» »

Prvi kandidat za izid Windows 10 je tu

Prvi kandidat za izid Windows 10 je tu

WinBeta - Približuje se 29. julija, ko bo nova verzija Windows 10 uradno izšla. Kot je že običaj, bo operacijski sistem dokončan nekaj tednov pred tem, saj ga mora Microsoft pravočasno dostaviti sestavljavcem računalnikov in proizvajalcem programske opreme, da potem datum uradnega izida vsi pričakajo pripravljeni. Tej verziji se pravi RTM (released to manufacturing) in bi lahko izšla že ta teden.

Na splet je namreč prikobacala verzija 10.0.10176.16384.th1.150705-0552, ki je prvi uradni kandidat za izid (RTM release candidate). Minuli teden so pripravili verzije 10158, 10159 in 10162, današnji skok za 14 prevajanj (s 10162 na 10176) pa resno namiguje na RTM. To pomeni, da Microsoft ocenjujejo, da je ta verzija primerna, da postane končna verzija, če testiranje v njej ne bo pokazalo dodatnih napak in hroščev. Če bo šlo vse po načrtih, lahko RTM dobimo že konec tedna. Prepoznali ga bomo po številki gradnje, ki je deljiva s 16 in 100 (npr. 10400).

V starejših verzijah Windows je bil RTM velik mejnik, saj je predstavljal zaokroženo verzijo, ki se do izida servisnih paketov ni bistveno spreminjala, če odštejemo popravke napak. V Windows 10 bo drugače, saj Microsoft prehaja na Waas (Windows as a Service), kar je Microsoftov Terry Myerson povzel kotNikoli ne bomo gotovi. To z drugimi besedami pomeni, da se bo Windows 10 ves čas razvijal in dobival nove funkcionalnosti.

73 komentarjev

«
1
2

konspirator ::

kar je Microsoftov Terry Myerson povzel kotNikoli ne bomo gotovi. To z drugimi besedami pomeni, da se bo Windows 10 ves čas razvijal in dobival nove funkcionalnosti.

Beta forever :D ?

Qushaak ::

Gmail je bil kolk? 5 let? Če se bo Windows razvijal na tak način sem takoj za. Pa še nadgrajevanje zastonj (do neke mere) kot je pri OS X.

Šmorn ::

Super. Vedno nedokončana zgodba s 100 popravki vsak teden. Ali samo meni gre na živce, da ni več mogoče kupiti končnega izdelka (katerega koli)?

PurpleMoo ::

@Šmorn Ali ni boljše stalno dobivati posodobitve, nove funkcionalnosti in patche, kot pa splaviti produkt, ki "naj bi bil končan", ki se ga mogoče enkrat na leto posodobi, ali pa še to ne?

MrNighthawk ::

Šmorn je izjavil:

Super. Vedno nedokončana zgodba s 100 popravki vsak teden. Ali samo meni gre na živce, da ni več mogoče kupiti končnega izdelka (katerega koli)?


konspirator je izjavil:

kar je Microsoftov Terry Myerson povzel kotNikoli ne bomo gotovi. To z drugimi besedami pomeni, da se bo Windows 10 ves čas razvijal in dobival nove funkcionalnosti.

Beta forever :D ?


In kaj je narobe z nadgradnjami in popravki?

Shegevara ::

PurpleMoo je izjavil:

@Šmorn Ali ni boljše stalno dobivati posodobitve, nove funkcionalnosti in patche, kot pa splaviti produkt, ki "naj bi bil končan", ki se ga mogoče enkrat na leto posodobi, ali pa še to ne?


To je tako, kot bi ti nekdo prodal slabo narejen avto, ti bi se pa hvalil, češ, vsak teden, ko ga pelješ na servis, ga lepo popedenajo.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

In spet ena neprimerna car -> software primerjava vec na Slo-Techu. :)

nekikr ::

Shegevara je izjavil:

PurpleMoo je izjavil:

@Šmorn Ali ni boljše stalno dobivati posodobitve, nove funkcionalnosti in patche, kot pa splaviti produkt, ki "naj bi bil končan", ki se ga mogoče enkrat na leto posodobi, ali pa še to ne?


