» »

Računalnik se ne zbudi iz sleep mode

Računalnik se ne zbudi iz sleep mode

«
1
2

Čokoladko ::

Zdravo,

karkoli storim se računalnik ne zbudi iz sleep mode, če pritisnem power on button pa samo monitor utripa in to je to. Probal vse živo pa ne pali nič. Windows 10 je OS. Ima kdo kako idejo kaj je fora?

rdecaluc ::

Najmanj gonilnike posodobi, mogoče še BIOS.

Lahko pa podaš kaj več informacij, kristalna kugla ma prazne baterije.
Est modus in rebus. ,typos

Čokoladko ::

Driverje sem posodobu prek drive boosterja pa BIOS je updejtan na september 2019 tko da nevem

hojnikb ::

prvo povej tocne podatke od pcja
#brezpodpisa

Han ::

In monitorja (model, kabel...).

Čokoladko ::

Em ryzen 3600 pa plata msi tomahawk b450.

Han ::

Monitor pa krneki... povezan kr z enim kablom... na neznano grafiko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

tazadnji bios je iz novembra. posodobit tudi chipset driverje in driverje od grafične. Seveda z proizvajalčeve strani, ne driver booster dreka.
#brezpodpisa

Čokoladko ::

Grafika je radeon r9 280x in sem jo posodobil. Chipset driverji misliš od matične. BIOS pa moram potlej updejtat ja :)

youPlonker ::

Čokoladko je izjavil:

plata msi tomahawk b450.


Tole bo :) Plata sicer odlicna, za priziganje/zbujanje je pa MSI res na nivoju ajeto.

Čokoladko ::

Em a sem teleban ampak biosa mi ne rata updejtat. Naložim ta file na formatiran fat32 usb stick pa ga dam zadaj za flash bios port in grem u bios ter m flash pa mi prikaže usb samo kot da ni nič na njem. Kaj je fora tega? :)

WhiteAngel ::

Čokoladko je izjavil:

Em a sem teleban ampak biosa mi ne rata updejtat. Naložim ta file na formatiran fat32 usb stick pa ga dam zadaj za flash bios port in grem u bios ter m flash pa mi prikaže usb samo kot da ni nič na njem. Kaj je fora tega? :)


Kater fajl točno si dal gor?

-valvoline- ::

Čokoladko je izjavil:

Zdravo,

karkoli storim se računalnik ne zbudi iz sleep mode, če pritisnem power on button pa samo monitor utripa in to je to. Probal vse živo pa ne pali nič. Windows 10 je OS. Ima kdo kako idejo kaj je fora?

Kaj pa ce ga zbudis z misko? Poglej si malo kasne nastavitve mas v power options. Ce je na balanced poskus na performance ali powersave itn. Pa poglejnoter v advanced meniju tudi, mas razne nastavitve tam, se posebej poglej kak je nastiman ati powerplay.

Čokoladko je izjavil:

Em a sem teleban ampak biosa mi ne rata updejtat. Naložim ta file na formatiran fat32 usb stick pa ga dam zadaj za flash bios port in grem u bios ter m flash pa mi prikaže usb samo kot da ni nič na njem. Kaj je fora tega? :)

Poglej v power options kasne so nastavitve, ce je na balaced daj na performance ali powersave itn. Pa noter je advanced meni in tam tut precekiraj nastavitve, sploh pa za ati powerplay.

Zgodovina sprememb…

Čokoladko ::

E7C02AMS.1D0 to je file. Zadnji updejt Biosa. Tut z miško negre.

Čokoladko ::

Grem preko MSI Live update 6 updejtat bios zlovda file in reboota računalo za flash mode zj pa ne dela ne reset ni ne slike nič. Ma fak of pofukana jajca. Ma kdo kako idejo kaj naredit?

hojnikb ::

ja, rma maticne. brikno si jo
#brezpodpisa

Čokoladko ::

Kaj bi lah briknu če sm uporabu uradni live updater od MSI? Vse kr se je naredilo je da je zlovdal file potlej pa ti ponudi reboot the system in enter flash mode.

hojnikb ::

jah, ce je po bios flashu crna slika, je rezultat lahko sam en; brik
#brezpodpisa

Čokoladko ::

Em sploh se ni še nič flashalo. Samo zlovdal je file pa da bi vstopil v flash mode pa niti to ni. Takoj k se je resetiralo je črna utripajoča slika. To je pa to. Uradni program MSI live update 6

-valvoline- ::

Čokoladko je izjavil:

Grem preko MSI Live update 6 updejtat bios zlovda file in reboota računalo za flash mode zj pa ne dela ne reset ni ne slike nič. Ma fak of pofukana jajca. Ma kdo kako idejo kaj naredit?

