» »

Intel Core 2 Duo E4300 naviti?

Intel Core 2 Duo E4300 naviti?

«
1
2

dadooo ::

Torej v tem sem še popoln začetnik, zanima me kako so lahko moj procesor, ki ga imam navili, vam bom kr slike pokazal:
Pred navitjem:
Slika 1
Po navitju8-O :
Slika 2

dzinks63 ::

:)) Seveda gre , samo rabiš dobre komponete in tudi dobro izdajo tvojega pocesorja. Drugače pa poglej temo: Navijanje e4300

raynox ::

Kakšno matično imaš, rame itd....
Intel e6400 @ 3700Mhz 1.48V ; ASUS P5B Deluxe ; 2x1Gb ; 8800GTS @ 710/1110

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raynox ()

dadooo ::

rami:
2x Samsung M3 78T6553EZS-CE6 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
Ime osnovne plošče: MSI MS-7293VP (FSC OEM)

wethepeople ::

lp.
jaz bi rad navil svoj dual core e4300. vse naredim prav samo ko pridem v windowse mi ekran utripa. kaj naj naredim?

Galaxy ::

Idi v safe boot, preveč navijanja, slabi driverji? Malo bol razloži :P

wethepeople ::

js vse naštimam v biosu ane. in ko shranm in grem v windowse mi vse kaže in piše da je comp navit na 2.40ghz vendar mi ekran utripa. javla mi napako nekej za display driverje. tud če zmanjšam voltažo mi to naredu. šou sem iz 270 in prišel na 100. vendar mi je še vedno utripalo. need help :D nektaeri pravijo da treba updejtat bios? driverje za grafično sem pa že updejtal in zbrisal in na novo nasnel. isto dela skos.

wethepeople ::

misl kdo odgovorit al ne?!!!

mesoreznica ::

Kako grafo imaš? Onboard, PCi-E? Lahko da si pri navijanju tudi dvignil frekvenco PCI-E.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

wethepeople ::

imam nvidia geforce 9600. PCi-E.

mesoreznica ::

Poglej če imaš PCI-E lock vklopljen.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

wethepeople ::

a mi zaupaš svoj msn naslov?

wethepeople ::

bo kej jao.

nocutius ::

mogoče si res po nesreči navil tudi pcix vodilo, baje ne sme biti preko 100mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

wethepeople ::

a mi da lahko kdo svoj msn da mi pomaga? res nujno. prosm.

wethepeople ::

ALOOOOOOOOOOOOOOOOO

jest10 ::

Tečen si kot driska...

faceonline ::

Kakšn ćipset je gor na teli plati
Ta je najbolj pomembn če hočeš zadevo fajn OC.
Če je kakšna starejša nvidia varijanta pozabi....

Cveto ::

Na tej plati je nek stari VIA čispet še iz časov P4 procesorjev, kakor vidim pa gre za neko Fujitsu-Siemens mašino, tako da je verjetno tako kot ostali brand name računalniki še manj primerna za navijanje. Moj nasvet: Kupi eno poceni plato z novejšim čipsetom pa boš lahko navil vsaj na 3ghz. Ravno zadnjič sem imel doma en računalnik z Gigabyte GA-G31-S2 plato in je šel procesor E2160 (enak kot E4300, le da ima samo 1MB predpomnilnika) brez problema na 3,2ghz . E4300 je res škoda poganjati na 1,8ghz, ko pa zmore skoraj dvakrat več...

wethepeople ::

Imam gigabyte 945GZM-S2 plato.
chipset je intel i945G/GZ
INtel core 2 duo e4300
Nvidia geforce 9600
2gb rama.
navadno hlajenje

faceonline ::

FSB počas dviguj za 10 mhz. Vsakič k dvigneš za 10 potem testiraj sistem z orthos za stabilnost.
200mhz je tovarniški. Če naviješ na 300mhz FSB že maš 2700mhz. So eni primerki e4300 k se navijejo do 3800mhz vendar na tvoji plati težko.
Lahka dvigneš še voltažo procesorju vendar ne več k 1.4-1.45 če maš stock cooler. Zakleni Pciex-bus na 100mhz za boljš OC. Pa še mor zapazit fsb-dram ratio da ne boš rame preveč oc.