To je tako, kot bi ti nekdo prodal slabo narejen avto, ti bi se pa hvalil, češ, vsak teden, ko ga pelješ na servis, ga lepo popedenajo.

Komaj čakam, da ti začneš prodajati svoj kos izredno zahtevne programske opreme, ki ne bo imela enega samega hrošča in ki ne bo imela potrebe po enem samem malenkostnem dodatku skozi naslednjih 10 in več let aktivne uporabe milijard ljudi. Konec koncev to res ni tako težko. Hold my beer ane?

Enterprise ::

To z drugimi besedami pomeni, da se bo Windows 10 ves čas razvijal in dobival nove funkcionalnosti.

Saj se bo moral. Windows 10 je trenutno to, kar bi morala biti že osmica. Pa še vedno je nek napol dokončan izdelek. Če bi bila tole končna verzija, bi bila nova Vista, zagotovo. Nadzorni plošči sta še vedno dve, ker nova še ni polno funkcionalna. Dizajn je nabirka vseh operacijskih sistemov dosedaj po malem. Nove smernice oblikovanja aplikacij so puste, sive, dolgočasne, grde. Minimalizem ne pomeni nujno amaterstvo, no pri njih očitno da (kaj je s to ikono od Računalnika?!). Je še res ogromno dela, so pa zapluli na pravo smer (z izjemo dizajna).

Shegevara ::

nekikr je izjavil:

Shegevara je izjavil:

PurpleMoo je izjavil:

@Šmorn Ali ni boljše stalno dobivati posodobitve, nove funkcionalnosti in patche, kot pa splaviti produkt, ki "naj bi bil končan", ki se ga mogoče enkrat na leto posodobi, ali pa še to ne?


To je tako, kot bi ti nekdo prodal slabo narejen avto, ti bi se pa hvalil, češ, vsak teden, ko ga pelješ na servis, ga lepo popedenajo.

Komaj čakam, da ti začneš prodajati svoj kos izredno zahtevne programske opreme, ki ne bo imela enega samega hrošča in ki ne bo imela potrebe po enem samem malenkostnem dodatku skozi naslednjih 10 in več let aktivne uporabe milijard ljudi. Konec koncev to res ni tako težko. Hold my beer ane?


Pa saj se tudi pri marsikakšnem novem avtu pojavi težava oz. napaka. In tudi prejšni windowsi so bili taki, ampak včasih so se vsaj pretvarjal, da bi osnovna različica bila dokončana (čeprav mariskaj ponavadi govori drugače). Sedaj pa bluzijo in oblubljajo zastonj posodobitve in kakšen dodaten bombonček še preden kaj izdajo. Že iz štarta nam bo jasno da marsikaj še fali.

Z igrami ni nič drugače. Flikne se ven napol narejena igra zbuggana do amena, potem se pa še eno leto izdaja popravke itd... Da o early-access fenomenu sploh ne govorim.

Qrents ::

gud je :)
Turn your pc into piece of ART

mtosev ::

tale microsoftova izvaja, da bo win 10 konstantno dobival new features mi je zlo všeč
resno odlična poteza:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

Ojej, spet cel kup postov kako je MS vse zajebal.

In to od samih "strokovnjakov" ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

MrNighthawk je izjavil:


In kaj je narobe z nadgradnjami in popravki?

Da se zgodijo po nakupu, ne pa pred.

Enterprise je izjavil:


Nadzorni plošči sta še vedno dve, ker nova še ni polno funkcionalna.

A samo dve? Prej so bili trije stili. Torej je napredek. ;)

A blokirana okna* je že možno premikati z miško?

Ali ja to "windows are irrelevant, use Metro"?

* - imajo modalni dialog in podobno, bil za to request/suggestion na spletni strani, kjer so bili... request/suggestion-i za Windows, pred izdajo Windows 8, če se ne motim, žal ne najdem linka zdaj
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:


In kaj je narobe z nadgradnjami in popravki?

