» »

Prepoznavanje slike - diplomska

Prepoznavanje slike - diplomska

velkastala ::

Pozdravljeni,

Pripravljam hipotezo diplomske naloge pri kateri bi rad uporabil modernejše metode raziskave. Študiram družboslovno smer, znanja za razvoj programske in strojne opreme, ki jo potrebujem pa nimam.

Moje vprašanje za vas, strokovnjake, je sledeče:
Pri raziskavi bi rad z računalniško kamero opazoval obraz osebe, ki uporablja računalnik. Kamera sliko pošilja programu, ki deluje v ozadju Windows. Program za prepoznavanje slike zazna, kolikokrat v minuti uporabnik pomežikne, kako blizu monitorja se nahaja in (opcija) obrazna mimika (resen obraz, nasmeh). Podatek o številu mežikov, bližini in mimiki pošlje v txt/excel datoteko za obdelavo.

Ali je realno pričakovati, da mi podjetje/freelancer/študent/kdor koli izdela uporaben program? Predvidevam, da je odgovor: “da, za pravo ceno”. V kakšnih cenovnih okvirjih se zadeva nahaja? Ne pričakujem ponudbe, rad pa bi vedel, ali je možno zadevo sfinancirati z razpoložljivim budgetom. Prosim, če me lahko malo usmerite.

Hvala za vsako pomoč,

G

KraitPay ::

Lahko se tudi malo sam potrudiš LabView je eden takšen začetel,

Če hočeš pa res programirati in se tudi kaj naučiti pa izvoli: OpenCV

GTX970 ::

https://slo-tech.com/forum/t646361/p481...
Tu boš našel nekaj namigov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

GTX970 ::

http://cobiss4.izum.si/scripts/cobiss?u...
Naslov Doseganje predmetov v prostoru z neumerjenim sistemom aktivnega vida

velkastala ::

Hvala za predloge.
Ali je realno, da v 1 mesecu osvojim znanje, ki je potrebno, da naštudiram in sestavim program, ki ga potrebujem? Mislim, da ne, čeprav izgleda zelo zanimivo. Vzemite v obzir, da kot družboslovec nimam trdne podlage na kateri bi lahko gradil.
Učenje zame popolnoma nove snovi (programiranja) mi trenutno ni proriteta. Vzelo bi mi preveč časa, raje se osredotočim na področje, kjer sem uspešen, ostale stvari pa "outsourcam". Seveda vem, da to ni zastonj, ampak menim da nekdo, ki se na zadevo že spozna, lahko v krajšem času, kot jaz potrebujem za učenje, zadevo sestavi in mi proda. Jaz pa vmes lahko služim denar na področju, ki je meni bolj domače. Program je zame samo orodje (ne cilj) pri izdelavi diplomske.
Ali na forumu kdo, ki ima potrebno znanje/pozna koga, ki bi zadevo lahko pripravil zame?

stapler rump ::

velkastala je izjavil:

Ali je realno, da v 1 mesecu osvojim znanje, ki je potrebno, da naštudiram in sestavim program, ki ga potrebujem?


Ne. Glede na to, kar si povedal, ni realno.

Verjetno najboljša možnost zate je, da najdeš kakega dodiplomskega študenta iz FRI, ki ga to zanima. Možno je, da bi se dalo računalniški del te naloge predstaviti kot ločeno diplomsko delo na FRI. Tako lahko oba nekaj dobita iz takega sodelovanja.

Nič te ne stane, če malo povprašaš: http://www.fri.uni-lj.si/si/laboratorij... http://fri-info.net/forum/

Klemen86 ::

In kakšna je hipoteza pri tvoji diplomi?

velkastala ::

Klemen86 je izjavil:

In kakšna je hipoteza pri tvoji diplomi?


Hipoteza sama niti ni pomembna za temo. Program, ki ga želim bi se uporabljal za merjenje odziva uporabnika na predvajanje oglasnih sporočil med obiskom spletne strani. Omogočil bi mi raziskavo na večjem vzorcu. Alternativa je posneti testne osebke in potem ure in ure presedeti pred posnetki in šteti odzive :S

SeMiNeSanja ::

Malo pogooglaj 'Eye tracking software', izberi nekaj favoritov in jim pošlji dopis v katerem lepo razložiš, da delaš diplomsko, pa če bi se dalo od njih dobiti kakšno kopijo v podporo tvoje diplomske naloge.

Tudi če je odziv negativen, boš zagotovo našel kakšno uporabno verzijo, ki omogoča 30-dnevno evaluacijo. Predvidevam, da bi to lahko povsem zadoščalo za tvojo diplomsko nalogo?

windigo ::

velkastala je izjavil:

Moje vprašanje za vas, strokovnjake, je sledeče:
Pri raziskavi bi rad z računalniško kamero opazoval obraz osebe, ki uporablja računalnik. Kamera sliko pošilja programu, ki deluje v ozadju Windows. Program za prepoznavanje slike zazna, kolikokrat v minuti uporabnik pomežikne, kako blizu monitorja se nahaja in (opcija) obrazna mimika (resen obraz, nasmeh). Podatek o številu mežikov, bližini in mimiki pošlje v txt/excel datoteko za obdelavo.


Absolutne oddaljenosti s pomočjo ene kamere ne moreš dobiti nikakor, lahko bi morda meril le približno relativno iz sprememb velikosti prepoznanega objekta, vendar bi bili podatki zaradi recimo spremenjenih kotov lahko precej nezanesljivi. Bolje bi šlo z vsaj dvema kamerama, še bolje recimo z IR merilcem, recimo s Kinectom.

Na svetu, pa morda tudi pri nas obstaja softver (glej nasvet, da se obrni na lab. za rač. vid), ki zna prepoznati obraz in celo njegov izraz. V to so vložena desetletja raziskav in dela, pričakovanje, da ti študent FRI sprogramira to v par popoldnevih je nerealno. Lahko pa ti morda (ne nujno) z uporabo kakšnega takšnega programja (ki ga moraš še poiskati) v doglednem času poenostavi in avtomatizira tvoj proces.

velkastala ::

Hvala za komenarje, ravno zato sem se najprej lotil vprašanja, ali je sploh možna izvedba, kakršno sem si zastavil. Bom prilagodil svoja pričakovanja in nadaljeval z iskanjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8730756 (26058) bajsibajsi
»

Anketa - prosim za pomoč

Oddelek: Šola
51322 (869) reinessy
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14551465 (31030) gzibret
»

diploma - ideje

Oddelek: Šola
121615 (1353) urosz
»

Zakaj igramo MMORPGje?

Oddelek: Igre
243509 (2595) greev84

Več podobnih tem