» »

Prvi kandidat za izid Windows 10 je tu

1
2
»

Invictus ::

Zoga je izjavil:

Invictus je izjavil:

Inštaliraj VmWare Tools ...


It is grayed out. Nimam pojma zakaj. Vse kar sem na googlu našel sem probal pa nič ne dela. :S

http://blogs.vmware.com/workstation/201...

Tole poglej če kaj pomaga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tr0n ::

Mislim, govorimo o preview buildih, seveda bodo stevilni patchi. Pa tudi po releasu je potrebno OS posodabljat, krpat luknje, izboljsevat. Ni to nek staticen produkt, ki je v vakumu.

s1m0n ::

Z VMware Player-jem vse dela kot mora!

Nummy ::

Tr0n je izjavil:

Nummy je izjavil:

Primerjava je kar na mestu... oba sta več časa neuporabna in na "servisiranju", kot pa potem v uporabi...

Fizicna stvar vs. virtualna stvar. Vseeno malce drugace. :)

Nisi zagrabu koncepta primerjave vidm... ni se primerjalo fizična vs. virtualna stvar, pač pa kot nekaj kar se mora nadgrajevati in popravljati in v času popravila je oboje neuporabno. Če vsak dan prihajajo ven novi popravki, potem rabiš od 30min in naprej, da vsak dan lepo namestiš vse. V kateri službi te bojo pa gledali, da boš ti tam vsak dan nameščal pol ure posodobitve vsak dan? In potem naslednji dan še ugotoviš, da ti je crknil wi-fi, ker je pač en pameten programer nekje v kodi pozabu en bug? Ali pa še bolje, naslednji dan te računalnik pričaka z lepo modro barvo...

Pa tudi v primerjavi se ne gleda samo virtualna stvar, pač pa računalnik kot celota, ker itak tisti fizični del brez tega "virtualnega" ne more delovat in je neuporaben kup plastike in kovine.

Tr0n ::

Saj sem zgoraj odgovoril, da so to jabolka in hruske.

Olórin ::

saj jih ne nameščaš pol ure. pustiš da se namestijo same, ob koncu dneva pa mašino restartaš.

Invictus ::

Zakaj na delovno mašine sploh nameščate zadeve ki je niste prej dodobra stestirali če ustreza vašemu namenu?

Če bi bil jaz šef, bi vas vse odpustil zaradi igračkanja z bedarijami.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McMallar ::

V enterprise okoljih se patching izvaja izven delovnih ur, potem ko so bili popravki testirani na pilotski skupini uporabnikov. V prejsnji sluzbi sem imel skupino 15 ljudi iz razlicnih oddelkov in ce noben ni prijavil kaksnih tezav (helpdesk je vedel za te ljudi) smo popravke distribuirali cca. 14 dni kasneje. Sistemi kot je recimo MS SCCM ti tudi omogocajo, da naredis WoL, namestis popravke in ga potem ugasnes, tako da lahko patching res delas ob 3h zjutraj, recimo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Qushaak ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Qushaak je izjavil:

Tud kak biuld pred 130 je mel precej bug-as Start meni. Ne vem kaj jih to mede po 25 letih. :)
Start meni je postal moderen (prej se je temu reklo Metro) app. Če kaj zajebava, je lahko tudi zaradi grafike. Posodobi gonilnike. Z njimi je nasploh križ, glede na poste Dr_M in WamPIRe-.

Možno. Grafiko mam tud zelo staro (nvidia quadro za prenosnike iz 2008). Pa glede na to, da je to beta software je to malenkost in tako napako moram potrpeti. :)

Nummy ::

Invictus je izjavil:

Zakaj na delovno mašine sploh nameščate zadeve ki je niste prej dodobra stestirali če ustreza vašemu namenu?

Če bi bil jaz šef, bi vas vse odpustil zaradi igračkanja z bedarijami.

Aha pol naj ne nameščamo posodobitev, ampak naj delamo na zastarelih računalnikih (hkrati pa šef jamra o varnosti in če o čem)... ja take mamo. Vsi bi radi vse da se zgodi takoj in zastonj.

Olórin je izjavil:

saj jih ne nameščaš pol ure. pustiš da se namestijo same, ob koncu dneva pa mašino restartaš.

