» »

3x HP prenosnik,katerga vzet!

3x HP prenosnik,katerga vzet!

Wolfs_Spirit ::

Pozdravljeni, ker se dan D ko bom kupil prenosnik bliza, me zanima katerega mi priporocate od teh treh favoritov:

Favorit 1

Favorit 2

Favorit 3

Prenosnik bom uporabljal za filme,mp3,ripanje DVD, autocad,archicad, igranje iger, ... etc. skratka namesto osebnega pc-ja mi bo sluzil.
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

9240 je dokaj sposobna mašinca. Lahko ti povem rezultate 3d markov, so pa primerljivi z X700 grafično. Torej obstaja samo par bolj zmogljivih mašin za igre, ki pa so v drugih pogledih neprimerne (glej spodnjo temo ko nekdo dal gericom).

Glede na to, da misliš kar dosti "multitaskat" ti zna dual core kar fajn prav prit. Je pa v 8xxx modelu "profi" grafična, katera pa tudi vprašanje če ti bo prav prišla. Čeprav tale autocad ima fireGL pod "recommended" grafičnimi...tako da ne vem, tu moraš premislili.

Ima pa 9420 presenetljivo močne zvočnike :) pa (žal) slabo tipkovnico, ampak vse se človek navadi :)

Wolfs_Spirit ::

Te pa ni Hp zmozen narest dvojedrnika s FireGl graficno? Torej tale ati X1600 256Mb ni kos 128 FIREGL? Kako to mislis slabo tipkovnico? Bi prosil za rezultate od 3D marja ja. Kaj pa zaslon pa pri 9420 modelu, resolucija,vidni kot pa to, a je dobr? Hvala
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

Hja...fireGL je za profi zadeve. Kaj se bo več prodalo? Profi laptop ali gaming laptop? Odgovor je jasen :)

3d marki:

2001 - 17000
03 - 6300
05 - 3500


Grafa je boljša v smislu profi uporabe, v igrah je X1600 boljša.

Zaslon..je kar ok za takšno resolucijo, ni kvaliteta ala Sony je pa OK, zgleda da ima HP samo eno dodatno "lampo" za osvetljevanje, Sony pa 2. Vidni kot je tudi OK.

Wolfs_Spirit ::

Hvala za rezultate, in kaj pomenijo te stevilkice?Torej priporocas9420? PA tudi veliko moznosti za morebitne nadgradnje ima 9420 to mi je vsec, pa vrjetno tut kak sata 7200 disk bi se dal dobit za not, ce bi bilo potrebno. Glavno da mi ocke ne bodo trpele :))
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

SATA že pomoje lahko zdaj dobiš, kak 100g 7200rpm bi bil prav fajn ja ;)

Pa tudi ram komot nadgradiš, ker je not sam ena palčka in je še en slot fraj.

Te številke pa pomenijo da lahko komot igraš igre kot je doom3, ampak ne kaj več kot 30fps :)

82xx modela nisem videl, tako da ne upam nič rečt...ampak pomoje je tale boljša izbira, vsaj za mešano "semi amatersko" uporabo. 82xx je vseeno profi workstation laptop.

Wolfs_Spirit ::

torej je v 9420 en ram 1024 not in ena reza prosta, kak pa potem prides do 4GB rama?A mislijo oz a je ze zunaj 2048MB ploscica ram? Glede iger, ne bom igral nekih zahtevnih, kak HL2,HL!,Star Trek igre, Most wanted, etc. Torej je tale 9420 najboljsa resitev zame? Kaj pa je s tipkovnico, prej si rekel da je slaba, v kaksnem smislu to? Kap 8240 in 8230,je 8240 boljsi od 8230?Se lahk tale dvojedrnik kosa z njima?Ker mi ne bo tezko dat 15k vec.
Liberate Tuta me, Ex Imferes

igor0203 ::

Kaj pa tale?

