» »

Routerji odletel Wifi, katerega novega?

Routerji odletel Wifi, katerega novega?

kuglvinkl ::

Well, na routerju ne dela več WiFi (WTF anyway, kabel dela normalno), rabim zamenjavo.

Zahteve so zelo zemeljske, se pravi, ena desktop kišta, dva prenosna računalnika in telefonu.

Budget max 50 evrov, zlo kul, če se da kupiti v LJ v štacuni (ni pa nujno...).

thnx.
Your focus determines your reallity

SimplTech ::

Verjetno bi bil kakšen TP Link čisto zadosti. Recimo TP-Link TL-WR842ND (online, fizična štacuna).

Popularen je tudi njihov TL-WR1043ND model (imajo ga obe trgovini, cena okoli 50 EUR).

GTX970 ::

Kateri router?

tole bo več kot dovolj, prebavi 100 mbit linijo.
http://www.ceneje.si/Izdelek/974950/rac...

crniangeo ::

asus routerji so zelo cool , dobis jih v "predragem" big bangu :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Red_Mamba ::

kergakoli sam ne ga spet z redbullom futrat :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Ribič ::

Priporočam firmo TP-Link.

trnvpeti ::

Mavrik ::

Kaj če bi pa dal malo zraven in se spravil dol z (posebej v mestih) zelo prenasičenega 2.4GHz pasu - ter vložil v dual-band router ki podpira 2.4 in 5GHz 802.11n?

Recimo tale cheapass TP-Link. Bo Wifi bistveno stabilnejši če ga ne bodo motili sosednji APji, brezžične miške, termostati in vso ostalo sranje.

Drugače ti pa močno priporočam da če si napol tehnični tip si zagotoviš malo boljše delovanje tudi v prihodnosti (router v končni fazi menjaš bistveno redkeje kot vse ostalo) in vzameš AC opremo, ki ti bo nosila tam 200-300Mbit+ po zraku z usteznim odjemalcem. Archer C5 je bil izglasovan kot eden najboljših routerjev tega leta in cena ni nerazumna.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

GTX970 ::

Domet je na ac kakšen ?

SeMiNeSanja ::

Če ni neke resne potrebe po ekstremno hitrem prenosu (ki se ga nebi dalo še bolje rešiti preko kabla), jaz nebi (še) investiral v ac varianto.

Čez par let, ko bo ac mainstrema, bodo routerčki z ac podobno poceni kot danes b/g/n routerčki oz. dostopne točke in si boš lahko komot privoščil po stanovanju razmetati ene štiri komade in tako pokril pomanjkljivost manjšega dometa.

Dr_M ::

Karkoli, samo ne kupovat TL-WDR3600. Sam router je sicer ok, samo wifi domet je pa porazen (sicer ostali iz te wdr serije so enako sranje). Verjetno najslabsi, kar sem jih imel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Red_Mamba ::

jst mam eno kilo ddwrt routerjev doma, ki jih ne uporabljam
(ponavadi poceni router na ebay-u kupin nalozim ddwrt in prodam dalje :)))
ti prodam znotraj tvojega budgeta :D

ce te zanima zbrskam modele routerjev in bos povedal ce ti je kateri vsec.
povej ce bi rad takega z USB ali brez; mam jih tudi nekaj z original TP link softwearom.
Enega sem uporabljal kot 3G internet tocko, pa ne rabim vec in ima originla software gor.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Hvala za nasvete :)
Your focus determines your reallity

Ribič ::

Dr_M je izjavil:

Karkoli, samo ne kupovat TL-WDR3600. Sam router je sicer ok, samo wifi domet je pa porazen (sicer ostali iz te wdr serije so enako sranje). Verjetno najslabsi, kar sem jih imel.

O katerem frekvenčnem pasu govoriš glede dometa - 2.4GHz oz. 5 GHz?

Dr_M ::

Obe frekvenci sta bolj bogi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ribič ::

Čudno, ker imam jaz doma isti model, pa mi deluje čisto normalno. Res pa je, da imam gor OpenWRT firmware.

teoo ::

jaz tudi iščem nekaj novega, pa sem vrgel uč na
asus ac56u in tp-link archer c8, ki sta na amazon.de oba cca 100€

po moje trenutni best buy. Bolj se nagibam k asusu, ker je še ddwrt friendly in ima na amazonu manj negativnih kritik.
defying gravity

Mavrik ::

Če ti je DD-WRT pomemben, potem vzemi ASUSa, ker ima dd-wrt nameščen privzeto (sicer poskinnan na ASUSovo temo, samo funkcionalnost je tam.)
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

>Recimo tale cheapass TP-Link. Bo Wifi bistveno stabilnejši če ga ne bodo motili sosednji APji, brezžične miške, termostati in vso ostalo sranje.

