» »

LPT port kartica

LPT port kartica

slovencl ::

Kupil sem lpt port kartico, in ko nanjo priključim printer, mi računalnik štekne, zakaj to? Kaj lahko naredim?

veteran ::

Verjetno IRQ konflikt. Odpri Device Manager (z desnim knofom na Moj računalnik - Lastnosti - Strojna oprema - Upravitelj naprav) in preveri zavihek Sredstva...

slovencl ::

Jest imam cel kup naprav na istem irq-ju ( print screan ) to najbrž ne bo ok, ali je? Do kolk pa gre IRQ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

slovencl ::

Kko pa sploh lahko spremenim irq določeni napravi?

Han ::

Včasih je šel irq do 15, pri novejših platah pa gre tudi čez 20...

Spreminjanje: na kartici (mostički), v biosu, v device managerju (lastnosti, resources)...

Mimogrede, za tiskanje sploh ne rabiš irq.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

slovencl ::

Mostički= džamperji? Na tej kartici jih ni.
V biosu lahko nastavljam irq samo napravam integriranim na matično, kar pa ta lpt kartica ni.
V device managerju, mi pa še vedno ni jasno kako...sem pregledal resources in irq, samo nikjer ne morem spreminjat. :\

Han ::

Imaš nastavljeno, da ima prekinitve (IRQ) čez BIOS ali Windows?

slovencl ::

Ne vem, kje pa to lahko pogledam?

Han ::

V biosu imaš opcijo PNP OS Installed...

slovencl ::

Zdej sem dal PnP na Yes, vendar še vedno ne morem nastavljat IRQ-ja oz. ne vem kje se ga nastavlja. Upravitelja naprav sem že celga obrnil, pa ne njdem nič - zgleda da sem bol trde sorte :\

Han ::

Hmm, zgleda, da se potlej pač ne da štelat zadeve. Preostane ti samo še prestavitev kartice v drugo PCI režo ali nakup nove, boljše - bolj kompatibilne in nastavljive...

Han ::

Še to: PCI režam v biosu ne moreš nastavljat IRQ? Katero mama plato imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

slovencl ::

QDI kinetiz 7t, jest nisem nikjer našel da se to da nastavljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

Han ::

V biosu imaš pod PnP/PCI Configurations Setup tole možnost:

Resources Controlled By Auto/Manual

slovencl ::

Sem dal, in imam za vse irq-je določeno pci vodilo, samo je vse še vedno isto, še vedno imam pod irq11 ta moj lpt in še cel kup drugih naprav.

Kr_Edn ::

Naredi stvar po navodilih Veterana, s tem, da v "Sredstvih" odstraniš kljukico pri "Uporabi samodejne nastavitve". S tem boš že dobil nekaj nastavitev (npr V/I obseg 0378-037F) in če ne prime takoj, najdi od danih nastavitev, kjer imaš za IRQ-jem vprašaj. Tam lahko nastvljaš IRQ, ki je za LPT ponavadi 7. Pa seveda pazi na sporčilo "Ni sporov".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba naslova LPT porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
5972 (914) Jackal
»

Win2k mouse pointer problem

Oddelek: Operacijski sistemi
5808 (756) root987
»

Graficna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311531 (1005) Senitel
»

PCI in ISA kartica hočeta isti IRQ

Oddelek: Pomoč in nasveti
5943 (842) ToniT
»

Kupil int. modem, windowsi ga sploh ne prepoznajo da je Pnp in ga ne morem naložiti

Oddelek: Strojna oprema
7866 (751) cekr

Več podobnih tem