se to najbolj splača. Ne pa da ga po 4 ali 5 letih prodajaš po polovični ceni na avto netu. Jokes on you then..Potem res praktično nov avto dobiš za polovično ceno in se potemtakem ne splača kupit novega.

Z zbitimi kilometri in skritimi napakami. Go ahead..


Niso vsi švercerji. In to takoj vidiš, da ne bo pomote.

Že ko sem prodajal prejšnji avto, sem imel na ogledu par preprodajalcev. In potem mu rečeš..Spustim ceno še za 200EUR dol, zaradi dobre volje. Nakar ti reče... Jst ti dam _______ EUR in mi ponuja še 400EUR manj od že znižane cene, kljub temu, da je avto bil v res lepem stanju in primerljiv s cenami na avto.netu.

Sicer pa prav tako 5-6 trenutnih plač.

Zgodovina sprememb…

xda develope ::

sam sem aprila dal 29k placa+ prihranki

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Rabljen avto je kot bi mel iPhone 3 ali 4. Ni kul.
Quack !

Dr_M ::

Jebiga, napol spodoben nov avto je takoj 20k. Tko da ostane samo rabjen za 7000-10.000e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GrimReaper ::

Dr_M je izjavil:

Jebiga, napol spodoben nov avto je takoj 20k. Tko da ostane samo rabjen za 7000-10.000e.

Sam nebi mogel povedat bolje. Pa še za 20k ti ponujajo ene osnovne motorje kot je 1.2 TSI, tako da morš it bolj proti 24k, če hočeš 1.8 180.
Je pa stanje rabljenih pri nas porazno, sploh če kupuješ bencinarja več kot 130KM.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Smurf ::

Neko zdravo pravilo je pomoje, da das tam nekje do 6 mesecnih plac.

1ws1s1s1s1s1 ::

GrimReaper je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jebiga, napol spodoben nov avto je takoj 20k. Tko da ostane samo rabjen za 7000-10.000e.

Sam nebi mogel povedat bolje. Pa še za 20k ti ponujajo ene osnovne motorje kot je 1.2 TSI, tako da morš it bolj proti 24k, če hočeš 1.8 180.
Je pa stanje rabljenih pri nas porazno, sploh če kupuješ bencinarja več kot 130KM.


Meni se pa zdi čista neumnost v sloveniji imeti avto z več kot 90/110 KM... Razen v primeru da voziš prikolice ali se voziš v Nemčijo ali pa da živiš nekje v gorah in se moraš skoz v breg vozit. Saj pa že avto za 90 KM takoj pritisneš na 90 km/h ali pa 140 km/h na avtocesti in se pol isto v liniji pelješ kot tisti z 200 KM. Dirkat pa itak ne moreš ne z enim in ne z drugim...

Da se pa mal znoriš pa si pol rajši najameš en avto na dirkaški stezi z 300+ KM ali pa greš na gokarde :D

Smurf je izjavil:

Neko zdravo pravilo je pomoje, da das tam nekje do 6 mesecnih plac.

Pol si po tvojem verjetno več kot 95% ljudi v Sloveniji nebi smelo privoščit novega avtomobila...

Jaz pa trenutno dam toliko za nov avto, da ga lahko takoj odplačam ali pa v roku enega leta.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

1ws1s1s1s1s1 je izjavil:

Meni se pa zdi čista neumnost v sloveniji imeti avto z več kot 90/110 KM...



Pojdi do najbližje avto hiše in povprašaj če imajo za testno vožnjo kaj z 150 konji. Nato pridi ponovno komentirat.

krneki0001 ::

korenje3 je izjavil:

Koliko svojih plač ste pripravljeni odšteti za nov avto in za kakšno obdobje?


Avto mora biti s ceno nekje eno celo mesečno plačo. Če mi trenutni crkne ali ga razbijem, da si takoj drugega enakega kupim, dobre dele poberem dol iz sedanjega, ostalo pa razrežem in odpeljem na dinos.