Odstekaj kabl za strom, odstrani tamalo baterijo za bios za 5 minut da se resetira pa jo vstavi nazaj poj pa spet probaj przgat. Ce ne gre je plata sla v pokoj. Flashanje biosa je zadnja stvar za pocet ce neki ne dela v winsih, se prej bi probal na novo instalirat win.

Zgodovina sprememb…

Čokoladko ::

Kako se sploh ta baterija odstran? Jao jeba...popizdu bom.

Aha mij ratal

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

a to si prek winsow delal? imo če že, se to za ziher dela direkt prek biosa/usb flash..

Čokoladko ::

Evo komp vsaj dela. CMOS sej počistil. Ja prek windowsov. To pa zato, ker ta kurčev bios update pod M flash sploh ne znana nobenga fajla. Sploh nevem kako updejtat ta bios. Ma jajca :D

gddr85 ::

fat32 format pa direkt noter fajl, mogoče je tud limit glede velikosti usbja

Čokoladko ::

Je format FAT32 pa 8GB je velik ni večji od 16GB pa točno to direkt naredim. Nevem kva je fora :D

Čokoladko ::

http://shrani.najdi.si/?m/va/40YUBy6O/2...

Evo tole mi pokaže k sm v Flash mode. Nič od nič. Nevem a sm kreten? Fat32 format pa file za update je na usb sticku 8gb velik. Kaj sem zajebal? Wtf...

Han ::

Najprej se prepričaj, ali imaš res B450 Tomahawk, ali novejšo z oznako MAX.

BIOS lahko flešneš tudi s pritiskom na mali gumbek, ki se nahaja zraven črnih USB priključkov. RTFM!

Še vedno nisi napisal, kateri monitor imaš in kako je povezan z grafično...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Čokoladko ::

Aja B450 Tomahawk MAX. Nisem vedu da je max :) Monitor je nek samsung 27 inčni nevem točnega modela k nikjer ne piše. Je pa prek HDMI povezan.

Han ::

HDMI je lahko problematičen pri bujenju. Z DisplayPortom do zdaj nisem imel težav.

Čokoladko ::

Ma fora je, da imam sedaj nov komp ampak isto grafično ter monitor. Na staremu je vse delalo k urca pa je bil isti monitor in grafična :D Mi je pa ratalo updejtat BIOS

Hm sedaj ga zbudi power button knof. Mrbit je BIOS updejt to rešu, da vsaj to dela :)

Zgodovina sprememb…

Čokoladko ::

Zbudi se ga s power button in ta knof utripa non stop. A kdo ve kako se to spremeni da ga npr z miško zbudim in da knof ne utripa non stop?

Han ::

Resetiraj CMOS (ni potrebno odstraniti baterije za BIOS) in se počasi sprehodi čez nastavitve. Tudi Windows 10 ima marsikaj na temo napajanja...

mihagr ::

Saj zbujanje s power gumbom je v redu, tudi utripanje ledice je pravilno, zbuditi pa bi ga morala tudi kakšna funkcijska ali alt, ali ctrl tipka, pa premik miške. Pri meni Dell že od časa
Win 7 in sedaj win 10 deluje tako in ibm thinkpad enako - tipka Fn,

Čokoladko ::

Hm premik miške ga ne zbudi kak drug knof pa tut ne. Samo če stisnem power button...

ncc2000 ::

BIOS settings enable USB wake support mybe

dj cotto ::

BIOS Settings/Advanced/Wake Up Event Setup

Resume by USB Device Enabled
Resume from ... Mouse Disabled
Resume from ... Keyboard Disabled

Če se prav spomnim, je treba izklopiti še hibernacijo v Windowsih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dj cotto ()

Luk as ::

Bom kar tukaj vprašal ker je podoben problem.
Gre se za nov računalnik kot je bilo že nekaj napisanega v sosednjih temah.
Naloženi W10. Brez problema. Problem je ko ugasnem pc in na novo zaženem se pojavi slika:

Potem pa izgubi signal. Ne vem ali gre v sleep mode ali kam. V glavnem nič.
Pokaže:

Tipkovnica miška so neodzivne.
Potem pritisnem reset gumb na pcju se pa še enkrat zažene in vse normalno naloži.
Potem vse normalno deluje.
In to vsakič, ko pc vgasnem in na novo prižgem.
Bil sem v biosu ne najdem nič nenavadnega, posodobitev september 2019.
Čokoladko si ti kaj rešil?

