» »

Drag servis?

Drag servis?

šernk ::

D3m je izjavil:

Ja samo potlej garancija ni priznana. :) Tako je to.


zakaj ne? če prineseš olje, ki ga proizvajalec predpisuje?

ker v prihodnosti razmišljam kupit motor, ki je občutljiv na olje in servisom žal ne zaupam več, da stavijo pravo notri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

Probaj pa poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

šernk ::

bo še trajalo preden jst kupim nov avto če sploh kdaj :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

m0LN4r ::

Najdi si nekoga, ki ti poštempla za vnaprej, potem pa pelaš avto knjemu na dom s svojo robo, ki si jo kupil pri GMT s popustom...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MeGreat ::

Če prineseš svoje olje garancija itak velja.. Pri renaultu lahko prineseš svoje olje brez problema, le da je prave kvalitete.

gruntfürmich ::

prave kvalitete pomeni prave viskoznosti ali še kaj drugega?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

black ice ::

Viskoznost in ostale specifikacije (ACEA, VW 505.000 itd.)

bauci ::

Še moj primer - Nissan X-trail, redni servis (vsi filtri + olje) in zamenjava bremz/pakn - malo manj kot 900€.

andromedar ::

Lahko postaš račun? Brez osebnih podatkov, seveda.
Eh?

black ice ::

bauci: Če so res menjali samo to, se ti zdi cena primerna?

bauci ::

K sreči je to službeni avto in se glede cene ne sekiram preveč.
Bom poskusil jutri dobiti račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

MeGreat ::

bauci je izjavil:

Še moj primer - Nissan X-trail, redni servis (vsi filtri + olje) in zamenjava bremz/pakn - malo manj kot 900€.


To pa skoraj ne morem verjeti.

bauci ::

Se moram popravit, ker sem imel napačno informacijo - servis je bil 730€. Zamenjali so zračni filter, filter za gorivo, olje in zavorne ploščice. Delo 255€, ostalo material. Je pa zanimivo, da je liter olja 22,51€.

black ice ::

Nateg na polni črti.

Janac ::

Mogoče kdo ve kako se še drugače reče olju 550-01?

šernk ::

za kateri avto to? nemc vem da je...ker oni majo te šutaste kode...najbolje da vprašaš na specializiranem forumu za tvojo znamko. ker po tej ali podobni kodi sem že v zadnje iskal za octavio pa nič kaj dosti pametnega izvedel.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

facepalm ::

bauci je izjavil:

Se moram popravit, ker sem imel napačno informacijo - servis je bil 730€. Zamenjali so zračni filter, filter za gorivo, olje in zavorne ploščice. Delo 255€, ostalo material. Je pa zanimivo, da je liter olja 22,51€.


je to sploh legalno, da te tako nategnejo?
Ce bi jaz peljal avto na redni servis in dobil tak racun, bi ga verjetno zavrnil.

black ice ::

@Janac:To je samo specifikacija, potrebuješ še viskoznost. Načeloma vsa Aral olja ustrezajo.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

black ice je izjavil:

@Janac:To je samo specifikacija, potrebuješ še viskoznost. Načeloma vsa Aral olja ustrezajo.


sej pravim s tem nategujejo nemški avti, pri octavii ti dajo takšno številko in zaključek. dejansko je edino ta podatek v servisni knjižici.

Nateg na polni črti.

še vedno ne vemo ali so menjali zavore spredaj in zadaj ali ne. poleg tega imam sam enega najcenejših avtov za vzdrževanje in me srednja klasa zavor spredaj + zadaj pride tam 170 eur komplet. če grem v višjo klaso sem na 250 eur (samo material), drugi avti imajo cene zavor pa skoraj podvojene napram mojemu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GrimReaper ::

Sem klical praktično vse serviserje v okolici Radovljice, delo pri menjavi olja pride 15-40€.
25€ je pa kar veliko, če računaš koliko pira bi dobil za ta denar.
Pa tudi olje najbolje da ne kupiš na vrat na nos, letos sem spet dal 5€ več kot bi lahko dobil drugje, oz. na internetu celo za 8,5€ manj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

black ice ::

@šernk: menjali so samo zavorne ploščice.

facepalm ::

verjetno so mu racunali nekako tako:
- filter za gorivo 55eur
- filter zraka 40eur
- 4x zavorne obloge 220eur
- 5l motornega olja 115eur
- 0.5l zavornega olja 30eur
- 2h dela (menjava filtra zraka 15min, zavornih oblog 30min, olja 30min, odzracenje zavor 30min): 255eur

127,5eur/h.. ne vem, ce ima kak servis v SLO visjo urno postavko:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Goody ::

D3m je izjavil:

Ja samo potlej garancija ni priznana. :) Tako je to.


