» »

merjenje CPU temperature na ABIT NF7-S 2.0

merjenje CPU temperature na ABIT NF7-S 2.0

Popai ::

Zivjo,

zanima me na kaksen nacin se meri CPU temperatura na tej plati?
CPU = AMD XP 1700+

Ali se meri s senzorjem, ki je pod procesorjem ali ima mogoce cpu notranje merjenje temperature?

morphling1 ::

Meri s senzorjem v socketu. Ker pa je ta dovolj dolg ga lahko zakriviš navzgor, daš malo slikonske paste in dobiš senzor, ki je zelo odziven in meri praktično enako (res minimalna razlika) temperaturo kot interna dioda. To še vedno uporablja vendar samo za termično zaščito, da hitro ugnasne računalnik v primeru da je hladilnik narobe montiran, če crkne ventilator in ostali podobni primeri ko se procesor pregreje.

Btw tako pripravljen senzor, kot sem opisal zgoraj, kaže vsaj 10°C več, kot recimo Epox senzorji, ki se ne dotikajo procesorja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Popai ::

Hvala za odgovor.

Ce BIOS lahko bere podatke interne diod-e (da lahko ugasne racunalnik) a se ne bi dalo do tega podatka priti tudi s katerim od orodij za merjenje temp?

morphling1 ::

Bios ne gleda interne temperature, pač pa samo senzorje ki jih ima na plati. Interno temperaturo kontrolira samo varovalni čip/senzor, ki pa ni povezan recimo z SMBUS-om, ki je namenjen za take komunikacije med senzorji in softwerom. Sigurno pa obstaja možnost branja teh temperatur, samo ne brez hardwerske modifikacije :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Popai ::

Hvala za odgovora. Sem dvignu proc in vidu, da je dioda usmerjena navzdol. Zvil sm jo tolk navzgor, da sem CPU moral rahlo pritisnit v socket. Pred tem sem diodo se namazal s silikonsko termalno pasto. Zmontiram nazaj hladilnik in startam. CPU temp. je bila enaka, oziroma se celo mogoce malenkost nizja - je pa res, da sem dodal en nov ventilator.

Torej CPU temp je okol 52 Na full load (prime) pri trenutnih 1700 Mhz na 1.55V. Kaksna je ta temperatura? Je to prevec?

Popai ::

V prejsnjem sporocilu sm se zmotil.

Torej CPU temp je okol 52 Na full load (prime) pri trenutnih 1700 Mhz na 1.55V. Kaksna je ta temperatura? Je to prevec?

Pravilno:
Torej CPU temp je okol 52 Na full load (prime) pri trenutnih 1826 Mhz (11*166) Mhz na 1.55V. Kaksna je ta temperatura? Je to prevec?

Ko poprimem hladilnik ( GlacialTech SilentBrezee ) je le ta bolj mlacen kot pa vroc. Hladilnik lepo lezi na CPU-ju, sveza pasta. Predno sem popravil tem diodo po tvojem napotku, sem imel na 2Ghz (200x10,1.65V) prav tako temp okoli 52 C, hladilnik pa je bil prav tako bolj mlacen.

Koliko je vezana temperatura na napetost 1.55-1.65/1.7V ?
V idle je temp na obeh frekvencah okoli 45C To je verjetno cisto spodobna temperatura?

Kako na tej plati nastavim dual chan. uporabo rama. Imam 2x256 3200.
Nastavljen je ratio 3:3 kar pomeni da je FSB:RAM sinhron. Nikjer ne najdem stinga za dual chan. Ali se to samodejno vklopi?

morphling1 ::

Če si misliš, da ti trenutno kaže vsaj 10°C več kot recimo Epox 8rda, je tvoja temperatura čisto dobra. Moraš se tudi zavedat da procesorja na nforce2 platah (in tudi kt400 če že govorim o tem) ne moreš skurit, saj varovalno vezje ki meri interno temperaturo zelo hitro reagira, recimo če ti crkne vent ali celo če sploh nimaš hladilnika na jedru, ti v hipu ugasen napajanje in ne moreš prižgati toliko časa dokler se hladilnik ne ohladi oz. ga daš nazaj na procesor.
Temperaturo bolj kot frekvenca dviguje napetost jedra. Oddana toplota je kar linearno povezana z povečano napetostjo, s frekvenco pa ne čisto.
Dvo kanalno delovanje se vklopi avtomatsko, ko plata vidi da imaš zapolnjen oddaljen dimm slot ter enega od ostalih dveh, ki sta skupaj (vseeno katerega).
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Popai ::

Če si misliš, da ti trenutno kaže vsaj 10°C več kot recimo Epox 8rda, je tvoja temperatura čisto dobra.

Zakaj bi bila vec? A je ta senzor na NF7-S platah tako netocen?
Epox-ov senzor je bolj tocen?

Upam da nisem prevec tecen s temi vprasanji :8)

morphling1 ::

Ne, Epoxov je toliko manj točen, realne temperature v jedrih so dosti višje od tistih, ki jih običajno prikazujejo senzorji in Abitov senzor na tak način je dober približek realnim temperaturam, pa še dosti bolj odziven je v tem primeru
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

jest sm mel prej 8rda+ zdej mam pa nf7-s pa imam temperature za cca. 10 stopinj nižje...a je to tud kaj od biosa odvisno?

BaRtMaN ::

Ja.

frenk ::

in kater bios ima najbolj natančno merjenje?

DjTonic ::

Pomoje od d18 dalje ;).

frenk ::

sej d18 imam:D

DjTonic ::

Probaj še z d20 pa boš videl kak bo :)

frenk ::

18 je baje bol za navijat, tko da bom kar tukaj ostal...tnx za info:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706215 (4041) tinlad3n
»

težave pri navijanju amd athlon 64 3000+

Oddelek: Navijanje
462129 (1392) crazy-lemon
»

Vaše temperature AMD 64bit procesorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282517 (1718) M.B.
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905854 (4579) Jux
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442422 (1349) Cuoresportivo

Več podobnih tem