» »

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra

«
1
2

kuglvinkl ::







* GeForce FX 5900 Ultra: NVIDIA NV35 GPU clocked at 450MHz and 256MB of DDR SDRAM clocked at 850MHz and utilizing 256-bit bus. All graphics cards will be equipped with DVI-I, D-Sub and VIVO connectors. The ESP for the part is 499 Euros or Dollars, expected time of availability if June.
* GeForce FX 5900: NVIDIA NV35 GPU and 128MB of DDR SDRAM utilizing 256-bit bus. Lower GPU and memory frequencies. All graphics cards will be equipped with DVI-I, D-Sub and TV-Out connectors. The ESP for the part is 399 Euros or Dollars, expected time of availability if June.
* GeForce FX 5900 Value: NVIDIA NV35 GPU and 128MB of DDR SDRAM utilizing 256-bit bus. Lower GPU and memory clocks. All graphics cards will be equipped with DVI-I, D-Sub and TV-Out connectors. The ESP for the part is 299 Euros or Dollars, expected time of availability if June.


NVIDIA GeForce FX 5900 graphics processor will be launched on the 13th of May, 2003.

Link1

Link 2
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Glede na to, da je datum dokaj blizu, se utegne to izkazati za resnično.
Your focus determines your reallity

TheJack ::

A FX-Flow-a pa ni več, al kaj?:D

OldSkul ::

Zakaj pa tale kartica tudi zaseda še en PCI slot čeprav ni onega hudega hlajenja??

morphling1 ::

Hehe come to papa >:D Tale value 5900 pa zna bit moja naslednja grafa, pravi naslednjik 4200, čeprav bo sigurno dražja kot 200 $
FX no more, to je bilo jasno že nekaj časa, dva slota pa zato ker je cooler še vedno višji od normalnega in če bi bil samo en slot zaseden bi se ob eventuelni uporabi sosednjega pci-ja kartica sigurno pregrevala, saj ne bi bilo nobenega dostopa zraka. Abit NF7 ima za to že poskrbljeno saj sploh nima tega pci slota.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mr.B ::

Superca, samo da nebo tako kot je bilo z nv30. Čeprav naj bi bila kao 80% hitrejša od R9800? Sklepam spet pod določenimi pogoji. Sicer pa bomo videli kaj bo s tega ratalo ? Ali bo spet limited edition ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

Če bo v povprečju okoli 15 % hitrejša od 9800 pro bo to zelo dobro, seveda pa tako kot že zdaj, določeni benchmarki ljubijo specifično kartico in pokažejo večje razlike.
Kar se tiče pa dobavljivosti mislim da v drugo ne bo problema, edino kar me bega je to da ne vem točno kje bo zdaj ta čip dejansko izdelovan. Če ga bo res delal IBM potem mislim da problemov ne bo, če ga bo delal TSCM pa upam da so v tem času poštudirali 0.13 mikronsko izdelavo tudi tako kompleksnih čipov, št. tranzistorjev ne bo dosti drugačno kot pri NV30
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Zadeva je zunaj!!! Ravno berem prve teste. Se pišemo potem.

Techreport

Anand tech

HardOCP
Your focus determines your reallity

Zoidberg ::

Lahko bi rekl de je nvidija končno naredila grafično primerno za konkurenco. Tale 5900 Ultra sploh ni tok slaba v testi posebej v quake 3
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

frenk ::

ja sj lepo da se je nvidia potrudila pa tole vn spraula sam se mi zdi da bo ati kmau nazaj udaru:\

Klemenn ::



kaj je to?

kuglvinkl ::

Ni tolk slaba? ... Preberi si kakšen test.

S čim lahko ATi udari v tem trenutku nazaj? S catalysti 3.5 >:D.
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

Z Radeon 9800 Pro 256MB DDR2 ?>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Ahiles ::

Kako se obnesejo kartice v zadni verziji dooma3.
http://www.hardocp.com/article.html?art=NDc0

Ter: http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1821&p=22 Anan je mal down mal up tko da je treba mal pocakat pa refreshat.

