» »

Drag servis?

Drag servis?

««
«
1 / 6
»»

FiReFTW ::

Bil sem pri pooblaščenem servisu za moj avto in plačaš samo za osnovni servis 450€, zdaj pa me zanima če se vam zdi ta cena normalna, ker meni se zdi neverjeno drago.

radmannsdorf ::

Kristalna krogla pravi da imaš Mercedes SLK, tako da 450€ ni drago za osnovni servis. :)

#000000 ::

Ja odvisno kaj voziš, ampak mislm da 450 ni tako zelo hudo

mihec87 ::

Odvisno od avta,mašine ter kaj zajema osnovni servis...

FiReFTW ::

motorno olje, oljni filter, filter kabine, naftni filter, zračni filter

black ice ::

Imaš še vedno Chevy Cruza? Definitivno predrago, tam do 200€ na uradnem servisu je še v mejah normale.

FiReFTW ::

chevy cruze 2.0 da

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

Trololololol ::

Ni ti potrebno vzdrževati avtomobila pri pooblaščenem servisu, da obdržiš garancijo. Prav tako pooblaščeni servis ni zagotovilo za kvaliteto.

Sami ::

Spet odvisno kje ga servisiraš, so cene na posameznih uradnih servisih različne. Jaz svojega Opla servisiram v Litiji na uradnem servisu, pol ceneje kot recimo v Šiški na Avtotehni VIS.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mat xxl ::

Spet odvisno kako motorno olje ..... tako, da prilepi copy paste račun, pa se pogovarjamo, ne pa , kar v ene 3 dni se mi zdi baba čula , baba rekla ..... ;)

Sami ::

mat xxl je izjavil:

Spet odvisno kako motorno olje ..... tako, da prilepi copy paste račun, pa se pogovarjamo, ne pa , kar v ene 3 dni se mi zdi baba čula , baba rekla ..... ;)


Ko sem kupil novo Corso D v AH Moste so mi hoteli za 1. servis zaračunati 170EUR (olje 10W40 in filter) ali 220EUR (olje 5W30 in filter) , na Avtotehni Vis v Šiški so hoteli za servis 270EUR (olje 5W30 in filter), vrhnika 170EUR (olje 5W30 in filter), v Litiji na Avtotehni Vis in Mahkovič pa mi računajo servis okoli 125-130EUR (olje 5W30, filter), povsod gre seveda za original GM olje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

...:TOMI:... ::

Olje sploh ni neko merilo za ceno. Četudi so mu dali najdražjega, to ne pomeni, da mora biti račun tako visok. BTW, olje je zelo kvalitetno za manj kot 10€ na liter.

Navadite se, da servisi služijo. Če niste pripravljeni plačevati tega, potem je neskončno drugih možnosti, kako ugodbo vzdrževati vozilo.
Tomi

sandmat ::

FiReFTW je izjavil:

chevy cruze 2.0 da


drago je. Še posebej glede na znamko. Za ta denar pri renaultu še vse pakne zamenjajo z novimi + zavorno olje.

EDIT: na uradnem servisu seveda. Na generičnih prideš skozi precej ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

b00mer ::

LOL 450 eur WTF. Model tko so te nategnil, da brezveze..uzel so ti 300 eur tko na lepe oći ...
Kaj pa pise na racunu ? Mislm halo..a te ni nc na rit vrgl, da ti rece 450 eur za 15 min dela.
15min ja js sm zravn k moj mehanik nrdi servis..15min.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Roadkill ()

bambam20 ::

FiReFTW je izjavil:

Bil sem pri pooblaščenem servisu za moj avto in plačaš samo za osnovni servis 450€, zdaj pa me zanima če se vam zdi ta cena normalna, ker meni se zdi neverjeno drago.



Seveda ni normalno. Upam, da si se obrnil in šel povprašat drugam. Ti so milo rečeno nori in napiši še ime tega servisa.


Cena za menjavo , kar si napisal bi te moralo pridet na pooblaščencu nekje 150-170€ ali pa manj.

francek1 ::

Jao, jao, trije tako kot ti, pa ima plačo...jaz sem dal za veliki servis Passata 320 €.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

b00mer ::

Js dam za svojga 90-95.
Zadnjic je kolega pelov MB CLA 220 na uradnga je blo nekih 190.