Zgodovina sprememb…

wethepeople ::





tako mi je sosed reku naj naštimam. samo utripa ekran :s

faceonline ::

Pci ex zakleni na 100mhz
Rame ne smeš OC več k 10-15%.Oz ne vem do kolk ti podpira plata. kak si ti zadevo opisal se mi zdi da maš Rame naštimano na preveč. Poglej na netu če sploh tota plata podpira več k 667 ddr2 rama.
Najboljše zmanjšaj frekvenco ramov na 667 mhz.

faceonline ::

Pa izklopi onboard grafo če imaš garfično kartico posebej.(on chip VGA - disable)

faceonline ::

Pa če ti utripa monitor prvič k štartaš po OC izklopi pc( zadaj pr napajalniku). Pol še enkrat vklopi in probaj. Ne takoj it spet v Bios. Ker pr enih platah se zna to zgoditi da takoj ne sprejme nastavitve ampak ob drugem zagonu.

wethepeople ::

zdej sm naredu isto in deluje. hm. upam samo da nebom kej pokvaru. če prodaja kdo vodno hlajenje. naj napiše.

wethepeople ::

spet vm js težim. eno uprašanje mam. zdej mam na 270. in deluje zakon. ekran ne utripa nič. začne pa utripati ko igram cod4. ko neham igrat neha. kaj bi blo lkahko narobe.

faceonline ::

a si preveru stabilnost z orthos ??
Nastavi si obvezno pciex na 100mhz

faceonline ::

A maš napajalni kabl za grafo priklopljen ??
Rame mislim da ne smeš imet nastavljene na več k 667mhz(333ddrx2) na tem čipsetu.
Preveri si na kolk jih maš z programom cpu-z

wethepeople ::

s tem orthos programom neznam delat.
pciex nevem kje se nastavi.
DRAM frequency mam pa 266.3MHz

faceonline ::

Tiste fotke biosa k si poslal. A so iz tvojega kompa?
PCI express frequency nastaviš na 100mhz. Tam kjer nastavljaš fsb. To je to
Orthos je pa precej enostavn.
K ga odpreš nastaviš tam k piše test - blend
Potem klikneš start in že laufa.
Če je preveč navito in sistem ni stabiln bo začeu rdeče utripat in piskat.

Zgodovina sprememb…

faceonline ::

Dl si še program CORE TEMP pa poglej kakšne temperature maš k procesor dela na max oz k laufa orthos

wethepeople ::

Ja to so iz mojega compa.
Aha hvala bom nastavič.
Orthos mi zdej dela že 50 minut.

In trenutno stanje compa.

faceonline ::

Lahka navijaš zadevo dokler ti orthos ne javi napako. Torej še maš prostora.Če ga spraviš na 300 fsb si zmagal.Če bo orthos deloval brez napake hmm... potem je mogoče kakšna napaka pr grafični kartici.(o tist ka ti monitor dela.)
Mal razmigaj grafo,mogoče da se slabo prejela notr v slotu,napajalni kabl za grafo tudi.
A si izklopu onboard grafo ??

jest10 ::

spet vm js težim. eno uprašanje mam. zdej mam na 270. in deluje zakon. ekran ne utripa nič. začne pa utripati ko igram cod4. ko neham igrat neha. kaj bi blo lkahko narobe.

Probaj se držati običajnih frekvenc. To je 200, 266 in 333MHz. Tukaj ne bi smel imeti težav

wethepeople ::

fantje.PCI express frequency sem nastavil na 100. shranu in zagnal računalnik. ko prižgem računalnik se ekran obnaša kokr da ni vklopljen. računalnik dela normalno samo na ekranu se ne pojavi nič :S kaj naj naredim. jao keri problemi s tem navijanjem. pls help

wethepeople ::

Lahka navijaš zadevo dokler ti orthos ne javi napako. Torej še maš prostora.Če ga spraviš na 300 fsb si zmagal.Če bo orthos deloval brez napake hmm... potem je mogoče kakšna napaka pr grafični kartici.(o tist ka ti monitor dela.)
Mal razmigaj grafo,mogoče da se slabo prejela notr v slotu,napajalni kabl za grafo tudi.
A si izklopu onboard grafo ??


