» »

težave pri navijanju amd athlon 64 3000+

težave pri navijanju amd athlon 64 3000+

pozitron ::

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje?

Imam amd athlona 64 3000+ (939)-venice

Navil sem ga na 2200mhz brez problemov. Tako da imam FSB: 244 in za rame sem uporabil 2/166 divider tako da zdaj delajo na 400mhz. Vse dela odlično na stock hlajenju. Ko pa sem poizkušal naviti mojo gigabyte geforce 7600gt silent pipe 2 sem opazil da so moje stock ure gpu:566/memory pa:711! Kar je seveda malo višje kot bi moralo biti. Zato sem nastavil fsb in rame nazaj na tovarniške nastavitve in potem so bile moje ure pri grafični spet OK. Zanima me če mi lahko kdo svetuje zakaj je do tega prišlo in kako odpraviti. Aja? Matična pa je gigabyte : ga-k8nf-9

papameneger ::

kok W pa mas napajalnik?



lp

pozitron ::

LC 550W

IČA ::

pci/AGP lock te mogoče zeza
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

pozitron ::

ja tut to sm mel js u mislih. Sam nevem sm šel preverit z clockgenom pa so bile pci-e bus:100 in pci bus:33, tko da nevem. Nekje sm bral da je treba zaklenit pci bus sam mislim da nimam te funkcije, lahko nastavim pci-e na na 100-150. Tko da mam nastavlen na 100 sam verjetno pa ni zaklenjeno. za pci bus pa ne najdem nastavitev ali jih pa sploh ni . Kako bi še lahko zaklenil ali je sploh treba? Ali ni panike če kar pustim tko ko je, ker je samo za par mhz na grafi razlike. Sam se ne spoznam tolk, tko da bi prosil za kak nasvet, prosim.

pozitron ::

Pa še neki me zanima a vredu pol če mam fsb:244 p rame na 400mhz sej so pc 3200 . Sam nimam fsb/ram razmerje 1:1, a je to full pomembno, ker ramov pa ne morm navijat ker so en cheap rami, (pqi in infineon)2x512mb.

IČA ::

Za rame je OK, če ti dela stabilno in brez problemov brez PCI/AGP locka pa tudi.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

pozitron ::

Ja za enkrat je vse ok tut s prime95 testom. Sam s speedfanom sem temperature gledu pa mam za cpu ob loadu največ 49c sam za core mi pa piše 63c kar je preveč, sam nevem tut v everestu pa u sandri nism nikoli zasledil temperaturo za cpu pa za core posebaj, vedno je vsepovsod samo za cpu, ki je najvišja 49 ob 100% obremenitvi. Zdej me pa mal skrbi če je to prava temperatura, če je je previsoka.

asus ::

dj si core temp beta gor je najbolj natačen in ti bo pokazal realne temp

pozitron ::

Se opravičujem, bi mi lahko kak link dal za core temp beta, ker na googlu nič ne najde na core temp beta al pa core temp beta download.

jest10 ::

Si siguren, da ne najde? Ali pa ti ne gre angleščina najbolje od rok...

pozitron ::

Hehe, zaenkrat še gre. Sm najdu ja, sam je sam core temp pisal pol sm biu pa u dvomih zakaj ni core temp beta, sam se mi je zdel da je to ta program. Pa isto kaže temperaturo cora kot v speedfanu. Tko, da sm raj dal nazaj nastavitve. Drgač sam pa mislu da je sam CPU temperatura, pomembna pa da sam to meri senzor, sam zgleda, da ne. Ke rCPU temperaturo mam ok na full loadu 48C, sam core temperatura je pa do 64C, ko pa prekinem prime95 pa v sekundi pade temperatura na 44C. Čudno mi je vse skupi, buh vej če plata kej zeza s senzorji, al pa programi narobe berejo. Sam ne bi reskiral, ni keša zdele za nove dele. Treba 7600gt prodat;), kupi kdo en mesec staro?

Pyr0Beast ::

če ti tako skače, imaš pa sigurno slabo nameščen IHS.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pozitron ::

IHS? Baje en pleh čez processor? sej nevem. A se da to popravt, mogoče kakšen guide, ker nimam pojma o tem. Še tut nikol nisem montiru procesorja . Edino rame znam dat not pa grafično pol je pa tema. Kak nasvet?

Aja, pa hvala vsem za odgovore!

