» »

Pošiljanje in sprejemanje prek LPT porta

Pošiljanje in sprejemanje prek LPT porta

frenk ::

zdele sm cca. dve uri iskal po netu pa nč ne najdem(use kr sm najdu je brezveze)...torej zanima me kolk pinov je namenjenih za input in kolk za output, kako na pine vržemo podatka, kako bi loh rešil prenašanje prek lpt-ja z interrupti(da bi se pognal podprogram ob prihodu podatka na port in ga nekam napisal)...zanima me tud s kašno frekvenco dela in če se pri pošiljanju uporablja tudi kontrolne oz. krmilne paketke...torej kolk dugih nastavitev loh spremenimo poleg pošiljanja in kako...kva pa spremenijo tiste nastavitve u biosu za lpt?:\

p.s.:jest to rabm za delphi 6 na netu je pa sam za c++ in vb
  • spremenil: frenk ()

frenk ::

interrupt request je 7, i/o range je pa 0378-037f in 0778-077b. Zdej me pa zanima kako jest loh naslavljam ta naslovni prostor in kako na ta interrupt pripnem kodo...al bi loh ta prostor naslavljal tako, da bi ustavril kazalec in mu dou naslou 0378??...pa kuko bi obšu win xp zaščito:\...ja pa zanima me tud če je naslovni prostor 0378-037f za output glede na to da je 8 bitov, 0778-077b bi mogu bit pa input glede na to da ma 4 bite...zanima me tud če loh u kšnmu registru določmo keri pini so za output in keri za input...jest sm delou z ms6803 in tm se je to dal za tle pa ne vem...torej:\

OwcA ::

V katerihkoli Windowsih, ki temelijo na NT kernelu se boš bolj težko kar neposredno pogovarjal z napravami. Edini način je, da napišeš gonilnik. Za C poznam knjižnico, ki ovije pogovarjanje z LPTjem, za Delphi pa žal ne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

kako nj pa napišem gonilnik? al morm met win xp driver developer kit? jest zdj dol vlečem ddk za win2k pa ne vem če bo delal...al mogoče kdo ve kako izgleda izdelava driverjev v ddk oz. kjerkoli že

btw...se mi zlo mudi...do četrtka more bit use narjen tko da bom vrjetn bl mau spau:\

vuego ::

Mogoče bo pomagalo:

I/O port programming

ali pa

Tole

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vuego ()

drjack.dj ::

mene zanima če se da LPT izhod uporablat bl enostavn, recimo, da samo odpreš en port ne na bite, ampak za nedoločen cajt oz dokler ga ne ugasneš.
Drugač znam mal programirat v c++ (v Linuxu), sam sem še bl vajenc, tko da bi mi koristu za primer kočen programček z razlago korakov.
Alpa če obstaja kakšen program, ki ti olajša delo ala dreamweaver za izdelavo spletnih strani.
Jack

drjack.dj ::

lahko tut kej podobnga kot je ta program, samo da se krmili z ukazi z shela ali datoteke.
Jack


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50536125 (25526) icek
»

LPT port kartica

Oddelek: Strojna oprema
151402 (1225) Kr_Edn
»

kako narediti kopijo MBR-ja?

Oddelek: Operacijski sistemi
141374 (1014) BigWhale
»

freesco

Oddelek: Omrežja in internet
71783 (1609) mile
»

Računalniško kontroliran potenciometer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202428 (1999) BoGo

Več podobnih tem