KLIK

billy ::

Jup, 2G ploščice so ža naredili za laptope ;)

8xxx so dokaj stari modeli, mislim..obični procesor, profi grafična, zaslon z ogromno resolucijo. to doprinese k višji ceni.

glede tipkovnice...tipke so tako male, meni osebno ni všeč, ima pa ločen num pad, če je to faktor :)

Wolfs_Spirit ::

Hm, ja potem bom res vzel tega dvojedernika. glede tipkovnice, sj nimam neke medvedje sape, tko da mislim da mi ne bo delal tezav, no upam da ne. Tko osebno, a ti bi vzel tega 9420?

Glede druge teme, Emac,
KLIK
ja, sj je luskan pa vse,sam se mi ne da z tigrom ubadat, hm... nevem, kaj menis ti billy?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

Nisem vidu tako da rajši ne bom rekel nič :)

Vse kar lahko rečem je da je to Apple....marcedez med prenosniki, torej boljšega skoraj ni. Mogoče kak IBM. ampak to je vse "splošno znano", kar ne vidim pa ne komentiram rad :)

Wolfs_Spirit ::

Sam a lahk na tale emace nalagas xp oz. visto? BOm jaz kar tega hp-ja 9420 vzel, pa bo mir.
Liberate Tuta me, Ex Imferes

igor0203 ::

Na tele tanove verjetno lahko, ker ima Intelov procesor, katerega XP podpira, tko da pomoje ni problema. Sicer pa, zakaj ne greš na boljše? (OS X) >:D

Wolfs_Spirit ::

Saj bo mi hp 9420 cist zadostoval, po trebi pa vrzem not 4Gb ram pa bo zadevica se dolgo casa spilala. Tale tvoj predlog Igor2003 res ni slab, ne vem no. bom sel pogledat zdaj en dan kak je z njim.
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Če že daješ tok dnarja, pol si resno oglej Appla. Kokr je že nekdo reku, Apple je mercedes med prenosniki. ;)
In s tem kar ima ta Apple vgrajeno, se mi zdi cena zelo v redu. Seveda tukaj še gledaš kakovost Appla, boljši OS,...in je za tako ceno odličen nakup. ;)

Sicer pa, odločitev je na koncu itak tvoja, jst ti samo hočem svetovat da bi v tega Appla bolje vložil denar.

Wolfs_Spirit ::

Imas mogoce kaksen primerjalni test med hp 9420 ter Apple MacBook Pro Z0CM MACBOOKPRO1.67-02?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

Sploh še ni testov od HPja, tako da primerjave še manj. Saj kaj dosti ni za primerjati. Hardware je skoraj identični, ogromna razlika je edino v OSu. Ker pač tiger je tiger, če ti seveda ustreza za delo. Potem pa so še tu majhni bombončki pri Applu, kot je recimo osvetljena tipkovnica...

IgorM ::

Zanima me ali je možno poganjati autocad na OS X?

billy ::

Mislim da ne...no..preko virtual PC lahko poganjaš.

To sem našel na googlu http://www.macwindows.com/VPCautocad.ht... sicer stara zadeva 1 leto, tako da so mogoče že vmes kaj naredili...

Wolfs_Spirit ::

Za emac je slaba podpora ja, pa tudi ne bi rad vsega zaganjal preko nekega virtualpc-ja in podobno, pa se bolj pocasi bi delovalo, no nevem.. pa tut igrice dvomim da bi mi delovale, ker od teh kaj jih igram nobena ne podpira macintosh, emac se mi dopade pa vse, sam glede uporabnosti pa vsega ostalega, se mi Hp 9240 bolj dopade. Billy a ti bi vzel tega mojga favorita?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

igor0203 ::

@Wolfs_Spirit: Če ti ne bi bil všeč Tiger, potem itak lahko naložiš Windowse. ;) Zdej se to da, ker Apple uporablja Intelove procesorje

Wolfs_Spirit ::

ja luksus ne, zdaj pa si me |O 8-O nevem kaj naj nabavim, hp ali apple. kriza. rabil bi kak test, da bi videl kteri je boljsi, ce je tale apple mercedez mred prenosniki potem je hp zagotovo bmw?!
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

No ja..Apple je menda edini proizvajalec ki nima slabih modelov. Pa recimo še IBM pogojno, ima sicer R50e, ki pa je čisto soliden prenosnik. Vsi ostali imajo neke low quality modele da so se približali "raji" in s tem odgriznili delež pogače "garažnim proizvajalcem" in Acerju.