Pyr0Beast ::

Ja tisti košček pleha. Če mene vprašaš, bolj škodi, kot koristi.
da se ga 'popraviti' samo 'zgubiš' grancijo. (če potem lepo zrihtaš itq ne vejo, da si kej počel)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pozitron ::

A to je pod ventilatorjem al kaj? Pol je fora kaj, da ga očistim al še enkrat dam gor in dol, u bisvu si glih ne predstavljam čist kako zgleda. Ker tut ventilator nevem, če bom znal odstrant:( , pa je s tisto pasto to pritrjen al ne. A misliš, da lahko kej z@jebem? Če mi prosim lahko poveš sam na kaj moram pazit?

asus ::

raje se ne lotevaj k vidim da ti ni jasn:|

pozitron ::

He he. Men se tut zdi bolš tko, sej k@rc gleda še tistih 400mhz več.

Pyr0Beast ::

Če se ne spozneš, lahko dejansko narediš več škode, kot koristi. Ne branim ti, pa da se tega naučiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pozitron ::

Mislim da sem pogruntal zakaj mi temperatura core tok hiter naraste in pade. U biosu mam za vcore voltažo na normal (auto) kao. To je 1.4V. Ampak cpu-z pa speedfan mi kažeta 1.35V v ideal stanju, ko pa zažene prime95 test pa voltaža skoči na 1.4V in s tem tut temperatura hitreje narašča ( temperatura core v speedfanu, ker cpu temperatura v biosu al pa u speedfanu je nižja kot core, tko da nevem a sta to dva senzorja??),
in ko prekinem test pade voltaža nazaj na 1.35V in temperatura se zniža za 8-10C v sekundi. Potem sem probal dat voltažo v biosu na manual 1.35V, in zagnal prime95 in temperatura core ni več tako strmo naraščala in posledično ni bilo take razlike v padcu temperature kot prej, ker je bila Voltaža še kar 1.35V ko sem prekinil test. Zdej me pa zanima, če bi blo vredu da bi kar ročno nastavil voltažo na 1.3V al pa 1.35V (če bo vse delalo normalno seveda ko bom navil), al Lahko kej skurim, če ročno nastavim, ker je bilo prej normal (auto) v biosu. Zanima me tut če so to vredu voltaže za normalno delovanje. Sej baje je sam višanje voltaže škodljivo????? Pa a je to normalno da voltaža niha, prej ko je bilo nastavljeno na auto. Ker mislim , da sem nekje prebral da moja plata ga-k8nf-9 se overvolta.

Če se kdo res spozna bi bil res hvaležen za kak nasvet. Ker bi res rad mal navil mojga zaspanega 3000+

SEJ vem, da sem full napisu, zanima me še to če so to vredu nastavitve.

Ht ratio:4x
fsb:244
rami:200mhz(400mhz ddr)
delilnik:2/166
časi:2.5,4,4,8
temperature pa CPU:31-48C, CORE:39-55C

dfi ::

jz bi reku da je 55C že kar mal preveč za jedro,ker 55 naj bi bil nekje max., če si gledal kaj na strani od AMDja.
Drugač pa lahko da maš slab stik med hladilnikom in procom.Na kok obratov pa ti laufa ventilator na procu?
Ker moj 3000+(venice) se niti slučajno ni tolko grel.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dfi ()

pozitron ::

Na 3500 rpm. Nevem drgač za slab stik, lahk da je tut prah, sej sm čistil in spihal malo. A se da lahko sam ventilator dol brez heatsinka, da bi ga dober očistu. Pa kako? Ker vse ne bi dol deval ker tut nimam tiste termalne paste za pol nazaj dat. Pa tut nevem če bi znal. Kaj pol glede voltaže, a je vredu če bi tal kr manual na 1.35V?

dfi ::

aha, jah zdej če ti normalno dela na 1.35V, pa če se ti res manj greje pol pust tko.
Jp, da se samo ventilator dol uzet, na 4ih vijakih je...
Drugač bi pa jz na tvojem mestu cel cooler dol vzel spucal, in šeenkrat namazal.Ker pa vidm da ne znaš pa raj pri miru pust.Magar reč kšnmeu prijatelju al pa nevem komu ko to zna...