Japajade LOL, prinašam svoje olje na uradni servis že vrsto let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

šernk ::

black ice je izjavil:

@šernk: menjali so samo zavorne ploščice.


pol je pa 700 eur občutno preveč, ker ploščice več kot tam 80-100 eur po paru ne morejo bit, pa še to je nabita cena ker se v povprečju vrtijo od 20-50 eur. ponavadi je pri menjavi zavor problem disk, ker lahko znese en kvaliteten disk tudi 100 eur in več.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bauci ::

Pri cenah za material si Epecar kar lepo zadel. Delo pa naprimer: servisni pregled vozila 65€,
zamenjava enega filtra 15€ (zamenjali so tri), zamenjava zavornih ploščic spredaj 30€, zadaj 40€, mazanje sklopa 20€, test vozila 15€. Zraven prištejte še DDV.

m0LN4r ::

Meni so menjali cev do zadnje bremze olje+cev+delo 55EUR na nepooblaščenem. Delo je bilo 28EUR če se prav spomnim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

šernk ::

zamenjava enega filtra 15€ (zamenjali so tri), zamenjava zavornih ploščic spredaj 30€, zadaj 40€, mazanje sklopa 20€, test vozila 15€. Zraven prištejte še DDV.


kaj imaš uro 80 eur? kaj hočeš delat 2 uri pri zamenjavi ploščic? skupaj z platiščem imaš 7 vijakov (morda imajo več batne čeljusti 9 vijakov no jih res še nisem imel doma). če ima še ležišča ploščic zamenljiva imaš zadevo zamenjano v 15ih minutah po strani če nimaš dvigala in pištole. vse ostalo je kot da bi frizerka za moje striženje porabila 45min namesto 15min. no vsaj v vsakem primeru računa dobrih 10 eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

facepalm ::

Meni so na Porscheju zaracunali za menjavo zavorne cevke 70eur. Cevko sem kupil sam za 15eur v Eurotonu. Torej 0.5l zavornega olja + delo je bilo 70eur. Je pa res, da to ni bilo v domacem kraju in so mi avto vzeli prednostno noter (niti en privatnik "ni imel casa"). Avto je bil zrihtan v 2h. Ni mi zal niti centa:)

m0LN4r ::

Torej si plačal skoraj 2x več za isto stvar, meni se je zgodilo isto na poti od doma edino jaz sem bil 8:00 že pri mehaniku, pa jaz njega čakal :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

Jap. Meni se je zgodilo okoli 12ih popoldne, na poti domov. Povprasal sem 3 lokalne mehanike, pa niti eden si ni vzel casa (jaz osebno, bi si pobasal dodatnih 40eur v zep in delal med pavzo za kosilo). Na VWju pa so pohiteli z enim avtomobilom, da so imeli cas za popravit se mojega.
Po kos sem moral z rent-a-carjem 30km stran do Eurotona (kose za Volvo se ne dobi v vsaki delavnici) in ko sem kos pripeljal, sem v roku 2h ur ze prejel klic, da je avto pripravljen:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

m0LN4r ::

Jaz sem se sicer z ročno pomatral do tja, predstavljaj si da se ti to zgodi v petek zvečer :D ko do pondelka nimaš skoraj nič :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Janac ::

Mogoče kdo pozna LOTOS olja?

facepalm ::

Meni so zavore sicer se delale ampak ker je olje skupno s sklopko, ni bilo pametno zavirat. Sem si tudi pomagal z rocno za tistih par km do servisa:) Da bi sel do Eurotona s takim avtom pa ni sans:) Prevec razgiban teren. Ce bi se mi to zgodilo v petek zvecer, bi pac podaljsal dopust :)))

šernk ::

Jap. Meni se je zgodilo okoli 12ih popoldne, na poti domov. Povprasal sem 3 lokalne mehanike, pa niti eden si ni vzel casa (jaz osebno, bi si pobasal dodatnih 40eur v zep in delal med pavzo za kosilo). Na VWju pa so pohiteli z enim avtomobilom, da so imeli cas za popravit se mojega.