Je pa tako zdaj..obstaja veliko možnost kaj lahko kupiš, več kot boš razmisljaš več modelov boš našel potem pa bo nastala zmeda :)

Za pokušino ti ponujam tale STVOR

:)

IceIceBaby ::

Hmm... iBook je poceni consumer prenosnik za rajo.

Drugače pa je razlika med tem 17" HPjem in macbookom precej velika. Macbook je precej majhen in lahek, zelo primeren za prenašanje. Poganjaš lahko OSX in Windowse (dual boot, uradno podprt s strani Appla). Poleg tega je pri Applu polno enih bombončkov in detajlov, ki v končni fazi opravičijo nekoliko višjo ceno.

Po drugi strani pa se mi zdi HP bolj primeren za desktop replacement zaradi 17" ekrana in nekoliko boljših specifikacij (večji disk, več rama...).

Če misliš zadevo veliko prenašat potem macbook, drugače pa HP.

Wolfs_Spirit ::

ja, sam tiste 3kg se mi ne zdijo veliko, sj tko svoh pa tut nisem da ne bi mogel 3kg nosit okrog. Ja bom razmislil, sam najvrjetnejo bom hp nabavil. Kaksne bonboncke ima mac?tale vgrajena kamera je dobra,kvalitetna, pa osvetljena tipkovnica, zakaj je to dobro?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Osvetljena tipkovnica je zelo priročna če delaš v temi ali slabo osvetljenem prostoru. Poleg tega ima macbook motion senzorje, magnetni napajalni kabel, kamero... Zelo dobra lastnost macov je tudi sleep mode. Ko računalnik zapreš gre v sleep mode v sekundi ali 2. Prav tako se zbudi takoj ko ga odpreš...

Wolfs_Spirit ::

torej menis da bi kes bolje nalozil v ac kot hp, sam hp ima vec spomina,diska.
Liberate Tuta me, Ex Imferes

IceIceBaby ::

Odločitev je tvoja. Kot sem že povedal, macbook je veliko bolj prenosljiv, možnost imaš poganjati OSX, ima določene prednosti... Po drugi strani pa ima HP večji ekran in je cenejši.

Pomoje z nobenim ne boš usekal mimo, odvisno od tvojih potreb.

billy ::

No..zavedai se je potrebno da ima mac vse te "dobre" lastnosti predvsem zaradi Tigra. Zaradi tako dobrega OSa gre v sleep mode v 2 sekundah in se pobere tudi takoj zaradi tigra. Ne zaradi hardwara :)

Tako da če misliš laufat windowse na macu se ti pomoje ne splača...

SmiLe_ ::

Lep pozdrav,

to debato prebiram na 2 dni starem HP nx9420 in za ta dva dni uporabe lahko rečem, da je zaslon (Brightview različica) kar ok, vidni kot sicer ni tako dober kot pri Samsungu 193p, s katerim ga edino lahko primerjam, ima pa na voljo svetlobni senzor, ki meri moč svetlobe v prostoru in s tem prilagaja svetilnost zaslona, kar posledično podaljša čas delovanja baterije. Ta gloss oz. gladek izgled zaslona ti pričara zelo lepo sliko, razen če nisi občutljiv na odseve v njem, ki so še posebno vidni če imaš vir svetlobe tik za sabo.. je skoraj kot ogledalo.

Tipkovnica se mi ne zdi slaba, mogoče malenkost glasna, drugače pa ok.. to, da bi imel male tipke pa se mi zdi malo čudno, saj se mi zdi velikost enaka, kot na drugih laptopih. Verjamem pa, da je pri kakšnem Macu boljša.