Da se zgodijo po nakupu, ne pa pred.



Če je pa temu tako potem pa naloži Windows 1 in to je to.


Vsi vedno čakajo na nadgradnjo Androida in preklinjajo, ko starega telefona ne nadgradijo več. Ampak, če pa Microsoft reče, da bo nadgrajeval Windowse se pa ljudje pritožujete.

MrStein ::

Jaz ne. Pritožujem se, če izdajo izdelek preden je gotov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

MrNighthawk je izjavil:

MrStein je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:


In kaj je narobe z nadgradnjami in popravki?

Da se zgodijo po nakupu, ne pa pred.



Če je pa temu tako potem pa naloži Windows 1 in to je to.


Vsi vedno čakajo na nadgradnjo Androida in preklinjajo, ko starega telefona ne nadgradijo več. Ampak, če pa Microsoft reče, da bo nadgrajeval Windowse se pa ljudje pritožujete.
+1
software je itak bolj al manj neskončen WIP. dokončan ali bug free sw ne obstaja in tudi nikoli ne bo bug free ali "dokončan"
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Kolikokrat si "patchal" programe pred razmahom interneta?
Kompleksne, polne razne funkcionalnosti in podobno?
Drugi svet z drugačnimi fizikalnimi pravili?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Motion ::

MrStein je izjavil:

Kolikokrat si "patchal" programe pred razmahom interneta?
Kompleksne, polne razne funkcionalnosti in podobno?
Drugi svet z drugačnimi fizikalnimi pravili?

in tisti programi so bli brez pomanjkljivosti in lukenj,...

MrStein ::

So bili uporabni. Če je kje bil bug, ki ga je opazilo več kot trije ljudje, je že bila novica.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Trololololol ::

MrNighthawk je izjavil:

MrStein je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:


In kaj je narobe z nadgradnjami in popravki?

Da se zgodijo po nakupu, ne pa pred.



Če je pa temu tako potem pa naloži Windows 1 in to je to.


Vsi vedno čakajo na nadgradnjo Androida in preklinjajo, ko starega telefona ne nadgradijo več. Ampak, če pa Microsoft reče, da bo nadgrajeval Windowse se pa ljudje pritožujete.

Alternativa obstaja, imenuje se http://reactos.org/

Dr_M ::

Pa bo ziher tole ze dovolj dobro za izzid?
Imam build 10159, pa se mi velikokrat start sploh ne odpre in ko sem poleg stare ATI hd4550 omogocil se intel HD grafiko, sem kar naprej dobival BSODe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

MrStein je izjavil:

Kolikokrat si "patchal" programe pred razmahom interneta?
Kompleksne, polne razne funkcionalnosti in podobno?
Drugi svet z drugačnimi fizikalnimi pravili?

nič nismo patchal. Vsak let smo kar celo kišto zamenjal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Qrents ::

Dr_M je izjavil:

Pa bo ziher tole ze dovolj dobro za izzid?
Imam build 10159, pa se mi velikokrat start sploh ne odpre in ko sem poleg stare ATI hd4550 omogocil se intel HD grafiko, sem kar naprej dobival BSODe.

jest sem dobil na starejši kišti upgrade 10162, za sedaj lavfa ko urca
Turn your pc into piece of ART

NLight ::

MrStein je izjavil:

Jaz ne. Pritožujem se, če izdajo izdelek preden je gotov.


Izdelek je gotov, ima vse funkcionalnosti kot prejšnji Windowsi + nove... Ne razumem v čem je težava če naknadno dodajo še kaj novega, ali varnostne popravke

Invictus ::

Trololololol je izjavil:


Alternativa obstaja, imenuje se http://reactos.org/

Oni kopirajo Windows 2000 ...