Oba linka sta do doom3 testov anan je mel doom3 vmes Hardocp pa je posvetu poseben clanek doomu3

Dr_M ::

no zdej pa lohk ATIjasi kr utihnejo.
ATI pa itak ne namerava v kratkem izdat ksne nove in hitrejse zadeve (kolikor je men znano do novega leta NIC).

no...tut fx5600 se je zelo lepo izkazu....
zdej se stvari spet vracajo na prave (stare) tire.:)) :)) :)) :)) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Klemenn ::

dejte moj post zgorej gledat še, please :\

Senitel ::

Jebediah: To so ekstra pini, ki se jih uporablja za diagnostiko kartic v labu. Jih najdeš tudi na ostalih karticah še posebej referenčnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

_Mortal_ ::

Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

pa še to


ATI ships RADEON™ 9800 PRO 256MB, world’s most powerful graphics card


DDR-2 memory and 256-bit memory interface delivers image quality and frame rates that hardcore gamers want


Monday May 12, 2003




MARKHAM, Ontario – ATI Technologies Inc. (TSX: ATY, NASDAQ: ATYT) is now shipping its RADEON™ 9800 PRO visual processing unit (VPU) with 256MB of fast DDR-2 (double data rate-2) memory. The RADEON™ 9800 PRO 256MB –available in limited quantities to OEM, retail and online customers – is the most advanced 3D performer available, delivering to hardcore gamers the immersive and cinematic experience they crave.

The RADEON™ 9800 PRO 256MB delivers full quality at full speed all the time. Built on the highly successful RADEON 9800 PRO architecture, the chip features eight full precision pipelines that provide the brute force and agility needed to render real-time, Hollywood-caliber graphics. The additional memory provided in this new board significantly increases performance at the highest resolution and quality settings. The RADEON™ 9800 PRO 256MB sets a new standard in 3D entertainment, allowing users to experience cinematic rendering on their PCs.

“ATI continues to blaze the trail in the graphics industry,” says Rick Bergman, Senior Vice President, Marketing and General Manager, Desktop, ATI Technologies Inc. “We were the first to support full DirectŽ X 9.0 and OpenGL™ 2.0, the first and still the only VPU provider to offer eight dedicated pipelines of rendering power and, with the RADEON™ 9800 series, we became the first to bring second-generation VPUs to consumers. ATI keeps offering consumers greater power and features.”

The RADEON 9800 PRO’s 256-bit memory interface provides the bandwidth for real-time 3D graphics and ensures that high-resolution textures and characters are rendered precisely. Exquisite image quality is not at the expense of performance.

The RADEON 9800 PRO 256MB graphics powerhouse is available for $499 USD. For more information on ATI’s partners or products, please visit www.ati.com.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Mortal_ ()

Dr_M ::

_Mortal_: so fu*cing what? sej je nv35 tut ddr-2 ready, tko da ni pene sploh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SleepLess ::

hehe Nvidi is back in the bizniss>:D f*** all you ATI dudes out there :D :D Toti 5900 value bo skoraj 100% moja naslednja grafa:)

Ahiles ::

Jest bom do decembra pocaku k bo doom3 relisan pol pa vrjetn za ene 250$ dobu gffx5900 zdej pa ce bo ultri ze padla cena tolk drugace pa sam 128mb kartico kateri bo pa ze 100% tolk padla cena iz 399.

_Mortal_ ::

no zdej pa lohk ATIjasi kr utihnejo. ATI pa itak ne namerava v kratkem izdat ksne nove in hitrejse zadeve (kolikor je men znano do novega leta NIC).



