» »

Nov avto do 20k

Nov avto do 20k

«
1
2 3

mare_ ::

Hej,
s punco kupujeva nov avto. Želje so taksne:
- budget je 15 - 20 tisoč €
- na leto delava okoli 50 tisoč km, tricetrt po avtocesti
- na prvem mestu naj bi bla varnost, takoj zatem nizki stroški (od porabe do servisov in vse vmes)
- v poštev pridejo novi (ali skoraj novi - testni itd) avti
- nobene posebne želje glede znamke

Kaj bi slo-tech majstri priporočali? :)

Steinkauz ::

Astra je precej ugodna:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

ali karavana če rabiš prostor:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

harmony ::

Kia.

mitja73 ::

Astro tepe poraba ki je za liter večja kot pri konkurenci, sploh pr 50k km, je nostavno pretežka.

Virjan ::

Poglej se nove Ford Focuse,ce ti je Trend oprema dovolj, ga dobis ze za 15k dizla...bencinarja se cenej, ce pa hoces max. opremo pa vzames Titanium.Sprednji gril so zadel v nulo s tem modelom, meni je zelo vsec.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Pri Opel Astri mi ni vsec dodatni nosilec pri vratih/armaturi, ful slabo se vidi nasploh ven, najbolje da cimvec avtov stestiras, da imas kaj za primerjati potem.

Steinkauz ::

Mah 95 konjev je zlo bogo za tako velikost avtomobila.
Sam bi vseeno iskal kaj močnejšega, tudi če porabi par deci več.

Drugače pa astra res nima glih legendarne porabe, tako visoka pa tudi ni:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Če pogledaš ima podobno močen focus isto:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Virjan ::

Imas prav, 95KM je res mogoce malo premalo,jaz bi se stegnil extra 1k € za 120konjsko razlicico.

harmony ::

dzinks63 ::

Kaj ::

dzinks63 je izjavil:

Izbira je velika, npr.:

Citroen C4 Cactus
Dacia Duster 1.5 dCi 4x4 Blackstorm
Kia Sportage 1.7 CRDi
Mitsubishi ASX 1.8 DI-D
Opel Mokka 1.6 CDTI
Škoda Yeti 4x4 2.0 TDI
Volkswagen Golf Sportsvan 1.6 TDI
Renault Kadjar TCe 130


če bi izbiral sam, bi se odločil za Kio


3/4 časa bo vozu po avtocesti, ti pa mu kažeš te kište.

dzinks63 ::

Kot da te nove kište ne zmorejo normalne vožnje po ac?

trololo2 ::

Za tako kilometrino in AC kakšno Škodo Superb. Samo je malo čez tvoj proračun, mogoče kje dobiš popust na starejši model.

WarpedGone ::

Renault Laguna 2.0Dci, 150 konjev.
Če si bol divjega duha, GT varianta.
Zbogom in hvala za vse ribe

b00mer ::

Mercedes-Benz B 180 CDI

korenje3 ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

2 leti star, sam dobiš veliko za to ceno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jernejl ::

Škodo Superb.

Superb bo verjetno malce predrag, Octavia bi pa bila cenovno primerna. Morda tudi z aktivnim tempomatom za varno vožnjo po avtocesti.

mitja73 ::

harmony je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Evo pa si zmagu :)


A to je hec da bi ob 50k km letno kupil avto brez avtomatske klime ???

harmony ::

Mater je ta tema prov bedasta. OP je pa tud en trotl. Dej postav 3 znamke, katere so ti vsec pa se bo dalo komentirati. Tako pa se postavljajo samo neki linki avtomobilov v cenovnem rangu, ki ga je OP navedel.

borut_p ::

mazda 3

videc ::

Ford Focus tdci
Mazda 3
Citroen C4 HDi
Renault Megan dci
...
Jaz osebno bi gledal te modele.

user-pass ::

Dalec od tega, da bi OP kaj prepriceval, samo mi je res smesno, da tako veliko vztraja, da mora biti avto nov, v dveh letih pa izgubi 50% svoje vrednosti. Dve leti star avto za ta denar poseka vse nove, razen ce se niso ravno izzivljali nad njim. Npr Passat dve leti star ... mah, sej je brez veze ... vrzi stran denar in kupi novega :-)

KuntaKinte ::

borut_p je izjavil:

mazda 3


cx 3 zgleda simpatično,15k najcenejši model

N0t0ri0us ::

kupi novega. Nekdo ga mora, da lahko potem jaz kupim rabljenega :))

mitja73 ::

user-pass je izjavil:

Dalec od tega, da bi OP kaj prepriceval, samo mi je res smesno, da tako veliko vztraja, da mora biti avto nov, v dveh letih pa izgubi 50% svoje vrednosti. Dve leti star avto za ta denar poseka vse nove, razen ce se niso ravno izzivljali nad njim. Npr Passat dve leti star ... mah, sej je brez veze ... vrzi stran denar in kupi novega :-)


