» »

Windows 8 tablica

Windows 8 tablica

1
2
»

Tilen ::

A na Windows tablicah on-screen tipkovnica ne skoči sama gor, če tapneš v katerokoli tekstovno polje (tako kot na iOS in Android)?


S katero stranjo imaš težave? Jaz še nisem naletel na ta problem, razen v desktop načinu, kjer je to zgleda onemogočeno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matobeli ::

v IE to ne deluje, v chromu meni ja

Tilen ::

Na kateri strani? Jaz v metro UI še nisem naletel na to težavo v IE 11.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bajsibajsi ::

Enaka zadeva (desktop mode). Tap v tekstovno polje mi ne izvrze tipkovnice; ne v IE niti v FF. Kar rahlo motece, glede na to, da sem v android okolju tega navajen ze peto leto. Najbrz obstaja resitev v nastavitvah oz. 3rd party programih.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Uporabljaj Chrome :)

Ali pa potrpi do 10ke bo verjetno to bolje podprto.
Če pa najdeš rešitev ki bo to funkcionalnost rešila tudi v desktop modu pa kar povej, mam tudi jaz težave povsod razen v chromu.

Kaj pa kakšna druga tipkovnica? Ta vgrajena je totalno gnila, nisem našel Fxx tipk, pika je samo pri črkah in ne tudi pri številkah, pa še kakšna slabost se najde. (napisat 192.168.1.1 je obupno zamudno)

CyberPunk ::

Video je "začel" delovati normalno. Vmes je bil kakšen reboot, pa se je očitno med tem rešilo. Wifi za to tudi pod razno ni prepočasen, saj je predvajanje direktno preko streama par sto kilobitov na sekundo, wifi pa je do 54 Mbit/s.

Glede avtomatskega prikaza tipkovnice - ja, na desktopu je res tako, da moraš sam tapniti za tipkovnico, v metro okolju pa se prikaže in skrije avtomatsko. Edino za IE mi zdaj ni več jasno - a je gor samo še ena varianta tega browserja? Nekje se spomnim, da je bila še ena metro varianta IE (mogoče v 8 in ne 8.1).

Tilen ::

A lahko prilepite eno (1) stran, kjer tipkovnice ne izvrže? V desktop mode sem napisal, da je to najverjetneje onemogočeno. V metro pa se mi v IE še ni zgodilo, da ne bi delovalo. Eno stran, da vidim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

CyberPunk ::

Kje pravzaprav je metro IE? Če kliknem na njegovo ploščico na Start zaslonu, me vrže na navaden desktop in tam odpre IE.

BTW, a iskanje v Storu je bolj za okras? Npr.:


Dropbox sem sicer potem našel na Account / My Apps, ker je bil na eni testni mašini enkrat. Sicer pa karkoli vpišem od najbolj znanih appov, vključno Facebook in Twitter, mi da kar ene xy rezultate, ki tudi približno niso podobni iskanemu pojmu (da jezikovne Google/Bing translate mešanice niti ne omenjam). V čem je fora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

Tilen ::

Kje pravzaprav je metro IE? Če kliknem na njegovo ploščico na Start zaslonu, me vrže na navaden desktop in tam odpre IE.


To potem nekaj nimaš OK nastavljeno.

Metro IE;



Desktop --> Metro

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bajsibajsi ::

CyberPunk je izjavil:

wifi pa je do 54 Mbit/s.


Wifi na tej tablici, mi niti priblizno ne potegne do 54 mbitov, ampak to je pri meni delno ze tezava zastarelega WRT54 ruterja, ki itak ni zmozen taksne Wifi propustnosti (obicajno gre tja do dobrih 30 mbitov od moje 100 mega povezave).


CyberPunk je izjavil:

Kje pravzaprav je metro IE? Če kliknem na njegovo ploščico na Start zaslonu, me vrže na navaden desktop in tam odpre IE.


Enako. Zagon IE v Metro mi odpre IE v desktopu.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Popravita nastavitve (drugi video).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bajsibajsi ::

Bom preveril YT linka, ki si ju pripopal, hvala.