bom probal razmigat grafično. onboard sm izklopu ja.

faceonline ::

A si zihr nastavu na 100. da nisi pomotoma 150
Čudn da ne vklopi zadevo. A še maš sliko da spet poštimaš bios al pa ne.
Če ne moreš sliko dobiti boš mogu bios resetirat na default. 2 varijante so kak to narediš.
1.Poišči jumper kjer piše clear CMOS. Ima 2 nastavitve. 1-2 je standard. Da resetiraš bios ga postaviš v pozicijo 2-3 čakaš 5-10 sekund in ga vrneš nazaj na 1-2.
2.Drugi način. Izklopi PC-ja iz štroma. Odstrani ta majhno baterijo k napaja bios. Počakaj kakšno minutko in jo spet zmontiraj gor pa vklopi pc.

wethepeople ::

bom zdle probal. počak me kle :) hehe

wethepeople ::

dau sm baterijo vn. isto je. ko izklopim ekra iz pcja pokaže sliko no signal piše. ko pa vklopim spet kabl v pc pa slika zgine. kaj naj sedaj. faceonline zaupaš msn?

faceonline ::

Nimam na tem kompu še poštiman msn.
Probaj še enkrat ampak počaki kakšnih 5 minut preden vrneš baterijo notr.
Je precej odvisno kakšna plata je.
Al pa sprobaj z clear cmos jumperjem. Najprej izklopi napajalnik zadaj. Ga boš najdu nekje bliz baterije. Tam sta 3 pinčka. Default je jumper na 1-2 pin. Potegni ga ven in prestavi desno (al pa levo) v pozicijo 2-3. Počaki 10 sekund in ga vrni nazaj v pozicijo 1-2.

http://www.wikihow.com/Reset-Your-BIOS

Ne najdem nikjes fotko da ti bo lažje.

Zgodovina sprememb…

wethepeople ::

ne najdem teh pinčkou xD :(

wethepeople ::

eh... :( kot zgleda sem narobe izštekou vn. zdej pa neznam nazaj dat. pridejo neki mejčkani kablčki pod baterjo. eh hvala useen. zdej sem tok zajebu daneznam več popravt.

faceonline ::

http://europe.giga-byte.com/FileList/Ma...

A je to tvoja plata. Poglej stran 26-27
Ta plata ima samo 2 pinčka za clear cmos. Daš gor jumper počakaš 10 sekund pa ga ven potegneš in fertik.
Kaj pa si zdejle dol potrgal:)

Zgodovina sprememb…

faceonline ::

Raje probaj še enkrat tisto varijanto k baterijo ven pobereš, ampak počakaj 5 minut pa jo zmontiraj nazaj. Štrom pa obvezno izklopit !!!!

mesoreznica ::

To je slika tvoje plate: gigabyte 945GZM-S2

Pini za resetirat bios so spodaj levo zraven baterije, piše CLR CMOS. Čisto zraven baterije na levi strani na sliki imaš dva pina. Na to moraš jumper dat, ali pa jih poveži za 10 sec z nečim kovinskim, recimo konico izvijačaj jih poveži.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

wethepeople ::

evo comp sm zagnal. samo še useen ni ekrana. sem izklopil štrom in baterjo. bom pustl čez noč.

tole je moja plata. http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...

grem spat. se slišiva jutri. upam da bova poštimala.

hvala care.

Blinder ::

Za resetirat bios bi moglo bit dovolj ce za sekundo poveze tista dva pina.
Pa nestoj dajat ven baterije. Je dosti lazje povezat tista dva pina. :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

wethepeople ::

js dam jumperj gor. prižgem računalnik in je vse isto :S

mesoreznica ::

js dam jumperj gor. prižgem računalnik in je vse isto :S


Ne prižigat računalnika z jumperjem. Jumper gor počakat par sekund, jumper dol in potem prižgiš mašino.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti procesor??

Oddelek: Navijanje
3410463 (3601) Blinder
»

Navijanje E5200

Oddelek: Navijanje
262641 (1591) potepuh
»

Core 2 Duo E4400 navijanje!

Oddelek: Navijanje
211482 (1199) Razy
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24119978 (8861) ZaLoMaT
»

Nvidia 9600GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
774823 (3507) NoXy

Več podobnih tem