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luk as ()

Luk as ::

Problem je definitivno v biosu oziroma v posodobitvi matične plošče oziroma driverjev.
Dokler ne namestim driverjev iz cd ja, ki je bil priložen je vse v redu.
Sedaj samo pogruntat kaj se takrat spremeni.

Han ::

Zakaj sploh nameščaš zastarele šoferje s priloženega CD?

Luk as ::

Ja kaj pa jaz vem. Itak jih pa takoj posodobi.
No saj sem sedaj zrihtal. Niso bili drajverji oz. bios.

Han ::

Kaj pa je bilo?

Master_Yoda ::

Cokoladko, BIOS update je to resil ja, v eni verziji BIOSa je to delalo. Da bo se pa zbudil z misko/tipkovnico pa moras v BIOSU nastavit - to je normalno.
Dovie'andi se tovya sagain.

Luk as ::

Han je izjavil:


Zakaj sploh nameščaš zastarele šoferje s priloženega CD?
Kaj pa je bilo?

Sedaj ste vsi pametni. Kje pa si bil do sedaj?
Ko sem včeraj potreboval ni bilo nikogar.
Nič od zgoraj naštetega.

Han ::

1. Tema ni tvoja.
2. Moji predlogi so bili vsi na mestu. Čokoladko npr. sploh ni vedel, da ima plato z oznako MAX, ki ima drugačen BIOS...

Ko si postavil vprašanje, si si v bistvu že sam odgovoril:
Dokler ne namestim driverjev iz cd ja, ki je bil priložen je vse v redu.
Halo?!? ;((

dj cotto ::

Luk as je izjavil:

Han je izjavil:


Zakaj sploh nameščaš zastarele šoferje s priloženega CD?
Kaj pa je bilo?

Sedaj ste vsi pametni. Kje pa si bil do sedaj?
Ko sem včeraj potreboval ni bilo nikogar.
Nič od zgoraj naštetega.


Kaj se usajaš? Ko nekdo vidi vprašanje, ponudi odgovor in to ni nujno v tistem trenutku, ko bi ti hotel. Namesto tega raje zapiši, kako si rešil problem, da s tem mogoče pomagaš še komu, ne pa da zapišeš:

Luk as je izjavil:

Ja kaj pa jaz vem. Itak jih pa takoj posodobi.
No saj sem sedaj zrihtal. Niso bili drajverji oz. bios.


Se pravi, dvakrat si se javil v temo, brez da bi kaj pametnega povedal in ne da bi podal rešitev, potem ko si rešil problem? Jeziš se pa na tiste, ki so ti hoteli pomagati?

Prav zaradi takih nehvaležnih egoistov se le še redko oglasim in poskušam pomagati, čeprav slo-tech redno spremljam.

Luk as ::

@dj cotto
Kaj se pa ti oglašaš!
Po celem forumu pametuješ bedarije! Pojma nimaš!
Lepo sem vprašal. Ni bilo nobenega odgovora, sam sebi sem odgovarjal.
Tvoj odgovor čokoladkotu.:
IOS Settings/Advanced/Wake Up Event Setup

Resume by USB Device Enabled
Resume from ... Mouse Disabled
Resume from ... Keyboard Disabled

Če se prav spomnim, je treba izklopiti še hibernacijo v Windowsih.
Pa to ve vsak pet leten otrok. Poleg tega to nima nobene veze s konjskimi dirkami!
Dobil nisem nobenega odgovor, nobene pomoči, zakaj bi potem jaz moral razlagat, kaj je bilo. Halo. Zgoraj pa cela stran nekega pametovanja, ki nima veze s problemom. Videl sem samo to, koliko ima kdo pojma. Tako znam ugibat tudi sam.
Če ne drugega grem potem na youtube bom več izvedel kot tu.
Zakaj pa ste potem tukaj!

Han:
Zakaj sploh nameščaš zastarele šoferje s priloženega CD?


Tak odziv je bil samo zaradi tvojega odziva.

Ja itak kaj boš pa naložil! Halo!
Ko enkrat naložiš se ti itak začnejo posodabljat!
Ne nima veze ne Bios ne driverji ne z mojim problemom ne z Čokoladkotovim.