Pa sej zna bit, da je po njihovi racunici vse ok. Mi je enkrat en razlagal da je za Peugota dal 850 eur za velki servis..Baje da je cist znoru tam, ampak na njihovih papirjih je blo to vse regularno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

Utk ::

Prilepi račun, tolk ti za to niso mogli računat, ali je blo še kaj ali ti bo pa kdo povedal za drugič kje so te nategnli.

bambam20 ::

b00mer je izjavil:

Js dam za svojga 90-95.
Zadnjic je kolega pelov MB CLA 220 na uradnga je blo nekih 190.

Pa sej zna bit, da je po njihovi racunici vse ok. Mi je enkrat en razlagal da je za Peugota dal 850 eur za velki servis..Baje da je cist znoru tam, ampak na njihovih papirjih je blo to vse regularno.



velik servis je malce drugače a ne :). Garnitura zobatega jermena, garnitura mikro jermena oz. dveh jermenov, vodna pumpa .. Zato se pa velikega servisa ne dela ravno na pooblaščenem servisu...

GTX970 ::

Tip vozila, motor, kateri uradni servis ?
Daj screen računa.

Če si že plačal se lahko pritožiš samo na tramvajkomando.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

bambam20 ::

Načeloma je pa tko, da če pride mali servis pri nepooblaščencu ( olje in vsi filtri ) recimo 90-100€ je potem na pooblaščenem servisu 150-200€.

Cene jim vsekakor preveč varirajo.

dj_uro ::

in potem se vsi pizdite na VWji...

dragi moj, 450€ je mnogo MNOGO preveč za OSNOVNI servis... 450€+ pride glavni servis z jermeni ipd...
zdaj ševroleja res ne poznam, sem pa veliko v avtomobilizmu in vseeno deluje ta znesek mnogo mnogo prevelik...
tako kot je že predhodnik omenil, 300€ natega + 150€ vrednosti servisa z oljem in delom...
vw-klub.si

bambam20 ::

dj_uro je izjavil:

150€ vrednosti servisa z oljem in delom...


In še to na pooblaščencu. Realna vrednost takšnega servisa bi bila max. 120€ pri nepoblaščenem mehaniku.

D3m ::

bambam20 je izjavil:

b00mer je izjavil:

Js dam za svojga 90-95.
Zadnjic je kolega pelov MB CLA 220 na uradnga je blo nekih 190.

Pa sej zna bit, da je po njihovi racunici vse ok. Mi je enkrat en razlagal da je za Peugota dal 850 eur za velki servis..Baje da je cist znoru tam, ampak na njihovih papirjih je blo to vse regularno.



velik servis je malce drugače a ne :). Garnitura zobatega jermena, garnitura mikro jermena oz. dveh jermenov, vodna pumpa .. Zato se pa velikega servisa ne dela ravno na pooblaščenem servisu...


Sure. VW Golf velik servis 600€ na pooblaščenem servisu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

spenstar ::

FiReFTW je izjavil:

Bil sem pri pooblaščenem servisu za moj avto in plačaš samo za osnovni servis 450EUR, zdaj pa me zanima če se vam zdi ta cena normalna, ker meni se zdi neverjeno drago.

tole vrze gugl za Srbijo, dobro so zasluzili na tebi, seveda ce si imel samo redni servis (~200EUR bi bilo max).

Cruze LS+ 2.0 125 Diesel PRVI SERVIS na 14900km:
6.5l ulja, filter ulja, filter vazduha, uložen rad --------------70EUR
specijalna mast za podmazivanje vrata ?????? -------------25EUR
tečnost za brisače (pre servisa napunio sam do vrha)--------5EUR
SVE UKUPNO--------------------------------------------100EUR
SPENSTAR--builder

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spenstar ()

šernk ::

če gre notri 6,5 litra olja pol se ne čudim ceni. samo olje znese cca 250 eur (realnost je da ga na servisih računajo po 40 eur liter).

filter zraka 10 eur, filter kabine 30 eur, filter olja 10eur. ostane še slabih 150 eur. odvino kako ima za zamenjat filter kabine, olje itd. pri enih avtih se lahko konkretno namučiš za zamenajt takšne osnovne reči.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Roadkill ::