Avto mora imeti pa 4 kolesni pogon, mora biti bencinar, mora imeti klimo, šibedah in vsaj 4 airbage, pa karavan mora biti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mesar ::

Ja pozabil si pa najbolj pomembno stvar, M3 oznako more met.
Your turn to burn!

kixs ::

Navadno sem dal nekje 4 mesecne neto place. Zadnjega imam dobra stiri leta in mi se vedno odlicno sluzi. Ocitno ga bom moral se imeti nekaj casa :P

krneki0001 ::

Mesar je izjavil:

Ja pozabil si pa najbolj pomembno stvar, M3 oznako more met.


Ne, pozabil sem napisat, da ne sme biti nemški polizdelek. Japonc mora biti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gruntfürmich ::

sam sem odštel 14 plač za novega... morda bi to še ponovil, morda ne. max bi pa dal 21 plač za res neizmerno željo po določenem modelu, najbolj optimalno za kakšna rabljeno zadevo pa bi bilo 7 plač (čeprav bi za ta denar že dobil lepe nove avte)...

najbolj smešne izjave slovencev pa so v stilu 'kupujte nove avte da lahko jst stare', čeprav daš folku na belem papirju napisano kako zanemarljivo prihranijo z nakupom rabljenih nemških jajc oz so še v minusu glede na nov avto za isto ceno. ampak slovenčkov itq ne boš prepričal v racionalen nakup, kar priča stanje na slovenskih cestah in povezava z gospodarskim stanjem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Tri plače max. Gotovina only! Lahko pa mi gruntfürmich razloži, kako prišparati na novem avtu glede na dejstvo, da kupujem redno stare švabe, ki jih vozim tri do štiri leta in potem prodam v povprečju za jurja manj, kot sem jih kupil. Vmes pa redni servisi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Aston_11 ::

gruntfürmich je izjavil:

ne boš prepričal v racionalen nakup
Nov avto ni bil nikoli racionalen nakup, na srečo pa imamo take, ki kupijo novega, da si lahko ostali privoščimo rabljenega (za 6 plač). Pa slovenjčki gor ali dol, imate eni neke komplekse s temi slovenčki ali kaj? ---- forum ringaraja?

francek1 ::

Aston_11 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ne boš prepričal v racionalen nakup
Nov avto ni bil nikoli racionalen nakup, na srečo pa imamo take, ki kupijo novega, da si lahko ostali privoščimo rabljenega (za 6 plač). Pa slovenjčki gor ali dol, imate eni neke komplekse s temi slovenčki ali kaj? ---- forum ringaraja?

Z nečim se pač morajo tolažit, ko denar stran mečejo...še več takih!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Jaffa ::

gruntfürmich je izjavil:

sam sem odštel 14 plač za novega... morda bi to še ponovil, morda ne. max bi pa dal 21 plač za res neizmerno željo po določenem modelu, najbolj optimalno za kakšna rabljeno zadevo pa bi bilo 7 plač (čeprav bi za ta denar že dobil lepe nove avte)...

najbolj smešne izjave slovencev pa so v stilu 'kupujte nove avte da lahko jst stare', čeprav daš folku na belem papirju napisano kako zanemarljivo prihranijo z nakupom rabljenih nemških jajc oz so še v minusu glede na nov avto za isto ceno. ampak slovenčkov itq ne boš prepričal v racionalen nakup, kar priča stanje na slovenskih cestah in povezava z gospodarskim stanjem...


Kako je prihranek zanemarljiv, če kupiš cca 4 leta (odlično ohranjen/nekaramboliran) star avto recimo za 14k, med tem ko nov stane malo pod 40k? ;)

On Topic: ~5 plač.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

gruntfürmich ::

Aston_11 je izjavil:

Nov avto ni bil nikoli racionalen nakup, na srečo pa imamo take, ki kupijo novega, da si lahko ostali privoščimo rabljenega (za 6 plač). Pa slovenjčki gor ali dol, imate eni neke komplekse s temi slovenčki ali kaj? ---- forum ringaraja?


če bi bil folk sposoben beležit izdatke za avto bi videl da je na dolgi rok zelo majhen prihranek tistih par jurjev ki gre v razliko nov-rabljen avto. še slabše pa dela večina slovenčkov ki potem kupi rabljena nemška jajca previsokega razreda za svoj status. ampak ok, da vsaj imate občutek da ste ogromno prišparali. smo že vse predebatirali v eni drugi temi, ne bomo še enkrat...

