» »

Kvaliteta slike

Kvaliteta slike

RatedR ::

Pozdrav, danes ko sem odšel stran od računalnika je šel ta po nekaj časa v sleep mode, ko sem prišel nazaj in ga "zbudil" sem opazil da se je kvaliteta slike spremenila na slabše pa tudi ikone so se pomanjšale in razmetale.

Šel sem pod ločljivost zaslona, vse je še vedno na max, pritisnil sem auto-adjust da prilagodi sliko pa ni neke velike razlike, restart ne pomaga.
Primer je tudi ko grem v galerijo na računalniku in odprem kakšno sliko je ta slabše kvalitete kot če bi jo pogledal en dan prej.
Pa recimo ko odprem brskalnik, kak špil, film je slabša ločljivost.

Kaj se da naredit?

Riff ::

se je mogoče spremenila frekvenca osveževanja ? za katero grafično pa gre ?

RatedR ::

ATI Radeon HD 2400 series precej stara je, nevem kaj je fora sicer se to ne dogaja vsakič ko gre v sleep mode pa pol nazaj ven...slika je težja za gledat, bolj te bolijo oči ko da bi gledal katodni zaslon. Frekvenca je 60Hz in ni spremenjena.

hojnikb ::

dej poslikaj before/after, da vidimo o čem je fora.
#brezpodpisa

RatedR ::

Nimam slike od prej ko je bilo še normalno, pa tudi če bi hotel s telefonom slikat se nebi opazilo...sej verjetno če bi nekdo drug videl zaslon bi rekel da je normalno sam ko se enkrat oči navadijo je težko potem z drugim delat. Neka možna rešitev je obnovitev sistema na en dan/dva prej samo to je ena zadnjih opcij.

gddr85 ::

spremenjen dpi scaling mogoče


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zbudi iz sleep mode (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544795 (3915) dj cotto
»

Windows 8 tablica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014745 (9408) matobeli
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
163027 (2624) ST-777
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142707 (2471) Jst
»

3x HP prenosnik,katerga vzet!

Oddelek: Kaj kupiti
382340 (1691) billy

Več podobnih tem