Oni so vidli, da imaš kromirane letvice, bmw antenco pa xenonke, pa so mislil, da je model s top opremo, pa so za tak model računal servis...
Ü

Utk ::

če gre notri 6,5 litra olja pol se ne čudim ceni. samo olje znese cca 250 eur

No, to bi lahko bilo res pri kateri drugi znamki, pri chevroletu (in oplu) pa vseeno ni. 6,5 litrov GM olja 5w30 je okoli 100 evrov na servisu, na internetu je seveda 50. Ne prideš na 450 nikakor. Tu je moralo bit še kaj drugega.

#000000 ::

Hm za cruza je pa res malo preveč, ajde da je nek BMW ali MB višjega razreda, pol je tko skor premal.

njyngs ::

Lepo so te olupli :)) Daj še napiši kam si hodil, da bodo ljudje vedli katerega servisa se izogibati :)) To je cena za veliki servis ne pa za par filtrov pa par litrov olja.

ivanuscha ::

A resno ni potrebno hodit na uradni servis da obdržiš garancijo? Kaj pa servisna knjiga?

trololo2 ::

šernk je izjavil:

če gre notri 6,5 litra olja pol se ne čudim ceni. samo olje znese cca 250 eur (realnost je da ga na servisih računajo po 40 eur liter).


Ah no brez pretiravanja. Na zadnjem servisu sem za sintetičnega 5w30 plačal 14€/l pri pooblaščenem serviserju.

Številkam OP-ja ne verjamem dokler ne prilepi računa, za teh 450€ so gotovo menjali še kaj drugega.

bambam20 ::

ivanuscha je izjavil:

A resno ni potrebno hodit na uradni servis da obdržiš garancijo? Kaj pa servisna knjiga?



Ja, rabiš hodit ampak nisi omeje na en pooblaščen servis ampak greš tja, kjer je ceneje.

Miha 333 ::

Ojej, pa to je dražje kot redni servis za Volvo na pooblaščenem servisu (velja namreč prepričanje, da je Volvo drag za servisiranje, česar pa moje izkušnje ne potrjujejo). Taka cena za Daewoo, pardon Chevrolet, to mi nikakor ne gre skupaj.

Za primerjavo: za redni servis za Volvo (filter kabine, goriva, zračni, oljni, motorno olje 0W30 ter software update) sem plačal 280 na pooblaščenem servisu, pa še oprali so ga.

AapocalypseE ::

Utk ::

To nima veze, vsi deli za cruza so direktno iz astre, nekaj od prejšnje, nekaj od trenutne. In vsi servisi so tudi oplovi.

D3m ::

Zakaj pa OP ni vprašal za popust? Če se že peni čez ceno. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

...:TOMI:... ::

Glede garancije:

http://val202.rtvslo.si/2015/06/kje-pa-...

Vsi tisti, ki plačate več kot 10€ za liter, se pa malo vprašajte, kako bi lahko svoj denar koristneje zapravili.
Tomi

Spajky ::

Osnovna napako, ki je FiReFTW napravil je, da ni vprašal vnaprej, koliko ga bo ta servis približno koštal ...>:D ... draga šola za naprej ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

andromedar ::

OP, kolikor jaz razumem, NI napisal, da je toliko plačal za servis. Jaz razumem, da je šel vprašat koliko stane servis in zdaj nas sprašuje ali se nam zdi ta cena normalna.
Cena definitivno ni normalna.

btw: jaz olje vedno kupim sam in jim ga dam zraven, napolnim tekočino za pranje šipe in preverim (in po potrebi zamenjam) žarnice. Vse to na servisu povem, da ne bi potem gledal kakih postavk v smislu:

1. Žarnica za tablico 5Eur + DDV
2. Menjava žarnice 10Eur + DDV
3. Tekočina za pranje vetrobranskega stekla 10Eur + DDV

...ker mi grejo kocine pokonci, ko vidim kaj takega.

btw: 5L olja Petronas Syntium 7000 0W-20 API SM/SN sem kupil na amazonu za 27 eur (s poštnino vred).
Eh?