Jaffa je izjavil:

Kako je prihranek zanemarljiv, če kupiš cca 4 leta (odlično ohranjen/nekaramboliran) star avto recimo za 14k, med tem ko nov stane malo pod 40k? ;)


točno o tem govorim; previsok razred starih nemških jajc za slovenske siromake, ki potem šprarajo na gumah in servisu, ter seveda na gorivu. daj mi razloži kako prihraniš 26k€ (40-14), če pa jih nikoli nisi imel?

za take paciente je najbolje da kupijo 20 let starega poršeja in se hvalijo kako so prihranili 200.000€. ampak ne vem katerih, ko pa jih nimajo in jih nikoli ne bodo imeli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

a tale neplodna tema mora vsak leto na novo spet zalaufat...zakljucka pa itak ni nikoli nobenega pametnega, ker vsak naredi tako kot mu pac pase in ceprav se lahko tehtno argumentira tako eno kot drugo odlocitev...res smesno.

Domobrancek ::

ja nevem res se je bv kregat za to..pač eni kupjo rabljen avto ga po 2 letih prodajo pa kupjo druzga eni kupjo nov avto pa ga po 4 letih prodajo spet eni kupjo rabljenga ga zvozjo dokonca drugi kupjo novga pa ga zvozjo dokonca...usak drugač gleda na to in ga boste težko prepričal da se mot. Lih tko k enim avto pomen use in ga glancajo sesajo pa pedenajo usak dan pa se za usako najmanjšo prasko zjokajo..enim je pa avto pač sam prevozno sredstvo k te prpele od točke A do točke B..usak drugač gleda na to in s kregom se nav nč spremenil.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

eno so želje pa takem in takem prevoznem sredstvu, drugo pa stroški ki so dejanski in jih slovenčki ne poznajo in jih ne znajo ne izračunat ne tolmačit, in potem se teme o avtih spremenijo v bebasto gostilniško nabijanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

eno so želje pa takem in takem prevoznem sredstvu, drugo pa stroški ki so dejanski in jih slovenčki ne poznajo in jih ne znajo ne izračunat ne tolmačit, in potem se teme o avtih spremenijo v bebasto gostilniško nabijanje...

Definitivno je to res.

Pač noben ne zna izračunati COO ali ROI.

Niti v večini firm ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jaffa ::

gruntfürmich je izjavil:



točno o tem govorim; previsok razred starih nemških jajc za slovenske siromake, ki potem šprarajo na gumah in servisu, ter seveda na gorivu. daj mi razloži kako prihraniš 26k€ (40-14), če pa jih nikoli nisi imel?

za take paciente je najbolje da kupijo 20 let starega poršeja in se hvalijo kako so prihranili 200.000€. ampak ne vem katerih, ko pa jih nimajo in jih nikoli ne bodo imeli...


Ti si omenil prihranek. ;-) Potem pa izpustiva ta "prihraek" in reciva, da se vseeno _splača_ dati 26k manj za praktično enako ohranjen avto (v kolikor je ta seveda bil redno vzdrževan).

Se pa strinjam in sem pristaš tega, da avto potrebuje tudi dobre gume (ne glede na starost avta). Redne servise pa itak, če se želiš brezskrbno voziti.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

francek1 ::

gruntfürmich je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Nov avto ni bil nikoli racionalen nakup, na srečo pa imamo take, ki kupijo novega, da si lahko ostali privoščimo rabljenega (za 6 plač). Pa slovenjčki gor ali dol, imate eni neke komplekse s temi slovenčki ali kaj? ---- forum ringaraja?


če bi bil folk sposoben beležit izdatke za avto bi videl da je na dolgi rok zelo majhen prihranek tistih par jurjev ki gre v razliko nov-rabljen avto. še slabše pa dela večina slovenčkov ki potem kupi rabljena nemška jajca previsokega razreda za svoj status. ampak ok, da vsaj imate občutek da ste ogromno prišparali. smo že vse predebatirali v eni drugi temi, ne bomo še enkrat...