še eden tistih ki pride 5 do 12 in želi imeti takoj zrihtano zadevo. ni problem si vzeti čas in naredit, ni problem podaljšat problem je ker imaš ob 13. uri 5 strank pred vrati in kam boš šel potem na kosilo? pa verjemi če pride eden na leto bi bilo ok...ampak so taki vsak dan. vsem se vedno nekam mudi. enemu na dopust, drugemu sem tretjemu tja...sorry jaz če vidim da zadeva zapre ob 12 uri in sem ob 11:45 tam bom rekel, pridem po 13. uri

še ko sem novo kolo nabavil so rekli okrog 11:30 bo pripravljeno, pa sem vprašal če ob 12. uri zaprejo, ker če bi zaprli bi pač prišel ob 13 uri. ne mislim do sekunde točno prist tja če mi reče čez 1 uro bo uštimano. vedno vsem pustim vsaj dodatne pol ure če ne več.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

m0LN4r ::

Aja, ko smo še vozli na pooblaščen servis v porsche maribor, tam so nas tudi fajn obirali. No pol smo pa spoznal enga avstrijca, ki je delal za vw pa ima štempl.
Prej je za vsak drek letelo po 100-200 500 1000EUR (velik servis). Zdaj je 10x manj. Pa na pooblaščenem niso angelčki, da nebo kdo mislil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gruntfürmich ::

kako se vam zdi tole:

 delo

delo



 davek + vsota

davek + vsota

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

šernk ::

normalna cena nekje za tak servis, čeprav še vedno ne vem kaj jebemti vam računajo neke teste vozila itd... tega osebno še nisem videl na računu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gruntfürmich ::

to je verjetno za preventivni pregled posameznih točk vozila (neka nissan varianta). motor je atmosferski bencin varianta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

šernk je izjavil:



še eden tistih ki pride 5 do 12 in želi imeti takoj zrihtano zadevo. ni problem si vzeti čas in naredit, ni problem podaljšat problem je ker imaš ob 13. uri 5 strank pred vrati in kam boš šel potem na kosilo? pa verjemi če pride eden na leto bi bilo ok...ampak so taki vsak dan. vsem se vedno nekam mudi. enemu na dopust, drugemu sem tretjemu tja...sorry jaz če vidim da zadeva zapre ob 12 uri in sem ob 11:45 tam bom rekel, pridem po 13. uri

še ko sem novo kolo nabavil so rekli okrog 11:30 bo pripravljeno, pa sem vprašal če ob 12. uri zaprejo, ker če bi zaprli bi pač prišel ob 13 uri. ne mislim do sekunde točno prist tja če mi reče čez 1 uro bo uštimano. vedno vsem pustim vsaj dodatne pol ure če ne več.


Pa sej meni se ni mudilo. Pomembno je bilo, da je bilo delo opravljeno isti dan in ne takoj. Avto se je "pokvaril" okoli 12:00, zrihtan pa okoli 16:30.
Zanimivo pa, da so bile vse delavnice ob 17 ze zaprte.
Sicer pa se zavedam, da me niso bili dolzni sprejet. Ocitno mehaniki ne obcutijo krize.

m0LN4r ::

Zgleda res ne, greš nekam na pot in se ti vmes kaj pokvari, pa te mehanik ne vzame not do naslednjega dneva...
Obstajajo servisi/vulkanizerji, ki imajo cirka 2 delavnici za naročene, eno pa za "nujne" enostavne primere.
Pri enem, ko sem bil pa še dobiš zastonj kavo dokler čakaš.