Baterija ima ob neobremenjeni rabi za 3,5 ure sape, napolni se pa tudi dokaj hitro.. pri vgasnjenem compu v 80 minutah. Vgrajenga DVDja in Card readerja še nisem uporabil, zato ne morem kaj dosti komentirati. WiFi in Bluetooth delujeta brez problemov, zvočniki so za laptop standarde resnično glasni in tudi delovanje mašine je izredno tiho - ventilatorjev in diska se sploh ne sliši. V 3D marku nisem delal meritev, ker me rezultat tam ne zanima kaj dosti (iger praktično ne igram), se pa mašina zadovoljivo obnese v 3ds Max-u, Cinemi in Modotu, ter v 2D grafičnih programih (Illustrator, Photoshop, InDesign). Comp sem kupil z namenom, da nadomestim desktop mašino in sem zelo zadovoljen. Prenosljivost mogoče res ni tako komot, kot pri modelih z manjšim monitorjem, ampak imaš pa 17", ki je še kako uporabna velikost. V mašini imam 1GB RAMa, ki ga mislim nadgraditi na 2, max. pa je 4GB. Aja, pa še en plus - zraven dobiš licenčne WinXP Pro namesto Home variante.

Pa še ena zanimiva zadeva, ki jo imam namen sprobati v bližnji prihodnosti: http://www.osx86project.org
Možnost poganjanja OsX na PC mašini. Znanec ima skoraj enakega HPja in je zadevo sprobal - delovala bi naj brez problemov.

Če še te pa kaj zanima, ti bom glede na dosedanje izkušnje rade volje odgovoril.

lp, Uroš
SmiLe ---------------------------- EyeScream

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SmiLe_ ()

Wolfs_Spirit ::

Ja, hvala za tako podroben opis, bom kar pri tem hp ostal ter ga nabavil. Kak disk imas noter, a 7200 obratov ali 5400? a se to full pozna razlika v hitrosti delovanja prenosnika?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

SmiLe_ ::

Disk imam 80 GB @ 5400. Do sedaj sem mašino predvsem filal z programjem in pri inštalacijah nisem opazil, da bi bila nevem kaka razlika proti 7200, ki ga imam v desktop mašini. Tudi pri delu nisem opzail, kakšnega posebnega upočasnjevanja na račun diska. Neka časovna razlika med 5400 in 7200 verjetno je.. ampak se mi zdi bolj smiselno ta denar porabit za RAM, kot pa za tisti 2 sekundi čakanja manj...

lp, SmiLe
SmiLe ---------------------------- EyeScream

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SmiLe_ ()

Wolfs_Spirit ::

ok:)) thx. kateri ram pa se najbolj splaca dokupit?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

Glede slabo tipkovnice sem milil zelo male tipke. Glede na kakšnega sonija se lahko skrijejo.

Zanshin ::

priporočam: Apple MacBook Pro 15" 1.83 Ghz

In TULE boš našel malenkost cenejšega kot na e-svetu

borutzi ::

SmiLe_:jaz imam tudi nx9420 pa me zanima če si sprobal OS-X
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

billy ::

Zdaj so zunaj tudi 17" powermaci, tako da nakup le teh mogoče ni slaba izbira..so pa žal ZELO dragi :(

Zanshin ::

ja res so dragi...pri nas majo appli neverjetno, ampak res neverjetno nabite cene...pravkar vidu tega 17" macbooka za 2400 in še nekaj evrov, na neki italjanski strani... tko da se imo za tako veliko razliko v ceni kar splača v tujino odpravt ponj.

glede applov pa tko: kot že rečeno, so to enostavno mercedesi med prenosniki. že ko ga držiš v roki in pritisneš par tipk, ti je jasno da je razred višje od vseh ostalih..jaz osebno če bi mel tok denarja za zapravt, sploh ne bi razmišljal o kakšnem drugem prenosniku.

billy ::

2400 samo? to je pa ceneje kot nemčija celo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik do 1200evrov

Oddelek: Kaj kupiti
182325 (1971) roli
»

kateri prenosnik med naštetimi

Oddelek: Kaj kupiti
91543 (1306) SkIDiver
»

kupujem laptop, ki bi se lahko primerjal s trenutnim desktopom

Oddelek: Kaj kupiti
151737 (1265) CyberAD
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655889 (4619) sw0rdfish

Nakup prenosnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
915174 (4063) Stepni Volk

Več podobnih tem