DDR2 + 256 ni hitra zadeva aneda?>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Ahiles ::

FX5900 Ultra
256MB High Speed Frame Buffer
AGP 4X/8x
DVI + VGA + TV / VIVO
Full DirectX 9.0 & OpenGL Support
Available June
$499 ESP*

FX5900
128MB High Speed Frame Buffer
AGP 4x/8x
DVI + VGA + TV / VIVO
Full DirectX 9 & OpenGL Support
Available June
$399 ESP*

NV35 Value
128MB Frame Buffer
AGP 4x/8x
DVI + VGA + TV
Full DirectX 9 & OpenGL Support
Available July
$299 ESP*


Ati nevrjamem da bo prehitu FX5900 Ultra z tistim svojim ddr2. Ce bo hotu prehitet bo mogu mal updejtat tud cip.

kuglvinkl ::

Ja pa bemti, katere teste pa gledate vi? Sej je povsod zraven še R9800 z DDR2!
Your focus determines your reallity

Mr.B ::

Za doom bom še počakal :
**********************************
The DOOM III engine offers a selection of rendering modes to choose from. NVIDIA's FX and NV2x cards are explicitly supported with their own codepath and optimizations. ATi's cards are supported with the R200 codepath. Of course, there are general modes like ARB2 as well, which is what ATi's Radeon 9800/ 9700/ 9600/ 9500 cards use. The Radeon 9000 runs in "R200," while NVIDIA's FX 5900/ 5800/ 5600/ 5200 use "NV30." The GeForce 4 Ti 4200 runs NV20 code, although at reduced rendering quality
*********************************

V tem trenutku je optimizeran za NV. Ko bo prišel ven bo tudi za ATI.
Drugače pa je res hitra tale zadevca ampak 500$ pa je krepko preveč zame.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ahiles ::

Ja sej men se je tud zdel da je ta kartica zravn sam nisem bil 100% preprican pa sem bil raj tih k na ati kartice se ne spoznam tolk k mrbit sta 2 kartici 9800pro ena z ddr2 in ena brez.

Ahiles ::

Mr.B ID ne bo nic vec posebi za Atija optimiziral zdej je vse sam se v rokaj Atija samega in drajvejrev.

kuglvinkl ::

FireGl bo ostal v prahu (kot običajno), Quadro NV35 serija utegne k razmisleku (beri bistveno večjemu $ vložku) prisiliti celo Creative (P10).

Sicer pa, testi se mi niso zdeli enoznačni. Škoda, da je Anand down, ker IIRC (jah kaj čmo, če sem prebral vsaj 4 teste), ker se mi zdi, da so npr. v Codecreatures dobili bisvetno različne rezultate.

Tko da, sam današnjo izdajo štejem bolj kot White Paper s plusom (preview veliko bolj kot review). Det FX ziher še niso kar bi moral bit, tisto o Catal. 3.5 sem pa misli resno, ker 3.4 očitno jebe (Ok, morda samo D3).


In FPSji v D3 so me definitivno fascinirali. Ne zaradi recimo blizu 100 na 1024×768 brez AA/Ansio, ampak, da imamo že danes karto, ki bo sposobna ta špil brez vsakih težav poganjat.
Your focus determines your reallity

Mr.B ::

Kolikor sem jaz gledal teste so tudi zelo različni rezultati ?
Hexus 10FPS za Doom3 THG x3+ več za ATI-ja? Res da hardwerni čist identičen ampak le . Bom probal iti čez teste še enkrat čez, ko bodo serverji manj obremenjeni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ahiles ::

Tiste 10fps so sam pri prvem testu dobil k so testiral 3.4 drajverje pol so pa pogruntal da so v kurcu za doom3 pa so sli nazaj na 3.2

Super Sonic ::

Atijaši nej utihnejo itd.. keri vsolci! in kaj? kdo od vs bo dal za vašega novega "zmagovalca"-ki je mimogrede ulete zlo pozn oz. velik prekmal? reci in piši 160 k?
aja itak vsi...:P
so naredil ok kartico -vsaj tko kaže, ampak pot bo še dolga če men kdo kej praša..

aja pa še neki...
9700 pro, ne zmore poganjat kerga špila že?