@Gruntfurmich
Zelo dobre cene! Pri kakem pooblaščenem VW bi blo več, mogoče veliko več.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MaCoFaCo ::

Meni so na uradnem servisu pri menjavi olja Castrol 5W30 računali 28 EUR za liter (brez dela)... Avto je v garanciji, zato sem to požrl. V drobnem tisku garancije namreč piše, da če prineseš svoje olje in se zgodi okvara motorja, garancija lahko ne velja...

black ice ::

Če prineseš primerno olje po vseh specifikacijah se lahko samo slikajo. Samo za to moraš biti pismen.

MaCoFaCo ::

Identično olje (v originalni embalaži) pride 9-10 EUR / liter. Načeloma drugo leto avto ne bo v garanciji in me ne vidijo več na uradnem servisu :)

donvito ::

donvito je izjavil:

Je ta cena realna glede na opravljene storitve, je bil pa opravljen na uradnem servisu.
Moram pa še zamenjati vzmeti, kar je razvidno iz screena:

http://www.imagebam.com/image/ba22fc426...

Ura dela z DDV-em pride 44€ se pravi brez 36€(100 = 1 ura, glej delo) . Pogledal tudi ceno za liter olja, pride 6,5€ ... oni ga računajo dobrih 15€ z DDV-em.
Bo treba resno razmisliti o alternativi.

Olje: http://www.motornaolja.com/produkt/cast...

Invictus ::

Ni vsako olje z enako specifikacijo enako olju.

Da ne govorim o ponaredkih v original embalažah.

So že mašine zaribale zaradi zanič olja, zato pač servisi dajo za podpisat izjavo da si prinesel svoje olje in da sam odgovarjaš za kvaliteto le tega ...

So ljudje že jokali ker so prišparali 30 EUR/ leto pri olju, nov motor pa stane 4 - 5000 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MaCoFaCo ::

Hm :) To kar sem jaz gor napisal, da je cena 9-10 EUR na liter (za kar na servisu zaračunajo 28!!!) je cena za 5 litrov v priznani slovenski avto trgovini (ni nekakšen ebay iz Kitajske ali kaj podobnega).

To olje iz trgovine je 100% identično kot tisto na servisu (do črke identično)! Edina razlika je, da bi jaz to olje kupil v embalaži 5 litrov oni pa naročajo cele sode tega olja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

GrimReaper ::

Saj te po 5l imajo tudi uradni servisi, pa cene so sigurno normalne. Me prav zanima kako bi te pogledali, če bi v pričo njih kupil olje in jim ga dal v roke.
Vsekakor ti ne bi mogli rečt, da olje ni pravo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Alamar ::

Zanimivo, kako različno na uradnih servisih odirajo pri ceni olja, glede na znamko. Jaz uporabljam npr. olje Selenia K Pure energy 5W-40 in znamka Selenia velja za relativno drago olje. Na uradnem servisu sem ga pa že 3x plačal le cca 3 EUR dražje po litru, kot bi ga dobil najceneje pri teh naših švercerjih.8-O

gruntfürmich ::

so mi rekli da lahko prinesem svoje olje, če ustreza. pa vidim da je na 'motornaolja' originalno za 5L 33€, oni pa bi računali 60€. zdaj pa res ne vem kakšna je razlika...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

radmannsdorf ::

Invictus je izjavil:

Ni vsako olje z enako specifikacijo enako olju.

Da ne govorim o ponaredkih v original embalažah.

So že mašine zaribale zaradi zanič olja, zato pač servisi dajo za podpisat izjavo da si prinesel svoje olje in da sam odgovarjaš za kvaliteto le tega ...

So ljudje že jokali ker so prišparali 30 EUR/ leto pri olju, nov motor pa stane 4 - 5000 EUR.

Potem se pa mašine res ne splača menjat, ker je očitno kvaliteta mašine na dnu. Da zariba zaradi olja.....o boh! Stran od take znamke avta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12431280 (13843) bbbbbb2015
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9528977 (5233) LeQuack
»

Prilivanje motornega olja ali menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910411 (8993) bbbbbb2015
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324346 (21981) Tilen
»

Menjava olja ob vožnji na kratke razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7012140 (9939) krneki0001

Več podobnih tem