Ni čist tako, če delaš 50k na leto in boš avto imel npr vsaj 6 let se splača novega.
Zavedaj da rabljenih ki bi bili primerni za tako kilometražo ni pod dejanskimi 200k km

WarpedGone ::

6 let star in 300k na števcu se do 7 let starga z 320k na števcu razlikuje po čem?
Vzameš keto staro zadevs z 20k prevoženimi in 1/4 nižjo ceno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

user-pass ::

Za tako kilometrazo je narejen Passat, vsi novi iz nizje klase pa pac ne, sicer ne bojo za na odpad po treh stirih letih, bo pa veliko vec stroskov z njimi. Sicer pa, vsak je svoje srece kovac :)

WarpedGone je izjavil:

6 let star in 300k na števcu se do 7 let starga z 320k na števcu razlikuje po čem?
Vzameš leto staro zadevs z 20k prevoženimi in 1/4 nižjo ceno.

Ja, in to za en razred boljsi avto za isto ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: user-pass ()

korenje3 ::

passat ni narejen za tako kilometražo. sam veliko ljudi vozi passata ker je zlo pocen in izgubi skoraj vso vrednost po nekaj letih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

borut_p ::

KuntaKinte je izjavil:

borut_p je izjavil:

mazda 3


cx 3 zgleda simpatično,15k najcenejši model


Ne vidim prednosti v crossoverjih - enako prostora v notranjosti, večja poraba, večje gume, večja teža ipd.

Če bi, bi raje kar navadno 3 - če želi bolj limuzinsko za daljše razdalje lahko podaljšano - štartajo pri 16k€, torej za 20k€ dobi prav lepo opremljeno (120km, 6 manual, revolution oprema)

mitja73 ::

WarpedGone je izjavil:

6 let star in 300k na števcu se do 7 let starga z 320k na števcu razlikuje po čem?
Vzameš keto staro zadevs z 20k prevoženimi in 1/4 nižjo ceno.


Potencialni kupec dela na leto 50.000 km in ne 20k
Pa verjetno ne kupuje avta vsako leto, ampak kupiš in voziš 5 let da se ne ubadaš skoz z avtom. v 5 letih pa nardiš na 200 podlage še 250 in avti nad 200 niso glih več OK avta - podvozje ipd, motor pač dela do 500k brez težav katerkoli.

Roadkill ::

user-pass: Bodi vesel, da kdo nove avtomobile kupuje, če ne trg rabljenih avtomobilov ne bi obstajal.
Ü

N0t0ri0us ::

Malokateri pravilno vzdrževan in kvaliteten avto bo pri 200k km začel nagajat. Nekaj je če je avto star 20 let in se je delalo 10k km na leto, nekaj pa je če kupiš yugota.. Verjetno bosta oba pri 200k km crkovala.. no yugo ne bo ker jih ne bo dočakal :))

Če govorimo o 5 let starem avtomobilu z 200k km ne bo imel problemov. Mnenje, da je avto pri 200k zanič je zato, ker jih je avto imel pri 4ih letih že toliko, od takrat se je pa z njemu prevozilo še dodatnih 300k ampak na števcu jih ima še vedno čudežnih 200k. Ljudje tega ne vedo in potem mislijo, da je avto pri 200k km že za na odpad.

Poglej na avtonet. Tam imaš 80% avtov od dilerjev med 180-240k km. Če je lepo ohranjen in s 300k km jih ima 180, če jih ima 500k km in slabo ohranjen jih pa ima še vedno čudežnih 240. Pa naj bo to 5 let star passat ali pa 10 let star audi q7.

mitja73 ::

Avto pri 200k rabi že konkretne menjave delov na podvozju, tako da brez dokaj dragega vzdrževanja gre. Vzdrževanje je po 200k bistveno dražje kot do 200.
Seveda pa če mnejaš dele redno in stalno avto zdrži tud miljon km, lej letala k delajo po 20+ let, ampak originalna je smao še šasija.

Potem pri 200k+ km je tud notranjost če so v igri otroci in kak pes in če npr. kempiraš in podobno že rahlo utrujena. Če pa se voziš sam je pa druga zgodba.

OP je jasno napisal da želi nov avto in vedno se najde kdo k bo ponujal svoj best buy tudi njemu ki ima za nov avto. In bo imel tudi naslednjič za nov avto.

Kaj ::

Kaj se konstantno ta 'OP' omenja? :D

hojnikb ::

original poster
#brezpodpisa

nejcpirc ::

Hyundai i30 - 1,6 CRDi HP (94 kW / 128 KM)

Scorpia ::

Ce se bo v prihodnosti razmisljalo o druzini, bi predlagal Zafiro. Drugace pa opel ima zanimivo politiko, kmalu izide nova astra in drugo leto zafira. Sedanja modela pa bosta se vedno v proizvodnji, vkljucno z novimi. Le da bosta sedanja se pocenila za 3-4k. Sam bom pocakal in v letu in pol kupujem Zafiro. Ce te ne moti malo zastarel model, dobis pri oplu veliko opreme za ta denar v primerjavi s konkurenco, ki imajo sele navadno opremo.
Prav tako se dobi odlicen megane, ki je se kar poceni, ker ga zdaj pocasi nadomesca nov model.
////

mare_ ::