Če ti je všeč stara tehnologija, pol kar ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

MrStein je izjavil:

Kolikokrat si "patchal" programe pred razmahom interneta?
Kompleksne, polne razne funkcionalnosti in podobno?
Drugi svet z drugačnimi fizikalnimi pravili?
OS je imel skoraj vedno najnovejši SP nameščen. in to je bilo v časih ko sn imel win2000 in dail up internet. kak sn pa dobil spje? easy revije kot so win.ini, PC&Mediji, swpower so jih imeli na cdjih zdraven teh revij
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Olórin ::

Dr_M je izjavil:

Pa bo ziher tole ze dovolj dobro za izzid?
Imam build 10159, pa se mi velikokrat start sploh ne odpre in ko sem poleg stare ATI hd4550 omogocil se intel HD grafiko, sem kar naprej dobival BSODe.


bsodi so tudi problem gonilnikov

WamPIRe- ::

Tud js sm opazil par težav s tole 10ko.
Računalnik se po resetu/ponovnem zagonu normalno ugasne oz. ga lahko dam v spanje/hibernacijo. Ko pa se enkrat zažene iz spanja se ga pa ne da ugasniti.
Pritisnem Shutdown ali Sleep in vse kar se zgodi se pogasnejo ekrani in USB naprave. Čez nekaj časa se vse skupaj nazaj prižge in to je to. Dejansko pomaga samo hardreset.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

noraguta ::

Eh po pol leta bojo ošpice mim pol pa 'štaleramo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pluser ::

Nevem zakaj ne ustvarijo neki program ko bo sam popravlal napake hrošče v os. pa programih v vsem bi blo pov majn dela .

McMallar ::

Pa da najprej popravi samega sebe...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Dr_M ::

Olórin je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pa bo ziher tole ze dovolj dobro za izzid?
Imam build 10159, pa se mi velikokrat start sploh ne odpre in ko sem poleg stare ATI hd4550 omogocil se intel HD grafiko, sem kar naprej dobival BSODe.


bsodi so tudi problem gonilnikov


Za ATI HD4000 so itak samo gonilniki iz windows update, za intel pa iz njihove uradne strani.
Vecinoma je bila napaka "irql not less or equal" in pa atinekinevem tocno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

Aha, vidim, da so končno ikone postale v celoti ploske (flat). Pa vse ostalo tud ... Zanimivo.



Če koga zanima so tukaj slike:
http://wzascok.livejournal.com/45370.ht...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

PARTyZAN ::

Bolj kot gledam v katero smer rine Microsoft z oblikovanjem, bolj se spominjam te scene iz TopGeara:

Thuban ::

PARTyZAN je izjavil:

Bolj kot gledam v katero smer rine Microsoft z oblikovanjem, bolj se spominjam te scene iz TopGeara:



no, meni je flat dizajn na flat zaslonu izjemno všeč. Sovražil sem čas, ko so na prevladovale "3d ikone" in zaobljeni gumbi ki so dajali občutek izbočenosti.

glede ameriških avtomobilov iz 70ih let pa se strinjam s posnetkom :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

s1m0n ::

Dr_M je izjavil:

Pa bo ziher tole ze dovolj dobro za izzid?
Imam build 10159, pa se mi velikokrat start sploh ne odpre in ko sem poleg stare ATI hd4550 omogocil se intel HD grafiko, sem kar naprej dobival BSODe.


V 159 je bil bug za task meni (neodzivnost starta...), ki ga je odpravil update ali 162...

Qushaak ::

Tud kak biuld pred 130 je mel precej bug-as Start meni. Ne vem kaj jih to mede po 25 letih. :)

MrStein ::

mtosev je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kolikokrat si "patchal" programe pred razmahom interneta?
Kompleksne, polne razne funkcionalnosti in podobno?
Drugi svet z drugačnimi fizikalnimi pravili?
OS je imel skoraj vedno najnovejši SP nameščen. in to je bilo v časih ko sn imel win2000 in dail up internet. kak sn pa dobil spje? easy revije kot so win.ini, PC&Mediji, swpower so jih imeli na cdjih zdraven teh revij

Uridium si patchal kolikokrat?
Kaj pa Super Mario Brothers?
Burger Time?
Super Cars II ?
Turrican?
(naštevam igre, ker očitno takrat večina niti 10 let ni imela)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nummy ::