Hja, 5G je super, sam morejo potem obe strani podpira. Kurc pa 5Ghz router, če so vse naprave 2.4G only (prenesetljivo je še kr dosti naprav v 2015, ki se prodajajo le s tem 8-O).

PS @kugl

Si probal factory reset ? Da se ni sfukal kej firmwareu in ti radio izklapla...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

GTX970 je izjavil:

Domet je na ac kakšen ?


802.11ac dela samo na 5GHz - ima pa isti domet kot 802.11n na tej frekvenci. Kot je v praksi vedno z radii, velja da višja frekvenca omogoča več pasovne širine, a slabše prebija stene. Doseg 5GHz omrežja je zato opazno manjši (zato poudarjanje za nakup dual-band routerjev - želiš še vedno imeti obe frekvenci na voljo, ker ti naprave potem preklopijo na 2.4GHz ko greš ven z dosega 5GHz).

V praksi to zgleda nekako tako, da ti router postavljen v sredino hiše, glih za glih pokrije eno nadstropje. Načeloma v isti sobi dobim tam 250-400Mbit, čez eno steno pade na 80-150Mbit, čez dve steni pa sem opazil da naprave že počasi preklapljajo na 2.4GHz in dela 2.4GHz hitreje.

Je pa res da je odvisno od okoliških pogojev - v bloku v LJ so bili na 2.4 GHz konstantni problemi, ker je bil pas preveč nasičen (12 Wifijev + vse ostale naprave na 2.4GHz pasu, kar vključuje daljince, bluetooth naprave, Xbox kontrolerje, brezžične tipkovnice in miške, tec.) in je tudi čez dve steni 5GHz boljše delal preprosto zato, ker je bil edini Wifi na tistem kanalu. Zato moje poudarjanje nakupa boljšega routerja - število brezžičnih naprav se močno množi in v malo večjem mestu si takoj deliš kanal s celim paketom naprav in se za 30EUR cene ne splača meti problemov čez 3 leta. Dober router ti itak komot drži vsaj 5 let ali več.

hojnikb je izjavil:

>Recimo tale cheapass TP-Link. Bo Wifi bistveno stabilnejši če ga ne bodo motili sosednji APji, brezžične miške, termostati in vso ostalo sranje.

Hja, 5G je super, sam morejo potem obe strani podpira. Kurc pa 5Ghz router, če so vse naprave 2.4G only (prenesetljivo je še kr dosti naprav v 2015, ki se prodajajo le s tem 8-O)


Ne govori neumnosti, 5GHz podpora je v zadnjih letih že precej razširjena, v prihodnosti bo pa še precej bolj. Še telefoni in tablice prihajajo z 802.11ac podporo standardno in spravljanje čimveč naprav na 5GHz pas pomaga tudi napravam, ki podpirajo samo 2.4GHz pas (sprosti kanal). Dajte malo razmišljati vnaprej.

Dr_M je izjavil:

Karkoli, samo ne kupovat TL-WDR3600. Sam router je sicer ok, samo wifi domet je pa porazen (sicer ostali iz te wdr serije so enako sranje). Verjetno najslabsi, kar sem jih imel.


Možno, tega konkretnega nisem imel. Uporabil sem ga bolj kot primer tega, da se za malo dodatnega denarja da dobiti nekaj, kar bo v prihodnosti se boljše obneslo. Gotovo je še kak drug router v tem cenovnem segmentu z 2.4/5GHz radiem in gigabitnim LANom.

(Btw, routerji s tremi antenami zunaj ohišja se ponavadi boljše obnesejo).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

seveda je smotrno kupit 5G router.
ampak pozornost pri nakupu client naprav pa tut ni odvec, ker 5G se ni standard top to bottom.
#brezpodpisa

Ribič ::

Kako to misliš, da ni standard? Frekvenca 5GHz oz. standard ieee802.11a obstaja že od samega začetka WiFi tehnologije. Res pa je, da se novejši ieee802.11ac standard, ki tudi deluje na 5GHz, še ni čisto uveljavil oz. razširil.

kuglvinkl ::

Nabavil TP-WDR3600. Brez pripomb.

Hvala vsem za nasvete :)
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981189848 (3304) Zvezdica27
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539510 (7746) XS!D3
»

Kako povečati WIFI hitrost? (Dober signal, "slaba" hitrost)

Oddelek: Omrežja in internet
94408 (4215) wini
»

WiFi - prihodnost 2.4GHz

Oddelek: Omrežja in internet
256270 (5659) blackbfm

Več podobnih tem