Če koga zanima zaključek te zgodbe: na koncu sva vzela leto in pol staro Octavio. Po slabih treh mesecih, dobrih 10.000 km ter prvemu servisu zaenkrat zelo zadovoljna. *potrka na les

Tilen ::

Za kakšno ceno?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ProGo ::

Eh, ja, Octavia ("skoraj Švaba") mokre sanje nas balkancev.

mare_ ::

Tilen: 14.500 €

laguna1 ::

Pozdravljeni

Sem že napisal v eni prejšnji tem, vendar pa sem sedaj videl, da bolj spada k tej temi. Kupujem avto, malce višji in se zanimam za:

- MAZDA CX-3 - http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=... (17.290 EUR)
- OPEL MOKKA - http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...... (17.500 EUR)

Gre za SUV avtomobila in sta po ceni in opremi nekje primerljiva. Katerega bi vi priporočali. Oba se pa začneta tam od 15.000 EUR dalje.


LP

Mavrik ::

Si že peljal oba? Ker Mazda je notri ZELO majhna in te naj ne zavede kup fejk pleha pri tem.
The truth is rarely pure and never simple.

laguna1 ::

Do sedaj še nisem v "živo" bil v nobenem, tako da je to moj "projekt" drugi teden, le vaše mnenje si želim ustvarit glede teh dveh avtomobilov.

Mavrik ::

laguna1 je izjavil:

Do sedaj še nisem v "živo" bil v nobenem, tako da je to moj "projekt" drugi teden, le vaše mnenje si želim ustvarit glede teh dveh avtomobilov.


Tule so testirali oba (+ še nekaj drugih križancev istega razreda) če ti to kaj pomaga: http://volan.si/ekstra/ekskluzivno/5912...
The truth is rarely pure and never simple.

fishstick ::

Nov avto se danes ne splaca
Kupis eno leto starega med 20-30k km.
Razni Opli, Mazde, Kie samo stran, ker bos zgubil na ceni, da joj(kupujes avto za 20k ne za 5).
Poglej si kak MB B 180 cdi urban 2015

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fishstick ()

Thuban ::

Predlagam Hyundai Tuscona. Je pa res, da je od 20.000EUR dalje tako da je potrebno pogledati opremo vozila kaj dobiš pri Mazdi in kaj pri Hyundaju.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

laguna1 ::

Vem da prvo in drugo leto se največ zgubi na ceni avta, a sem se vseeno odločil da bi vzel novega, kot pišem sem se nekako fokusiral na mazdo cx3 in opel mokko, nekako mi renault ne leži, po testih, ki ga je poslal mavrik pa tudi peugeot 2008 ni slab, ampak nekam me "moti" majhen volan in gledanje na armaturko preko njega, ... saj kot pravim, bom moral v živo sesti v te avte, ... bojim se, da se v 2008 sedi precej nizko, tako da... bo potrebno preiskusit. Glede Tucsona pa mislim, da je to precej večji avto tako da ne bi šel na avto, ki bi bil večji od 4,40 cm (omejitev garaža, ...).

Thuban ::

Hyundai Tuscon
Length 4475 mm
Width 1849 mm
Height 1651 mm

Mazda CX3
Length 4275 mm
Width 1765 mm
Height 1534 mm


Res je nekoliko daljši, ja. Če je prevelik pa veš ti.
Oba..tako Mazda kot Hyundai sta odlična, ti se boš pa moral odločiti kateri ti je bolj všeč. Oplov ne bom komentiral saj jih ne poznam.
Svetujem ti da greš na testno vožnjo in vidiš kateri ti bolj odgovarja.

Vem tudi, da se Tuscon začne nekoliko višje kot CX3, tako da sem prepričan da pri Mazdi CX3 dobiš dosti več za ta denar. Ni pa nujno, treba bi bilo primerjati pakete opreme.
Sem ti dal verjetno slab predlog, vseeno pa sem ti ga dal. Morda te prepriča in daš več, saj gre za odličnega mestnega športnega terenca.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

smacker ::

Si bom sposodil temo. Kupujem nov avto nižjega srednjega razreda, hatchback (lahko tut limuzina), bencinar z nekje 100-150 konji. Primarne so vozne lastnosti - lega v ovinkih, odzivnost gas pedala, neko pametno razmerje med športno in udobno vožnjo. Testiral sem Astro (nič posebnega) in Focusa, ki me je že skoraj prepričal ampak bom pred nakupom še preveril ostale avte. V načrtu še mam probat Mazdo 3 in Golfa. Zanima me, kaki so vaši občutki v vožnji teh avtov (novi modeli seveda, ne l.2005) in če bi še kdo priporočil kak avto, ki se lepo pelje.

Janac ::

Mogoče Leona FR?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15317617 (12590) Timurlenk
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8423827 (19734) dj_uro
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21461886 (45652) kljhjkhkjh

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23071542 (60004) dzinks63

Več podobnih tem