Jaffa je izjavil:

Kako je prihranek zanemarljiv, če kupiš cca 4 leta (odlično ohranjen/nekaramboliran) star avto recimo za 14k, med tem ko nov stane malo pod 40k? ;)


točno o tem govorim; previsok razred starih nemških jajc za slovenske siromake, ki potem šprarajo na gumah in servisu, ter seveda na gorivu. daj mi razloži kako prihraniš 26k€ (40-14), če pa jih nikoli nisi imel?

za take paciente je najbolje da kupijo 20 let starega poršeja in se hvalijo kako so prihranili 200.000€. ampak ne vem katerih, ko pa jih nimajo in jih nikoli ne bodo imeli...

Kakšne izdatke neki??? Misliš obvezen kasko za nov avto ali drage original servise? Razloži mi to na primeru cca 4 leta (odlično ohranjen/nekaramboliran) starega avta za 14k, med tem ko nov stane malo pod 40k? Še boljše pa bo, da nehaš pisat neumnosti in se smešit.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

facepalm ::

max 1 placa na leto lastnistva. torej, ce bi kupoval avto za obdobje 5 let, bi zanj odstel max 5 plac.
ni neke logike, ampak gledam, da za avto ne dam vec kot placo letno, ker itak gre ze ena za servise/popravila in registracijo.

theBill ::

Mah te debate kaj se splača nov vs. rabljen avto so itak brezvezne. In to predvsem zaradi kupcev novih avtomobilov, ki finančno neracionalni nakup novega avta opravičujejo z najbolj skrajnimi variantami v primeru nakupa rabljenega, od tega da kupec kupi zmahano kanto do tega, kako kupi avto previsokega razreda za vzdrževanje. Res eni pišejo kot da se prodajajo sami nikakvi rabljeni avtomobili.

Kdor se nakupa rabljenega loti z glavo in si za to vzame čas (torej ne kupi prvih zvoženih nevzdrževanih jajc z zbitimi kilometri ki jih zagleda), pod črto prihrani v primerjavi z nakupom novega, in to precej.

Kdor se pa pusti nategniti pri nakupu rabljenega si je pa sam kriv. Še vedno pa pride ceneje skozi kot tisti, ki kupi novega, pa vseeno če zamenja pol avta.

Komur paše naj si kupi nov avto, sam vem da bi si nov avto za recimo 30k € kupil, ko bi imel na računu 50k €, ne pa da se za to zakreditiram za X let. Imam mnogo drugih prioritet za porabo denarja, kot pa nov avto. Tudi ob večjih prihodkih bi imel druge prioritete, kot nov avto.

Pa da ne bomo čist off-topic, za nov avto bi dal nekje letni zaslužek, 12 plač. Kredit bi jemal za max polovico vrednosti, polovica (še bolje pa vse) pa na keš.

Invictus ::

Če kupiš rabljen avto, pač riskiraš še jurja da ti mehanik zamenja vse kar je potrošne robe.

Tako imaš mehansko praktično resetiran avto, pa še kake skrite napake se lahko najdejo, ki jih ob ogledu ne moreš najti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Razloži mi to na primeru cca 4 leta (odlično ohranjen/nekaramboliran) starega avta za 14k, med tem ko nov stane malo pod 40k?
Če ne rabiš avta za 40 jurjev, nisi nič prihranil. In tak avto v naslednjih 4 letih ne izgubi jurja na vrednosti, kot si prej napisal, ampak vseeno malo več. Lahko si pa za 15-16 jurjev kupiš nov avto, ki je dovolj velik in dovolj opremljen. Ki bo v naslednjih 5 letih sicer res izgubil več na vrednosti, bo pa čez 5 let star 5 let in ga boš komot vozil še 10 let, ne bo nobene sile ga menjat. Z rabljenim imaš 5 let in 120,000 km kasneje staro izrabljeno kanto, ki jo moraš kmalu zamenjat, če imaš denar ali ne, če je še kaj vredna ali ne.

Jaffa ::

Utk je izjavil:

Razloži mi to na primeru cca 4 leta (odlično ohranjen/nekaramboliran) starega avta za 14k, med tem ko nov stane malo pod 40k?
Če ne rabiš avta za 40 jurjev, nisi nič prihranil. In tak avto v naslednjih 4 letih ne izgubi jurja na vrednosti, kot si prej napisal, ampak vseeno malo več. Lahko si pa za 15-16 jurjev kupiš nov avto, ki je dovolj velik in dovolj opremljen. Ki bo v naslednjih 5 letih sicer res izgubil več na vrednosti, bo pa čez 5 let star 5 let in ga boš komot vozil še 10 let, ne bo nobene sile ga menjat. Z rabljenim imaš 5 let in 120,000 km kasneje staro izrabljeno kanto, ki jo moraš kmalu zamenjat, če imaš denar ali ne, če je še kaj vredna ali ne.