Invictus ::

bajsibajsi je izjavil:


Wifi na tej tablici, mi niti priblizno ne potegne do 54 mbitov, ampak to je pri meni delno ze tezava zastarelega WRT54 ruterja, ki itak ni zmozen taksne Wifi propustnosti (obicajno gre tja do dobrih 30 mbitov od moje 100 mega povezave).


Nauči se kako wifi deluje. 30 mbit/s je dober prenos.

Magična beseda: half-duplex ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bajsibajsi ::

Invictus je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:


Wifi na tej tablici, mi niti priblizno ne potegne do 54 mbitov, ampak to je pri meni delno ze tezava zastarelega WRT54 ruterja, ki itak ni zmozen taksne Wifi propustnosti (obicajno gre tja do dobrih 30 mbitov od moje 100 mega povezave).


Nauči se kako wifi deluje. 30 mbit/s je dober prenos.

Magična beseda: half-duplex ...


Sem se ze naucil. Sicer leta po FRIju, ker takrat (pri nas) se ni bilo Wlana...
30 mega je soliden prenos, ampak niti priblizno ne optimalen pri mojih karakteristikah.

Magicna beseda: frequency-division multiplexing

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

edit/
Pri prejsnjem postu je tipkarska napaka "dobrih 20" in ne 30 megabitov. Ampak to nicesar ne spremeni.

CyberPunk ::

Tilen je izjavil:

Popravita nastavitve (drugi video).

Hvala, sem prej nastimal, kot je bilo v videu receno, zdaj odpre IE v metro. Verjetno sem ga prvic prizgal na desktopu in ga je avtomatsko pograbil za default.

Kaj je potem s tem searchem v Windows Store, je boljse iskati na Googlu in potem posredno najti link do stora?

BTW, je mozno zapirati posamezne metro appe direktno s tistega seznama odprtih, ki se prikaze na levi strani zaslona, ali pa je potrebno vsakega dati prej v ospredje in zapreti s potegom od vrha do dna?

Tilen ::

Kaj je potem s tem searchem v Windows Store, je boljse iskati na Googlu in potem posredno najti link do stora?


Enable All Apps - Windows Store Localizations


BTW, je mozno zapirati posamezne metro appe direktno s tistega seznama odprtih, ki se prikaze na levi strani zaslona, ali pa je potrebno vsakega dati prej v ospredje in zapreti s potegom od vrha do dna?


Tole misliš?
 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bajsibajsi ::

CyberPunk mislim, da ne mores zapirati v levem seznamu. Vsaj jaz ne vidim nacina.

CyberPunk ::

Kul, tisti saltar v app store sem izklopil. Razlika je ocitna - prej res ni nicesar relevantnega nasel, se celo za FB mi je kar en 3. app ponudil, zdaj pa vse OK.

Tisto zapiranje na zgornjem screenshotu se mi zdi da prime samo na racunalniku oz. ob uporabi miske. Touch & hold ne naredi nicesar.

Sicer pa tudi s potegom cez aktivni app z vrha navzdol ne zapre popolnoma - task se vedno ostane v ozadju. Da ga dejansko zapre, moras spodaj kaksno sekundo drzati, da se ikona obrne in sele potem je dejansko app zaprt.

bajsibajsi ::

Se pravi, ce ne zelim da mi IE odpira v desktop nacinu, mora biti IE izbran kot default. :/ Kar pa ne zelim...

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

V cem je fora, da zaslon pocasi zniza osvetljenost, ko grem v metro nacin? Ce grem nazaj na desktop, se ponovno poveca na nastavljeno.

MadMax ::

Kako je pa pri teh tablicah kaj z antivirusniki, antimalwari itd?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

mtosev ::

daš gor MSE ali malwarebytes pro in bo čisto ok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CyberPunk ::

Kako "varen" je tisti reset tablice na tovarniške nastavitve iz metro menuja? Je na rangu iOS-a, da vse popuca in se ne da restavrirati, ali pa lahko nekdo, ki ima čas, pridobi prej shranjene fajle nazaj s kakšnim enostavnim undeletom?

krneki0001 ::

Vse počisti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Na kak način je možno na Windows tablico (medion e1233t hofer) naložit nove Windowse oz. kak drug os?

mtosev ::

usb, preboot iso mount?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CyberPunk ::

Pa je treba tam nekje v Startup & Recovery iti preko Advanced Restart ali karkoli ze je, pa v UEFIju izklopiti safe boot (kakorkoli se ze imenuje...)?