FiReFTW ::

Rekli so mi da osnovni servis, po netu sem se pozanimal da bi cene naj bile tam 100-200€, takda res nisem pričakoval, se pa strinjam da bi drugič bilo pametneje vprašat.

No tukaj vam naštejem:

Motorno olje 5W30 DEXOS2 205L 6 litrov 80€
Oljni filter 35€
Filter kabine 35€
Filter goriva 35€
Filter zraka 25€
Par malenkosti v nekaj evrih ( ekološki materjal itd )
Mehanično delo prek 120€

Vse skupaj pa je bilo skoraj 350€, in ne 450€ kot je v naslovu, tisto je bila tipkarska napaka se opravičujem.

black ice ::

Vsi filtri stanejo po nekaj €, izjema je mogoče filter goriva. Kakšen ekološki material? Koliko ur so ti zaračunali, da je samo delo stalo 120€?

FiReFTW ::

Ne piše koliko ur, nekaj ur so delali.

MadMax ::

Sodelavec je za podobno stvar pri naciwagnovcih dal dobrih 100eur manj, tiguan r 2.0 s kupom dodatne opreme, tako da zame odločno predrago za enga korejca s pol imena.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Arctander ::

Nekaj ur dela? Tole je narejeno v max. 1 uri z všteto čikpavzo.

Cveto ::

Vseeno drago.

Jaz sem recimo za Škodo Superb 2.0TDi CR, ki je definitivno avto malo višjega razreda od Cruza, plačeval takole:

1. servis - 15.000km - 145 eur (olje in filter) - Škerjanec Domžala
2. servis - 30.000km - 190 eur (olje, oljni filter, zračni filter) - Škerjanec DOmžale
3. servis - 45.000km - 170 eur (olje in filter, filter za gorivo) - Špan Brezovica
4. servis - 60.000km - 220 eur (olje, oljni filter, zračni filter, kabinski filter) - Špan Brezovica

Žena ima Mercedes A in je do sedaj plačevala 99 (ker so imeli akcijo za "starejša" (nad 4 leta) vozila, zdaj pa mislim da pride nekaj pod 200. Je 2.0 motor (A180CDI)

Sicer se že nekaj časa ve da japonci in še posebej korejci navijajo cene in s tem kompenzirajo nižje cene avtomobilov. Za prejšnji avto (Honda Accorrd 2,2 iCTDI) so bili servisi med 300 in 350 eur (vsak ta drugi je bil večji zaradi filtrov), ampak je vsaj nekaj opravičila v tem da gre v motor 6,5 litra res dragega olja , ker je motor v celoti aluminijast in je malo bolj delikaten.

bobby ::

Najmanj na olju pa delu so te opilil cist prevec
Olje, 5l tega je 30eur, vir oljedirekt.com
Delo 120eur, tale je tud mal krepka. Dej poglej na njihov cenik, kaj si ti racunal, da niso sli po sistemu menjava olja 10eur, menjava enega filtra 15€, potem naslednjega filtra x€ potem pa se delo x€ in sesteli vse skupaj ker potem so ti delo dejansko 2x zracunal.
Moj predlog je, da naslednjic sam olje kupis isto znamko kot jo imas sedaj navedeno in jim ga dobavis.
Ali se bolje, skucaj en mail in prosi za ponudbo, ki naj vsebuje vse, kar bi rad naredil in poslji razlicnim pooblascenim po Sloveniji. Bos HUDO presenecen nad ponudbami.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

darkolord ::

Pri nakupu olja te skoraj vsi servisi zelo olupijo. Plačaš 2, 3, tudi 4x več za enako(vredno) zadevo, kot če nabaviš sam.

Blinder ::

Na naivnih se zasluži ane. Nevem zakaj sploh napajate te nategune. Kot da greš od cigotov kupovat"zlate" prstane za 100€ komad :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MeGreat ::

Vedno se vpraša za ceno pred servisom... Olje se pa splača sam kupiti, bo skoraj vedno ceneje.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12430800 (13363) bbbbbb2015
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9528813 (5069) LeQuack
»

Prilivanje motornega olja ali menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910236 (8818) bbbbbb2015
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324080 (21715) Tilen
»

Menjava olja ob vožnji na kratke razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7011954 (9753) krneki0001

Več podobnih tem