Vseeno je razlika v kvaliteti med avtom, ki je v osnovi nov bil 40k in tistim, ki je v osnovi bil nov 15k. Si upam trditi, da bo tisti za 40k po desetih letih in dodatnih 120.000km ne bo nič bolj izrabljen/razmajan (če le znaš primerno skrbeti zanj in ga redno servisirati) od tistega za 15k po petih letih.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

pirat ::

theBill je izjavil:

Mah te debate kaj se splača nov vs. rabljen avto so itak brezvezne. In to predvsem zaradi kupcev novih avtomobilov, ki finančno neracionalni nakup novega avta opravičujejo z najbolj skrajnimi variantami v primeru nakupa rabljenega, od tega da kupec kupi zmahano kanto do tega, kako kupi avto previsokega razreda za vzdrževanje. Res eni pišejo kot da se prodajajo sami nikakvi rabljeni avtomobili.

Kdor se nakupa rabljenega loti z glavo in si za to vzame čas (torej ne kupi prvih zvoženih nevzdrževanih jajc z zbitimi kilometri ki jih zagleda), pod črto prihrani v primerjavi z nakupom novega, in to precej.

Kdor se pa pusti nategniti pri nakupu rabljenega si je pa sam kriv. Še vedno pa pride ceneje skozi kot tisti, ki kupi novega, pa vseeno če zamenja pol avta.

Komur paše naj si kupi nov avto, sam vem da bi si nov avto za recimo 30k € kupil, ko bi imel na računu 50k €, ne pa da se za to zakreditiram za X let. Imam mnogo drugih prioritet za porabo denarja, kot pa nov avto. Tudi ob večjih prihodkih bi imel druge prioritete, kot nov avto.

Pa da ne bomo čist off-topic, za nov avto bi dal nekje letni zaslužek, 12 plač. Kredit bi jemal za max polovico vrednosti, polovica (še bolje pa vse) pa na keš.


Kaj je finančno racionalno in kaj ne najlepše pokaže t.i. TCO - total costs of ownership, kjer si recimo na mesečni nivo preračunaš celoten strošek, ki ga imaš z avtom in ki vključuje tako padec vrednosti, kot tudi gorivo, gume, servise, zavarovanja, vinjete, rezervne dele, itd.
Sam sem to naredil cca. dva meseca nazaj, ko sem kupoval nov avto. Izračun je vedno pokazal, da je nabavna vrednost (bodisi novega bodisi rabljenega vozila) in s tem povezana izguba na vrednosti tekom let pri moji pričakovani dobi lastništva (vsaj 6 let, raje 8) kvečjemu polovica TCO in da je novo vozilo dejansko dražje od rabljenega (skozi TCO) za 15-20%. Na podlagi tega sem se odločil za novo vozilo, zanj odštel 10 svojih neto plač, res pa je, da se za nakup nisem zadolžil in da tudi z nakupom nisem postrgal vseh svojih prihrankov.
Skratka - kupi si vozilo ki si ga lahko privoščiš in ki ti je hkrati tudi všeč. V tem vrstnem redu.

facepalm ::

TCO bo pri vsakem avtu drugacen. Lahko kupis 5 let star avto, s katerim ne bos imel nobenega izrednega stroska, lahko kupis novega, s katerim bos po poteku garancije nonstop pri mehaniku.
Z nakupom novega placas "garancijo"; pri rabljenemu pa kupis lotto listek:)
Ce imas sreco/dobro priloznost pri nakupu rabljenega, se ta itak financno bolj izplaca.