Zheegec ::

Oziroma, GF3 ne more poganjati katerega špila že?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

falotXP ::

Spet dosti hrupa za prazen NIČ!!!

frenk ::

razlika je med poganjat in dobr poganjat...če ti fps pade pod 25, pa tud sam za sekundo to ni dobr...fps ne sme padt pod to mejo za nobeno ceno

boštjan ::

res je da je nVidia naredila dobro delo z izdajo 5900 karte,samo ne razumem zdaj tiste ki hočejo prikazat,da so radeon300 čipi za v smeti.Mislim ej halo,ki ste bli zadnje 3 mesece,ste se komaj zdaj zbudli iz zimskega spanca. Pa še nekaj,mislim da se gleda kdo bo nardil karto glede na zmogljivost/ceno in ne kdo ma najhitrejšo karto( Najhitrejša karta pa je itak samo,da se postavljaš pred konkurenco in nič drugega). In v tem primeru ATi z 9500pro še vedno žanje uspehe. Najcenejši FX 5900 value pa bo 299€, kar je dosti več od 9500pro.

Zheegec ::

Frenk - Recimo R9100 128MB 250/250 mi dela v UT2K3 s quality (eno manj od max)- texture in mipmap in 4x aniso v driverjih na 1024x864X32 na max quality z resnično minimalnimi 40 Fps, povprečje okoli 50Fps. Imam pa 8Rda, AXP 2600+, 2*256 333RAM,....
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Super Sonic ::

cene sploh ne gre primerjat.
alien3001:z GF3 si mal pretiravu..
GF3 se z radeonom 9500,9700,9800 ne more primerjat, med tem ko se slednji lahko z 5900 ulta al kako je že, in mislm da je karta 500 eurov/dolarjev je absurd (za tisih par %)

p.s.
pa vsi so neki v doom-u testiral. Why? Kje je tle joke, da testiraš v alfa od bete v demu različiče (poleg tega Carmac packa to že PREdolg). Sej če gledaš ostale špile (samo Splinter cell je bil močno v prid nVidiji, ostale..
ne

Super Sonic ::

pa še tole za konc dneva iz hardOPC-ja
citat:
"Both cards offer exceptional performance, but if I have to place my finger on which card I would choose for my primary system that I play my games on, I would have to opt for the 256MB 9800 Pro. It has better AA quality, and can play at 6XAA on a 256MB card very easily. It has also proven to be very strong in shader operations. It is not an easy decision for sure now. NVIDIA has done a great job at sizing up the issues with the NV30 and fixing those issues and making the NV35 an incredibly competitive part. "

in zadeva je končna:D

Ahiles ::

radeon power JC je reku da je s strani optimizacije stvar skoraj zakljucena strani so dobile zadn build na voljo pri kateri ne bo vec veliko razlik pri fps mrbit se bo dal se ksne 5fps stisnt do gold verzije.

Dolg packajo?? Kva je stabo clovk dej utihn pa pejt sam raj ksn spil spisat. DOLG PACKAJO DUKE4N. Doom3 bo mel okol 3 leta razvoja np. HL2 packajo okol 5 let pa bo skor ob istem casu relisan kot doom3 mrbit malo prej. Pa hl2 bo mel za ksno stopnjo nizjo grafiko kot jo ima doom3 se zmeri bo bolsa kot kater kolk spil do zdej vendar samo do doom3 relisa. Kar se pa igralnosti tice bomo pa vidl ko spila izideta.

Duke4n bojo pa se ene 10 let delal.

PS. Za dober spil rabjo okol 2.5-4 leta razvoja ponavad sam da ponavad avtorji so tih preden napovejo spil. Pac pri ID pa dokaj na zacetku razvoja spila povejo pol pa ubogi otrocicki jokajo kolk cajta traja.

Super Sonic ::

Veš, špilov ne pišem, ker ni to moj poklic.
Spluvam jih lahko, ker špil je bil že nekajkrat preložen. In če je ta špil že optimiziran v končni fazi sm jest burek.