MadMax ::

Je na hoferjevi že kdo usposobil hibernacijo?
Meni da na izbiro le spanje, zaustavitev in vnovični zagon.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lonsarg ::

Pa a nekateri res uporabljate doma prenosnik ali ste pač res toliko na poti? Ker doma biti na čim manjšem od vsaj 24" je meni nedoumljivo... A je dejanski PC 8", 10" ali 15.4" sploh nima veze, ko enkrat priklopiš na periferijo.

MadMax ::

Si ti falil temo, ali si samo malce zmeden in po nesreči seješ smetke?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lonsarg ::

Uh, nisem opazil da sta dve strani v tej temi, sem odgovoraj/komentiral na debato na prejšni strani o velikosti tablice/hibrida, ki bi se uporabljal kot prenosnik. Pa me je zanimalo, zakaj tako oversized(več od 10") tablico kupovat, če pa se ima doma itak že velik monitor, oziroma bi se moral imeti, ker 15.4" niti slučajno ni primerno za delo.

MadMax ::

Želje, potrebe (dejanske) in zmožnosti (finančno in prostorsko) so pač različne, kombinacij pa je temu primerno še več.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matobeli ::

Imam zadnjo Medion tablico (Hofer). A kdo ve kako priti v BIOS, oziroma kako bootati iz USBja?

matejmesar ::

Sicer imam Medionovega hibrida (tablica+tipkovnica) in pač pritisnem F2 (nisem 100%) za BIOS oziroma F12 (sem 100%) za boot meni. ČE nimaš tipkovnice, poskusi priklopit zunanjo na usb...
Pri bootu iz USB pa je težava v tem, ker tu ne gre več za klasičen boot iz MBR sektorja, pač pa GPT particije in UEFI bios. Torej mora biti USB ključ temu ustrezno pravilno narejen. Na žalost mi Hiren's še ni uspelo zagnati... če kdo pozna rešitev, se priporočam.

LPM

bajsibajsi ::

matobeli je izjavil:

Imam zadnjo Medion tablico (Hofer). A kdo ve kako priti v BIOS, oziroma kako bootati iz USBja?


Ko/ce bos izvedel, prosim napisi tu se za ostale. :)

CyberPunk ::

A potem ne pomaga, da v UEFIju izklopis tisti secure boot ali kako se mu ze rece? (Rebootati moras pa iz Windowsov nekje v menuju za Recovery, Advanced recovery...)

matejmesar ::

Če misliš izklop "secure boot" opcije v BIOS-u, to ne pomaga, vsaj v mojem primeru. Ali je možno še kje drugje?

Lonsarg ::

Ne vem za medion tablico, ampak ugibam da je enako kot za mojo Dell tablico. V bios prides bodisi iz windowsev bodisi z start in volume tipko med prižiganjem, tam izklopiš secure boot, vklopiš boot from legacy devices in zadeva špila kot bi imel dobri stari BIOS.

Če pa boš na USB ruknil UEFI bootable zadevo pa ti niti legacy boot ni treba vklapljat, čeprav večina bootable zadevc je še vedno legacy in bo še nekaj časa tako.

MadMax ::

Držiš + in nato hkrati še vklop dokler se ne vklopi.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matobeli ::

A je kdo slučajno dobil kakšen kompatibilen screen protector za medion (hofer) 10" win 8.1 tablico?
Ali se pač vzame "generičen" 10" screen protector?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8.1 tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214620 (8141) Lonsarg
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17245202 (34904) AvtoR
»

Samsung ne mara več za tablice z Windows RT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8724578 (21105) FrEaKmAn
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332288 (27598) Okapi

Več podobnih tem