Oh ja se kar nameščajo dolgo časa. Najmanj, kar sem sedaj porabil je bilo 5 minut, 2 update-a po par 100KB. Najprej vleče dol extremno počas, potem pa ko že potegne dol, šrota 5 min po disku, da inštalira dva boga update-a.
Poleg tega, če gre za malo večji paket, ti najprej totalno zabije linijo, potem ti totalno zabije disk na koncu pa ti non-stop po možnosti najeda da moraš reštartat ali pa da določene funkcije ne delajo oz. ne bodo delovale, dokler ne reštartaš... jap to so windblowsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Motion ::

Nummy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakaj na delovno mašine sploh nameščate zadeve ki je niste prej dodobra stestirali če ustreza vašemu namenu?

Če bi bil jaz šef, bi vas vse odpustil zaradi igračkanja z bedarijami.

Aha pol naj ne nameščamo posodobitev, ampak naj delamo na zastarelih računalnikih (hkrati pa šef jamra o varnosti in če o čem)... ja take mamo. Vsi bi radi vse da se zgodi takoj in zastonj.

Olórin je izjavil:

saj jih ne nameščaš pol ure. pustiš da se namestijo same, ob koncu dneva pa mašino restartaš.

Oh ja se kar nameščajo dolgo časa. Najmanj, kar sem sedaj porabil je bilo 5 minut, 2 update-a po par 100KB. Najprej vleče dol extremno počas, potem pa ko že potegne dol, šrota 5 min po disku, da inštalira dva boga update-a.
Poleg tega, če gre za malo večji paket, ti najprej totalno zabije linijo, potem ti totalno zabije disk na koncu pa ti non-stop po možnosti najeda da moraš reštartat ali pa da določene funkcije ne delajo oz. ne bodo delovale, dokler ne reštartaš... jap to so windblowsi.

Ja ker res nemorš delat nič druzga medtem ko updejta. V zadnjem letu sem morda 3x vidu windows updejt, (in imam use pomembne in opcijske popravke nameščene) pa morda me je enkrat al pa 2x vprašalo za restart in sem lepo odložil do primernejšega časa.

Eni mate tako velike probleme s tem windows updejtom, da je že neverjetno

Looooooka ::

Probal ene dva builda nazaj zadevo na tablici(tistega s 300 popravki kar ni in ni downloadalo) in takrat je bila izkušnja na tablici bistveno slabša kot na 8.1. Preklapljanje med tablet in pc pogledom je bil pa že v 8.1 ha en drek. Upam, da se to zdaj dogaja avtomatično in da v desktop modu ni več potrebno klikati ikone za tipkovnico, čeprav dvomim, da so si vzeli čas za to.
v glavnem...če niso res ne vem kaj vse spremenili so šli po mojem, kar se tiče tablic, korak nazaj.

NLight ::

Nummy je izjavil:


Nisi zagrabu koncepta primerjave vidm... ni se primerjalo fizična vs. virtualna stvar, pač pa kot nekaj kar se mora nadgrajevati in popravljati in v času popravila je oboje neuporabno. Če vsak dan prihajajo ven novi popravki, potem rabiš od 30min in naprej, da vsak dan lepo namestiš vse. V kateri službi te bojo pa gledali, da boš ti tam vsak dan nameščal pol ure posodobitve vsak dan? In potem naslednji dan še ugotoviš, da ti je crknil wi-fi, ker je pač en pameten programer nekje v kodi pozabu en bug? Ali pa še bolje, naslednji dan te računalnik pričaka z lepo modro barvo...

Pa tudi v primerjavi se ne gleda samo virtualna stvar, pač pa računalnik kot celota, ker itak tisti fizični del brez tega "virtualnega" ne more delovat in je neuporaben kup plastike in kovine.


Neumnost... Pri Windows 10 se updati sami naložijo v ozadju in edino kar moraš ti naredit je ponovni zagon, pa še to ne vedno... Tega ti ni treba takoj naredit, lahko počakaš da bo konec šihta in potem narediš ponovni zagon ali pa med pavzo... Sicer pa kot je že zgoraj nekdo napisal se da nastavit da se posodobitve izvjajajo ponoči oz. ob doloćeni uri in s tem ne motijo občutljivih uporabnikov

Nummy je izjavil:


Oh ja se kar nameščajo dolgo časa. Najmanj, kar sem sedaj porabil je bilo 5 minut, 2 update-a po par 100KB. Najprej vleče dol extremno počas, potem pa ko že potegne dol, šrota 5 min po disku, da inštalira dva boga update-a.
Poleg tega, če gre za malo večji paket, ti najprej totalno zabije linijo, potem ti totalno zabije disk na koncu pa ti non-stop po možnosti najeda da moraš reštartat ali pa da določene funkcije ne delajo oz. ne bodo delovale, dokler ne reštartaš... jap to so windblowsi.