Dr_M ::

hehehehe kera obramba atijasev :D :D :D :D na smeh mi greste:D :D se mi je kr zdel da bo do cesa tazga prslo.
nerazgledan folk pac, kaj cs ane..:\ :\ :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

pol pa nam ti odpri oke,da te vidimo.

Ahiles ::

radeon power in kdaj je bil spil ze prelozen ze od zacetka govorijo "when is done" ter "2003" leto ma kokr vem 12 mesecev in vsi ID spili so ponadav izsli q3/q4. Decembra bo 10 odbletnica izida doom1 Tko da pricakuj spil okol tistega casa.

Aja pa delas tud pri ID da ves bolje od glavnega programerja kako je optimiziran engine.

Cool das avtogram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

Dr_M ::

boštjan: ma ne...za mal se mi zdi razlagat ce sami ne vidte tega no. najprej pluvate po nvidii kok je nesposobna, zdej pa ko so nardil boljso graficno, se pa kr neki zgovarjate.
skoda cajta no.:\ :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

čaki,čaki z NV30 so ga čisto mimo ustrelili,to so sami priznali. Z NV35 pa so res spet naredili grafo kot se šika.Mene moti le da eni vidijo zelo ozko in hočejo R300 in R350 prikazat kot da so to zastarele grafe,ki ne morejo več spodobno igerc poganjat.To mene moti. Če pa bi malo širše pogledali pa bi lahko se vidlo,da edino 3dmark2003 in codecreatures pro zamaje R300 karte, v vseh špilih pa obe seriji delujeta kot se šika. V tej temi objektivnost pogrešam.

gamer ::

fantje dejstvo je da te grafe ne bo noben rabu... sito vela za vse radeone od 9500 naprej... sej ni več skor nobene razlike k poganjaš špile v normalni resoluciji... še zmeri se najbol splača kupt eno pocen grafo za ke do 50k in pol tist mal navit... pa še tega ni treba ker je že sama po seb dost dobra...
tisti k grejo kupt grafo kot je radeon 9800pro,nv35,radeon9700pro jih itak kupjo sam zato da se loh postavlajo pred drugim kaj majo:D

zadeva je taka da se pač trenutno najbol splača kupt ati grafo, nvidia ga je mal posrala ampak so to popravl... na žalost prepozn, ker je že kr neki folka kupl 9700pro pa 9800pro...

btw js mam radeona 8500le in mi usi špili delajo čist normaln... nobenih zatikanj al pa kej podobnga, drgač mam pa rajš nvidio ker so skorej usi špili optimizirani za nvidio in se pozna ker je treba pol z neta patche ulečt da ti špil sploh dela al pa da se ne pojavlajo čudne anomalije... recmo pr mafiji

frenk ::

gamer:dej mi povej zakva se men zdi da fx 5900 ultra ni premočna...fajn bi blo kartico probat z vsemi nastavitvami na max(af in aa) pa seveda u doom3 al pa kšni drugi zahtevni špili...poleg tega uni k kupjo high end grafo vrjetn prčakujejo da bo en cajt delal...jest bi jo tud kupu če bi meu dost dnara

Ahiles ::

Sparat do decembra pol pa fx 5900 ultra za male pare kupt pa bo doom3 ok delal.

Dr_M ::

male pare...heh optimist.:D :D :D >:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico naj kupim študiram že 2 meseca !!!

Oddelek: Kaj kupiti
462303 (1379) hrosc
»

Trije Geforcei FX 5900 Ultra na enem mestu

Oddelek: Novice / Grafične kartice
121806 (1806) Dr_M
»

NV35 (GFX 5900 Ultra) - koliko bi mogla stat,da bi jo kupl? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
623711 (3016) morphling1
»

nVidia goljufala?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
182511 (2511) Dr_M
»

Preizkusi NV35-čipa

Oddelek: Novice / Grafične kartice
221749 (1749) AtaStrumf

Več podobnih tem