En primer:
znanec je kupil l.2013 nov avto. skupaj z obrestmi leasinga je dal zanj cca 13-14k.
danes, 23kkm kasneje, ga prodaja za 8k eur. avto je tak, kot iz salona. ce bi se jaz zanj zanimal, bi dobil "nov" avto za 8k, namesto 12k+ in me nebi skrbelo, da bi imel kako prikrito napako, ker avto poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Utk ::

Vseeno je razlika v kvaliteti med avtom, ki je v osnovi nov bil 40k in tistim, ki je v osnovi bil nov 15k. Si upam trditi, da bo tisti za 40k po desetih letih in dodatnih 120.000km ne bo nič bolj izrabljen/razmajan (če le znaš primerno skrbeti zanj in ga redno servisirati) od tistega za 15k po petih letih.
Po definiciji če stane enako, je tudi vreden približno enako. Če je en bolj udoben, bo pa z drugim manj stroškov. Če ne bi blo tako, bi bilo razmerje cen drugačno. Sej lahko si bolj pameten od večina in boš profitiral 10%, ampak da je nov avto bistveno dražji na dolgi rok pa pač ni res. Razen če ti je jurja ali pa 2 na 10 let strašna razlika. In jaz osebno se kadarkoli kamorkoli raje vozim z novo astro kot z rabljenim audijem. Pri avtu za 40 jurjev itak samo znamka stane 15 jurjev. Avta za 40 jurjev se itak ne kupuje, ker ga rabiš, ampak ker ga hočeš. Če kupiš takega rabljenega samo pokažeš, da ga bi hotel, pa ga ne moreš imet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gruntfürmich ::

Jaffa je izjavil:

Vseeno je razlika v kvaliteti med avtom, ki je v osnovi nov bil 40k in tistim, ki je v osnovi bil nov 15k. Si upam trditi, da bo tisti za 40k po desetih letih in dodatnih 120.000km ne bo nič bolj izrabljen/razmajan (če le znaš primerno skrbeti zanj in ga redno servisirati) od tistega za 15k po petih letih.


večino tega je v glavah slovenčkov, kar si ti omenil. pa neke jajce od kvalitete (super nemški nadavti) pa do super lege pa udobja... sami kvazi strokovnjaki na balkanu, ki potrebujejo avto ranga 40k€.
v edini in eni sami resnici pa je to samo onaniranje na značko in čisto nič drugega. seveda pred drugimi takimi pacienti moškega spola, ženske se bolj malo obračajo za avti v vsakdanjem življenju.
pa še ta največja fama glede prihrankov; če želiš prihranit potem pogledaš koliko imaš denarja in recimo polovico tega daš za avto. v sloveniji se da za avto ves ta denar in se še malo sposodi zraven. skratka prihranka ni, čeprav se v gostilni hvališ kako imaš skoraj nov avto za 40k€...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jaffa ::

Utk je izjavil:

Če kupiš takega rabljenega samo pokažeš, da ga bi hotel, pa ga ne moreš imet.

In v tem dejansko jaz ne vidim nobenega problema, samo prednost; dobim odličen avto, ki ga želim in to za ceno, ki sem jo zanj pripravljen odšteti. ;)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

gruntfürmich ::

pirat je izjavil:

Kaj je finančno racionalno in kaj ne najlepše pokaže t.i. TCO - total costs of ownership, kjer si recimo na mesečni nivo preračunaš celoten strošek, ki ga imaš z avtom in ki vključuje tako padec vrednosti, kot tudi gorivo, gume, servise, zavarovanja, vinjete, rezervne dele, itd.
Sam sem to naredil cca. dva meseca nazaj, ko sem kupoval nov avto. Izračun je vedno pokazal, da je nabavna vrednost (bodisi novega bodisi rabljenega vozila) in s tem povezana izguba na vrednosti tekom let pri moji pričakovani dobi lastništva (vsaj 6 let, raje 8) kvečjemu polovica TCO in da je novo vozilo dejansko dražje od rabljenega (skozi TCO) za 15-20%. Na podlagi tega sem se odločil za novo vozilo, zanj odštel 10 svojih neto plač, res pa je, da se za nakup nisem zadolžil in da tudi z nakupom nisem postrgal vseh svojih prihrankov.
Skratka - kupi si vozilo ki si ga lahko privoščiš in ki ti je hkrati tudi všeč. V tem vrstnem redu.