Pyr0Beast ::

Rukni na 1.2 ali manj, mogoče lahko daš ne 1.1V ali še manj. Pri teki napetosti se ti skoraj ne greje - nižje temp. - daljša življenska doba. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pozitron ::

Bom probu pa bom javil. Sej zdele sem temeljito celo kišto spucal noter.

pozitron ::

Evo zdej sm znižal core voltažo na 1.25V, in mam fsb:240 in rame 2/166 pride ven 398mhz. Temperature z novo voltažo pa so: CPU:32C idle, 42C load. CORE:36C idle, 50 Cload. Testiral sem dve uri z prime95 (large ftt, maximum heat). Pri stok voltaži 1.4V je bila pa temperarura CORE do 62C.
Sej jutri bom pustil prime95 še ene 6h. A je takole nastavleno zdaj vredu?

Pyr0Beast ::

Mislim, da bi z 2.2GHz in 1.2V lahko BP čez prišel.

Ja čisto v redu zdaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pozitron ::

Ok! Hvala.

bluefish ::

da si malo sposodim temo. Ali matična plošča DFI Ultra-D NF4 omogoča PCI lock in kje v BIOS-u je to?

bluefish ::

se posipam s pepelom. Na internetu sem našel, da imajo DFI nF4 plate avtomatično zaklenjeno PCI vodilo.

crazy-lemon ::

Zivjo jst mam tud AMD Athlon 3000+ (939) venice samo da imam plato ASUS A8N-E
CPU imam 270 * 9 tako da mi laufa na 2430 mhz pri 1.50v na rame imam 2 krat 512mb GEIL 400mhz in imam nastavlen na 2.9v,333,2.5,5,3,5 in laufajo na 221mhz temperatura procesorja na default je 30 ko je nastavlen v primu na max mi zraste do 47 in sem testiral ksne 8 ur in je delalo use lepo super pi 35s.In ko dam cpu 280 mi zmrzne komp ko vklopim prime 95 zj me zanima ce gdo ve kaj je to narobe pa ce gdo pozna resitev

lp

bluefish ::

znićaj frekvenco RAM-a.

crazy-lemon ::

Ko sem znizal frekvenco rama na 266 mi je laufal prime95 ene 15 min in comp zmrznil ko sem dal potem se na 200 mi je v primu pokazal da je error

asus ::

mislm da je to meja tvojga proca na tej plati.lahk daš voltažo na 1.55v tok mislm da ima tvoja plata v biosu pa še mal fsb dvigneš.drugače pa bios 1010 podpira voltažo do 1.65v sm je baje bedn za navijat

galimim ::

Dej voltažo na 1.55V ker ti plata pol gre sama do 1.65V vrjem jo mam in laufam Athlona 64 3200+ na 2700mhz (270x10)
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

srd ::

Imam isti PC kot ti.
Asus A8N-E, proc: Athlon 64 3000: Geil ram 2*512 .
Rami na 2,7v
Proc na 1,41v
Poglej slike kakor jaz imam nastavljeno.

http://img225.imageshack.us/my.php?imag...
http://img215.imageshack.us/my.php?imag...

crazy-lemon ::

srd kater bios imas 1010 ali 1013

srd ::

Bios 1013

crazy-lemon ::

pri ramih imas 166 jst mam sam do 200...

srd ::

Rami so na 166 MHz
Delajo pa na 227 MHz kar pride 454 MHZ, prevzeto je 400 MHz

srd ::

poglej slike Bios-a

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

crazy-lemon ::

Sem probal kot ti in mi v super pi javi error mogoce ves kaj je narobe..

srd ::

Zaženi Memtest, potem Prime95
če dobiš napake na Memtest, poskusi 1/2T Memory Timing postavi na 2T, ali pa zvišaj voltažo 2,75v-2,8v.
če dobiš napako na Prime95, zvišaj voltažo CPU na 1,425v -1,450v.

crazy-lemon ::

Dela hvala ti v memtestu ni bilo erorjev zj testiram se prime . A si ti probov kj vec navijat...

srd ::

Največ cpu 2700 Mhz 1,55v, ram na 266MHz 1T

crazy-lemon ::

Sm probov in mi noce priti v winse....

crazy-lemon ::

ubistvu mi pride v winse samo mi zmrzne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120823 (15367) m0LN4r
»

Fx-8120 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5412972 (11597) barocco
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108243 (6579) Gregc69
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936837 (5163) Goldee
»

E7200 stopinje

Oddelek: Strojna oprema
342299 (1576) Baltazar-x

Več podobnih tem