Ja ravno zaradi takih pametnjakovičev ala dj cotto, ki nimajo pojma te vse mine, da bi kaj povedal. Sedaj ko sem sam ugotovil pa vsi kaj pa je bilo zakaj pa ne poveš. Ko vas ...
Vam bo dj cotto povedal sigurno je :
IOS Settings/Advanced/Wake Up Event Setup

Resume by USB Device Enabled
Resume from ... Mouse Disabled
Resume from ... Keyboard Disabled
dj cotto

Če se prav spomnim, je treba izklopiti še hibernacijo v Windowsih.

Master_Yoda je izjavil:

Cokoladko, BIOS update je to resil ja, v eni verziji BIOSa je to delalo. Da bo se pa zbudil z misko/tipkovnico pa moras v BIOSU nastavit - to je normalno.

Ne. V biosu je to nastavljeno pa isto ne zbudi z miško oz. tipkovnico.
Zanimivo pa, da se čokoladko sploh ne oglasi več in on pove kako je rešil zadevo.

Han ::

Očitno se ne zavedaš, da so takšne težave ali povsem banalnega izvora (v tvojem primeru zaradi nameščanja šoferjev z zastarelega CD medija) ali zelo težko ugotovljive. Napak si domišljaš, da boš na forumu dobil odgovor naslednjo sekundo TOČNO ZA TVOJ PRIMER.

Tvoj odziv je tipičen za milenijske neučakane prepotentneže. :P

D3m ::

DA vam malo pomagam.

tukaj imate najnovejše chipset driverje za AM4 B450 plate.

https://www.amd.com/en/support/chipsets...

Nekateri BIOS update-i zahtevajo novejši chipset gonilnik.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Luk as ::

Han je izjavil:

Očitno se ne zavedaš, da so takšne težave ali povsem banalnega izvora (v tvojem primeru zaradi nameščanja šoferjev z zastarelega CD medija) ali zelo težko ugotovljive. Napak si domišljaš, da boš na forumu dobil odgovor naslednjo sekundo TOČNO ZA TVOJ PRIMER.

Tvoj odziv je tipičen za milenijske neučakane prepotentneže. :P

A to sklepaš po sebi? Ne me sodit, če me ne poznaš. Ne pa mi pametovat na podlagi parih mojih postov na tem forumu. Ker sem si tudi sam ustvaril tvojo sliko na podlagi tvojih komentarjev, tako da o tem lahko razpravljava v nedogled. Še zdaleč pa nisem milenijec. Tako da se že tukaj močno motiš, kot ponavadi.
Kot rečeno driverji nimajo veze. Težava je bila tudi brez nameščenih drajverjev, ker sem v zadnjih parih dneh najmanj desetkrat naložil windovse na to kišto. Preizkusil vse možne varijante.
Verjetno bi se težava odpravila po posodobitvi drajverjev, kaj ne.
Nisem pričakoval odgovora v sekundi. Na odgovor sem čakal več kot 24ur.
Zanimivo da se sedaj oglašaš TAKOJ, no ja trajalo ti je 20 minut.
Kakorkoli, hvaležen sem za vsako pomoč, rapizdi pa me neko podjebavanje, ki je kot ugotavljam zelo popularno na tem forumu. Sploh se nobeden več ne zna lepo obnašal ali normalno pogovarjat.
Nikogar nisem žalil zajebaval samo hotel sem pomoč. OK, če ne veš ali ti iz kakršnega koli vzroka ni da bi pomagal kot djcotto potem ne odgovarjaš. Nisem vam jaz kriv za prejšne probleme kaj ste imeli z drugimi uporabniki. Z mano pa pričakujem nek normalen odnos ali pa se sploh ni treba javljat ali me podjebavat.
Je vem, da forum oziroma tema ni moja in da ima vsak pravico povedat svoje mnenje toda zavedajte se da to velja za vse ne samo zame.

Han ::

Nehaj se usajat in rajši napiši, kako si rešil problem...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS update

Oddelek: Strojna oprema
12884 (732) mulc007
»

Maticna plosca se ne odziva

Oddelek: Strojna oprema
342246 (1794) RC37
»

osvežitev BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
333224 (2721) gddr85
»

USB problem

Oddelek: Strojna oprema
81208 (990) filip007
»

Stanje pripravljenosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
201667 (1236) Aleš Ocepek

Več podobnih tem