Tr0n je izjavil:

In spet ena neprimerna car -> software primerjava vec na Slo-Techu. :)

Primerjava je kar na mestu... oba sta več časa neuporabna in na "servisiranju", kot pa potem v uporabi... Saj je fajn dobivat patch-e, samo ni pa fajn da moraš skoraj vsak dan nekaj drkat po računalniku, potem zadeve trajajo po več kot pol ure in na koncu moraš še stvar reštartati, dostikrat pa nič vmes početi. V službi me ne plačajo zato, da bom nameščal posodobitve, ampak da bom delal.
Na koncu pa polno eni posodobitev, ki več pokvarijo, kot popravijo.

s1m0n ::

A ste ljudje sploh kdaj imeli kak moderni avto? Posebej nemški?

Programskih popravkov je na morje. Golf 7 trenutno so posodobili že 6 različnih sistemov (za motor, kljuko, luči...).
Primerjava je kar primerna. Res, da se za vsebino popravka ne ve a za kakšno napako je bolje, da je odpravljena!

Zoga ::

opeter je izjavil:

Aha, vidim, da so končno ikone postale v celoti ploske (flat). Pa vse ostalo tud ... Zanimivo.



Če koga zanima so tukaj slike:
http://wzascok.livejournal.com/45370.ht...



A maš v vMWaru tole?

Meni nikakor ne uspe miške zrihtat. Premika se mi samo po robovih ekrana :S

Invictus ::

Inštaliraj VmWare Tools ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chesn ::

Vse super in fajn ampak flat stvari men namiguje na touch screen uporabo torej bi naj uporabljal tablet obcasno 2in1...kar me ne spravlja v dobro voljo je to da bo pri stalnih posodobitvah mojih 8 mogoce 16 GB ROMu kmalu hin in bom moral uporabljat flash diske oz. cloude...not sure i want that

Zoga ::

Invictus je izjavil:

Inštaliraj VmWare Tools ...


It is grayed out. Nimam pojma zakaj. Vse kar sem na googlu našel sem probal pa nič ne dela. :S

Alexius Heristalski ::

Qushaak je izjavil:

Tud kak biuld pred 130 je mel precej bug-as Start meni. Ne vem kaj jih to mede po 25 letih. :)
Start meni je postal moderen (prej se je temu reklo Metro) app. Če kaj zajebava, je lahko tudi zaradi grafike. Posodobi gonilnike. Z njimi je nasploh križ, glede na poste Dr_M in WamPIRe-.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Start so sami "pokvarli" da ta čas ni delal za 100159 je uradno bil izdan Windows Update, da odpravi to napako a pri meni ni nič pomagalo razen 100162.

Edino kar upam je, da bo čim več novih aplikacij podpiralo ta nov notification kot je pošta, cloud (gMail, gDrive...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Tr0n ::

Nummy je izjavil:

Primerjava je kar na mestu... oba sta več časa neuporabna in na "servisiranju", kot pa potem v uporabi...

Fizicna stvar vs. virtualna stvar. Vseeno malce drugace. :)

opeter ::

Zoga je izjavil:

A maš v vMWaru tole?
Meni nikakor ne uspe miške zrihtat. Premika se mi samo po robovih ekrana :S


Ne, ne ... to sliko sem pobral iz tiste strani, kot je linkano. Jaz Windows 10 v živo še nisem videl/preizkusil.

Tr0n je izjavil:

Nummy je izjavil:

Primerjava je kar na mestu... oba sta več časa neuporabna in na "servisiranju", kot pa potem v uporabi...

Fizicna stvar vs. virtualna stvar. Vseeno malce drugace. :)


Niti ne, ker čez čas za oba plačuješ kar lepe denarčke ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186908 (75563) MrStein
»

Windows 10 bo nared junija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
31199526 (88327) Nummy
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410508 (6912) Jst
»

Aktivacija Windows 7 že razbita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8822858 (11387) MrStein
»

WIN XP: RTM (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
16210748 (8491) Tr0n

Več podobnih tem