A si lahko vsaj realističen pri nakladanju? Nobena funkcija ne preneha delat med posodobitvami, da lahko windowsi sploh posegajo v glavne funkcije potrebujejo ponovni zagon... Kako ti lahko posodobitve zabijejo 100/100 linijo? Pravljice za lahko noč... Sam imam 20 downloada in hkrati posodabljam, imam prižgane torrente, poslušam muziko na youtube in linija ni nikoli zabita do konca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Dr_M ::

Dej no, z apple fanom se pregovarjas. Kako dalec mislis, da bos prisel? :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

Po drugi strani bi lahko v "prihodnosti" (torej leta 2015) res lahko izboljšali "you have to reboot for this change..." tradicijo.

Sploh v kakem poslovnem okolju ima lahko uporabnik odprtih 5 ali tudi 10 aplikacij, torej reboot ni samo vprašanje pritiska na gumb. Kdo bo (pravilno) posnel podatke oziroma stanje aplikacij in nato spet povrnil po reboot-u?

To se v zametkih sicer dela že 20 let, ampak očitno ni nekega interesa (so pač folk navadili na reboot-e ;)).

PS: A je na lunix-u kaj boljše glede tega? Ali se že vedno ukvarjajo z 1.5% pohitritvijo OpenGL driverja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

Po drugi strani bi lahko v "prihodnosti" (torej leta 2015) res lahko izboljšali "you have to reboot for this change..." tradicijo.

Sploh v kakem poslovnem okolju ima lahko uporabnik odprtih 5 ali tudi 10 aplikacij, torej reboot ni samo vprašanje pritiska na gumb. Kdo bo (pravilno) posnel podatke oziroma stanje aplikacij in nato spet povrnil po reboot-u?


Ne spomnim se, da sem v zadnih letih kdaj moral narediti reboot takoj, ko se je namestil. Vedno je lahko počakal do konca šihta.

MrStein ::

In? Naslednji dan ne bo šihta?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kenpachi ::

checkinas svoje spremembe in so na repozitoriju, kje je tu problem?
Zaraki Kenpachi.

c3p0 ::

OSX se potrudi nazaj odpret vse aplikacije, dokumente in mu to večinoma kar dobro uspeva. Tudi vsak drugi dan ni nadležnega okna z requestom za update & reboot.

Motion ::

MrStein je izjavil:

In? Naslednji dan ne bo šihta?

In zakaj nebi blo sihta?

s1m0n ::

c3p0 je izjavil:

OSX se potrudi nazaj odpret vse aplikacije, dokumente in mu to večinoma kar dobro uspeva. Tudi vsak drugi dan ni nadležnega okna z requestom za update & reboot.


?

1. Nisem še naletel na aplikacijo, ki mi v win8/win8.1 ne bi delovala!
2. Nisem še videl, da bi me Windows silil z oknom za reboot po posodobitvi sistema vse se zgodi, ko sam računalnik ugasneš/ponovno zaženeš.

PARTyZAN ::

Windowsi nekaj časa čakajo, potem pa ti postavi ultimat, čez n dni bo reboot. Če želiš izklopit ta reboot se moraš igrat z registrom, okna se pa ne moreš znebit v sedmici, za osmico pa še nisem bil v takšni situaciji, ker zdaj več ugašam PC.

MrStein ::

Eh, en ne pozna zadeve, drugi sploh ne ve o čem se gre... Potem pa imamo nekaj, kar bo počasi znano pod imenom "ST debata". :(

Motion je izjavil:

MrStein je izjavil:

In? Naslednji dan ne bo šihta?

In zakaj nebi blo sihta?

Ni razloga.
Sem le komentiral, da čas reboota nima veze z izpostavljeno problematiko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

To temo mi skoz kaže kot spremenjeno. Tole pišem v upanju, da bo "resetiralo števec".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186983 (75638) MrStein
»

Windows 10 bo nared junija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
31199611 (88412) Nummy
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410512 (6916) Jst
»

Aktivacija Windows 7 že razbita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8822861 (11390) MrStein
»

WIN XP: RTM (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
16210752 (8495) Tr0n

Več podobnih tem