če bi si slovenčki to dejansko znali izračunat in kupovali avto po svojih (malih) finančnih zmožnostih potem se ne bi toliko bmw-jev in audijev iz nemčije uvažalo in tudi ne bi bilo toliko burnih debat okoli tega kako se ne splača nov avto. ampak ker je večina butlov, je pač avto smisel življenja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

theBill ::

gruntfürmich je izjavil:

pirat je izjavil:

Kaj je finančno racionalno in kaj ne najlepše pokaže t.i. TCO - total costs of ownership, kjer si recimo na mesečni nivo preračunaš celoten strošek, ki ga imaš z avtom in ki vključuje tako padec vrednosti, kot tudi gorivo, gume, servise, zavarovanja, vinjete, rezervne dele, itd.
Sam sem to naredil cca. dva meseca nazaj, ko sem kupoval nov avto. Izračun je vedno pokazal, da je nabavna vrednost (bodisi novega bodisi rabljenega vozila) in s tem povezana izguba na vrednosti tekom let pri moji pričakovani dobi lastništva (vsaj 6 let, raje 8) kvečjemu polovica TCO in da je novo vozilo dejansko dražje od rabljenega (skozi TCO) za 15-20%. Na podlagi tega sem se odločil za novo vozilo, zanj odštel 10 svojih neto plač, res pa je, da se za nakup nisem zadolžil in da tudi z nakupom nisem postrgal vseh svojih prihrankov.
Skratka - kupi si vozilo ki si ga lahko privoščiš in ki ti je hkrati tudi všeč. V tem vrstnem redu.


če bi si slovenčki to dejansko znali izračunat in kupovali avto po svojih (malih) finančnih zmožnostih potem se ne bi toliko bmw-jev in audijev iz nemčije uvažalo in tudi ne bi bilo toliko burnih debat okoli tega kako se ne splača nov avto. ampak ker je večina butlov, je pač avto smisel življenja...


z lahkoto nadaljujemo (ker je večina butlov...)... mora biti avto nov.

Bellzmet ::

Ja če bi imel denar, bi za avto dal okrog 120.000 EUR. Več ne.

Utk ::

Jaffa je izjavil:

Utk je izjavil:

Če kupiš takega rabljenega samo pokažeš, da ga bi hotel, pa ga ne moreš imet.

In v tem dejansko jaz ne vidim nobenega problema, samo prednost; dobim odličen avto, ki ga želim in to za ceno, ki sem jo zanj pripravljen odšteti. ;)

"Odličen" ja...cena se pa izračuna na koncu.

francek1 ::

gruntfürmich je izjavil:

Jaffa je izjavil:

Vseeno je razlika v kvaliteti med avtom, ki je v osnovi nov bil 40k in tistim, ki je v osnovi bil nov 15k. Si upam trditi, da bo tisti za 40k po desetih letih in dodatnih 120.000km ne bo nič bolj izrabljen/razmajan (če le znaš primerno skrbeti zanj in ga redno servisirati) od tistega za 15k po petih letih.


večino tega je v glavah slovenčkov, kar si ti omenil. pa neke jajce od kvalitete (super nemški nadavti) pa do super lege pa udobja... sami kvazi strokovnjaki na balkanu, ki potrebujejo avto ranga 40k€.
v edini in eni sami resnici pa je to samo onaniranje na značko in čisto nič drugega. seveda pred drugimi takimi pacienti moškega spola, ženske se bolj malo obračajo za avti v vsakdanjem življenju.
pa še ta največja fama glede prihrankov; če želiš prihranit potem pogledaš koliko imaš denarja in recimo polovico tega daš za avto. v sloveniji se da za avto ves ta denar in se še malo sposodi zraven. skratka prihranka ni, čeprav se v gostilni hvališ kako imaš skoraj nov avto za 40k€...

Namesto da na prazno nabijaš(in druge obtožuješ onaniranja, tebi bo pa medtem roka odpadla) mi postrezi s konkretnim odgovorom na moje zgornje vprašanje!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

m0f0x ::

Sam sem kupil davnega 2007 nov avto za 12,8K €. Še zdaj ga vozim in imam narejenih 200k km. Avto bom vozil dokler ne razpade :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822303 (16728) KAVINSKY
»

A prodajalci še nate*ujejo kupce

Oddelek: Na cesti
303992 (2410) matobeli
»

Renault vs ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11024678 (22335) krneki0001

Volvo vs Audi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13329661 (24878) Mavrik

Več podobnih tem